Jump to content


Photo
- - - - -

Bacanje hrane


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#16 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 December 2013 - 10:25

Ja obicno gledam da te ostatke "ulepsam", da kao ne bude isto, ali uglavnom nemam problema s tim jer ovde postoji lep obicaj nosenja rucka na posao/faks, pa se cesce desi da nema za sve troje i da neko mora da kupi. Vise sam u dilemi kad kupim nesto sto ranije nisam kupovala, ucini mi se fino, a posle ispadne bez veze. To se vec nateramo da pojedemo, sve uz obecanje da sledeci put necu eksperimentisati.

 

Takodjer sam cesto u dilemi s rokom trajanja. U medijima se dosta o tome pise i govori. Upozoravaju da se hrana bez potrebe baca, jer ono sto pise na pakovanju ne mora da znaci da ce obavezno biti neupotrebljivo posle tog roka, vec samo da postoji mogucnost i da proizvodjac/prodavac  nakon tog roka ne garantuju za nju. Sto ne znaci da joj nesto fali, dok god ima normalan izgled, miris i ukus. Ali kad vec pise da joj je rok istekao, uvek je nakako onako... ;) .

 

Ipak, daleko me najvise nerviraju scene po restoranima. Tu vec imam problem da se ne okomim na nepoznate ljude. Naravno, ne mislim na situacije gde konobar donese, tu se vec ne mora sve pojesti. Ali pobogu, koliko su ljudi u stanju da natrpaju kad je buffe (svedski sto), pa to nije normalno. Mene bi bilo sramota da ostavim pun tanjir, ali kako vidim, mnoge nije.

Pade mi na pamet dok sam radila po restoranima, kakvih je tu kulturoloskih razlika bilo . Niko se nije alavio toliko kao sami Svedjani i Amerikanci. Ostali kako koji, ali apsolutni sampioni odmerenosti su bili Nemci. Posle njih, tanjiri cisti i uredno slozeni, samo salveta da se baci. Za one prve ti treba deset ruku da pokupis posle jednog jedinog coveka :).



#17 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 December 2013 - 10:40


Takodjer sam cesto u dilemi s rokom trajanja. U medijima se dosta o tome pise i govori. Upozoravaju da se hrana bez potrebe baca, jer ono sto pise na pakovanju ne mora da znaci da ce obavezno biti neupotrebljivo posle tog roka, vec samo da postoji mogucnost i da proizvodjac/prodavac  nakon tog roka ne garantuju za nju. Sto ne znaci da joj nesto fali, dok god ima normalan izgled, miris i ukus. Ali kad vec pise da joj je rok istekao, uvek je nakako onako... ;) .

 

To je zato, da ne bi mogla da ih tužiš (proizvodjače), ako ti se nešto desi kada pojedeš tu hranu po isteku roka. Zato je i napisano BEST BEFORE, a ne LETHAL IF EATEN AFTER (mindestens haltbar bis, minimální trvanlivost do itd, itd...).

 

 


Ipak, daleko me najvise nerviraju scene po restoranima. Tu vec imam problem da se ne okomim na nepoznate ljude. Naravno, ne mislim na situacije gde konobar donese, tu se vec ne mora sve pojesti. Ali pobogu, koliko su ljudi u stanju da natrpaju kad je buffe (svedski sto), pa to nije normalno. Mene bi bilo sramota da ostavim pun tanjir, ali kako vidim, mnoge nije.

Pade mi na pamet dok sam radila po restoranima, kakvih je tu kulturoloskih razlika bilo . Niko se nije alavio toliko kao sami Svedjani i Amerikanci. Ostali kako koji, ali apsolutni sampioni odmerenosti su bili Nemci. Posle njih, tanjiri cisti i uredno slozeni, samo salveta da se baci. Za one prve ti treba deset ruku da pokupis posle jednog jedinog coveka :).

 

 

Nisi ti bila sa pravoslavnom nam ruskom braćom na odmoru/doručku/ručku/večeri. Tek bi videla šta su svinje za stolom, bez obzira na pol, uzrast i obrazovanje. Drugačije bi gore napisala.



#18 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 07 December 2013 - 10:47

Ja sam dobro prase, sve pojedem. I pomfrit od tri dana. Ozbiljno.

Šta može da se reciklira, reciklira se, ostalo pojedem u izvornom obliku.

I ukućani su mi dobri prasići, pa, iako ne jedu trodnevni pomfrit kao ja, nema bacanja. Baci se jedino hleb, jer ja ne mogu da zamislim da u kući nemam dovoljno hleba, pa ga kupujem skoro svaki dan, a ne pojedemo ga. Onda se zaveže u kesu i okači na ručku kontejnera, svaki dan dolaze ljudi koji ga kupe, pa me ne grize savest.



#19 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 07 December 2013 - 11:11


Nisi ti bila sa pravoslavnom nam ruskom braćom na odmoru/doručku/ručku/večeri. Tek bi videla šta su svinje za stolom, bez obzira na pol, uzrast i obrazovanje. Drugačije bi gore napisala.

 

Bilo je i njih, kako da nije. Ali nisu mi nesto ostavili utisak, ni u jednom smislu. Uglavnom su se drzali proverenih stvari, i nisu bili zainteresovani da probaju bas svaku djakoniju, pa je bilo i manje ostavljanja. Doduse, ja govorim uglavnom o dorucku. Uz veceru i alkohol mogu lako da zamislim da je drugacije.

I naravno da nista od toga ne treba generalizovati. Uvek ima izuzetaka. Jedino me ti cudesni Nemci sa svojom urednoscu i odmerenoscu nikad nisu izneverili. Bilo bi zanimljivo videti neka nacionalna istrazivanja na ovu temu, pa ih porediti. Verujem da bi u njihovom slucaju nauka potvrdila moja iskustva. Za ostale se ne bih zaklela, ipak je ovo samo moj utisak.



#20 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 07 December 2013 - 21:36

Ovo je zanimljiv deo. Pitanje je sta znaci ono sto pise na na pakovanju i koliko mu treba verovati. Mozda hoce da kupimo ponovo?

 

upravo to...

 

bio neki serijal na History ch , mislim, kako su se neki likovi u Londonu hranili upravo onim cemu je istekao rok , bacenim u kontejnere .  Pa su nalazili one sunkarice u listicima u onim folijama kojima je istekao rok 2 dana a bile su potpuno ispravne. Paradzu i jabukama takodje kojima je istekao rok :krsta:  koje nisu pokazivale ni najmanji znak kvarenja..  Da, sve je to za to da se uzmu novci u potrosackom drustvu...

 

  Postavljate pitanje kako sa tim namirnicama "kojima je istekao rok" nahraniti gladne u africi ?? ?  naravno direktno ne jer ce se zaista pokvariti dok stignu tamo.  Ali kada bi ti u tim visoko razvijenim potrosackim drustvima  ( da ne kazem i rasipnickim ) , rok bio zaista onakav kakav jeste, onda se ne bi toliko trosilo, manje bi se bacalo , a taj visak proizvedenog bi se mogao distribuirati makar i preko humanitarnih organizacija , crvenog krsta, koje vec imaju neke sisteme transporta i distribucije, gladnima u africi , ili bilo gde



#21 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 07 December 2013 - 22:16

upravo to...

 

bio neki serijal na History ch , mislim, kako su se neki likovi u Londonu hranili upravo onim cemu je istekao rok , bacenim u kontejnere .  Pa su nalazili one sunkarice u listicima u onim folijama kojima je istekao rok 2 dana a bile su potpuno ispravne. Paradzu i jabukama takodje kojima je istekao rok :krsta:  koje nisu pokazivale ni najmanji znak kvarenja..  Da, sve je to za to da se uzmu novci u potrosackom drustvu...

 

  Postavljate pitanje kako sa tim namirnicama "kojima je istekao rok" nahraniti gladne u africi ?? ?  naravno direktno ne jer ce se zaista pokvariti dok stignu tamo.  Ali kada bi ti u tim visoko razvijenim potrosackim drustvima  ( da ne kazem i rasipnickim ) , rok bio zaista onakav kakav jeste, onda se ne bi toliko trosilo, manje bi se bacalo , a taj visak proizvedenog bi se mogao distribuirati makar i preko humanitarnih organizacija , crvenog krsta, koje vec imaju neke sisteme transporta i distribucije, gladnima u africi , ili bilo gde

 

Nije to bas tako jednostavno. Ponekad se hrana ukvari i pre isteka roka, ponekad ne. Postoje neka pravila i meni je to ok. Jedi ili pij na svoj rizik. Ako se kojim slucajem razbolis, dobijes trovanje, vlasnik prodavnice moze biti kaznjen ako proizvod nije pravovremeno uklonio. "Da se uzmu novci u potrosackom drustvu", pa zaista, nemojmo tako naivno - svako od nas ima moc da nesto kupi/ne kupi. Zao mi je ako je postotak odgovornih manji od neodgovornih, ali sta bi ti, da se uvede policija koja ce svakome da gleda u frizider ili tanjir ili kantu za otpatke? Sto se tice gladnih u Africi, ne mislis li da bi bolje bilo uciti ih kako da rade, proizvode svoju hranu, vec da su oslonjeni na uvoz iz ostalih zemalja ili sa udaljenih kontinenata? Ja jesam za to da se pomaze, ali ne samo davanjem, vec i obrazovanjem lokalnog stanovnistva tamo gde je moguce obradjivanje zemlje ili stocarstvo. To bi bilo nesto sto bi po meni bilo bolja ideja dugorocno. 



#22 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 07 December 2013 - 23:57

Ako ste dovoljno blesavi da kupujete vise hrane nego sto mozete pojesti, bacajte. Pojesce to pacovi, ribe ili ce bakterije razgraditi i sve ce se vratiti u food chain. Vama ce ostati manje para da trosite na vino, droge, garderobu ili na sta vec volite trositi pare.

 

Retardiran topic.



#23 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 08 December 2013 - 10:11

Nije to bas tako jednostavno. Ponekad se hrana ukvari i pre isteka roka, ponekad ne. Postoje neka pravila i meni je to ok. Jedi ili pij na svoj rizik. Ako se kojim slucajem razbolis, dobijes trovanje, vlasnik prodavnice moze biti kaznjen ako proizvod nije pravovremeno uklonio. "Da se uzmu novci u potrosackom drustvu", pa zaista, nemojmo tako naivno - svako od nas ima moc da nesto kupi/ne kupi. Zao mi je ako je postotak odgovornih manji od neodgovornih, ali sta bi ti, da se uvede policija koja ce svakome da gleda u frizider ili tanjir ili kantu za otpatke? Sto se tice gladnih u Africi, ne mislis li da bi bolje bilo uciti ih kako da rade, proizvode svoju hranu, vec da su oslonjeni na uvoz iz ostalih zemalja ili sa udaljenih kontinenata? Ja jesam za to da se pomaze, ali ne samo davanjem, vec i obrazovanjem lokalnog stanovnistva tamo gde je moguce obradjivanje zemlje ili stocarstvo. To bi bilo nesto sto bi po meni bilo bolja ideja dugorocno. 

 

 nije bas tako.. ti veliki marketi sa dampig cenama su i osmisljeni tako da ti uzmu vise para nego sto si zamislio. Pogledaj epizodu South park-a sa volmarkom :)  ..  toliko forsiraju to "jeftino" da ce se retko ko udje u te markete zadrzi samo na onom sto je planirao da kupi ( recimo onaj famozni spisak )...  Zenski svet pogotovo :P   opravdanje ce biti "gle koliko sam ustedeo" a u stvari potrosio je ukupno mnogo vise.  jeste dobio vise robe ali pitanje koliko ce od toga potrositi a koliko baciti.



#24 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 08 December 2013 - 10:24

retko ko udje u te markete zadrzi samo na onom sto je planirao da kupi ( recimo onaj famozni spisak )...  Zenski svet pogotovo :P  

 

Molim bez generalizacije, jer, da se mom mužu i još nekima koje poznajem da vođenje domaćinstva u ruke, dva dana bismo jeli kavijar, a posle ne bismo imali ni za poparu. :D



#25 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 December 2013 - 11:09

upravo to...

 

bio neki serijal na History ch , mislim, kako su se neki likovi u Londonu hranili upravo onim cemu je istekao rok , bacenim u kontejnere . 

 

U gradu u kojem sam ranije zivela, svojevremeno je tema dana bila jedna grupa koja je, nakon par meseci pracenja, uhapsena pod optuzbom da je redovno praznila kontejner pored jedne velike prodavnice, u koji se bacala hrana kojoj je istekao rok. Nije se radilo o nekoj sirotinji, jer je u grupi bilo i insajdera iz same prodavnice, vec je postojala sumnja da ta hrana zavrsava po drugim prodavnicama i po restoranima. Nekako u isto vreme, pukla je nova bruka, koja je ovu prvu pricu bacila u drugi plan. Naime, isti onaj lanac prodavnica kojem je pripadala i ta iz koje je odnosena bacena hrana, uhvacen je u aferi prepakovanja mlevenog mesa. Istekne mu rok od onih nekoliko dana, a oni samo prebace u novo pakovanje, s novom etiketom i rokom trajanja, i tako nekoliko puta.

Sve u svemu, kao sto ima manipulacije s bacanjem sasvim ispravne hrane kojoj je zvanicno istekao rok, tako ima i obrnutih slucajeva - da se rok produzava, kako bi kupci verovali da se radi o svezoj robi. Ako se neko i pored toga otruje, morace prvo da dokaze da je robu cuvao po svim pravilima koja stoje na pakovanju. Sam rok trajanja nije dovoljna garancija. Dakle, ostaje oslanjanje na sopstveno culo vida i mirisa.


Edited by vilhelmina, 08 December 2013 - 11:10.


#26 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 December 2013 - 16:08

.. ti veliki marketi sa dampig cenama su i osmisljeni tako da ti uzmu vise para nego sto si zamislio. 

 

Jesu, so what? Neko je smislio da ti uzme vise para. Tebi (ili bilo kome) je i dalje na volju da smislis da to ne dozvolis (ako je vec toliko vazno). 

Svakome na volju da (proba da) uradi sto je zamislio. A ako ne uspe, neka se bori sa samim sobom. Ili neka prizna sam sebi da su mu te shopping "terapije" zapravo potrebne iz nekog razloga. 



#27 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 December 2013 - 22:23

Jesu, so what? Neko je smislio da ti uzme vise para. Tebi (ili bilo kome) je i dalje na volju da smislis da to ne dozvolis (ako je vec toliko vazno). 

Svakome na volju da (proba da) uradi sto je zamislio. A ako ne uspe, neka se bori sa samim sobom. Ili neka prizna sam sebi da su mu te shopping "terapije" zapravo potrebne iz nekog razloga. 

 

Sve to nije razlog da razne navlakuse ne preispitujemo iz moralnih razloga. Jedno je to sto mi na putu do kase pobiju gomilu gluposti za koje ocekuju da se uhvatim, dok se smaram cekajuci u redu. Moje je da odolim. Ali kad na pakovanju mleka pise da mu je trajnost npr 10 dana, trebalo bi da budem sigurna da neko ozbiljan iza toga stoji.

Umesto toga, imamo sledecu situaciju - za mleko sada vec znamo da je puno konzervansa i cudesa za koje je bolje da ne znamo da ih trpamo u sebe. Oznaceni rok trajanja je vise namenjen trgovcima. Oni su ti koji sasvim ispravno mleko moraju da bace, ako ga nisu prodali do tog roka, iako vise nije tajna da taj rok vazi za slucaj da se mleko cuva otprilike u gepeku automobila na bar 25 stepeni spoljne temperature, a ne u frizideru. Ali njega trgovci ne mogu da prepakuju kao mleveno meso (poznata ti je ona Ica afera, koja kod nas ne prestaje da bude aktualna vec godinama), vec ga bacaju i narucuju novo. U krajnjoj liniji platimo mi potrosaci i ono sto popijemo, i ono sto je baceno.

Ni proizvodjaci se ne ovajde od tolikog prometa. O resursima koji se utrose i emisiji CO2 koja ode na proizvodnju samo jednog litra (bacenog) mleka, da ne pricamo. Tako se gomila toga baci, a platimo mi potrosaci, dobrim delom i proizvodjaci, u izvesnoj meri i sitni trgovci... A neko ipak zaradi na razlikama u ceni u tom dugackom lancu od proizvodjaca do kranjeg potrosaca. Uglavnom onaj koji ni prstom nije mrdnuo.

 

Zato je moja ideja s ovim topicom bila da vidimo gde skripi. Zbog cega mi potrosaci, kao odgovorni ljudi koji nece da truju sebe i svoje bliznje (opisala CF) bivamo primorani da komzumiramo kao blesavi, da se plasimo svega sto nam se u frizideru zadrzalo vise od tri dana kao da ce nas na licu mesta ubiti, i da u krajnjoj liniji placamo isti takav strah onih koji nam tu robu prodaju i koji je za nas proizvode. Ne tvrdim da treba da nam prodaju namirnice na koje se nahvatala budj i koje smrde na kilometar, niti da treba tako nesto da jedemo, ali se pitam da li nismo svi vise nego sto treba ustravljeni od trovanja neispravnom hranom, pa time i nenavikli da od neceg bajatog napravimo nesto jestivo. A sve to zarad zahteva da konzumiramo sve vise, kupujemo i bacamo, pa onda opet kupujemo, pa opet bacamo....

 

Na kraju napomena (nauceno od tebe :) ): ovo nije kontraargumetacija tvom postu, koji je sasvim na mestu, vec mi je samo dobro dosao kao slagvort za moja sopstvena razmisljanja. Vidim da jako mnogo dobre hrane na zapadu (a u tom smislu cak i Srbija spada u zapad!) odlazi u vetar i baca se, a to u krajnjoj liniji placa planeta i oni ciji zivot ovisi o monsunima, susama, cunamijima.... Nebitno da li bacimo trodnevni pomfrit iz sopstvenog frizidera, ili ne kupimo jaja kojima sutra istice rok trajanja, a u pakovanju ima 30 komada. Ko da si nabije toliki holesterol za samo jedan dan? I kako da ta ista jaja kupis sledeceg dana? Kako da budes siguran da su danas bila dobra, i da ce se bas sutra pokvariti? Kako i kome da verujes? Kako da budes siguran da ih trgovac nije prepakovao i da im to nije vec treci "rok trajanja"?

Dileme, dileme...

 

O receptima za spasavanje bajatog pomfrita i hleba - na drugom tppicu :) .



#28 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 10 December 2013 - 20:57

odredjivanje roka trajanja je postupak regulisan zakonom i propisima (postoje harmonizovani medjunarodni propisi, zemlje koje su ratifikovale ih primenjuju, u protivnom imaju nacionalnu regulativu), regulisane su uslovi na kojima se odredjivanje sprovodi i za koje vazi (temperatura, vlaznost vazduha itd) takodje i nacin na koji se izrazava (best by, expiry date itd). proizvodjaci jednostavno moraju da se drze propisanih pravila, dok nadlezne institucije sprovode inspekcije i kontrolisu primenu. mozda ima ponesto sto je ostavljeno na diskreciju proizvodjacima - ne bavim se hranom pa ne znam tacno - ali verujem da je vecina namirnica regulisana.

s ekonomskog aspekta proizvodjaci i distributeri (prodaja) uvek vole da imaju sto duzi rok trajanja jer im to omogucava ekonomicniju proizvodnju (npr mogu da naprave jedan veci batch umesto vise manjih, kad se odjednom proizvede/kupi vise units niza je cena itd).

 

 

mi koristimo namirnice kojima je istekao rok trajanja ako procenimo organolepticki da su ok, narocito ako smo ih drzali u frizideru (koristimo i lekove kojima je istekao rok trajanja, ne savetujem to nikome, samo konstatujem). nazalost uprkos tome desava nam se da bacimo hranu, danas redje nego ranije ali jos uvek nismo optimalno organizovani kad je kupovina i priprema hrane u pitanju.