Jump to content

Photo
- - - - -

Selfie-fenomen

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#91 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 15 January 2014 - 16:12

Jocelyn Wildenstein

Veoma ljupko (vise stvorenje nego) bice u poredjenju sa nekada lepuskastom vojvotkinjom od Albe.

Attached File  Oko 30.jpg   28.75KB   5 downloads

Istina je da je potonjoj sada blizu 88, ali niko joj ne bi dao vise od 145.  

Ima smisla da se dodatno unakazi neko ko je prirodno ruzan [npr. lakse ce mu biti ako (se) misli da je njegov lik njegov izbor, a ne Bozja volja - a uzgred zanemari tu sitnicu da drugaciji verovatno nije ni mogao biti], ali da neko ko je prirodno dopadljiv zahvaljujuci samom sebi zavrsi kao neprirodno odbojan – za to vec nemam tako jednostavno objasnjenje.  

... duhovna lepota vidi se u ocima... 

Attached File  PPR.jpg   88.36KB   6 downloads

Edited by cmix909, 15 January 2014 - 16:14.

#92 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 15 January 2014 - 17:18

vojvotkinjom od Albe

Istina je da je potonjoj sada blizu 88, ali niko joj ne bi dao vise od 145.  

hahaha istina...

Na temu da kazem da nemam nista protiv ovog fenomena. Nemam nista protiv ni protiv onih koji imaju protiv.

Imam i ja par ludacha na fb koje se selfishu do iznemoglosti ali ja se izdignem iznad situacije i ne lajkujem, vec javno trazim opciju dislajka ako mi bas jako zasmeta -_-

#93 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 15 January 2014 - 22:25

Strahovita tema, i potencijal za nekoliko novih...

Ocito smo svi (sudionici na forumu) manje-vise ekstrovertni, piskaramo da bi netko procitao i nas stav i (ako je moguce) uvazio ga. Sto'no netko jednom rece, svi imaju pravo na MOJE misljenje...

Sad, dokle ide ta ekstrovertnost i kako se ocigleduje?

Mislim da je u selfie fenomenu potreba (a, tehnoloski, i mogucnost) da se ljudi "dokazu" - tj. pokazu. Jer, ako svi vide estradne licnosti i sta ja znam koga - onda, ako vide i mene, i ja sam im ravan. Pa se bolje osjecam, pogotovo u ogledalu.

Dalje, u ranijim postovima spomenuto pitanje ljepote i "klasike." Zanimljivo je da neke stvari (vizualno, muzicki, kako god) prezive stotine godina, a druge, popularne momentalno, padaju u zaborav jako brzo. Pa nisu valjda Michelangelo i Da Vinci jedini autori svog vremena? A za stotine drugih ne znamo...

"Ljepota," kao pojam, priziva i pitanje mode. Zasto je nesto "moderno" vidjeno kao "lijepo" - a nesto sto je bilo moderno prije 10 ili 20 godina, ruzno?

Nakit, tetoviranje... Cini se, mijenja se sa generacijama. Danas su mnoge stvari prihvatljive, a u mojoj mladosti su spadale u "underworld."

Necu nista promijeniti, samo pokusavam razumjeti...

#94 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 15 January 2014 - 23:44

Moze se i selfie fenomenon prihvatiti samo kao mogucnost da se najnovijom igrackicom (citaj mobilni, ipad, fotoaparat...) mozes sam uslikati. Sad, moze da bude i slikanje na vrhu Ajfelove kule, da podelis sa drugima svoje avanture ili slikanje u kupatilu da bi se izazvala reakcija iznudjenih komplimenata....

ne znam da li je iko probao da se samo-uslika....mislim da je skoro svaki pokusaj fotografije na kojoj dobro izgledate teska misija....jedino ako ste Gerard Depardieu, pa vam je svejedno da li vam je nos malo veci...

Ne secam se da li je neko vec postavio NYT James Franco-va razmisljanja na temu "The Meaning of the Selfie"

But a well-stocked collection of selfies seems to get attention. And attention seems to be the name of the game when it comes to social networking. In this age of too much information at a click of a button, the power to attract viewers amid the sea of things to read and watch is power indeed. It’s what the movie studios want for their products, it’s what professional writers want for their work, it’s what newspapers want — hell, it’s what everyone wants: attention. Attention is power. And if you are someone people are interested in, then the selfie provides something very powerful, from the most privileged perspective possible.

Evo i najnovije na tu temu od Christine Ricci, od danas mozete pratiti trend nazvan "riccing"

Spoiler

BaDCWJHIQAA5zBO.jpg

i nesto vise vredno nase paznje

3396f7d8-4729-45c5-a97d-4508ec2d791d_13.

#95 tegapa

tegapa
  • Members
  • 726 posts

Posted 18 January 2014 - 03:57

Selfie Milicija

http://selfiepolice.org/#section1

3025110-poster-selfie-police.png

Jedan selfie = jedan dollar, koji ide Vittani (http://www.vittana.org/).
Cool.

Inace jednostavno.

Ispruzis desnu (ili levu ruku.

Namestis facu (ili face).

Okines se (u burst modu).

Nadjes bar jednu od desetine fotografija na kojoj si 'interesantan'.

Ako ne mozes da nadjes niti jednu...

'Bem ti facatu.

#96 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 19 January 2014 - 01:36

imala sam ovih dana bliski susret sa selfie-fenomenom, I ostala skroz... zatecena.

u poseti nam je bila mlada osoba iz srbije, po prvi put u usa, zapravo po prvi put malo dalje od kuce. organizovali smo nekoliko putovanja u ovom delu zemlje, trudeci se da budu sto sadrzajnija, da iskustvo bude maximalno. I ja sam iskreno bila malo razocarana kad bi na svakom mestu u prvih par sekundi palo slikanje, selfie sa pozadinom I eventualno par fotografija konkretnog mesta, I onda nadalje sva paznja posvecena fejsbuku. nekako nije bilo interesovanja, uzivanja, ucenja iz konkretnog iskustva... samo klik I onda totalni focus na internet komunikaciju.

ne znam koliko je nas uzorak reprezentativan, a mozda to nije ni bitno - mozda je zapravo nas dvoje vreme totalno pregazilo, mozda je ovo prvi znak da smo ostarili :blush:

#97 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 January 2014 - 09:45

...mozda je ovo prvi znak da smo ostarili :blush:

Ne, to je znak da ste normalni, a da vam je u poseti bila budala.

#98 tegapa

tegapa
  • Members
  • 726 posts

Posted 20 January 2014 - 13:29

...

mozda je zapravo nas dvoje vreme totalno pregazilo, mozda je ovo prvi znak da smo ostarili :blush:

Ne, to je znak da ste normalni ...

Zao mi je kiti. Kada ti pocnu udeljivati Vi komplimente ...

#99 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 January 2014 - 09:57

Da zlo ne cuje, ali zamisli da te groteskne estetske kreacije postanu ideal lepote!

Iskren da budem, ne brine me mogućnost da ovakve "estetske kreacije" postanu ideal lepote, ne brine me što postoji armija praznoglavih glupačica koje su spremne izmeniti svoj lični opis da bi bile "lepe&poželjne" - uglavnom kojekakvim praznoglavim nabildovanim (wannabe Knele) glupanima koji imaju veći kalibar za pojasom nego IQ u glavi. Jednostavno, nemam mogućnosti da menjam društvene tokove i namećem neke poželjne norme, nemam ni želju da to činim. Drage moje dame, ukoliko želite da izgledate kao pomenuta Tijana ili ova vajna "socialite" ('bem li ga) - go for it! Pa selfone u ruke i pravac ispred ogledala s napućenim ustima. Tehnologija svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napreduje.. U opticaju su sve kvalitetniji materijali, a jednog dana možda bude proizvedena i moždana masa u špricu...za poneti. Mada, sumnjam da bi je iko kupovao!

Međutim, ono što me žestoko uznemiruje i zabrinjava jeste kombinacija fenomena o kojima smo baš nedavno pisali na ovom pdf-u. Nikako ne mogu da izbacim iz glave nedavnu saobraćajnu nesreću u kojoj su poginule dve devojčice (14 i 16 godina), vraćajući se sa "proslave" tzv. srpske nove godine. Nesreća se dogodila u ranim jutarnjim satima u mestu Žabalj, nedaleko od Novog Sada, a uzroci nesreće su prekomerna brzina, neposedovanje vozačke dozvole i - alkohol. Taj dvadesetogodišnji balavac koji je vozio auto od gazde kod koga je radio (alal ti vera, gazda!) vozio je auto iako je znao da nema vozačku dozvolu (dva puta kažnjavan zbog istog prekršaja!!!), roditelji su znali (ili nisu znali) da ekipa planira da ide na žurku i da, napijajući se, "proslavi" novu godinu, devojčice su se "uredno" slikale za fejsbuk s napućenim ustima najavljujući predstojeći izlazak...

Dakle, isprazno i besmisleno "proslavljanje" kojekakvih novih godina, obilato začinjeno alkoholom, bahatošću i nezrelošću, u kombinaciji sa selfie-fenomenom (koji se ogleda u slikanju i ekspresnom hvalisanju na fejsu) dovodi do katastrofe u kojoj su izgubljena dva mlada života. Zapravo, nisu izgubljena samo dva, svi koji su direktno ili indirektno povezani s događajem (gazda široke ruke, vozač i preživeli saputnici, roditelji i rodbina poginulih devojčica) mogu sada samo da proklinju dan koji nije stigao ni da osvane... Jedno pitanje mi ne izbija iz glave... Zašto je devojčica od 14 godina, u tuđim kolima, u sred' noći? Zašto? Zašto? Zašto? Da bi se na fejsu pohvalila da je velika? Zašto su joj roditelji to dozvolili? Da li su uopšte znali gde im je dete ili ih je slagala i pobegla s društvom? Sada više nije ni bitno...

Ljudi moji, jesam po prirodi malo pesimista, ali bojim se da ćemo sve češće gledati i slušati priče slične ovoj nesretnoj žabaljskoj. Društvo je načisto izgubilo kompas, društvene vrednosti ne postoje već se ad hoc uspostavljaju, siromaštvo nagriza porodicu koja je stub društva, razgrađuje je i uništava, mediokriteti dobijaju publicitet i pažnju i postaju uzori nezrelim tinejdžerima koji misle da im je samo nebo granica, pod uslovom da su online. Misle da sve što im je potrebno da znaju mogu pronaći na netu. Misle da su roditelji idioti. Nastavnici takođe. Sebičluk, samodovoljnost, beskrupuloznost, prosto pršti iz ovih novih (de)generacija. Ipak, nisu kriva deca, krivi smo mi.

Krivi smo mi!

Spoiler

#100 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 21 January 2014 - 11:57

To je to chilli.
Svaka čast, potpis na sve.

#101 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 January 2014 - 12:01

Ja znam da ja nisam kriv.

Krivi su oni koji poseduju pare u show biz- u koji promovišu ovakav stil života.

Reče cyberka da je brine to da zamislimo da te groteskne estetske kreacije postanu ideal lepote. Ja ću reći- one su to već postale.

Treba pogledati samo ko su zvezde današnjice. To se devojčice koje filmska industrija primorava da vrše na sebi (silikonske) eksperimente (http://forum.b92.net...tive/?p=4295173). To su, takođe, i svetski poznate glumice (u moru njih prve se setim Nikol Kidman) koje su se izmenile od botoksiranja do neprepoznatljivosti.

Ako neko misli da to nema uticaja na "male ljude", grdno greši. Oduvek je svet show biz- a vršio snažan uticaj na široke narodne mase.

Sve to poziranje po crvenim tepisima, angažovanje agenata modne industrije oko anorektičnih / bulimičnih devojčica i ucenjivanje da ugrade silikonske implantate, sve to ima itekakvog uticaja na pojavu selfie- fenomena.

Bojim se da živimo u jednom okrutnom svetu gde je prevaziđen ideal prirodne lepote, spontanosti i harizmatičnosti.

Na ceni je uniformnost, servilnost i izveštačenost.

#102 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 January 2014 - 13:14

Ako neko misli da to nema uticaja na "male ljude", grdno greši. Oduvek je svet show biz- a vršio snažan uticaj na široke narodne mase.

Sve se to usunjalo postepeno. Uostalom, prvo pogledaj mnoge mame koje su se primile na te neke snazne uticaje a onda baci pogled na njihove cerke.

Deca, kao sto je poznato, obicno ne rade ono sto odrasli pricaju nego oponasaju ono sto odrasli rade.

Pre jedno 10-ak godina se (ovde kod mene) vodila debata povodom toga sto su se na odeljenjima decije konfekcije pojavile tanga gacice za devojcice.

Devojcice od sest godina su govorile da one nose takve gacice jer ih i njihove mame nose.

I inace, uoceno je da sve krpice za odrasle koje su u trendu mogu podjednako da se kupe i na odeljenju za deciju konfekciju.

I tako ti ide redom, od obdanista iste krpice kao mama, pa vrlo rano (i sve ranije) sminka od mame, pa ista dijeta kao i mama pa ... i estetske korekcije cim tek malo zapupe.

Ja zinula kad mi je jedna drugarica u Beogradu pokazala slike sa male mature njene cerke. Dakle, mala matura (!) a one devojcice da ne verujes na kakve su se stikle natakle i u kakve krpice utegle i kako je sve to namolovalo lice (angazuju se stajlisti & sminkeri!). To izgleda tako vulgo-estradno da zanemis. Kad se tako urade za malu maturu onda ne cudi sto za par godina postanu Tijane. 

I sve to dodas sve ove beskrajne tehnicke mogucnosti za maximalno eksponiranje ...

Sada skoro svaka takva nabudzena klinka moze da stvori svoju platformu i ima svoje fanove; moze da bude zvezda u svojoj maloj orbiti. Za nju - puna kapa!

#103 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 21 January 2014 - 13:32

Od selfija, ovo polako kreće do "kakva majka - takva ćerka"... (kakvi roditelji, takva deca)

Svako dete teži da oponaša odrasle, to je normalno u odrastanju, ali nije normalno ovo što danas imamo, a to je da roditelji nastoje da detetu budu drugari, a ne roditelji. Zato imamo tange za predškolce i male maturantkinje namođene za štajgu.

#104 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 January 2014 - 13:46

Od selfija, ovo polako kreće do "kakva majka - takva ćerka"... (kakvi roditelji, takva deca)

Nije mi bila namera da generalizujem na takav nacin. Zato sam i napisala "mnoge mame".

Ne znam kako kod vas ali kod nas se, kao sto rekoh, trebio taj subject, radile se neke studije, intervjuisale se mame i cerke i tako to. Neki pattern postoji.

Pa vidis u studiju debata, s jedne strane sede nabudzene mame sa nabudzenim cerkama koje misle da je sasvim OK da se klinke estetski rade na razne nacine (jer se tako osecaju dobro) a s druge strane nenabudzene mame koje su protiv toga da se od devojcica prave objekti. Ili klinke koje sa 15 godina drze besomucno iste dijete kao njihove mame (ili zajedno sa mamama). Ima svega toga, nije da nema.

#105 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 21 January 2014 - 14:20

Kod nas se uglavnom radi na što većem zatupljivanju, jer je ovca neobično korisna životinja, ide kud je čoban i kerovi teraju, da se šišati... :ajme:

Ovde bi u studiju sedele nabudžene mame i iste takve ćerke s jedne, a još nabudženija voditeljka s druge strane.

Ja imam ćerku, tinejdžerku, i srećom (i mojim velikim trudom) je izrasla u samosvesnu osobu, kojoj nisu potrebni dodaci da bi se osećala dobro. Sreća je i da u razredu ima još par takvih devojčica, inače bi bila prilično usamljena. Nekoliko kolega i koleginica ima decu (žensku) istog uzrasta i često pričamo o njima i onome šta se od nas, kao roditelja očekuje, mogu ti reći da sam i ja prilično usamljena u svom stavu da sam prvenstveno roditelj. Izuzetno prijateljski nastrojen, ali roditelj. I da je dete samo taj mali period života dete, a ceo ostatak je odrasla osoba, i zašto onda žuriti da budeš odrastao (i nosiš tanga gaće)?

Ovde se sve pomešalo.