Jump to content

Photo
- - - - -

Selfie-fenomen

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#61 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 20 December 2013 - 19:47

Tijana, ti li si?

414104_silikoniras-foto-n.kostic-002_ff.

Spoiler

Može li neko ponuditi kakvo racionalno objašnjenje za ovo? Da li je ova devojka samo sledila svoje snove ili je žrtva pogrešnih i devijantnih društvenih vrednosti koje su joj nametnute? Nema sumnje da je ovo ekstremni slučaj i da većina "običnih" devojaka nikada sebi ne bi uradile ovako nešto. Međutim, ne mogu se oteti utisku da je, koliko god karikaturalan bio izgled ove devojke, to zapravo role model i da selfi-škljocanje s napućenim ustima zapravo želi da nam dočara - ovo?!?!

Da li je ovo selfie-fenomen(alno)?

#62 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 20 December 2013 - 21:56

Na postavljeno pitanje može odgovoriti samo osoba sa slike ili neko ko je dobro poznaje. Ni njen izgled ne smatram problematičnim jer me baš briga kako neko modifikuje sopstveno telo. Veći je problem što mediji koje smo nekada cenili sve više postaju obično đubre. Vidim da vest koju navodiš ima preko 400 komentara, ali vest kao Mladom Nišliji bronza na olimpjadi u Indiji ima ih samo jedanaest. Inače, Ministarstvo prosvete nije htelo da plati bednih 115.000 dinara (=1000€) dečku koji je talenat, ali koji će po svoj prilici nastaviti karijeru negde u belom svetu.

Ne znam da li se slika može podvesti pod fenomen selfie, bar ukoliko se strogo držimo definicije, ali bih više voleo da u novinama budu slike onih koji to više zaslužuju.

#63 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 December 2013 - 23:16

Može li neko ponuditi kakvo racionalno objašnjenje za ovo? Da li je ova devojka samo sledila svoje snove ili je žrtva pogrešnih i devijantnih društvenih vrednosti koje su joj nametnute? Nema sumnje da je ovo ekstremni slučaj i da većina "običnih" devojaka nikada sebi ne bi uradile ovako nešto. Međutim, ne mogu se oteti utisku da je, koliko god karikaturalan bio izgled ove devojke, to zapravo role model i da selfi-škljocanje s napućenim ustima zapravo želi da nam dočara - ovo?!?!

Prica se o nekoj zavisnosti od operacija koja se stvara u mozgu. Ne bih rekla da ima bilo kakve veze sa selfie-fenomenom. Ti slucajevi su zabelezeni daleko pre pojave selfie-ja.

#64 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 December 2013 - 04:28

Nije se povećao broj IQ rasterećenih (baš mi se sviđa izraz), jednak je kao i ranije, 

Nazalost, ovo ne moze da bude tacno. Populacija planete je daleko veca nego ranije (otuda i globalno zagrevanje i ostale katastrofalne ekoloske promene), i samim tim, cak i uz isti relativan odnos (sto je diskutabilno), to bi znacilo da ih ima proporcionalno vise. 

Na stranu to sto se verovatno povecala i varijansa raspodele. Naravno, to je vrlo politicki nekorektna tema i nema mnogo istrazivanja na istu iz cisto politickih i socijalnih razloga, ali razliciti faktori (pocev od ishrane, preko saobracaja, do onoga sto Nik Kar lepo opisuje u ovoj knjizi) su opet kazem verovatno uticali na povecanje varijanse, sto znaci da unutar nekog dobro definisanog polu-odsecka IQ rasterecenih (dakle gde je doticni broj ispod neke granice) imas cak i relativno vise individua nego nekada. (Naravno, tu jos treba uzeti u obzir i Flynov efekat koji kaze da se srednja vrednost IQ lagano povecava, sto su dobre vesti, mada nije jasno koliko je taj efekat stvaran, a koliko artefakt promena u metodama testiranja...)

#65 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 December 2013 - 08:03

Na postavljeno pitanje može odgovoriti samo osoba sa slike ili neko ko je dobro poznaje. Ni njen izgled ne smatram problematičnim jer me baš briga kako neko modifikuje sopstveno telo. Veći je problem što mediji koje smo nekada cenili sve više postaju obično đubre. Vidim da vest koju navodiš ima preko 400 komentara, ali vest kao Mladom Nišliji bronza na olimpjadi u Indiji ima ih samo jedanaest. Inače, Ministarstvo prosvete nije htelo da plati bednih 115.000 dinara (=1000€) dečku koji je talenat, ali koji će po svoj prilici nastaviti karijeru negde u belom svetu.

Ne znam da li se slika može podvesti pod fenomen selfie, bar ukoliko se strogo držimo definicije, ali bih više voleo da u novinama budu slike onih koji to više zaslužuju.

Napisano je, uglavnom, tacno, ali tacno je i ono sto je Vuk Stefanovic - Karadzic zapisao:

"Da je sreca i u boga daca,

ne bi zene ni nosile gaca,

ni kosulja, dokle gace vezu..." 

Vaso, ne mogadoh da se suzdržim i da ti ne odgovorim na način kako je Vladan odgovorio meni na temi o niklu. Zaista nemam zamerku na ovo što si napisao, međutim činjenica je da ovakve "vesti" kao što je ova "silikonska" okupiraju pažnju čitalaca, a ne onakve kakve ti i ja priželjkujemo. I Blic je odavno postao medij koji povlađuje čitalačkim strastima i sve više postaje tabloid.

Nije tu samo selfie-fenomen (angelia misli da uopšte nije selfie) u pitanju, to je nesnalaženje pojedinca u moru mogućnosti koje pruža tehnološki razvoj, pa kao rezultat dobijemo eskalaciju raznih pojava koje nazivamo - fenomenima. Ovo pumpanje silikonom, verovali vi to ili ne, sve više uzima maha među običnim pukom. Cene su sve pristupačnije... Poznajem čoveka koji je generalni zastupnik za austrijsku firmu koja se bavi proizvodnjom filera (na bazi hijalurona) za zatezanje kože - da vidiš ti tu klijentelu... od 15 do 75 godina. Doduše, hijaluron nije isto što i silikon (ili botoks), ali od nečega se mora početi. :rolleyes:

I dalje sam uveren da, ako ovo što je devojka uradila sebi nije manifestacija selfie-fenomena, ima izuzetno bliske veze (takorekuć' kumovske) sa selfie-fenomenom.

Edited by chilli, 21 December 2013 - 08:03.

#66 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 21 December 2013 - 11:55

znaju govna sta ima prodju ili po podgoricki:

"miliji im je sa'an bruke, no sa'an pilava"

Edited by muras, 21 December 2013 - 13:43.

#67 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 December 2013 - 19:42

I dalje sam uveren da, ako ovo što je devojka uradila sebi nije manifestacija selfie-fenomena, ima izuzetno bliske veze (takorekuć' kumovske) sa selfie-fenomenom.

Ovde se relativno moram sloziti, ima dosta zajednickog u motivaciji, ali stvaranje monstruoznih likova gomilom operacija govori o nezadovoljstvu svojim telom i komplexu inferiornosti, selfie sa druge strane trazenje potvrde u svoju superiornost. u oba slucaja je zanimljiv fenomen trazenja potvrde u fizickom izgledu u javnosti.

#68 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 21 December 2013 - 21:36

Ovde se relativno moram sloziti, ima dosta zajednickog u motivaciji, ali stvaranje monstruoznih likova gomilom operacija govori o nezadovoljstvu svojim telom i komplexu inferiornosti, selfie sa druge strane trazenje potvrde u svoju superiornost. u oba slucaja je zanimljiv fenomen trazenja potvrde u fizickom izgledu u javnosti.

Razumem da je neko nezadovoljan svojim telom ali da ga tako surovo kažnjava, to već ne.

#69 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 December 2013 - 22:19

Razumem da je neko nezadovoljan svojim telom ali da ga tako surovo kažnjava, to već ne.

Taj neko mrzi svoje telo, pa ne treba da te iznenadjuje.

#70 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 22 December 2013 - 15:14

Tijana, ti li si?
414104_silikoniras-foto-n.kostic-002_ff.

Spoiler

A Putin neverUE.
Svet je dotakao dno i povratka mu vise nema.

Ozbiljno treba krenuti sa nekom popularizacijom ubrizgavanja mozga.

#71 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 December 2013 - 04:41

videla sam ovu sliku otvarajuci neke web strane (mozda bas spomenuti blic), ali nisam procitala text - da li je u pitanju prava slika ili fotomontaza?

ako je prava - bas tuzno (I ruzno).

poseban fenomen su lekari koji pristaju tako nesto da urade, ima ono da o ukusima ne vredi raspravljati, ali postoji I neka opsta estetika... jedino ako je ovo toliko popravilo kvalitet zivota doticne dame da estetika pada u zapecak...

#72 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 24 December 2013 - 21:14

http://forum.b92.net...78#entry4263017

:lol+:

#73 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 02 January 2014 - 20:49

http://howmanyselfiescanyouhandle.com/

#74 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 03 January 2014 - 19:22

Mnogo vi to ozbiljno shvatate ... to je samo razbibriga ... e sad, nekima je razbibriga sve u zivotu, pa malo zastrane, no to je druga prica ...

#75 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 January 2014 - 08:26

Tijana, ti li si?

Pre neko vece sam u jednom pub-u videla dve koje su na ovakav nacin investirale u sebe.

Tokom veceri smo uocili da su sa puno entuzijazma pristajale na fotografisanje sa, bez sumnje, nepoznatim muskim posetiocima pub-a.

Delovalo je kao da su radile na povracaju investicije i da im je bilo selfie-fenomenalno.