Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Košarkaška reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
47245 replies to this topic

#61 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 27 November 2013 - 23:34

Nema iskustva kao trener. Što je potpuno tačno. I nije ništa smešno kada se to spomene.

I Džordan je izrastao u najvećeg igrača, radio sa najboljima pa ne može da ubode igrača na draftu da mu život zavisi od toga.

 

 

Ali valjda su ovi iz saveta prozborili i neku sa njim oko njegovih trenerskih stavova, oko plana rada, načina igre. Nadam se da nije bilo "Hoćeš? - Zašto da ne, hoću".

Kao što sam već napisao, dobar, jak pomoćnik je apsolutno neophodan ovde.

sad pitanje je dal je dzordan uopste birao i ko ga je savetovao i dal je uopste pratio klince koje je trebao da bira. ja nesto ne verujem da se on cima sa time.

 

ne, odgovor je bio na walkerovo laprdanje kako te gledanje kosarke i treninga cini podobnim za selektora

 

a kome nije jasno da li te to sto si bio vrhunski igrac kvalifikuje i kao vrhunskog trenera...eno moze da pita jason kidd-a

 

 

poenta.

dosadilo mu da bleji u milanu izmedju snimanja dve reklame pa ajde malo da bude selektor srbije

zasto sad ovakvo lupetanje ko da nam je za sedmo-osmo mesto na evropskom prvenstvu i slobodno leto kad je olimpijska godina potreban neki vrhunski trener? pa gde su bili ovi kriterijumi kad su se izivljavali nad nama u sloveniji i litvaniji... licemer  


  • 0

#62 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 28 November 2013 - 00:27

zasto sad ovakvo lupetanje ko da nam je za sedmo-osmo mesto na evropskom prvenstvu i slobodno leto kad je olimpijska godina potreban neki vrhunski trener? pa gde su bili ovi kriterijumi kad su se izivljavali nad nama u sloveniji i litvaniji... licemer  

izivljavali u sloveniji?

ti sigurno mislis da bi se sa nekim drugim umesto izlapelog golubara mi prosetali do zlata

u tom slucaju nemamo o cemu da pricamo

 

pravicemo izlapelog od blata. to je vec sada jasno.


  • 0

#63 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 28 November 2013 - 06:53

eno i daba je gledao mnogo kosarke u zivotu, a prica se cak i da je sa nesom ilicem razmenjivao mislenja sta je bolje za ekipu

daj njega da stavimo za selektora

 

oh wait...nije mu drugar potpredsednik kss

nista onda.

Kakav carski poust. :hail:

Djordjevic je,po meni,ne lose vec nezasluzeno rjesenje. No,ce vidimo kako ce sve da ispadne. Gasic za zamjenika,apsolutno.


  • 0

#64 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 28 November 2013 - 09:26

Nemojte dočekivati Djordjevića na punu.

 

JBM mu mater nije zaslužio to. Jeste bio basketaš boli glava, ali možda će se pokazati i kao selektor.

 

Daj da vidimo šta će da se desi pa onda da lomimo preko kolena....


  • 6

#65 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 28 November 2013 - 10:31

Zašto Djordjevića? Kritike idu na račun saveza, logično je da Sale želi to mesto i da će ga prihvatiti, kao što bi prihvatio svako na njegovom mestu.

 

I nije fora biti general posle bitke :)

 

A da i na ovom topiku ponovim ono što napisah milijardu puta na starom, 7. mesto nije nikakav argument. Kako je bilo 7. moglo je(trebalo)  da bude i treće da je bio ispunjen jedan od uslova...

 

1. Da Grci nisu izgubili dobijeno od Hrvata

2. Da su se svi mecevi poslednjeg kola igrali u isto vreme

3. Da Spanci nisu ispali bagra

 

Ono što se desilo u borbi za 7. mesto desilo bi se u 1/4 finalu...


Edited by Lovgren, 28 November 2013 - 10:32.

  • 0

#66 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 28 November 2013 - 10:47

Slazem se da ga ne treba doceka ti "na punu", ali zasto ne iskorisiti ovo vreme do zvanicnog predstavljanja da svi kazemo sta mislimo? Pa Forum zato sluzi? A kada on krene da radi treba da dobije punu podrsku, pa dokle ko izdrzi :)


  • 5

#67 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 28 November 2013 - 10:53

Slazem se da ga ne treba doceka ti "na punu", ali zasto ne iskorisiti ovo vreme do zvanicnog predstavljanja da svi kazemo sta mislimo? Pa Forum zato sluzi? A kada on krene da radi treba da dobije punu podrsku, pa dokle ko izdrzi :)

 

Sve 5

 

Ali ovde se navodi kao da je Sale neki tamo liko koga je predložio Pera Taksista dok je vozio Djilasa sa aerodroma.

 

PT: Deluješ mi poznato, da se ne baviš ti ćamcima?

 

DĐ: Ne ja sam predsednik političke stranke, doskorašnji gradonačelnik Beograda,..., predsednik KSS,... i predsednik kućnog saveta.

 

PT: Ček ček šta reče za KSS Predsednik?

DĐ: DA

 

PT: E do jaja, imam ortaka Saleta strašan basketaš bio, niko nije mogao da ga dobije na terenima u blokovima, pa ako ti zatreba selektor za SP u Španiji. Znaš kakav je momak boli glava, duša od čoveka...

 

DĐ: Ajde daj mi tvoj  broj pa ćemo se čuti ovih dana...


  • 3

#68 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 28 November 2013 - 11:01

Nemojte dočekivati Djordjevića na punu.

 

JBM mu mater nije zaslužio to. Jeste bio basketaš boli glava, ali možda će se pokazati i kao selektor.

 

Daj da vidimo šta će da se desi pa onda da lomimo preko kolena....

ja protiv saleta nemam nista, on ce uvek biti legenda

kritika je upucena pre svega bodirogi, posto je ovo njegovo alibi resenje

 

saletu zameram sto zapravo ne zeli da se bavi trenerskim poslom a ipak hoce da bude selektor nase zemlje

da ga je stvarno zanimao trenerski poziv do sada bi imao u cv-u vise od 2 puta po 5 meseci bavljenja istim

i mi bi smo sada imali legitimnom naslednika dude ivkovica

a ne bodiroginog ortaka koji je bio vrhunski igrac, a trenutno se dosadjuje, pa ajde da probamo mozda ga ukenja 


  • 0

#69 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 28 November 2013 - 11:04

ja protiv saleta nemam nista, on ce uvek biti legenda

kritika je upucena pre svega bodirogi, posto je ovo njegovo alibi resenje

 

saletu zameram sto zapravo ne zeli da se bavi trenerskim poslom a ipak hoce da bude selektor nase zemlje

da ga je stvarno zanimao trenerski poziv do sada bi imao u cv-u vise od 2 puta po 5 meseci bavljenja istim

i mi bi smo sada imali legitimnom naslednika dude ivkovica

a ne bodiroginog ortaka koji je bio vrhunski igrac, a trenutno se dosadjuje, pa ajde da probamo mozda ga ukenja 

A ko bi bio najbolje resenje? Da ti s ene cini da o tome ne postoji koncenzus?


  • 1

#70 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 28 November 2013 - 11:08

 

Ali ovde se navodi kao da je Sale neki tamo liko koga je predložio Pera Taksista dok je vozio Djilasa sa aerodroma.

 

Nije da je proces u stvarnosti išta transparentniji...


  • 1

#71 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 28 November 2013 - 11:26

A ko bi bio najbolje resenje? Da ti s ene cini da o tome ne postoji koncenzus?

slazem se da ne postoji idealno resenje, ali je izabrano ono populisticko

jbg to je sale legenda, dobjamo poene sto smo ga izabrali sve i da ne uradi nista

 

reprezentaciju treba da vodi najbolji trener koji je trenutno dostupan, a ne onaj iza cijeg ce imena nesposobnjakovici iz kss moci da se kriju

u ovoj situaciji bolji izbor bi bili ivanovic(ne znam da li je zainteresovan, ali znam da je slobodan), sale obradovic, kokoskov, dzikic...

 

a ovo sto smo dobili je ekvivalent tome da je bodiroga sam rekao: "e ja cu da budem selektor, smorio sam se kao potpredsednik, vreme je da promenim malo"

i bodiroga je eto legenda, hiljade i hiljade treninga sto bi neko rekao

a trenersko iskustvo...ma ko jebe iskustvo, u kom je jos to poslu iskustvo neki faktor


  • 1

#72 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 28 November 2013 - 11:50

slazem se da ne postoji idealno resenje, ali je izabrano ono populisticko

jbg to je sale legenda, dobjamo poene sto smo ga izabrali sve i da ne uradi nista

 

reprezentaciju treba da vodi najbolji trener koji je trenutno dostupan, a ne onaj iza cijeg ce imena nesposobnjakovici iz kss moci da se kriju

u ovoj situaciji bolji izbor bi bili ivanovic(ne znam da li je zainteresovan, ali znam da je slobodan), sale obradovic, kokoskov, dzikic...

 

a ovo sto smo dobili je ekvivalent tome da je bodiroga sam rekao: "e ja cu da budem selektor, smorio sam se kao potpredsednik, vreme je da promenim malo"

i bodiroga je eto legenda, hiljade i hiljade treninga sto bi neko rekao

a trenersko iskustvo...ma ko jebe iskustvo, u kom je jos to poslu iskustvo neki faktor

 

Ne znam da li je tebi jasno da mi nemamo koga da biramo. Niko neće da se hvata u to kolo.

 

Opšte poznata stvar da mi nemamo igrače, nemamo savez, nemamo ligu i nemamo trenere, a svi hoćemo da budemo prvaci univerzuma i cele vasione!

 

Jedini domaći klub u kome igraju domaći igrači je Mega Vizura, imaš jednog u CZV i dva u KKP. I o kom basketu mi pričamo, selektori ovo ono?

 

I ajde pljuni i na Bodi Bonda i bole te kita, to što su on, Tomašević i Tarlać istureni u prvi plan da bi se jajarilo iz pozadine to nikom ništa. Važno je obući crveni/crni dres i pljuvati one druge.


  • 1

#73 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 28 November 2013 - 12:03

Ne znam da li je tebi jasno da mi nemamo koga da biramo. Niko neće da se hvata u to kolo.

 

Opšte poznata stvar da mi nemamo igrače, nemamo savez, nemamo ligu i nemamo trenere, a svi hoćemo da budemo prvaci univerzuma i cele vasione!

 

Jedini domaći klub u kome igraju domaći igrači je Mega Vizura, imaš jednog u CZV i dva u KKP. I o kom basketu mi pričamo, selektori ovo ono?

 

I ajde pljuni i na Bodi Bonda i bole te kita, to što su on, Tomašević i Tarlać istureni u prvi plan da bi se jajarilo iz pozadine to nikom ništa. Važno je obući crveni/crni dres i pljuvati one druge.

 

1. naveo sam nekoliko imena koji bi bili bolji izbor. i sem ivanovica, ostali su javno vec rekli da bi se prihvatili posla

2. svakako ja nisam od tih sto ocekuju da budemo prvaci, za mene je 7.mesto ovog leta sasvim realan uspeh. to kukanje sto nismo prvaci ces prvo da cujes od ovih sto su sad digli obe ruke za djordjevica...dok se budemo borili za plasman od 12.-14. mesta

3. i da, pljujem na bodi bonda i ostale. i to nema nikakve veze sa bojom dresa. zasto su se prihvatali posla ako ne mogu nista da promene? zasto prihvataju da ih jajare isturaju u prvi plan? zasto ne rade svoj posao? zasto ne promene nesto?


  • 1

#74 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 6,709 posts

Posted 28 November 2013 - 12:05

Javlja mi se da će Sale biti Jason Kidd trener, iako ih volim obojicu i navijam da uspeju...


  • 0

#75 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 28 November 2013 - 13:13

1. naveo sam nekoliko imena koji bi bili bolji izbor. i sem ivanovica, ostali su javno vec rekli da bi se prihvatili posla

2. svakako ja nisam od tih sto ocekuju da budemo prvaci, za mene je 7.mesto ovog leta sasvim realan uspeh. to kukanje sto nismo prvaci ces prvo da cujes od ovih sto su sad digli obe ruke za djordjevica...dok se budemo borili za plasman od 12.-14. mesta

3. i da, pljujem na bodi bonda i ostale. i to nema nikakve veze sa bojom dresa. zasto su se prihvatali posla ako ne mogu nista da promene? zasto prihvataju da ih jajare isturaju u prvi plan? zasto ne rade svoj posao? zasto ne promene nesto?

 

Koje su ingerencije saveza.

 

Samo toliko...


  • 0