Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Košarkaška reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
47245 replies to this topic

#46 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 27 November 2013 - 18:26

Apsolutno se slazem. I vec sam rekao- ovo je moja najveca zamerka Dudi. Nije zvao neke igrace, sa nekima se posvadjao, sa nekima "nije nasao kontakt"... Sve, sve mogu da razumem i da kaze "On je trener, veliko ime, na njemu je da olduci". Ali to sto nije mislio o buducnosti- ne mogu da opravdam ni sa cim. Morali su svi oni da imaju jasan plan "Sta posle Dude". I da taj neko (ako je Sale onda on) bude uz Dudu bar na ovom EP. 

mislio je on i te kako sta dalje ako se ikada povuce i jasno je rekao posle ep-a. "mislim da bi najbolje resenje u smislu igre i kontinuiteta bio kesar." i hvala mu sto je nedvosmisleno pokazao koliko mu je stalo. hvala i novinarima sto ga nista vise nisu pitali na tu temu i hvala nebesima sto se duda nije pitao oko naslednika jer posle gagica, andjusica, stimca, kesara, raska i ostalih izmisljotina svako ko barem odstupi od tog sablona dodje kao melem na ranu.

 

sta reci za saleta. naklon do poda za coveka za koga se vezuju najveci uspesi nase kosarke modernog doba. pravi covek, sportista, autoritet, gromada  :hail:  meni je srce puno sto je konacno tu gde je odavno trebao da bude. da je i najgori na svetu taj covek je uspeo da mi navuce osmeh na lice kad mi se svet rusio i hvala mu na tome. verujem da ce da bude spona, vezivno tkivo za rak ranu nase kosarke a to je odaziv. prosto ne vidim nikog pri zdravoj pameti i iole svesnog da kaze saletu ne mogu ili necu.

 

dobrodosao sale, budi selektor kao sto si delija   :lol+:

 

puno srece sale nacionale 


  • 5

#47 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 27 November 2013 - 20:00

@smiti

 

ja licno ne bih stavljao u prvi plan rezultate, vec cinjenicu da mi nemamo pojma (ili sam to samo ja?) ni kakvu kosarku on voli da njegov tim igra

daklem, sve cemo saznati kada dodje prvenstvo

mislim da to ni on sam nema pojma, posto se trenerskim poslom bavio kao nekim hobijem koji te zainteresuje na nekoliko meseci pa ga onda batalis

svaka cast aleksandru djordjevicu igracu, ali ne vidim stvarno cime je on to zasluzio da bude izabran kao selektor

i to pre ljudi kojima je trenerski posao zivotni izbor a ne hobi

bilo ko od pominjanih je bolji izbor od njega

 

vidim da je glavni argument onih koji izbor podrzavaju saletov autoritet i harizma

kao okupice i one koji nisu hteli da se cimaju za repku proteklih par godina

pa zar nije duda ivkovic vrhovni autoritet srpske kosarke, pa se ipak nadju uvredjeni i povredjeni, kojima se ne cima celo leto zbog neke tamo reprezentacije

 

los izbor.

alibi izbor.

ne znam sta cu pa daj da okrenem mog drugara, ionako se dosadjuje u milanu ovih dana

bodiroga odlazi.


Edited by djuras, 27 November 2013 - 20:19.

  • 0

#48 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 27 November 2013 - 20:17

jel neko zaista veruje da neko ko je preko 20 godina radio, da radio, a ne igrao kosarku moze da bude amater u tom poslu? zar mislite da je djordjevic prespavao svoju igracku karijeru ne razmisljajuci nikad dal bi bilo bolje da u datoj situaciji bilo bolje da sutne ili da doda? zar mislite da nikada ni sa jednim trenerom nije pricao ili razmenjivao misljenje kao vrhunski playmaker sta je bolje za ekipu??? ja licno mislim da jeste. i licno mislim da ima kosarku u malom prstu. dal ce to znanje znati da prenese na druge ne smem da tvrdim ali reci za vrhunskog bivseg kosarkasa da nema iskustva je smesno. pa on samo da je gledao tih nekoliko hiljada treninga koje je odradio imao bi predstavu sta je kosarka.


  • 11

#49 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 27 November 2013 - 20:19

poenta


  • 0

#50 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 27 November 2013 - 20:27

pa on samo da je gledao tih nekoliko hiljada treninga koje je odradio imao bi predstavu sta je kosarka.

eno i daba je gledao mnogo kosarke u zivotu, a prica se cak i da je sa nesom ilicem razmenjivao mislenja sta je bolje za ekipu

daj njega da stavimo za selektora

 

oh wait...nije mu drugar potpredsednik kss

nista onda.


Edited by djuras, 27 November 2013 - 20:28.

  • 1

#51 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 27 November 2013 - 20:30

jel neko zaista veruje da neko ko je preko 20 godina radio, da radio, a ne igrao kosarku moze da bude amater u tom poslu? zar mislite da je djordjevic prespavao svoju igracku karijeru ne razmisljajuci nikad dal bi bilo bolje da u datoj situaciji bilo bolje da sutne ili da doda? zar mislite da nikada ni sa jednim trenerom nije pricao ili razmenjivao misljenje kao vrhunski playmaker sta je bolje za ekipu??? ja licno mislim da jeste. i licno mislim da ima kosarku u malom prstu. dal ce to znanje znati da prenese na druge ne smem da tvrdim ali reci za vrhunskog bivseg kosarkasa da nema iskustva je smesno. pa on samo da je gledao tih nekoliko hiljada treninga koje je odradio imao bi predstavu sta je kosarka.

 

 

Nema iskustva kao trener. Što je potpuno tačno. I nije ništa smešno kada se to spomene.

I Džordan je izrastao u najvećeg igrača, radio sa najboljima pa ne može da ubode igrača na draftu da mu život zavisi od toga.

 

 

Ali valjda su ovi iz saveta prozborili i neku sa njim oko njegovih trenerskih stavova, oko plana rada, načina igre. Nadam se da nije bilo "Hoćeš? - Zašto da ne, hoću".

Kao što sam već napisao, dobar, jak pomoćnik je apsolutno neophodan ovde.


Edited by Trokorak, 27 November 2013 - 20:30.

  • 2

#52 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 27 November 2013 - 20:34

ko je 'ban' jebote!?

 

:lol+: 

 

Ja ne mislim da je ovo dobro resenje i ne svidja mi se nacin rada saveza, ali sigurno necu hejtovati Djordjevica, zelim mu puno srece i da nas odvede na OI.


  • 0

#53 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 27 November 2013 - 20:34

jel neko zaista veruje da neko ko je preko 20 godina radio, da radio, a ne igrao kosarku moze da bude amater u tom poslu? zar mislite da je djordjevic prespavao svoju igracku karijeru ne razmisljajuci nikad dal bi bilo bolje da u datoj situaciji bilo bolje da sutne ili da doda? zar mislite da nikada ni sa jednim trenerom nije pricao ili razmenjivao misljenje kao vrhunski playmaker sta je bolje za ekipu??? ja licno mislim da jeste. i licno mislim da ima kosarku u malom prstu. dal ce to znanje znati da prenese na druge ne smem da tvrdim ali reci za vrhunskog bivseg kosarkasa da nema iskustva je smesno. pa on samo da je gledao tih nekoliko hiljada treninga koje je odradio imao bi predstavu sta je kosarka.

 

Pored plusa da dodam- secam se scene dok je trenirao (valjda) Armani. TO pred poslednji napad, ekipa dolazi do klupe on baca tablu, uzima loptu i pokazuje igracu sta da radi sa njom. Vrlo upecatljiva scena koja pokazuje da on jos nije prekoracio tu granicu igrac-trener (u tom trenutku) i da sto ti kazes ZNA samo je pitanje kako ce to znanje preneti. Ja licno, rekoh i malopre, nemam strah za taj deo price...


  • 0

#54 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 27 November 2013 - 20:47

eno i daba je gledao mnogo kosarke u zivotu, a prica se cak i da je sa nesom ilicem razmenjivao mislenja sta je bolje za ekipu

daj njega da stavimo za selektora

 

oh wait...nije mu drugar potpredsednik kss

nista onda.

 

Murinjo doesn't like this.


Edited by Zvezdinho, 27 November 2013 - 20:54.

  • 1

#55 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 27 November 2013 - 20:48

eno i daba je gledao mnogo kosarke u zivotu, a prica se cak i da je sa nesom ilicem razmenjivao mislenja sta je bolje za ekipu

daj njega da stavimo za selektora

 

oh wait...nije mu drugar potpredsednik kss

nista onda.

Cenis da je Sale samo gledao kosarku?


  • 0

#56 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 27 November 2013 - 20:51

Ja bih samo rekao da vecina vrhunskih trenera nisu bili vrhunski igraci.

 

Ono sto mi smeta kod Djordjevica je to sto nije izabrao trenerski posao, da jeste on bi uvek trenirao nekog, pa bila to Mega Vizura. On je izabrao trenerski posao, ali bi odmah da trenira EL klub, odmah reprezentaciju...

 

Isto sam pricao i kad je bilo prica o Jokanovicu kao selektoru mlade, pritom ga smatram losim trenerom, ali nema veze ako si trener ok, ali on je trener kad na gotovo prvi posao dobije Partizan... a onda ce da sedi kuci i da ceka par godina i da hoce reprezentaciju, pa gde si rodjace bio izmedju? Neko treba da se jebe godinama da se dokazuje po OFK, Spartaku, Radu, Gruziji, a neko da dobije na mufte.


Edited by Lovgren, 27 November 2013 - 20:53.

  • 0

#57 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 27 November 2013 - 20:55

Dobro covek je vodio 2 tima, nije da bas nema nikakvo iskustvo kao trener.


  • 0

#58 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 27 November 2013 - 20:57


Cenis da je Sale samo gledao kosarku?

ne, odgovor je bio na walkerovo laprdanje kako te gledanje kosarke i treninga cini podobnim za selektora

 

a kome nije jasno da li te to sto si bio vrhunski igrac kvalifikuje i kao vrhunskog trenera...eno moze da pita jason kidd-a

 

Ono sto mi smeta kod Djordjevica je to sto nije izabrao trenerski posao.

poenta.

dosadilo mu da bleji u milanu izmedju snimanja dve reklame pa ajde malo da bude selektor srbije


Edited by djuras, 27 November 2013 - 20:59.

  • 0

#59 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 27 November 2013 - 20:58

Dobro covek je vodio 2 tima, nije da bas nema nikakvo iskustvo kao trener.

Ali bira poslove kao trener pocetnik.

 

Da nije dobio poziv od Bodiroge ili koga vec, koga bi trenirao? Verovatno nikog, sem ako ga ne bi pozvao Partizan nekad ili tako neki veci klub.


  • 0

#60 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 27 November 2013 - 22:22

Ne treba biti bukvalista. Nema dovoljno iskustva kao trener, ali to govoriti u kontekstu kao da je neki košarkaški analfabeta je smiješno. Uostalom, nije strano da mnogi poznati igrači nisu dobili prilike na prečac. Zaboravimo Žoca, primjera ima koliko hoćeš. Evo i Saša Obradović nije prvu priliku dobio kao dokazan trener, Pašutin, Karasev su prilike dobili na igračko ime. U NBA, koliko ima trenera da su bili dobri košarkaši. Par sigurno.

 

Koliko god poštovao trenerski posao, kao skup posebnih znanja, ne mogu u istu ravan staviti jednog Vladu Jovanovića ili Mutu sa Đorđevićem, makar ovaj sve vrijeme poslije igračke karijere proveo u lađenju jaja.


  • 0