Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Košarkaška reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
47245 replies to this topic

#44206 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 03 July 2018 - 13:05

Guduric bi na ovakvu spoljnu liniju bio Harden licno. Stvarno ne znam sto on nije igrao.
  • 0

#44207 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 03 July 2018 - 13:50

Sve sto ste napisali stoji, ali mi smo utakmicu izgubili ne zbog Micicevih 0 od 12 ili nekih koji nisu dosli vec zbog 4 kardinalne greske u 3 sekunde! Te tri sekunde su gore od one istorijske Divceve greske pre 30-ak godina.

 

Na 1.10 imali smo plus 5 i loptu nakon ofanzivnog skoka, ali onda Bobi pravi rukometno probijanje. I tad smo imali rezultat koji garantuje mirnu zavrsnicu ali 3 sekunde kasnije Milosavljevic pravi faul na prenosenju lopte :ajme:  i to dok smo u bonusu sto je za mene najgori potez od ova 4 jer apsolutno nepotrebno zaustavlja sat i automatski unosi veliki nervozu u nas tim jer to znaci da ce Nemci sad imati jedan napad vise od planiranog do kraja.

 

Nakon toga Jelovac stupa na scenu sa dve svoje uzastopne minijaturu, prvo ulazi ranije i to toliko ranije da bi mu prestup svirao verovatno i rodjeni otac a potom i onaj lakat. Cekao je nezasluzeno godinama na ovaj poziv, ali ono sinoc treba da mu bude poslednji mec u nacionalnom dresu. Da je bio samo lakat, ili samo ulazenje ranije, ni rec ne bih rekao, ali dve uzastopne greske te magnitude, to je neoprostivo.


  • 0

#44208 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 03 July 2018 - 14:29

zašto recimo guduric nije bio na raspolaganju? čak bi i on značio na ovako limitiranu ekipu spolja?

 

 

Guduric bi na ovakvu spoljnu liniju bio Harden licno. Stvarno ne znam sto on nije igrao.

 

Upravo to, završili su prvenstvo pre mesec dana, još su naši u plejofu igrali svaku drugu tekmu, zbog broj stranaca. 


  • 1

#44209 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 05 July 2018 - 18:46

Serbia to host first Basketball Without Borders camp in August

BWB Europe 2018 will feature a number of current and former NBA players including Nemanja Bjelica (Minnesota Timberwolves, Serbia); Bogdan Bogdanovic (Sacramento Kings, Serbia); Gary Harris (Denver Nuggets, USA); Nikola Jokic (Denver Nuggets, Serbia) and Frank Kaminsky (Charlotte Hornets, USA/Serbia). Vlade Divac (Sacramento Kings, Serbia) and Peja Stojakovic (Sacramento Kings, Serbia)


  • 0

#44210 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 05 July 2018 - 20:14

kombinacija gluposti, prinudnih repres’tativaca, selektorovog izdrkavanja sa micicem i, naravno, fibinih dzeparosa-trecepozivaca sa pistaljkama. od onog prosle god u stambolu, do kriterijuma protiv nemaca na nasem terenu - jasno da nas u krovnoj organizaciji ne zarezuju 2%

bogosavljevu i ostalima koji tamo smrde na cast

 

kvalifikacije za ep2013, tamo utakmica za #7mesto i odlazak na sp2014, dodatne kval. za rio  - nece biti prvi put da se uhvati poslednji voz za glavni zreb ... kako god, ona trojka avramovica u austriji nam pravi razliku izmedju prihvatljive i nezgodne situacije pred drugi krug. manje-vise komforno cemo zavrsiti u prva 3 i to je to

 

pravo pitanje je da li ce nagomilani interni dogovori tipa teodosiceva ‘povreda’ prosle god ili nedoviceva za poslednji prozor kvalifikacija biti mazanje ociju javnosti ni za sta ili cemo u kinu najzad odvesti najkvalitetniji moguc tim


  • 0

#44211 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 05 July 2018 - 20:20

p.s. "sutiraj vaso, mora jednom da udje"

 

tenor.gif?itemid=4583000

 

:lol+:


  • 3

#44212 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 05 July 2018 - 20:27

mukica... vec se smorio jadan :lol+:


  • 1

#44213 Manu

Manu
  • Members
  • 4,213 posts

Posted 05 July 2018 - 21:53

mukica... vec se smorio jadan :lol+:

 

A onda je odlucio da zaista i ne igra


  • 1

#44214 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 06 July 2018 - 17:45

Sa takvom stavom bolje je da "vulkanizer" ne igra za reprezentaciju Srbije.
  • 0

#44215 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 July 2018 - 17:37

 

odavno ispricana prica ... ali znam npr da je konchar pre 2-3god nesto pokusao preko kss da dobije pasos pa je dobio onaj "zvacemo mi vas" odgovor

 

naravno, ti sto bi igrali na poreklo moraju makar da govore jezikom predaka na koje sa pozivaju. inace nikakva razlika u odnosu na timove koji se pojacavju klasicnom kupovinom amerikanaca


Edited by peja™, 07 July 2018 - 17:39.

  • 0

#44216 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 07 July 2018 - 18:34

odavno ispricana prica ... ali znam npr da je konchar pre 2-3god nesto pokusao preko kss da dobije pasos pa je dobio onaj "zvacemo mi vas" odgovor


Obzirom da je potomka krajisnika ostaje mu mogucnost da sredi putovnicu.

naravno, ti sto bi igrali na poreklo moraju makar da govore jezikom predaka na koje sa pozivaju. inace nikakva razlika u odnosu na timove koji se pojacavju klasicnom kupovinom amerikanaca


Stefanovic koji je bio na pripremama U20 repke dok se nije pod hitno vratio u SAD nakom dedine smrti upravo zna samo par reci srpskog jezika tako da... A ako je znanje jezika obaveza, onda nek lepo ode da igra za Severnu Makedoniju posto mu je majka makedonskog porekla. Verujem da oni ne bi imali nista protiv toga.
  • 0

#44217 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 July 2018 - 19:12

uvek mogu da uloze vreme u sebe, kao sto su bez iste predocene nagrade prethodnih godina cinili neki momci iz ceske, francuske i letonije

 

ako ne - good luck in your future endeavors

 

da se ne lazemo, svi koje si ikad ovde spomenuo su sitne ribe spram na razlicite nacine izgubljenih pekovica, mirotica, gomile onih koji su nastupali za SLO pocev od nesterovica + sprcano barem pola potencijalnog prajma 2001/02 sampionske generacije


  • 1

#44218 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 07 July 2018 - 19:35

#teampeja

To što 90% reprezentacija ne bi imalo ništa protiv da im u sastav uleti bilo koji igrač koji može da im unapredi igru a bez obzira na sve ostale faktore, ne znači da Srbija treba da radi istu stvar.
  • 0

#44219 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 July 2018 - 19:53

prethodni prvi igrac reprezentacije je bio protiv (teo), nista se nije promenilo od kada je to bogdanov tim. a selektorovo misljenje o precicama ka uspehu je nesto gde ne bi trebalo trositi reci

 

komotno moze da se zatvori radnja ako treba njih 11 + strucni stab da se prilagodjavaju 1 (kupljenom) igracu


  • 0

#44220 Asterion

Asterion
  • Members
  • 13,160 posts

Posted 07 July 2018 - 19:54

uvek mogu da uloze vreme u sebe, kao sto su bez iste predocene nagrade prethodnih godina cinili neki momci iz ceske, francuske i letonije

 

 

 

Čuvena škola srpskog jezika Splavovi.

 

:P


  • 1