Jump to content


Photo

Samsung Galaxy S4 ili LG G2?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

Poll: Samsung Galaxy S4 ili LG G2? (19 member(s) have cast votes)

Pomozite mi. Koji telefon bi vi uzeli?

  1. Samsung Galaxy S4 (6 votes [31.58%])

    Percentage of vote: 31.58%

  2. LG G2 (7 votes [36.84%])

    Percentage of vote: 36.84%

  3. HTC one (6 votes [31.58%])

    Percentage of vote: 31.58%

Vote Guests cannot vote

#61 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 October 2014 - 19:18

@ angelia- šta bi sa HTC One M8? Jesi zadovoljna?

#62 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 October 2014 - 20:24

@ angelia- šta bi sa HTC One M8? Jesi zadovoljna?

Vratila ga, i onda napravila jos vecu gresku sa S5, ali sad sta je tu je, trpim :-)

 

btw moj prijatelj uzeo neki drugi HTC One, dual card - nigde nema domet, stalno gubi vezu.

 

S5 - baterija traje par sati, zablesavljuje se s vremena na vreme, radi samo sa exchange mailom itd itd....



#63 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 October 2014 - 21:20

Vratila ga, i onda napravila jos vecu gresku sa S5, ali sad sta je tu je, trpim :-)

 

btw moj prijatelj uzeo neki drugi HTC One, dual card - nigde nema domet, stalno gubi vezu.

 

S5 - baterija traje par sati, zablesavljuje se s vremena na vreme, radi samo sa exchange mailom itd itd....

 

Ja imam nekad problem sa konekcijom (HTC One) na wi- fi na javnom mestu dok moja draga uspeva na njenom Samsungu S4 ali nikada nisam imao problem sa dometom.

Zaista ne znam o čemu se radi.

Možda da probaš sa iphone 6.

Kažu da po funkcionalnosti prevazilazi sve postojeće modele mobilnih telefona samo se žale što ne može da stane u džep.

Šta ti je potrošačko društvo, 


Edited by melankolic, 22 October 2014 - 21:23.


#64 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 October 2014 - 21:28

Ja imam nekad problem sa konekcijom (HTC One) na wi- fi na javnom mestu dok moja draga uspeva na njenom Samsungu S4 ali nikada nisam imao problem sa dometom.

Zaista ne znam o čemu se radi.

Možda da probaš sa iphone 6.

Kažu da po funkcionalnosti prevazilazi sve postojeće modele mobilnih telefona samo se žale što ne može da stane u džep.

Šta ti je potrošačko društvo, 

Mislim da cu se vratim na Iphone, ali cekam da i njega malo isprobaju i isprave probleme. Ja ionako ne nosim mobilni u dzepu (prednost zenske torbetine  :) ).

Burazer kaze da mu G2 radi savrseno.

Moj najveci problem je sto je S5 poceo da zeza sa brzinom, a i mailovi. Odakle im ideja da novi software radi samo na exchangu????

 

Blackberry je bio zakon, steta. Data radio savrseno, vezu nikad nisam izgubila - steta sto su izgubili trku u razvoju.



#65 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 October 2014 - 21:35

Moj najveci problem je sto je S5 poceo da zeza sa brzinom, a i mailovi. Odakle im ideja da novi software radi samo na exchangu????

 

Moja draga ima problem sa aplikacijama na njenom S4.

Otvaraju se i zatvaraju i kad treba i kad ne treba.

Ne znam, ne razumem se u tu tehnologiju ali moguće da postoji neka softverska greška.

 

Inače, ja sam rešio da ne uzimam telefon firme koja proizvodi i televizore. :lol+:  



#66 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 October 2014 - 21:43

Moja draga ima problem sa aplikacijama na njenom S4.

Otvaraju se i zatvaraju i kad treba i kad ne treba.

Ne znam, ne razumem se u tu tehnologiju ali moguće da postoji neka softverska greška.

 

Inače, ja sam rešio da ne uzimam telefon firme koja proizvodi i televizore. :lol+:  

Pa za mail moram da koristim neku aplikaciju - koja me izludjuje sa otvaranjem, zatvranjem....

 

Treba da prestanu sa izbacivanjem proizvoda na trziste koji imaju milion bugova.

 

Iako, danas nesto pricamo ne tako davno sve ovo bi bila SF a mi se stalno zalimo  :lol+:



#67 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 October 2014 - 21:55

Iako, danas nesto pricamo ne tako davno sve ovo bi bila SF a mi se stalno zalimo  :lol+:

 

Izvini za komentar o tvom omiljenom iphone- u ali gledam, ovde kod mene još neki imaju iphone 4s.

Pa to izgleda kao neka ciglica (dizajnerski kao da je iz '80.- ih) a ne telefon.

Tako će nam za koju godinu i današnji telefoni biti kao da su iz prošlog veka.  



#68 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 October 2014 - 22:09

Izvini za komentar o tvom omiljenom iphone- u ali gledam, ovde kod mene još neki imaju iphone 4s.

Pa to izgleda kao neka ciglica (dizajnerski kao da je iz '80.- ih) a ne telefon.

Tako će nam za koju godinu i današnji telefoni biti kao da su iz prošlog veka.  

Nemoj da se izvinjavas, ja sam bila tako besna na Iphone, medjutim nakon ovih alternativa nije mi jasno sto sam toliko kukala - imao je on svojih problema, ali tek nakon godinu i nesto.

 

Ovi me nerviraju od prvog dana  :blush:



#69 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 23 October 2014 - 10:42

 

Moj najveci problem je sto je S5 poceo da zeza sa brzinom, a i mailovi. Odakle im ideja da novi software radi samo na exchangu????

 

 

 

Zašto exchange?

 

namestiš fino K-9 mail

https://play.google....?id=com.fsck.k9

 

 

 

K-9 Mail is an open-source e-mail client with search, IMAP push email, multi-folder sync, flagging, filing, signatures, bcc-self, PGP, mail on SD & more!

K-9 supports IMAP, POP3 and Exchange 2003/2007 (with WebDAV).

 

 

 

I stvar je rešena. ;)

 

Android čuda radi i ima milion varianti; samo treba uzeti malo vremena i malo pošvrljati po telefonu. :)



#70 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 24 October 2014 - 11:44

Nexus 6 je IMO trenutno najbolji telefon u ponudi... jeste da je Google sa ovim modelom (tj. cenom) ubio nexus liniju kakvu smo do sada poznavali ali mislim da vredi svaku paru.

iPhone nikada ne bih uzeo iz prostog razloga sto sa najnovijim modelom dobijas telefon sa specifikacijama starim bar 2 godine dok je Samsung jedina marka ispred koje bih uzeo iPhone. TouchWiz je meni toliko odvratan da ja nemam reci a bloatware dominira u odnosu na konkurenciju... toliko idiotskih aplikacija koje skoro niko ne koristi ne moze se pronaci ni kod jednog drugog proizvodjaca. Sony, HTC, LG... svi premium modeli od tih proizvodjaca dominiraju u odnosu na Samsung i Apple.

 

Inace, u poslednje vreme sam poceo malo vise paznje da obracam na kineske proizvodjace i mislim da sam vec postao fan... cenim da mi je sledeci telefon nesto od njih. Trenutno, xiaomi mi4 i meizu mx4 jedu sve ostale modele za dorucak ako se uzme u obzir odnos kvaliteta hardware-a i cene. Ovo je totalno subjektivno ali miui verzija androida (xiaomi mi4) je meni najsimpaticniji UI koji sam video. 

 

 

 

p.s. Takodje treba obratiti paznju i na Lenovo... mislim da vec sada imaju neverovatne modele a cenim da ce biti sve bolji i bolji.



#71 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 October 2014 - 15:53

Zašto exchange?

 

namestiš fino K-9 mail

https://play.google....?id=com.fsck.k9

 

 

 

 

I stvar je rešena. ;)

 

Android čuda radi i ima milion varianti; samo treba uzeti malo vremena i malo pošvrljati po telefonu. :)

Naravno da imam k9, koji krashira 10X dnevno, jako tesko skroluje, treba mu 100 godina da otvori mail....

 

I drugo zasto treba uzeti malo vremena i prosvrljati po telefonu? Mislim nisam ja haker i nemam vremena da se bavim popravkama softvera velikih proizvodjaca.

 

U tome i jeste problem sto umesto da uzmem telefon koji radi, moram da se bavim time.



#72 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 October 2014 - 19:26

Naravno da imam k9, koji krashira 10X dnevno, jako tesko skroluje, treba mu 100 godina da otvori mail....

 

I drugo zasto treba uzeti malo vremena i prosvrljati po telefonu? Mislim nisam ja haker i nemam vremena da se bavim popravkama softvera velikih proizvodjaca.

 

U tome i jeste problem sto umesto da uzmem telefon koji radi, moram da se bavim time.

 

Ovo baš i ne verujem. Koristim k9 već par godina i nikad nisam naleteo na takve probleme. Na različitim telefonima. Jedini veći 'problem', koji imam sa mailom na telefonu je, da ponekad Samsung voli da zatrokira prilikom prenosa podataka pa mail ne dobijem na vreme. Ali jednostavan off/on opcije prenosa rešava stvar za dve sekunde.

 

Drugo - sa 'šrvljanjem' sam mislio na to, da android nudi puno mogućnosti i opcija sa milijon aplikacija - za različite potrebe. Da, možeš da koristiš telefon i 'out of the box', baš kao i iphone; koristeći več nameštene aplikacije. Ali, siguran sam, da je bolje da uzmeš to malo slobodnog vremena i potražiš odgovarajuče variante, koje su sigurno bolje od nekih 'serijskih'. Tako i upotreba postaje udobnija i iskustvo bolje. Valjda i kompjuter kad kupuješ, staviš gore neke svoje stvari? Neki program, neku alatku? Ne vidim razlog, zašto to ne bi i na telefonu. NA kraju krajeva, telefon ne kupuješ svaki mesec ili pola godine, da ne bi sebi uzeo malo vremena i prilagodio ga svojim potrebama? Ja obično svaku tehničku stvar, koju kupim, proučim bar sa uputstvima, priloženima aparatu... Pa onda vidim dalje, šta i kako..


Edited by Gogy, 24 October 2014 - 22:11.


#73 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 October 2014 - 16:31

Ovo baš i ne verujem. Koristim k9 već par godina i nikad nisam naleteo na takve probleme. Na različitim telefonima. Jedini veći 'problem', koji imam sa mailom na telefonu je, da ponekad Samsung voli da zatrokira prilikom prenosa podataka pa mail ne dobijem na vreme. Ali jednostavan off/on opcije prenosa rešava stvar za dve sekunde.

Kad probam da citam mail, jednostavno ne reaguje da ga otvori, neki put se zacrni ekran i onda dobijem poruku K9 je prestao da radi...

Recimo krenes da skrolujes kroz mailove na dole, a ono odjednom ode 2 meseca unazad - pa onda ne reaguje da se vrati.

 

Mozda je to specifican problem, ali ipak mislim da ima veze sa mojim korisecnjem maila tj kolicinom. 

 

Drugo - sa 'šrvljanjem' sam mislio na to, da android nudi puno mogućnosti i opcija sa milijon aplikacija - za različite potrebe. Da, možeš da koristiš telefon i 'out of the box', baš kao i iphone; koristeći več nameštene aplikacije. Ali, siguran sam, da je bolje da uzmeš to malo slobodnog vremena i potražiš odgovarajuče variante, koje su sigurno bolje od nekih 'serijskih'. Tako i upotreba postaje udobnija i iskustvo bolje. Valjda i kompjuter kad kupuješ, staviš gore neke svoje stvari? Neki program, neku alatku? Ne vidim razlog, zašto to ne bi i na telefonu. NA kraju krajeva, telefon ne kupuješ svaki mesec ili pola godine, da ne bi sebi uzeo malo vremena i prilagodio ga svojim potrebama? Ja obično svaku tehničku stvar, koju kupim, proučim bar sa uputstvima, priloženima aparatu... Pa onda vidim dalje, šta i kako..

Ne mozes da poredis, na kompjuter dodas nesto svoje i podesis setting. Na Androidima moras da trazis resenja kako da rade neke potpuno ocekivane stvari. Kao ta prica sa K9. Dobro priznajem da me prica sa mailom preterano nervira, zato sto mi je to jako bitno, ali ja ne uzimam telefon da bi igrala igrice.



#74 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 29 October 2014 - 20:14

Kad probam da citam mail, jednostavno ne reaguje da ga otvori, neki put se zacrni ekran i onda dobijem poruku K9 je prestao da radi...

Recimo krenes da skrolujes kroz mailove na dole, a ono odjednom ode 2 meseca unazad - pa onda ne reaguje da se vrati.

 

Mozda je to specifican problem, ali ipak mislim da ima veze sa mojim korisecnjem maila tj kolicinom.

 

To je onda stvarno nešto specifično. :(  Ne znam, meni odlično radi. Imam gore namešteno 4 različita mail naloga i radi besprekorno. Otvara mi sve maile bez problema. Ne pamtim, da li me je ikada izbacilo iz te aplikacije. Doživeo sem na ponekoj drugi, da me izbaci zbog prekida...

 

 


Ne mozes da poredis, na kompjuter dodas nesto svoje i podesis setting. Na Androidima moras da trazis resenja kako da rade neke potpuno ocekivane stvari. Kao ta prica sa K9. Dobro priznajem da me prica sa mailom preterano nervira, zato sto mi je to jako bitno, ali ja ne uzimam telefon da bi igrala igrice.

 

  Ne da tražiš rešenja. Kao što rekoh - možeš ti android telefon da koristiš out of the box. Ali, iskreno - neke aplikacije su bolje na google play marketu. Opet - svako može da nađe najbolju koja mu odgovara a da ova radi bez nekog posebnog štelovanja. Recimo, ako uzmemo mail aplikaciju, o kojoj je baš govora ovde. Verujem, da je nekom bolja recimo Cloud Magic ili Blue mail.  Ili neka treća. Meni odgovara K9. Probah i pre pomenute i radile su savršeno. Jedino mi nije odgovarao način prikaza pošte, koja mi je u K9 odlično urađena. Svaki mail posebno na početnom ekranu i odmah se vidi koliko je pošte u određenom mailboxu...

 

   Tako i za ostale aplikacije. Imaš maltene neograničen broj opcija za skoro svaku potrebu, na tebi je da pronađeš odgovarajuće. KAo recimo kad si prvi put uzela kompjuter u ruke. PA je bilo potrebno da se namesti ovo pa ono pa kasnije još neka nova stvar i još ova alatka. Sad, kad je to utećeno, več znaš šta češ namestiti prilikom kupovine novog računara. Isto i ovde. S tim što ovde već preko google naloga možeš sve da uradiš preko oblaka.



#75 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 24 January 2015 - 06:51

Napokon posle dve godine, kako na temi o stambenim kreditima u svajcarcima kazu "duznickog ropostva" sam se otkacio ugovora I Samsunga Note II I vratio Iphoneu, ovog puta "6". Kakvo olaksanje!! Sam Samsung nije toliko proble, koliko je to bio android OS. Nestabilan do zla boga. Ima android prednosti u odnostu na IOS, pre svega mi je androidova grafika bolja/lepsa a ostalo onako-mlako...


Edited by Ibiza, 24 January 2015 - 06:53.