Jump to content


Photo
- - - - -

Indikar sezona 2014.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
804 replies to this topic

#16 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 06 November 2013 - 18:08

Imam pitanje.

Koliko je bila zanimljiva 2013 sezona u indikaru ¿ Steta sto nemogu gledati trke ali po svim vidjenim vestima mogu stvoriti misljenje da je isplativo gledati indikar.

Stvarno bi voleo cuti vase odgovore....



#17 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 November 2013 - 19:03

Zadnje dve sezone, od prelaska na novu DW12 sasiju i uvodjenja novih V6 turbomotora, Indikar je ubedljivo najkvalitetnije trkanje medju top kategorijama (tu ubrajam F1, Indi, Naskar i Leman). Po vozackim imenima i naprednim tehnickim resenjima nisu na nivou F1 ali zato ono sto se vidi na stazi je daleko atraktivnije - i to bez vestackih primesa tipa DRS, gume koje se raspadaju i slicno.

 

Vredi pratiti, samo sto je vremenska razlika takva da su trke najcesce prilicno kasno po srednjeevropskom vremenu, treba to i docekati...



#18 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 06 November 2013 - 19:54

Zadnje dve sezone, od prelaska na novu DW12 sasiju i uvodjenja novih V6 turbomotora, Indikar je ubedljivo najkvalitetnije trkanje medju top kategorijama (tu ubrajam F1, Indi, Naskar i Leman). Po vozackim imenima i naprednim tehnickim resenjima nisu na nivou F1 ali zato ono sto se vidi na stazi je daleko atraktivnije - i to bez vestackih primesa tipa DRS, gume koje se raspadaju i slicno.

 

Vredi pratiti, samo sto je vremenska razlika takva da su trke najcesce prilicno kasno po srednjeevropskom vremenu, treba to i docekati...

Puno hvala na odgovoru.Covece indikar vec ima V6 Turbo.

Hmm jesu li indikar bolidi brzi ili sporiji sa turbom ¿Moracu malo smarati Wikipediju i Gugli jer me pomalo interesuju indikar bolidi.



#19 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 06 November 2013 - 20:07

Zadnje dve sezone, od prelaska na novu DW12 sasiju i uvodjenja novih V6 turbomotora, Indikar je ubedljivo najkvalitetnije trkanje medju top kategorijama (tu ubrajam F1, Indi, Naskar i Leman). Po vozackim imenima i naprednim tehnickim resenjima nisu na nivou F1 ali zato ono sto se vidi na stazi je daleko atraktivnije - i to bez vestackih primesa tipa DRS, gume koje se raspadaju i slicno.

 

Vredi pratiti, samo sto je vremenska razlika takva da su trke najcesce prilicno kasno po srednjeevropskom vremenu, treba to i docekati...

 

bold 1: a sta je push to pass ako ne vestacka primesa?

 

bold 2: sto se ovoga tice trke uopste nisu tako kasno, istina nisam gledao ovale, a skoro sve ostale trke su bile izmedju 19 i 22.



#20 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 06 November 2013 - 20:10

Push to Pass ¿ nesto kao KERS(pravilo 1 sekund DRS-a) u f1 ili ¿



#21 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 November 2013 - 20:18

Prve godine su bili za nijansu sporiji, ove su isti kao sto su bili sa V8 atmosferskim, a do 2016. ce se ici na postepeno povecavanje pritiska turbopunjaca sto ce davati sve jacu snagu da bi se te godine islo na obaranje brzinskog rekorda na Indijanapolisu (Ari Lajendajk je postavio rekord u kvalifikacijama sa prosekom od 382.216 km/h preko 4 kruga). Nije se odmah islo na punu snagu koju motori mogu da razviju dok se ne isteraju bubice sa pouzdanoscu.

 

@ Romantik - Push to pass u Indiju je poput KERS u F1 - i onaj koga preticu moze da ga koristi da se brani (cak se cesce koristi za te svrhe nego za preticanje), nimalo nalik DRS u F1 koji je instant preticanje bez mogucnosti odbrane. Babe i zabe.



#22 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 07 November 2013 - 14:39

Imam pitanje.

Koliko je bila zanimljiva 2013 sezona u indikaru ¿ Steta sto nemogu gledati trke ali po svim vidjenim vestima mogu stvoriti misljenje da je isplativo gledati indikar.

Stvarno bi voleo cuti vase odgovore....

IndyCar je slabo popularan jedino sto je njihova najveca trka Indy 500 gledana sve ostalo je mizerno. Evo ti sta sam nasao

 

The season opener in St. Petersburg, Fla., garnered a 0.25 rating on NBC Sports Network. The Indy 500 on ABC drew a 3.8, the lowest in history and down 7 percent from 2012. By comparison, NASCAR's Coca-Cola 600, aired that night on Fox, drew a 4.3 rating,



#23 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 07 November 2013 - 18:42

IndyCar je slabo popularan jedino sto je njihova najveca trka Indy 500 gledana sve ostalo je mizerno. Evo ti sta sam nasao

 

The season opener in St. Petersburg, Fla., garnered a 0.25 rating on NBC Sports Network. The Indy 500 on ABC drew a 3.8, the lowest in history and down 7 percent from 2012. By comparison, NASCAR's Coca-Cola 600, aired that night on Fox, drew a 4.3 rating,

Puno hvala,hmm generalno gledano trke na indiju su zanimljive i dobre.Super jedva čekam 2014 i stare dobre strimove.



#24 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 07 November 2013 - 20:07

inbred_racing_hats-p148131073984593727en

6speedday070.jpg

 

nascar-sucks-t-shirt_design.png



#25 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 07 November 2013 - 22:08

Radoje, zasto onda vise ljudi gleda Nascar? ;)



#26 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 07 November 2013 - 22:26

Dzabe pises na ignore si mi, ako te niko ne bude citirao svakako ne vidim sta lupetas :P



#27 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 07 November 2013 - 22:40

Cuj ja lupetam. Pa kako Nascar moze biti dosadan a tolko ga ljudi prati. Ako sam ti na ignor onda nisi moro ostavljati one provokativne slike.



#28 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 08 November 2013 - 01:27

Ovva rasprava nevodi ničemu.Neko voli turske serije a neko ne a puno gledalaca prati,neko nevoli f1 a neko voli a puno ljudi gleda dok fudbal svi gledaju a ipak je nekima smor pogledati i tako.

Svako ima svoje nešto što voli i preferira,što bi moja baba rekla "o ukusu se ne raspravlja".

off ste malo a i nevolim kada počne "rečkanje"...



#29 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 08 November 2013 - 09:45

Schwarzenegger, ne troluj. Uslediće sankcije. Imaš svoj topik pa piši šta god ti je volja. 



#30 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 08 November 2013 - 16:30

(Da oni kojima je Svarceneger na ignoru ne moraju da citaju)

Kako ne mozes da shvatis da na ovom forumu Naskar nikoga ne zanima? Zasto je to toliko tesko shvatiti?