Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaski derbi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1393 replies to this topic

#1381 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 04 November 2015 - 15:32

Ne vec ljudi zele da gledaju atraktivnu kosarku ne zele hrkljus, pravila su prilagodjena tome i sudijski kriterijum to sto se ovde promovisu razni Lazici a ne Gudurici je sasvim druga prica pa se jos digne buka oko jednog trokoraka koji ama bas nikako nije uticao na nista osim na to da igrac koji je bio sam u kontri zakuca a ne polozi loptu.

 

A ovaj cirkus o rolingu necu ni da spominjem dovoljno govori o cuvenom evropskom sudjenju i samoj kosarci da se vise tezi ka hrkljusu a ne ka promovisanju atraktivnosti zbog cega je ovaj sport toliko popularan.



#1382 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 04 November 2015 - 15:39

Ne vec ljudi zele da gledaju atraktivnu kosarku ne zele hrkljus,

 

Hrkljuš je u 99.9% slučajeva krivica igrača i trenera. Nisu sudije krivi što ovde 80% igrača zna da pogodi ili zicer, ili eventualno pokoju trojku sa 28% uspešnosti.

 

 

 

A ovaj cirkus o rolingu necu ni da spominjem dovoljno govori o cuvenom evropskom sudjenju i samoj kosarci da se vise tezi ka hrkljusu a ne ka promovisanju atraktivnosti zbog cega je ovaj sport toliko popularan.

 

Sreća pa kod Amera nije isti slučaj sa gathering step-om i implementacijom istog. Pa se onda desi da neko ne može ni dva koraka da napravi, a nekom može i 4 po potrebi. 

 

Sve to sa rolingom je neki eksperiment koji će proći, sa minimalnim promenama. I ne mislim da treba puštati korake, samo da bi se video lepši potez. To nije košarka.



#1383 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 04 November 2015 - 15:39

Ma najbolje bi bilo da se uzmu i pravila i kriterijum iz NBA i da krenu da pravila sluze publici ...

i jos da Batica Milutinac poleti kao Lebrondza :)



#1384 kLošar

kLošar
  • Members
  • 674 posts

Posted 04 November 2015 - 16:34

Hrkljuš je u 99.9% slučajeva krivica igrača i trenera. Nisu sudije krivi što ovde 80% igrača zna da pogodi ili zicer, ili eventualno pokoju trojku sa 28% uspešnosti.

 

 

 

 

Sreća pa kod Amera nije isti slučaj sa gathering step-om i implementacijom istog. Pa se onda desi da neko ne može ni dva koraka da napravi, a nekom može i 4 po potrebi. 

 

Sve to sa rolingom je neki eksperiment koji će proći, sa minimalnim promenama. I ne mislim da treba puštati korake, samo da bi se video lepši potez. To nije košarka.

 

Točno to. Pravila postoje, ako oćeš raditi trokorak odi igraj rukomet. Dvokorak i pivotiranje su osnove košarke igre i nema tu mjesta slobodnoj procjeni sudaca.



#1385 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 04 November 2015 - 19:38

http://youtu.be/XTdJ5D4ashs

#1386 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 25 January 2016 - 23:36

..."ma gde je ona tema za derbije"... "cekaj mila, da nadje mama temu"... "sta je bre ovo brate mili, glupi server"... "Cvetkovicu seronjo"... "aha, evo je, hvala Safete".. Cestitke komsije!!! :D

#1387 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 25 January 2016 - 23:38

12540991_573073446190504_423205716280890

 

Postavljena na KKP temi ali neka i ovde



#1388 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 26 January 2016 - 07:06

Nznam gde da napisem ,tata zakljucan ... konacno su nam poznati rezultati rucka koji je odrzan pre pocetka sezone :D

#1389 abizolirni

abizolirni
  • Members
  • 2,194 posts

Posted 26 January 2016 - 07:29

..."ma gde je ona tema za derbije"... "cekaj mila, da nadje mama temu"... "sta je bre ovo brate mili, glupi server"... "Cvetkovicu seronjo"... "aha, evo je, hvala Safete".. Cestitke komsije!!! :D

Pravda za grobare  Dabu.

 

Pogledajte kako je započeo sukob košarkaša Partizana i Zvezde: Evo ko je bio najratoborniji! 

Među najratobornijima u dresu crno-belih bili su Aleksandar Cvetković i Andreja Milutinović, bivši igrači Crvene zvezde. Došlo je do ružnih reči, bilo je odgurivanja, koškanja… Veći incident sprečio je Aleksandar Džikić, koji je ušao između ratobornih košarkaša koji se ni tada nisu smirivali neko vreme. Na kraju je ipak i Branko Lazić, kapiten crveno-belih odvukao svoje igrače na drugu stranu, a na drugu crno-beli.

http://www.telegraf....toborniji-video

 

Da nije smijesno, bilo bi zalosno.

Dve gromade od ljudi....zajedno 150 kg.  :ajme:

 

Sreca pa su Dzilee i Laza ocito bilo dovoljno hladne glavuse inace bi na kraju djavo bio kriv za nedaj  Boze nesto da se desilo ovoj dvojici koji su kao odvaljeni od stijene. Crazy German samo cekao.


Edited by abizolirni, 26 January 2016 - 08:17.


#1390 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 26 January 2016 - 08:09

Cestitamo i mi tebi!

#1391 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 26 January 2016 - 08:28

Nznam gde da napisem ,tata zakljucan ... konacno su nam poznati rezultati rucka koji je odrzan pre pocetka sezone :D

Jos jednom se pokazalo da su interesi srpske kosarke vazniji od klupskog rivaliteta. Drago mi je da su oba kluba pokazala punu zrelost i bili dostojni situacije.

#1392 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 29 February 2016 - 22:10

Naspanovao Djile ekipu, alal vera, jedva cekam sledeci derbi. Bice tu mnogo kosarke da se vidi!



#1393 Giacomo Casanova

Giacomo Casanova
  • Members
  • 6,909 posts

Posted 29 February 2016 - 22:16

Treba ih shvatiti ozbiljno. Lepo igraju.


Edited by Explozivni_, 29 February 2016 - 22:16.


#1394 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 29 February 2016 - 22:18

Treba ih shvatiti ozbiljno. Lepo igraju.

 

Ti, si, bre, ne Ozbiljan! ;)