Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaski derbi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1393 replies to this topic

#16 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 28 October 2013 - 11:10

nije tacno, istina je da barsa i cska u ovoj fazi takmicenja nisu u top formi, al i pored toga ne igra se "slucajno" na jednu loptu, ti moras odraditi odredjene stvari da bi do toga doslo, a to se i vidi na samoj utakmicu.. kako to da onda mi ne mozemo "slucajno" da igramo te utakmica na jednu loptu sa velikanima?

sa druge strane, kad igraju protiv krke, mzta etc na njihov rezultat njavise utice partizanova izduvanost a ne njihova neka savrsena partija..

 

Znaci, kad je Partizan autsajder on onda namuci favorita i blizu je pobede. Kad je favorit, autsajderi mu ne mogu nista, ako nije umoran i izduvan.

Tj protiv koga god da igra iskljucivo od njih zavisi rezultat utakmice.

Kakva steta sto nisi njihov navijac, bilo bi mnogo lakse i tebi i nama.

 

I ovim putem pozivam moderatore da prekinu pisanije o Partizanu na ovoj temi.



#17 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 28 October 2013 - 12:51

A kako bi objasnio partiju Nanterea sa CSKA onda, pa potom stoka razliku protiv Partizana? Nekad pomislim da ljudi ovde gledaju iskljucivo jedan tim u toj Evroligi, CSKA prosle sezone je igrao sa mnogo oscilacija, i desavale su se losije partije od one sa Partizanom. Barsa tacno vidis da ne igra maksimalno i ove i prosle godine. Da li je moglo da se obije o glavu? Da. Ali nije, jer kada je bilo vazno rutinirali su i dobili utakmice, kao sto je  Partizan dobio sinoc. Da je Partizan valjao, prosao bi u top16 u presmesnoj grupi, ove sezone je imao istu srecu, pa da vidimo da li ce biti bolji od Budiveljnika, Nanter su vec izbacili.

 

Njima svakako znaci to iskustvo igranja u EL, ali glavna stvar u njihovim domacim titulama je sistem koji imaju i verovanje u taj cilj. A i Zvezda i ostali timovi koji su se borili sa njima tokom godina pucaju sebi u noge tokom sezone, i sto je najgore, ne uce na svojim greskama.

ovo boldano sam objasnio i  na njihovom topiku jos pre 10 dana, kad sam im govorio da ce dobiti nantere sa 15+ iako su oni postavljali ista pitanja kao i ti, kako ih onda cska nije dobio sa +15... neke stvari su prosto toliko uocljive da se iz aviona vide..

verovao ti ili ne, nantere igra sa vise akcija i u odbrani i u napadu, nego recimo zvezda..



#18 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 28 October 2013 - 12:57

da se malo zajebavam

 

bolje da nemamo nijednu akciju i imamo 4-1 i tako ...

 

nego da imamo brdo akcija koje ne umemo ili ne možemo da odigramo ,a da nas guze sa 30+ ....

 

ima smisla to što pišeš,deo toga što pišeš ...ali... jbm mu mater,daj malo svetla ;)



#19 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 28 October 2013 - 13:02

da se malo zajebavam

 

1. bolje da nemamo nijednu akciju i imamo 4-1 i tako ...

 

nego da imamo brdo akcija koje ne umemo ili ne možemo da odigramo ,a da nas guze sa 30+ ....

 

ima smisla to što pišeš,deo toga što pišeš ...2. ali... jbm mu mater,daj malo svetla ;)

1.pa nije nego je bas suprotno, kad imas igru, rezultat ce doci vremenom a sto je najbitnije i onda kad je najvaznije..

kad nemas igru, vremenom neces vise moci da pobedjujes ni na suv kvalitet, a pogotovo ces biti easy meta, kad dodju odlucujuce utakmice ;)

 

2. evo malo svetla :P

svetlo-priatelstva-stx161.jpg



#20 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 28 October 2013 - 13:06

nisam ni ocekivao da ces shvatiti kao ni istomisljenik ti roni etc...fino sam ti napisao  da se radi u ciklusima,

 

 Kakvi bre ciklusi covece, svaka ekipa u svakom sportu posle teske evropske utakmice igra losije, a pogotovo ako je gostovanje u pitanju. Sasvim obicna i normalna pojava u danasnje vreme, a ti od toga napravi taktiku, cikluse, neke komplikacije.



#21 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 28 October 2013 - 13:09

poenta Kukove price je sledeca...kad se bude lomilo i kad bude bitno ne ocekujte Partizan iz jadranske vec Partizan iz evrolige...to je sve



#22 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 28 October 2013 - 13:24

poenta Kukove price je sledeca...kad se bude lomilo i kad bude bitno ne ocekujte Partizan iz jadranske vec Partizan iz evrolige...to je sve

 

 

Pa to je moglo da se napise ovako, kratko i jasno, bez nabijanja milion postova...

 

 

Naravno da ne ocekujem Partizan iz Skopja u finalu, ali ne ocekujem ni Zvezdu iz Ljubljane. Ocekujem mnogo bolju Zvezdu kako bude odmicala sezona jer je ovo nov tim i da u zavrsnici ispliva kvalitet koji nismo imali prosle sezone..Takodje ocekujem da u toku sezone dodje taj atleta na 4. Da li ce tako biti vidjecemo...Oni su dobili prelaku grupu u EL i logicno je da sve karte bace na prolazak iste.

 

Tu bi mogla da se stavi tacka na diskusiju KKCZ vs KKP jer ima i tema predvidjena za to a derbi je jos daleko, da ne govorim kraj sezone citava vjecnost...



#23 Tokyo

Tokyo
  • Members
  • 4,296 posts

Posted 28 October 2013 - 13:35

Oni su dobili prelaku grupu u EL i logicno je da sve karte bace na prolazak iste.

 

prelaka grupa ima 3 favorita za osvajanje EL 

pošto to o prelakoj grupi napominješ milioniti  put čisto da ti pomenem da se grupa ne prolazi bez da se dekne jedan od top 3 u grupi

samo skorojević može da mašta o prolasku u top 16 igrajuči mini ligu sa dve najgore ekipe 

pritom, kakva je to prezajebana grupa u kojoj su lietuvos, laboral i zvezda ?

ludilo skupina, creme de la creme, stvarno da se usereš



#24 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 28 October 2013 - 13:39

nemojte očekivati ni Zvezdu sa početka sezone,ali očekujte je mnogo bolju nego prošle sezone na kraju ...zašto?

 

pa zato što uvek verujem u bolje sutra ...iako je danas kiša,ja očekujem Sunce ...iako je danas loše,ja očekujem bolje ... da li je to realno?izvodljivo?

 

zašto da ne?mnogo je lepše verovati,nadati se i biti pozitivan ...

 

pa i taj jebeni partizan će jednoga dana da ode u kurac,trojkom u poslednjoj stotinki meča,trojkom iz auta,sudijskom pljačkom ili gaženjem "stoka" razlikom,muški prebijen i nadskakan,bilo kako ...jer je prirodno,takav je život ... kako dodjoše,tako će i da odu ...kako osvajaše,tako će i da izgube ....ne bih voleo da mi sledećih 15 godina osvajamo titulu,nije zdravo ... ali bih voleo da se krljamo,bijemo,pobedjujemo,gubimo,radujemo svakom košu ...

 

to je lepota sporta



#25 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 28 October 2013 - 13:44

prelaka grupa ima 3 favorita za osvajanje EL 

pošto to o prelakoj grupi napominješ milioniti  put čisto da ti pomenem da se grupa ne prolazi bez da se dekne jedan od top 3 u grupi

samo skorojević može da mašta o prolasku u top 16 igrajuči mini ligu sa dve najgore ekipe 

pritom, kakva je to prezajebana grupa u kojoj su lietuvos, laboral i zvezda ?

ludilo skupina, creme de la creme, stvarno da se usereš

 

 

Ne spominjem je ja milioniti put, naprotiv, ni ne zanima me, no ne bitno... Nema to veze sto su CSKA, Fener i Barsa favoriti za medalju, 4 ekipe idu dalje a za to cetvrto mjesto konkurencija vam je Budiveljnik.

 

Poredjenje njih i Nantere sa Kahom i Ritasom je neozbiljno za bilo kakvu diskusiju...Mozda ona Kaha sto je igrala sa PAOm proslo kolo i nije nesto jaka ali sa San Emeteriom, Hamiltonom, Kelatijem, Kaukenasom, Mainoldijem + Huertel, Kozeur, Nocioni, Pleis, Hodz to je druga prica.


Edited by Sector91, 28 October 2013 - 13:44.


#26 Avanti Stella Rossa

Avanti Stella Rossa
  • Members
  • 6,009 posts

Posted 28 October 2013 - 13:48

Ako poredimo vec pocetak sezone nas i Partizana, mislim da je jedina razlika njihova pobeda u EL, sto je njihova prednost (Top 16 i benefiti od toga), a da je nasa prednost veca rotacija i bolja regeneracija igraca za sada. Naravno, preduslov je da veceras vidimo u ozbiljnoj ulozi Cveleta, Luku i Ristica..

 

Sve ovo moze da se promeni vec za 15-tak dana, govorim ovo kao neko stanje koje ja primecujem.

 

Mislim da smo mi i dalje u prednosti u odnosu na grobare, jer ce ova sezona cini mi se biti odredjena saldom na racunu u vecoj meri nego bilo koja pre...



#27 Tokyo

Tokyo
  • Members
  • 4,296 posts

Posted 28 October 2013 - 13:50

Ne spominjem je ja milioniti put, naprotiv, ni ne zanima me,

 

dosta pišeš o stvarima koje te ne zanimaju ako smem da primetim 



#28 Avanti Stella Rossa

Avanti Stella Rossa
  • Members
  • 6,009 posts

Posted 28 October 2013 - 13:52

dosta pišeš o stvarima koje te ne zanimaju ako smem da primetim 

 

Ko je ova mrga na tvom avataru? :rolleyes:



#29 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 28 October 2013 - 13:52

dosta pišeš o stvarima koje te ne zanimaju ako smem da primetim 

 

smijes naravno



#30 Tokyo

Tokyo
  • Members
  • 4,296 posts

Posted 28 October 2013 - 13:53

Ko je ova mrga na tvom avataru? 

 

larry grandmama johnson 

penzionisao se on odavno