Jump to content


Photo
- - - - -

Kosarkaski derbi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1393 replies to this topic

#1 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 22 October 2013 - 16:40

Cesto nam se u diskusijama na klupskim temama preplicu ova 2 kluba, porede se igraci i sl. jer smo jedni drugima najveci rivali za trofeje ove sezone, zato i otvaram ovu temu nesto ranije i ona ce nam ubuduce sluziti za takve diskusije (bilo bi fino kad bi ljudi sami to zapocinjali ovde, a ne mi da prebacujemo, al cisto sumnjam :D). Naravno, ostaje i njena osnovna svrha



#2 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 27 October 2013 - 20:37

molim raskima da objasni kako duplo bolji partizan jedva pobedi mzt bez 3 igraca! a i laki bi mogao da se javi...

 

:sleep_1:   



#3 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 27 October 2013 - 20:54

Odbrana Buducnosti (za sada) nije ni blizu nivou od prosle sezone.

nisam proveravao, al cini mi se da je buducnost ekipa sa najmanje primljenih koseva?

 

molim raskima da objasni kako duplo bolji partizan jedva pobedi mzt bez 3 igraca! a i laki bi mogao da se javi...

 

:sleep_1:   

partizan je danas pobedio, zato sto ovima nisu igrali 3 igraca, plus onaj retardiran potez gecevskog.... da su mzt-u igrali bar 2 od ta 4 igraca, verovatno bi mzt pobedio...

i opet promasujete sustinu... partizanov fokus je na utakmicama el, a u aba ligi naravno da nece propustati poklone, kakve su imali danas, kad protivnickim ekipama fali po pola tima...

jasno je ko dan, da cemo i mi i oni biti biti medju 4, a sistem takmicenja je takav da je nebitno koji si, dok god si medju prve 4..

partizan utakmice u aba ligi koristi kao izduvni ventil i kao pripremu za utakmice u el.. sa druge strane, mi utakmice u abi koristimo da bi se zavaravali da mozemo da igramo el...

razliku izmedju nas i njih, je sto oni znaju sta igraju i imaju sablon, a to se najbolje vidi u utakmicama el gde su protivnici za desetinu puta jaci od onih iz aba lige...

sa druge strane, mi u aba ligi koristimo to sto nam je budzet jedan od najvecih u ligu, pa na osnovu suvog kvaliteta bez ikakve igre dobijamo ili nabijamo mucenike iz aba lige, i onda se vecina tripuje kako smo neko moodu...

a kad te stvari budete razlucili, onda cete shvatiti, zasto su oni uvek ispred nas, uostalom sto je slucaj i ove godine(a najvise zaslugom radonjica)...



#4 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 27 October 2013 - 21:25

kad shvatite ovaj post, moje misija ce biti ispunjena :D

nisam proveravao, al cini mi se da je buducnost ekipa sa najmanje primljenih koseva?

 

partizan je danas pobedio, zato sto ovima nisu igrali 3 igraca, plus onaj retardiran potez gecevskog.... da su mzt-u igrali bar 2 od ta 4 igraca, verovatno bi mzt pobedio...

i opet promasujete sustinu... partizanov fokus je na utakmicama el, a u aba ligi naravno da nece propustati poklone, kakve su imali danas, kad protivnickim ekipama fali po pola tima...

jasno je ko dan, da cemo i mi i oni biti biti medju 4, a sistem takmicenja je takav da je nebitno koji si, dok god si medju prve 4..

partizan utakmice u aba ligi koristi kao izduvni ventil i kao pripremu za utakmice u el.. sa druge strane, mi utakmice u abi koristimo da bi se zavaravali da mozemo da igramo el...

razliku izmedju nas i njih, je sto oni znaju sta igraju i imaju sablon, a to se najbolje vidi u utakmicama el gde su protivnici za desetinu puta jaci od onih iz aba lige...

sa druge strane, mi u aba ligi koristimo to sto nam je budzet jedan od najvecih u ligu, pa na osnovu suvog kvaliteta bez ikakve igre dobijamo ili nabijamo mucenike iz aba lige, i onda se vecina tripuje kako smo neko moodu...

a kad te stvari budete razlucili, onda cete shvatiti, zasto su oni uvek ispred nas, uostalom sto je slucaj i ove godine(a najvise zaslugom radonjica)...

a "zalosno" je sto niko nema odgovor na ovo, vec se krece sa klasicnim spinovanjem, kako se stavlja na IL, pesimisti, optimisti, bla bla truc truc

 

Mislim da je Cedevita ekipa sa najmanje primljenih koseva do ovog kola, ali ako sutra primimo manje od 61 od Solnoka mi bi trebali da budemo najbolja ekipa u tom segmentu..

 

 

Ne vrijedi vam da stavljate Raskima na IL kad ga non stop quotuju.

a to ce biti toliko nebitan podatak da nema dalje... klasicno, brzi sam od teretnih a ocemo da se trkamo sa expres vozovima...

nije bitno dal si primio 61 ili 71, vec na koji nacin si primio... negleda se sam broj primljenih, vec nacin primljenih, tj odbranjenih koseva...

dal 61 primljen poen automatski znaci da je odbrana bila bolje nego da recimo procitas da si primio 71? apsolutno ne, al verujem da ni to neki nece razumeti...

za poceak nek radonjic spusti nekog evroligasa na 80 poena a da ne govorim na 70..

a vi tu odbranu cenite, kroz 40-50 primljenih koseva od krke, solnoka itde...


Edited by Raskeem, 27 October 2013 - 21:28.


#5 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 27 October 2013 - 22:27

molim raskima da objasni kako duplo bolji partizan jedva pobedi mzt bez 3 igraca! a i laki bi mogao da se javi...

 

:sleep_1:   

 

Laki je prespavao utakmicu, nema pojma.



#6 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 27 October 2013 - 22:42

partizan je danas pobedio, zato sto ovima nisu igrali 3 igraca, plus onaj retardiran potez gecevskog.... da su mzt-u igrali bar 2 od ta 4 igraca, verovatno bi mzt pobedio...

 

partizan utakmice u aba ligi koristi kao izduvni ventil i kao pripremu za utakmice u el.. sa druge strane, mi utakmice u abi koristimo da bi se zavaravali da mozemo da igramo el...

razliku izmedju nas i njih, je sto oni znaju sta igraju i imaju sablon, a to se najbolje vidi u utakmicama el gde su protivnici za desetinu puta jaci od onih iz aba lige...

sa druge strane, mi u aba ligi koristimo to sto nam je budzet jedan od najvecih u ligu, pa na osnovu suvog kvaliteta bez ikakve igre dobijamo ili nabijamo mucenike iz aba lige, i onda se vecina tripuje kako smo neko moodu...

a kad te stvari budete razlucili, onda cete shvatiti, zasto su oni uvek ispred nas, uostalom sto je slucaj i ove godine(a najvise zaslugom radonjica)...

 

:rotflmao:  

 

ali cekaj, ti si tvrdio da partizan sigurno razbija mzt bez ta 2 igraca, kako se onda ovo desilo?

 

 

ti pricas o spinovanju? pa sta je ovo ako nije spinovanje.. partizan znaci koristi aba kao pripremu, a mi da se zavaravamo  :lol+: 

 

mi bez ikakve igre na suv kvalitet dobijamo, a oni briljiraju kao u sloveniji ili veceras. zanimljivo. ja bi bas rekao da su oni veceras i u sloveniji bili bez ikakve igre, samo sto su danas imali kinsija kao suv kvalitet.

 

koji sablon oni imaju, daj objasni mi tajne tog sablona.

 

cenis da je 1 nantere za desetinu puta jaci od mzt-a?

 

partizan ima savrsenu grupu u el. 2 debitanta, nantere koji je sigurno uz poljake najlosija ekipa u el, i valjda prvu ekipu iz ukrajine koja igra el. za prolaz ce im verovatno biti dovoljni bolji medjusobni rezultati iz duela sa te 2 ekipe, i preostale tekme sa 3 jaka protivnika ce igrati bez ikakvog pritiska i imperativa pobede, a tad se mnogo lakse igra. znaci nikakvi sabloni i razne mudrosti, vec puno srece na zrebu.

 

sa druge strane mi imamo najjacu grupu u el, grupu gde je za prolaz apsolutno svaki mec bitan, skoro odlucujuci. nemamo 2 zicera kuci, ne mozemo igrati opusteno nijednu tekmu, pritisak je uvek tu i u takvim okolnostima nas i njihov ucinak u el se ne moze uporedjivati.



#7 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 27 October 2013 - 22:59

:rotflmao:  

 

1. ali cekaj, ti si tvrdio da partizan sigurno razbija mzt bez ta 2 igraca, kako se onda ovo desilo?

 

 

ti pricas o spinovanju? pa sta je ovo ako nije spinovanje.. partizan znaci koristi aba kao pripremu, a mi da se zavaravamo  :lol+: 

 

mi bez ikakve igre na suv kvalitet dobijamo, a oni briljiraju kao u sloveniji ili veceras. zanimljivo. ja bi bas rekao da su oni veceras i u sloveniji bili bez ikakve igre, samo sto su danas imali kinsija kao suv kvalitet.

 

2. koji sablon oni imaju, daj objasni mi tajne tog sablona.

 

3.cenis da je 1 nantere za desetinu puta jaci od mzt-a?

 

4.partizan ima savrsenu grupu u el. 2 debitanta, nantere koji je sigurno uz poljake najlosija ekipa u el, i valjda prvu ekipu iz ukrajine koja igra el. za prolaz ce im verovatno biti dovoljni bolji medjusobni rezultati iz duela sa te 2 ekipe, i preostale tekme sa 3 jaka protivnika ce igrati bez ikakvog pritiska i imperativa pobede, a tad se mnogo lakse igra. znaci nikakvi sabloni i razne mudrosti, vec puno srece na zrebu.

 

sa druge strane mi imamo najjacu grupu u el, grupu gde je za prolaz apsolutno svaki mec bitan, skoro odlucujuci. nemamo 2 zicera kuci, ne mozemo igrati opusteno nijednu tekmu, pritisak je uvek tu i u takvim okolnostima nas i njihov ucinak u el se ne moze uporedjivati.

1. dokumentuj to za "razbijanje"? napisao sam na topingu kladionice, da partizan dobija ko sto je i dobio.. naravno da sam i pored odsustva ta dva igraca "navijao" da izgube, al nakon iskljucenja gecevskog nije bilo ni teoretske sanse da mzt dobije...

2. znaju sta je odbrana(zatvaranje reketa, odlicno brane pik, igraju nekoliko zonskih odbrana), u napadu se znaju kretnje, zna se ko sta radi...

3. pod tim za 10 puta jace, nisam mislio na nantere, al kad me vec pitas, nanter nije 10 puta jaciod mzt-a, al je svakako za klasu bolji od mzt-a...

4. a ko to spori?

 

i da ti nacrtam, apro po fokusa na el, nije mi tesko...

protiv barse u gostima odigraju utakmicu gde su 38 minuta igrali egal utakmicu i bili u igri, a 2 dana nakon ostvarenog cilja(igranja egal utakmica sa barsom) naravno izduvani igraju sa krkom i prolaze kako prolaze...

sada isto, razbiju nanter(ostvare cilj), a 2 dana nakon toga opet kao i sa krkom izduvani igraju ocajnu utakmicu samo sto se ovaj put provlace...

 

i sad sta vi gledate i na cemu zasnivate nase sanse? pa naravno vi posmatrate te utakmice sa krkom i mzt-om, koje oni igraju samo 2 dana nakon ostvarenog cilja(a to je pruzanje maximuma u eliti) i gde su skroz izduvani..

umesto da ih posmatrate kroz utakmice u el(te u ovom slucaju barsu i nantere), jer kad dodju utakmice tamo u martu-maju, oni u tim utakmcima nece izgledati kao u mecevima protiv krke i mzt-a(koje igraju kao izduvani), vec ce te utakmice igrati onako kako su protiv barse i nanterea(dakle skroz fokusirani i naspanovani)...

 

kad shvatite to, shvaticete i polovinu problema.. pri tom budite sigurno da dovode, jos najmanje jednog igraca, one price o tome kako nemaju para su ko i po obicaju klasicno spinovanje antilope


Edited by Raskeem, 27 October 2013 - 23:04.


#8 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 27 October 2013 - 23:55

 

 

1,4 na partizan danas fin poklon

nije bilo ni teoretske sanse za mzt a par dobio sec pre kraja i jos imali i sut za pobedu  :twak:  

 barsa je isto bila bez 3 igraca, a i kao sto rekoh to su im veoma lake tekme za igranje jer nemaju sta da izgube. od cega su posle takvog meca izduvani? pa njima je vazniji bio mec u slo nego vec vidjen poraz u barsi. kad tako postavljas stvari mi smo imali tesku tekmu sa kubanom i lose odigrali u slo, ali ti onda nisi pricao da smo bili izduvani vec kenjacio po radonjicu, igracima i nasoj igri. ono vide se svi nedostaci i sl.. i ti pricas nekom o spinovanju  :yawn:

 

ostalo gomila budalastina, klasika kao neki strucan prikaz igre par ko da je kosraka neka nauka. jel u to zna se ko sta radi verovatno spada i konstantno soliranje milosava, kinsija i pogotovo bogdana? gagic i musli dobro zatvaraju reket  :lol+:

 

ko moze da ceni sanse a sezona tek pocela? jedino ti ovde pravis neke svoje teorije i smaras sa njima. tako ja mogu da kazem da je bolje da gledamo kroz tekmu gde nisu imali nikakav pritisak i sta da izgube ,a ne kroz mec gde su bili favoriti i gde im je pobeda bila bitna. i zakljucim kako ce imati problema kad su pod pritiskom.

 

sustina je da smo mi tu negde (mi smo kvaliteniji nego prosle sezone i rekao bih ipak jaci, oni uigraniji), kao i prosle sezone i da ce sitnice odlucivati.

a ti ovde u 1k postova palamudis i uzasno smaras kostantnim spamovanjem sa pricom kako su oni prejaki, duplo jaci/mi govno od tima i ma koliko puta se blamirao prognozama nastavljas jos jace... jbt nista ne mrzim vise nego ljude koji misle da sve znaju i da su uvek u pravu...

 

:frust:  

 

evo ukonjen kvot, a i tebi raskim poslednji put odgovaram.


Edited by Roni Size, 27 October 2013 - 23:58.


#9 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 28 October 2013 - 00:14

...

kad shavtis neke stvari, onda cemo moci da pricamo...

za pocetak da ti dam mali hint, pa ti posmatraj i malo razmisljaj na tu temu...

partizan igra 3 vrste utakmica(samim tim ima 3 lica) i to po ciklusima, gde im je centralna ona u sredini, tj utakmica u el..

1. vrsta utakmica:  aba utakmica pred el mec(imaju pojacane treninge) i gde uvezbavaju/ponavljaju takticko-tehnicke varijante..

2. vrsta utakmica:(tj centralna) je mec evrolige, gde igraju punom energijom i koncentracijom...

3. vrsta utakamica: utakmica u aba ligi nakon el meca, koju igraju skroz iscrpljeni i izmoreni, gde po obicaju ne lice ni nasta...

 

onaj partizan sa kojim cemo se mi boriti za aba ligu i kls, je onaj iz sredine, tj onaj sto gledas u el...

i to je tako svake sezone, pa ti vrati malo film unazad, pa se priseti i proanaliziraj...

 

ista je prica bila i prosle sezone, dok ste vi obracali paznju na njihove poraze u aba ligi nakon utakmica u el, propustali ste da vidite, da su sa barsom i cska igrali utakmice na jednu loptu...


Edited by Raskeem, 28 October 2013 - 00:15.


#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 October 2013 - 01:27

ista je prica bila i prosle sezone, dok ste vi obracali paznju na njihove poraze u aba ligi nakon utakmica u el, propustali ste da vidite, da su sa barsom i cska igrali utakmice na jednu loptu...

 

Imas poentu, samo sto si ovde ukakio :D Te igre na jednu loptu, kao i ovosezonska protiv Barse ne znace apsolutno nista. Isto kao sto se njima desi da igraju protiv Krke ili MZTa na jednu loptu, tako se desi i ovima.

 

A Partizanovo putesestvije na kraju liga poslednjih godina mnogo vise ima veze sa njihovom organizacijom u klubu, mentalitetom, nego sa suvim kvalitetom igre. Drugi timovi, recimo Zvezda i Radnicki, lose tempiraju formu, raspadnu se iznutra, nemaju to iskustvo koje ima Partizan i dobijamo poznat rezultat na kraju...


Edited by McLeod, 28 October 2013 - 01:30.


#11 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 28 October 2013 - 03:48

kad shavtis neke stvari, onda cemo moci da pricamo...

za pocetak da ti dam mali hint, pa ti posmatraj i malo razmisljaj na tu temu...

partizan igra 3 vrste utakmica(samim tim ima 3 lica) i to po ciklusima, gde im je centralna ona u sredini, tj utakmica u el..

1. vrsta utakmica:  aba utakmica pred el mec(imaju pojacane treninge) i gde uvezbavaju/ponavljaju takticko-tehnicke varijante..

2. vrsta utakmica:(tj centralna) je mec evrolige, gde igraju punom energijom i koncentracijom...

3. vrsta utakamica: utakmica u aba ligi nakon el meca, koju igraju skroz iscrpljeni i izmoreni, gde po obicaju ne lice ni nasta...

 

 Svaki ABA mec je i pre ali istovremeno i posle EL meca, pa sada ne znam dal su danas oni bili iscrpljeni ili uvezbavali takticko tehnicke varijante


Edited by Vlax, 28 October 2013 - 03:54.


#12 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 28 October 2013 - 04:09

kad shavtis neke stvari, onda cemo moci da pricamo...

 

 

e tugo :rotflmao:   :frust: 

 

reko sam da necu, ali moram...

 

kave bre 3 vrste tekmi, sta lupetas?  :ajme:  

 

cuj sad postoji vrsta tekmi u aba pre el i posle el? bas me zanima jel ova sad u skoplju bila pre ili posle?  :twak:

 

kako ti znas kakve oni treninge imaju?  

 

blablatruc, a u stvari jednostavno hoces da kazes da el igraju sa vise motivacije i zelje nego aba. wow, kakvo strasno otkrice, idem da posmatram i razmisljam kako si uspeo da izvedes 1 tako mudar zakljucak. vidim dobijas i plusice za 1 takvo otkrice  :lol: 

ko bre obraca paznju na bilo kakve poraze partizana u aba, ko gleda te tekme pri oceni njihovog kvaliteta? ti ne vidis da samo ti o tome pricas u tih 1k postova i svadjas se sam sa sobom. ko je uopste osporio da ce partizan u bitnim mecevima imati motivaciju i biti nalozen kao kad igra el? zar to nije normalno? zar takvi necemo biti i mi?

jeste igrali su na 1 loptu sa brasom i cska, ali i sa ritasom kuci... i izgubili obe od bamberga, lagano u litvaniji, turskoj... o cemu ti uopste pricas, jbt... kakve to veze ima sa mojim postom na koji (ne)odgovaras? 

 

ma  il


Edited by Roni Size, 28 October 2013 - 04:11.


#13 corso

corso
  • Members
  • 303 posts

Posted 28 October 2013 - 10:21

Imas poentu, samo sto si ovde ukakio :D Te igre na jednu loptu, kao i ovosezonska protiv Barse ne znace apsolutno nista. Isto kao sto se njima desi da igraju protiv Krke ili MZTa na jednu loptu, tako se desi i ovima.

 

A Partizanovo putesestvije na kraju liga poslednjih godina mnogo vise ima veze sa njihovom organizacijom u klubu, mentalitetom, nego sa suvim kvalitetom igre. Drugi timovi, recimo Zvezda i Radnicki, lose tempiraju formu, raspadnu se iznutra, nemaju to iskustvo koje ima Partizan i dobijamo poznat rezultat na kraju...

To "tempiranje"se najbolje videlo u Zagrebu protiv CDili u Laktasima u finalu PO.



#14 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 28 October 2013 - 10:51

Imas poentu, samo sto si ovde ukakio :D Te igre na jednu loptu, kao i ovosezonska protiv Barse ne znace apsolutno nista. Isto kao sto se njima desi da igraju protiv Krke ili MZTa na jednu loptu, tako se desi i ovima.

nije tacno, istina je da barsa i cska u ovoj fazi takmicenja nisu u top formi, al i pored toga ne igra se "slucajno" na jednu loptu, ti moras odraditi odredjene stvari da bi do toga doslo, a to se i vidi na samoj utakmicu.. kako to da onda mi ne mozemo "slucajno" da igramo te utakmica na jednu loptu sa velikanima?

sa druge strane, kad igraju protiv krke, mzta etc na njihov rezultat njavise utice partizanova izduvanost a ne njihova neka savrsena partija..

 

 Svaki ABA mec je i pre ali istovremeno i posle EL meca, pa sada ne znam dal su danas oni bili iscrpljeni ili uvezbavali takticko tehnicke varijante


nisam ni ocekivao da ces shvatiti kao ni istomisljenik ti roni etc...fino sam ti napisao  da se radi u ciklusima, koji obuhvataju da kazemo po sest utakmica, gde je fokus na onu drugu(tj utakmicu el)... taj ciklus je poceo od krke, gde utakmicu igras pod pojacanim treningom, i nakon te utakmice igras sa barsom za 5 dana gde postizes pun efekat, a onda naravno 2 dana nakon toga naravno igraju izduvano(tj pravi termin ne sa punom energijom, ne zato sto nece, vec zato sto teoretski nije izvoljdivo da igras utakmice u fullu na u proseku svaka 3 dana, a njima su fokus u ovoj fazi kao sto rekoh utakmice el..) posle toga imas 6 dana za regeneraciju i prepremu utamice sa nanterom, pa 2 nakon toga opet izduvan igras protiv mzta, pa imas 4 dana za regeneraciju i prepremu utakmice u el...

nakon toga krece novi ciklus od cibone, pa tako u nedogled.. radi se o ciklusima sa amplitudama, gde je fokus naravno na utakmice el...

 

razlika je u tome, sto mi samo pricamo a oni rade na terenu...

ovde pricamo o igri koju oni prikazuju na visem nivou, tj u utakmicama  evrolige, dok u ovoj fazi naravno da istu(sto zbog energije, krace rotacije) ne mogu kontinuirano da ponavljaju na terenima aba lige...

i ako prikazujes plan napada i plan odbrane na najvisem nivou u evropi, sto su utkamice el, naravno da ces to pokazivati i na finalnim zavrsnicama abe i kls, jer ces tada i te utkamice tretirati kao ove sada u el...

 

sa druge strane, sta mi radimo.. dobijamo lakse ili teze timove iz aba lige, i to bez ikakve igre, vec iskljucivo na suv kvalitet...

recimo daleko od toga da je nije podvig dobiti ovakav rkg sa 40 razlike, al koja je razlika dal ih dobijes sa 10-ak ili 40? kad u sustini rkg se svodi na mailnu i jarua.. na malinu mozemo da pustimo bilo nelsona bilo jenkinsa i 65% ekipe rkg je uguseno, za jarua tu ti je bobi i to je to...

u el toga nema, tamo igramo sa timovima, koji na svakoj poziciji, imaju po najmanje jednog vise ako ne i dvojicu kvalitetnijih igraca.. da li to onda znaci da su tu timovi ne pobedivi? naravno da ne znaci, al to se onda reseva timskom odbranom(koju mi jos uvek nismo videli) i timskim napadom, a ne ko u utkamicama aba lige, na individualni kvalitet jenkinsa, silba, jake i visinu bobija...


Edited by Raskeem, 28 October 2013 - 10:53.


#15 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 October 2013 - 10:57

nije tacno, istina je da barsa i cska u ovoj fazi takmicenja nisu u top formi, al i pored toga ne igra se "slucajno" na jednu loptu, ti moras odraditi odredjene stvari da bi do toga doslo, a to se i vidi na samoj utakmicu.. kako to da onda mi ne mozemo "slucajno" da igramo te utakmica na jednu loptu sa velikanima?

sa druge strane, kad igraju protiv krke, mzta etc na njihov rezultat njavise utice partizanova izduvanost a ne njihova neka savrsena partija..

 

A kako bi objasnio partiju Nanterea sa CSKA onda, pa potom stoka razliku protiv Partizana? Nekad pomislim da ljudi ovde gledaju iskljucivo jedan tim u toj Evroligi, CSKA prosle sezone je igrao sa mnogo oscilacija, i desavale su se losije partije od one sa Partizanom. Barsa tacno vidis da ne igra maksimalno i ove i prosle godine. Da li je moglo da se obije o glavu? Da. Ali nije, jer kada je bilo vazno rutinirali su i dobili utakmice, kao sto je  Partizan dobio sinoc. Da je Partizan valjao, prosao bi u top16 u presmesnoj grupi, ove sezone je imao istu srecu, pa da vidimo da li ce biti bolji od Budiveljnika, Nanter su vec izbacili.

 

Njima svakako znaci to iskustvo igranja u EL, ali glavna stvar u njihovim domacim titulama je sistem koji imaju i verovanje u taj cilj. A i Zvezda i ostali timovi koji su se borili sa njima tokom godina pucaju sebi u noge tokom sezone, i sto je najgore, ne uce na svojim greskama.