Jump to content


Photo
- - - - -

Glasovanje za najbolji film svih vremena - KOMENTARI !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#31 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 25 October 2013 - 21:46

Odlican potez onoga ko je pokrenuo ovo jer je oziveo temu filma... do pre neki dan su samo 'dork' filmovi i serije bili aktuelni.

Mislim da je propusteno nekoliko velikih dela, po mom ukusu i misljenju. Kad vec pricam o ukusima ima jedan veliki razlog zasto se oni toliko razlikuju a to je da postoje razliciti nacini gledanja na neki film, odnosno, nekima je bitnija prica, nekima gluma, nekima rezija... ili kombinacija samo dva aspekta, kao sto je meni gluma i rezija. Po tom kriterijumu, najbolji film za mene je sigurno Silence, dok Sosenk recimo ne cenim toliko zbog Robinsa koji je jednako tunjav kao u svim filmovima koje je snimio i mislim da nije veliki glumac.

 

Bilo bi lepo da se ovo nastavi i predlazem glasanje za najbolju musku i zensku, glavnu i sporednu ulogu ikada.



#32 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 25 October 2013 - 21:46

Prvo kolo Braking Bad Vs Game of Trones, ako ne budete dobri :)

 

daj da eleminisemo got u prvoj rundi :D



#33 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 25 October 2013 - 22:13

 

Него, јел био у неком делу гласања Oldboy?

nije, al ja sam ga i mimo toga proglasio najboljim :D



#34 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 October 2013 - 22:14

daj da eleminisemo got u prvoj rundi :D

Hmmm....ja sam obecao izbore, nisam obecao da ce biti demokratski :)



#35 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 25 October 2013 - 22:20

Hmmm....ja sam obecao izbore, nisam obecao da ce biti demokratski :)

 

jos bolje...imamo jak lobi :P



#36 lud

lud
  • Members
  • 867 posts

Posted 28 October 2013 - 15:39

Ako netko hoce radit nove turnire,,  rado ču sudjelovati ,ali neka to netko drugi preuzme na sebe.  Ja sam malo umoran od svih turnira.  Pozz.

 

BTW evo mojih prijedloga:

(Turnire za naj filmskog lika smo imali(Vito Corleone pobijedio) i za najveceg filmskog negativca (John Doe iz Se7en pobijedio) tak da ove nemojte radit..

 

1.TURNIR za najbolju seriju svih vremena

2.TURNIR za najboljeg redatelja s.v.

3.TUNRIR za naj tv lika s.v.

4.TURNIR za najboljeg glumca/glumicu s.v.

5.TUNIR za najzgodniju glumicu s.v.

 

itd,,,  to su samo neki od prijedloga



#37 milan1988

milan1988
  • Members
  • 727 posts

Posted 29 October 2013 - 08:46

mozda cu opet da napravim najbolji domaci film..



#38 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 29 October 2013 - 22:52

Evo kako može da se napravi sledeći turnir: Svako da po deset predloga autor napravi selekciju od recimo tih stotinak predloga razvrsta ih po žanrovima i napravi 10. kola. U tim kolima svako boduje filmove ocenama od 1 do 10. Iz svakog kola pet najbolje ocenjenih prolazi u pedeset najboljih. Onda može da se ukršta po žanrovima  a nakon toga kad se selekcija svede na 25 kandidata može i mešovito...I tako od 1/8 preko 1/4 do finala...



#39 lud

lud
  • Members
  • 867 posts

Posted 29 October 2013 - 23:22

Evo kako može da se napravi sledeći turnir: Svako da po deset predloga autor napravi selekciju od recimo tih stotinak predloga razvrsta ih po žanrovima i napravi 10. kola. U tim kolima svako boduje filmove ocenama od 1 do 10. Iz svakog kola pet najbolje ocenjenih prolazi u pedeset najboljih. Onda može da se ukršta po žanrovima  a nakon toga kad se selekcija svede na 25 kandidata može i mešovito...I tako od 1/8 preko 1/4 do finala...

Koja je poanta??  Opet če The Godfather pobijedit.



#40 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 29 October 2013 - 23:40

...ne mora samo film, može i glumac....a zašto bi Godfather uvek pobedjivao? Nije cilj takmičenja da pobedi Kum. Uostalom, na mojoj listi sigurno nije prvi a možda ni na drugima. Treba dati šansu  i drugima....Kad se ohladi tema, možemo pokušati ponovo a dati minuse na očigledne izbore, recimo. Očigledno da  formula takmičenja nije bila dobra.


Edited by Janne240, 29 October 2013 - 23:43.


#41 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 02 December 2013 - 15:28

da iskoritstim ovu temu i za serije...

u cemu je fora sa breaking bad-om.. odgledao sam prvi 3 epizode i nije da mi je sad nesto wow,  a svi je kao nesto hejluju.. dal posle budze zanimljivije, ili da pustim nekog da mi preprica ostatak serije? :D



#42 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 02 December 2013 - 15:56

da iskoritstim ovu temu i za serije...

u cemu je fora sa breaking bad-om.. odgledao sam prvi 3 epizode i nije da mi je sad nesto wow,  a svi je kao nesto hejluju.. dal posle budze zanimljivije, ili da pustim nekog da mi preprica ostatak serije? :D

Odgledaj ti jos tri epizode. Ako ti i dalje nista ne bude jasno onda trazi neku drugu zanimaciju, nema ti pomoci.  :P



#43 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 03 December 2013 - 17:33

Odgledaj ti jos tri epizode. Ako ti i dalje nista ne bude jasno onda trazi neku drugu zanimaciju, nema ti pomoci.  :P

ogledao sam tu prvu sezonu i prve 2 ep od druge, missim verovatno cu i nastaviti, nije losa, al opet nije ni za 10 :P

recimo prison break mi je bi daleko ostriji i napetiji, pregledao sam sve 4 sezone  za neka 3-4 dana... al opet oz je old school i mnogo realniji, i u tom smislu mi je i bolji nego li recimo  pb...


Edited by Raskeem, 03 December 2013 - 17:34.


#44 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 03 December 2013 - 17:59

ogledao sam tu prvu sezonu i prve 2 ep od druge, missim verovatno cu i nastaviti, nije losa, al opet nije ni za 10 :P
recimo prison break mi je bi daleko ostriji i napetiji, pregledao sam sve 4 sezone  za neka 3-4 dana... al opet oz je old school i mnogo realniji, i u tom smislu mi je i bolji nego li recimo  pb...

masis poentu ;) BB je verovatno najoriginalnija serija,koja verovatno ima najbolji scenario ikada napisan.Takodje,glavni lik je jedan od najzanimljivijih svih vrena.Uzivaj u humoru,originalnim forama,razvijanju likova,pa i napetosti.Iskreno,ako ti se nije dopala prva sezona,bolje ti je da batalis ;)

#45 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 03 December 2013 - 20:28


3.TUNRIR za naj tv lika s.v.

 

...i najiritantniji tv lik svih vremena :)