Jump to content


Photo
- - - - -

Zasto prati ruke?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#16 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 23 October 2013 - 14:23

Pranje ruku,zuba... je stvar opste kulture i vaspitanja.Kako je kod NAS "srboVa" to na jako niskom nivou i ne cude ovakvi rezultati.

 

Po meni,nekog ko ima 30-40 god  teskooo ces da naucis nesto novo.

 

Potrebno  je kroz edukaciju,pocevsi jos od pretskoslikih ustanova,postom skola,uciti decu,razvijati svest o svemu tome,sta i kako,jer mi ovakve stvari ne mozemo preko noci da ispravimo,vec postepeno.

 

Ali problem je u sistemu obrazovana i vaspitanja i kadrovima koji rade po vrticima i skolama(cast izuzecima) i daleko  smo od nekog resenja.

 

Jos jednom da se "zahvalim" St.Maurice-u jer se brine za zdravlje nas srBova(dao bih mu plusic ali ce mi verovatno post biti obrisan kao i prethodni)



#17 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 09 December 2015 - 16:10


 

Potrebno  je kroz edukaciju,pocevsi jos od pretskoslikih ustanova,postom skola,uciti decu,razvijati svest o svemu tome,sta i kako,jer mi ovakve stvari ne mozemo preko noci da ispravimo,vec postepeno.

 

Ali problem je u sistemu obrazovana i vaspitanja i kadrovima koji rade po vrticima i skolama(cast izuzecima) i daleko  smo od nekog resenja.

 

 

Potrebno je pre svega vaspitanje kod kuce, od samih roditelja. Dzabe da ih uce u vrticima, kad roditelji ne obracaju prvi paznju na higijenu. Ni nas nisu nesto preterano u skoli jurili da peremo ruke, a svi peremo ruke milion puta na dan ( posle rada, posle tolaeta, posle voznje autobusom, posle dodirivanja vrati u Idei, pre jela itd. itd.) i prosto ne mogu da verujem koliko ljudi ima naviku da ne pere ruke-to je uzasno.

Dakle, nemojmo odmah kriviti obrazovni sistem, vec krenimo od nas samih prvo, jer sve potice najpre iz porodice.