Jump to content


Photo

Fantomski pozivi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 October 2013 - 21:07

Nisam znao gde da stavim ovu temu, pa da probam ovde, a mozda je neko imao slucna iskustva.

 

Naime, vec danima mi fiksni telefon zvoni, ali kada pokusam da se javim cujem samo regularan ton pre usporavljanja veze, dakle ne zauzece i slicno.

 

Telefon je bezicni, na telefonu imam identifikaciju, ali ove pozive ne registruje, kao da ih nema. 

 

U zadnje vreme su sve cesci, danas je recimo zvonio jedno desetak puta i sve isto. Nema odgovora, nema registracije poziva...

 

Duhovi, a :)

 

edit, samo da napomenem, ne radi se o skrivenom broju, posto i te pozive telefon registruje. 



#2 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 08 October 2013 - 21:20

Da nije VoIP ?



#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 October 2013 - 21:28

Da nije VoIP ?

Nije, "standardna" linija. I ranije su se pozivi javljali sporadicno, ali su u zadnje vreme jako cesti. Danas je telefon zvonio desetak puta.



#4 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 08 October 2013 - 21:34

Da tvoj telefon ne kupi signal necije baze iz komsiluka?



#5 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 08 October 2013 - 21:40

Postoji veoma sličan štos sa mobilnim telefonom, koji mnogo brže identifikuje poziv. Prevara ide ovako: dobiješ poziv sa nepoznatog broja iz inostranstva i veza se odmah prekine. Okrećeš broj, sa druge strane žice se javlja neko i kaže da je greška. Međutim, kada stigne račun, cifra je ogromna. Štos je u tome da se poziv na taj broj dodatno tarifira, otprilike kao kada su u pitanju brojevi za igre na sreću i svima je dobro, osim prevarenom. Operater dobija procenat od skupog poziva, a vlasnik broja kupi kajmak. Ne znam da li je u pitanju isto, ali bitno je da se na takve pozive ne javljaš.

 

Predlažem i da se žališ Telekomu, jer pretpostavljam da nisi jedini.



#6 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 October 2013 - 21:45

Da tvoj telefon ne kupi signal necije baze iz komsiluka?

Nemam pojma, ali mislim da je malo verovatno. Ne verujem da bi se tako ponasao da hvata tudji signal



#7 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 October 2013 - 21:49

Postoji veoma sličan štos sa mobilnim telefonom, koji mnogo brže identifikuje poziv. Prevara ide ovako: dobiješ poziv sa nepoznatog broja iz inostranstva i veza se odmah prekine. Okrećeš broj, sa druge strane žice se javlja neko i kaže da je greška. Međutim, kada stigne račun, cifra je ogromna. Štos je u tome da se poziv na taj broj dodatno tarifira, otprilike kao kada su u pitanju brojevi za igre na sreću i svima je dobro, osim prevarenom. Operater dobija procenat od skupog poziva, a vlasnik broja kupi kajmak. Ne znam da li je u pitanju isto, ali bitno je da se na takve pozive ne javljaš.

 

Predlažem i da se žališ Telekomu, jer pretpostavljam da nisi jedini.

Moracu da sutra reklamiram telekomu, posto postaje zabrinjavajuce. 

 

Sto se tice poziva, oni nisu ni registrovani kao takvi. Desava se cesto da se javim a da ne pogledam identifikaciju, i cuje se samo standardni zvuk pre biranja broja.



#8 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 08 October 2013 - 22:02

Koliko znam, fiksnom telefonu je potrebno malo duže da identifikuje poziv. Ne umem to da objasnim stručno, ali sam primetio na svom telefonu. Pošto deluje kao opisana prevara, mislim da je najbolje da se žališ Telekomu.



#9 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 October 2013 - 22:05

Nadjoh lika sa istim problemom....u Americi :)

 

http://forums.whirlp.../archive/970742



#10 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 09 October 2013 - 01:44

Postoji veoma sličan štos sa mobilnim telefonom, koji mnogo brže identifikuje poziv. Prevara ide ovako: dobiješ poziv sa nepoznatog broja iz inostranstva i veza se odmah prekine. Okrećeš broj, sa druge strane žice se javlja neko i kaže da je greška. Međutim, kada stigne račun, cifra je ogromna. Štos je u tome da se poziv na taj broj dodatno tarifira, otprilike kao kada su u pitanju brojevi za igre na sreću i svima je dobro, osim prevarenom. Operater dobija procenat od skupog poziva, a vlasnik broja kupi kajmak. Ne znam da li je u pitanju isto, ali bitno je da se na takve pozive ne javljaš.

 

Ovo mogu da potvrdim jer se meni desavalo u par navrata. E, posto sam ja cicija, onako "geografski" ( :)), ja nisam ni pokusavala da zovem te brojeve sa 156 cifara jer je bilo jasno da su, ako nista drugo, iz inostranstva, a meni nepoznati.

Na moju srecu, i cicijasenje ima svoje dobre strane. Nakon nekog vremena, desetak dana okvirno, ja procitam u nekim medijima upravo slucaj koji je Vasa opisao. Ali, doslovce isto.


Edited by GordanaZ, 09 October 2013 - 01:45.


#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 October 2013 - 11:10

...

 

... Moracu da sutra reklamiram telekomu, posto postaje zabrinjavajuce. 

... Desava se cesto da se javim a da ne pogledam identifikaciju, i cuje se samo standardni zvuk pre biranja broja.

 

Covece ne radi to niposto!

Moze da ti se dogodi da si nazvao nekoga u BiH ali preko Gambije!

 

To je jedna od najrasirenijih prevara. A to sto stalno dobijas pozive - imaju pik, jer si se verovatno ranije javljao.

Ne bih ja iskljucio ni surovanje nekog iz Telekoma sa sumnjivom firmom.

Vole ljudi %.

 

P.S.

Uopste, kod nas je kultura koriscenja telefona na prilicno niskom nivou. Vecina se ponasa kao da su jos uvek ona vremena kad je telefon bio retkost, pa zvonjava najavljuje neku apsolutno hitnu vest: 'umro Čika!'

Koliko puta sam gledao kako covek prolazeci kroz firmin hodnik ulece u tudju kancelariju gde zvoni telefon!

 

Ja uvek pogledam identifikaciju, - ako je broj nepoznat - ne odgovaram. Ne odgovaram ni na skrivene brojeve. 

A po brojevima vec mogu da prepoznam reklamne agencije i 'ponude za besplatnu veceru'.

Obicno su to pozivi iz nekih drugih mesta u sVrBiji.

Ako je nekome bas stalo da me nadje - ima sirok izbor.

 

...



#12 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 October 2013 - 12:16

Nisam znao gde da stavim ovu temu, pa da probam ovde, a mozda je neko imao slucna iskustva.

 

Naime, vec danima mi fiksni telefon zvoni, ali kada pokusam da se javim cujem samo regularan ton pre usporavljanja veze, dakle ne zauzece i slicno.

 

Telefon je bezicni, na telefonu imam identifikaciju, ali ove pozive ne registruje, kao da ih nema. 

 

U zadnje vreme su sve cesci, danas je recimo zvonio jedno desetak puta i sve isto. Nema odgovora, nema registracije poziva...

 

Duhovi, a :)

 

edit, samo da napomenem, ne radi se o skrivenom broju, posto i te pozive telefon registruje. 

Cula sam neko objasnjenje o pomesanim zicama u Telekomu koje se koriste za besplatno telefoniranje u inostranstvo, a tebi ce da naplate. Ne znam za ove prevare. U svakom slucaju ja bi se obratila Telekomu hitno.



#13 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 October 2013 - 17:26

Prijavio sam telekomu, pa cemo videti.



#14 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 09 October 2013 - 19:41

Mozda ti je samo neispravan telefon ?
Ako imas fiksni telefon, pored bezicnog, oba bi trebala zvoniti ako je u pitanju poziv.
Da su stvarno pozivi u pitanju, imao bi identifikaciju na displeju - da li si probao prikaciti drugi telefon ?



#15 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 October 2013 - 22:07

Mozda ti je samo neispravan telefon ?
Ako imas fiksni telefon, pored bezicnog, oba bi trebala zvoniti ako je u pitanju poziv.
Da su stvarno pozivi u pitanju, imao bi identifikaciju na displeju - da li si probao prikaciti drugi telefon ?
 

Jesam, sada cekam....