Jump to content


Photo
- - - - -

Kako da napravim sajt?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 pocetnik22

pocetnik22
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 September 2013 - 13:10

Zdravo,

 

potrebno mi je uputstvo sa svim koracima od pocetka do kraja kako napraviti sajt. Moze tekstualno ili video. 

 

Hvala na pomoci!



#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 September 2013 - 17:24

Pocni da ucis. Evo ovo bih ti preporucila, tu imas sve redom pa polako http://www.w3schools.com/

Meni je vrlo pomoglo.



#3 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 20 September 2013 - 19:46

 

Ako si, kojim slučajem, raspoloženiji za instant varijantu... ;)


Edited by pixel, 20 September 2013 - 19:51.


#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 September 2013 - 20:25

Download eclipse sa eclipse.org i pisi HTML fajlove.

#5 ThroatwobblerMangrove

ThroatwobblerMangrove
  • Members
  • 4 posts

Posted 20 September 2013 - 21:23

Kakav sajt zelis da napravis?



#6 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 October 2013 - 11:38

 

Kreni sa ovim,pisanje samog koda zahteva i vreme i poznavanje tehnologije (za bilo kakav dinamicki sajt)  za ucenje.

Sa CMS -om dosta toga resavas.



#7 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 04 October 2013 - 03:01

Zdravo, 

 

potrebno mi je uputstvo sa svim koracima od pocetka do kraja kako napraviti sajt. Moze tekstualno ili video. 

 

Hvala na pomoci!

bolje nadji neke template-ove i iskoristi wpress. to pravljenje sajtova iz korena  zahteva iskustveno razvijanje programskih i skripting jezika. Da je to tolko lako i jednostavno, ne bi postojale akademske studije oko toga, a posao web  developer-a ne bi bio tolko plaćen.

Mada sve zavisi kakav sajt želiš, ako hoćeš samo za jednostavno prezentovanje  bez nekih dodatnih aplikacija ili unosa/čitanja iz baze podataka, onda ti je dovoljno samo znanje html-a i css-a.



#8 nermanam

nermanam
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 January 2014 - 18:50

Ili da napravis svoju stranicu pomocu php-a i html-a sto je losa ideja ako nameravas da cesto postujes nove stvari. Zato ti preporucjem da nabavis host i domenu i da instaliras Wordpress :)

 

Klikni ovde da vidis jedan dobar tutorijal od pocetka do kraja.



#9 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 13 January 2014 - 01:19

Ako hoces ozbiljno da naucis to, onda ti je najpametnije da krenes od Dreamweavera, instaliraj njega, kupi neku knjigu koja ga objasnjava i kreni po njemu.

 

Za godinu-dvije, instaliraj Linux, ubaci Apache server, PHP i MySQL, obogati znanje sa tim, i mozes smatrati da razbijas u datoj oblasti.

 

Ako, neces ozbiljno da se bavis sa tim, onda kreni od ovih stvari sto su ti ostali preporucili. Premda je i za pocetnike odlican Dreamweaver.



#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 January 2014 - 12:52

Uh, Dreamweaver je mnogo komplikovaniji od Wordpressa. Zavisi za sta mu treba sajt, za neku namenu gde nece biti mnogo sadrzaja i poseta, mnogo je bolji wordpress, zato sto bukvalno za par dana mozes na basic nivou da ga savladas. Dreamweaver je druga stvar.



#11 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 19 January 2014 - 13:58

Uh, Dreamweaver je mnogo komplikovaniji od Wordpressa. Zavisi za sta mu treba sajt, za neku namenu gde nece biti mnogo sadrzaja i poseta, mnogo je bolji wordpress, zato sto bukvalno za par dana mozes na basic nivou da ga savladas. Dreamweaver je druga stvar.

 

Microsoft Word je mnogo komplikovaniji od Notepada, pa to ne znaci da za kuckanje teksta treba da se koristi samo Notepad.



#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 January 2014 - 16:54

Ma ok, samo kazem, ako neko nece da radi ozbiljno vec da pravi jednostavne sajtove koji se lako odrzavaju, mnogo je bolje da uzme wordpress. Ako/kad misli da ga koristi za nesto stvarno komercijalno ili dobije puno poseta, uvek moze da predje na nesto bolje. Ja recimo nisam imao ni osnovna znanja kada sam pokusao da naucim DW, samo sam gubio vreme. Wordpress sam savladao za cas. A ako zeli da se bavi pravljenjem sajtova i da to naplacuje, opet se mnogo vise trazi wordpress. Kako god okrenes svodi se na to za sta mu treba, ja sam pretpostavio da je pitanje postavio pocetnik koji hoce da napravi svoj sajt koji ce biti nekomercijalan. Za takvu namenu je sigurno bolji wp. Ako bih mu rekao uzmi ti sine uci dw, on bi se smorio posle 2 dana i digao ruke.



#13 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 21 January 2014 - 19:08

U suštini bitno je šta želi, ako želi blog i da kači obične artikle može to i preko weebly-a.
Pa čak i za komercijalne svrhe, može da se koristi blogspot uz wordpress



#14 Ske

Ske
  • Members
  • 12 posts

Posted 26 January 2014 - 00:20

Mesate pojmove drugari

 

Dreamweaver nije za pocetnike, ali isto tako nije ni za profesionalce, jer jedino u cemu je ikada bio dobar je WYSIWYG "designer mode" koji vrlo lako omogucava kreiranje lepih, ali staticnih HTML stranica. Jedini problem je, sto je to bilo popularno pre nekih 10-ak godina.
Danas medjutim, ni jedan ozbiljan web developer ili dizajner ne koristi Dreamweaver. taj "alat" je posteno odsluzio svoje.. 
Dakle, sto se njega tice, postoje laksi alati za pocetnike, a profesionalci danas jednostavno koriste bolje stvari, uglavnom IDE (Integrated Development Environment)

 

Wordpress sa druge strane, nije ni nalik Dreamweaveru. Apsolutno dve razlicite stvari. 
Dreamweaver je editor sa kojim pravis sajt od nule, Wordpress je sistem za uredjivanje sadrzaja. Sa wordpressom vec sve imas gotovo, tvoje je samo da ubacujes content.
Shodno tome, tvoj izbor bi bi "trebao" da bude Wordpress, ali imaj na umu da to nije jedino resenje. 
Postoji nesto sto se zove Joomla, Drupal, Typo3 itd... 
Vise informacija o njima http://anandkg22.hub...ebsite-Building
Wordpress je najpopularniji jer je najjednostavniji. Neko je vec rekao da ga je naucio za 3-4 dana, ali to ne znaci da bi uvek trebalo da ti bude prvi izbor, ali sve to zavisi od toga sta hoces da pravis.
Na primer, kada bih sutra morao da pravim web shop ili social network site, Wordpress mi definitivno ne bi bio prvi izbor. medjutim, ako je u pitanju samo neki blog, Wordpress je tu #1
 



#15 V_Electro

V_Electro
  • Members
  • 1,855 posts

Posted 26 January 2014 - 02:46

Sve sto ti treba je notepad++, sve ostalo je za mekusce
B-)