Jump to content


Photo
- - - - -

Novi ministar finansija - katastrofa u najavi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
229 replies to this topic

#211 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 17 November 2013 - 13:09

Zato što se zalažemo za vladavinu zakona možda?

 

Naravno da bi tako trebalo da bude, samo i ti zakoni treba da se "pročešljaju". Mene brine što se zakoni donose od danas do sutra, po hitnim postupcima i uglavnom su preko reda na dnevnoj raspravi oni koji vode pljački stanovništva. U suštini se ne uvodi red nigde.



#212 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 November 2013 - 13:10

I šta je dalje bilo sa tim koferom? Ništa... Ovde svako svačije tojaš* drži u rukama i pomalo zavrće, po potrebi, ali ne zakona ili građana, nego svojoj ličnoj. Zato je sve predstava. Ovo što vidimo, tipa koferče, je čisto malo stiskanje Dačićevih.

 

 

*cojones
 



#213 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 17 November 2013 - 13:14

*cojones

 

Pa da, a onda dobijamo Dačića koji počne da muca kada hoće da kaže šta misli jer mora da kaže šta bi trebalo da misli, samo mu ponekad izleti i sopstveno mišljenje.



#214 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 17 November 2013 - 13:16

@jesenja

 

Nije to uopste ta afera. Ti pricas o periodu kada je DSS bio na vlasti pa su Mihajlov i Jocic spasavali tadasnjeg politickog saveznika od policijske istrage uz ocekivanje da ce im doticni biti vecno zahvalan na toj usluzi.



#215 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 November 2013 - 13:21

Potpuno je nebitno koja je afera, i ko su učesnici. Hoću da kažem to što sam već rekla: Sve je predstava, i afere, i pljuvanja, i prozivanja. Ovde niko nikome ne gazi u tanjir.



#216 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 November 2013 - 13:28

Predstava.



#217 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 17 November 2013 - 14:09

Zato što se zalažemo za vladavinu zakona možda?

uplacivanjem minimalca zakon je , bar formalno, namiren...

 

 

 a zakoni ??  zakoni sluze da se oni zaklone... sto rece u pesmi... 



#218 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 17 November 2013 - 19:25

Potpuno je nebitno koja je afera, i ko su učesnici. Hoću da kažem to što sam već rekla: Sve je predstava, i afere, i pljuvanja, i prozivanja. Ovde niko nikome ne gazi u tanjir.

Jeste bitno. Fukcioneri partija na vlasti "gaze jedni drugima u tanjir", sutiraju se po cevanicama "na dnevnoj bazi"...
 

Predstava.

Kako da ne."Dacic sam sebi podmetnuo aferu sa kontraverznim biznismenom Radulovicem, ne bi li stvorio utisak da ga neko napada"...

#219 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 November 2013 - 19:32

Možemo se mi "nastavljati" u nedogled, ali dok je sve ovo u aferaškom modu, sve dok neko zaista ne bude procesuiran i pravosnažno osuđen, a u slučaju oslobađajuće presude ne bude procesuiran i pravosnažno osuđen onaj ko je napravio aferu i opanjkao nevinog čoveka :), ipak je samo predstava za "opseniti prostotu".

 

uplacivanjem minimalca zakon je , bar formalno, namiren...

 a zakoni ??  zakoni sluze da se oni zaklone... sto rece u pesmi... 

 

Doc i nehotice reče o čemu se radi, iako nije mislio na naš razgovor.



#220 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 17 November 2013 - 19:45

Možemo se mi "nastavljati" u nedogled, ali dok je sve ovo u aferaškom modu, sve dok neko zaista ne bude procesuiran i pravosnažno osuđen, a u slučaju oslobađajuće presude ne bude procesuiran i pravosnažno osuđen onaj ko je napravio aferu i opanjkao nevinog čoveka :), ipak je samo predstava za "opseniti prostotu".

 

 

 

Mislim da on misli na nešto drugo. Svi oni imaju zajednički interes, to je sigurno, ali jedan od njih ima i sopstveni.



#221 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 17 November 2013 - 19:48

@jesenja

 

Ne moraju! Politicke stranke mogu da plate ceh i na izborima.


Edited by Φίλιπ Βλαςακ, 17 November 2013 - 19:48.


#222 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 November 2013 - 21:10

Za učinjena krivična dela, a ovo za šta se kod nas politički protivnici godinama prozivaju, jesu krivična dela, moraju da odgovaraju, tj. budu pravosnažno osuđeni. Stranke koje takve imaju u svojim redovima plaćaju ceh na izborima, ali ne čini cela stranka krivično delo, pojedinac ga čini.

Dakle: kriminalci u zatvor, a stranke u opoziciju, ili zaborav, po zasluzi. Kod nas ne postoji ni jedno ni drugo.



#223 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 17 November 2013 - 23:53

"Stranke koje takve imaju u svojim redovima plaćaju ceh na izborima..."
 
Ti ovde potvrdjujes ono sto sam ja napisao, a to je da stranacki funkcioneri ne moraju da budu pravosnazno osudjeni da bi njihove stranke platile ceh na izborima, ako do javnosti stignu informacije o njihovim muljacinama. Desavalo se i to da stranke koje su nekada bile dominantne i nezaobilazne ostanu bez vlasti i odu u opoziciju.
 
"Za učinjena krivična dela, a ovo za šta se kod nas politički protivnici godinama prozivaju, jesu krivična dela, moraju da odgovaraju, tj. budu pravosnažno osuđeni."
 
Ne moras da budes pravosnazno osudjen da bi snosio odredjene sankcije zbog svojih postupaka.
 
"Dakle: kriminalci u zatvor, a stranke u opoziciju, ili zaborav, po zasluzi. Kod nas ne postoji ni jedno ni drugo."
 
Imamo i zatvore i opoziciju, jeste da nisu nesto, ali sta je tu je... 


#224 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 19 November 2013 - 14:06

http://www.b92.net/b...8&nav_id=779076

 

Vesele prognoze.



#225 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 19 November 2013 - 19:15

http://www.b92.net/b...8&nav_id=779076

 

Vesele prognoze.

 

Šta reći a ne zaplakati.