Jump to content


Photo
- - - - -

Seksualno uznemiravanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
226 replies to this topic

#31 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 16:09

Mozda da se zainteresujes za objasnjenje sexualnog uznemiravanja

 

pa sta je ovde sexualno uznemiravanje objasni mi?

 

Ethical Behavior:
• Treat all students equally regardless of their status, both with respect to academic expectations and discipline.
• Never humiliate a student for expressing an opinion that differs markedly from my opinion or others' opinions.
• Never use a captive classroom as a forum for proselytizing my political or religious views, even if I am teaching a subject directly related to politics or religion.
• Serve as a positive role model for my students, both in the classroom and in my personal life.
Never participate in an unethical, sexual, or otherwise illegal relationship with a student.

 

 

ma gde si to nasao na kom fakultetu?



#32 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 September 2013 - 16:16


ma gde si to nasao na kom fakultetu?

Imas na svakom ozbiljnom svetskom univerzitetu vrlo stroge propise o tome. Koji se itekako sprovode u praksi, posto je administracija vrlo svesna stete od milionskih tuzbi koje su se desavale tim povodom. Kako i treba da bude. Jedino su moroni i degenerici na beogradskom Pravnom fakultetu zakljucili kako se to njih ne tice i doneli odluku pre koju godinu, crno-na-belo da ce ignorisati svaki takav pravilnik. Ali, to je Srbija i Beograd...



#33 hiperaktivna buva

hiperaktivna buva
  • Members
  • 48 posts

Posted 01 September 2013 - 16:19

Ova devojčica se po meni, malo igrala vatrom. Ako je profesor čuven po spopadavanju studentkinja, šta je tražila s njim?

Ali, ako zanemarimo priču koja prethodi, i zamislimo da je bila prva koja je otišla po pozivu profesora, na individualne časove, a neka devojka jeste bila prva, ovaj komentar je... mislim, Buvo, da li si ti doživela da neko bude hiperaktivan u odnosu na tebe i tvoj integritet? Znaš li kako je to? Možeš li da to prihvatiš olako, kao, nije mi pocepao haljinu, strgnuo gaće i zaustavio se kad sam rekla ne? Samo me malo bestidno odmeravao od glave do pete i rekao da će me zvati sutra oko devet uveče da se nađemo u njegovom kabinetu, i pri tom mi prelazio prstom od ramena do šake?

 

 

Pobogu, silovana jeste.

I na šta treba da se navikava? Da je zaskaču oni koji po svom položaju treba da budu autoritet i putokaz za budući život?  Nije trebala da ćuti, ali ako jedna žena reaguje ovako - "bolje će joj biti da se navikava", šta devojka da očekuje ako progovori?

 

Pojasni bod... Dolazila sam u razne situacije, sa bestidnim odmeravanje se srećem svaki dan. Prihvatila sam to kao nešto neizbežno, sa ljudima od kojih na neki način zavisim, ili sam u podređenom položaju ne ignorišem ovakve stvari, nema ni saradnje, prosto.

Šta ću ja u nečijem kabinetu, ptam se? Ako sam se već našla tamo, pritom ignorišući 'male signale' čovek ima puno pravi da mi pređe prstom po kritičnim mestima., jer ja sam mu dozvolila.

Pritom sam mu dala i broj mobilnog... ah, kakva sam glupača.

 

Mora da mi je taj deo o silovanju promakao, pa ako nije problem izvuči iz uvodnog posta.

Da, upravo na to... Nisam rekla da je trebalo da progovori, samo da mu stavi do znanja da nije zainteresovana. Ona to nije uradila.

Ne pričamo o siledžiji ovde, pričamo o relativno normalnim muško ženskim relacijama. To što je neko na položaju koji mu omogućava manipulaciju je samo otežavajuća okolnost. Ali nipošto silovanje.

 

Nije njoj čudno njegovo ponašanj e toliko i nije to ono što ona ne može da 'preboli'... nju muči sopstvena pasivnost i strah pod čijim bi pritiskom možda uradila ono što se od nje tražilo... pazi, ne zahtevalo. Taj problem ona sa sobom mora da reši, ne sa svakim sledećim šefom koji bi da je tuca.



#34 hiperaktivna buva

hiperaktivna buva
  • Members
  • 48 posts

Posted 01 September 2013 - 16:22

Bold - treba da saceka da joj ne bude vise profesor

 

I to je bila jedina njegova greška.

Da je bilo dvosmerno raspoloženje za intimno druženje ne bi ni ovo bilo problem.



#35 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 01 September 2013 - 16:35

moji su klonovi JKT i Aloha - ne znam kako nisi primetio slicnost ;)

 

da li je budala onaj koji muva devojke ili onaj koji ne muva bih ja ostavio za neku drugu raspravu a voleo bi da raspravimo da li profesori imaju pravo da se smuvavaju sa studentkinjama i otkad ne?

 

I ti si isao tamo?  :D  

 

Boldovano je vrlo bezobrazna diskriminacija. Ja, recimo, mislim da stavove poput tvojih - koji implicitno stvaraju idolatriju porodice i "porodicnih vrednosti", a vidimo u Srbiji odlicno kako je od toga samo jedan korak do klerofashizma - treba leciti, pre svega prosvecivanjem ljudi o ljudskim pravima i pravu na trazenje srece i zivotni stil kakav POJEDINCU odgovara. Da se ne stupi u brak je sasvim normalan ljudski izbor, podjednako kao sto je to biti vegetarijanac, na primer, i tvoja bezobrazna tvrdnja je ekvivalentna onoj da vegetarijance treba leciti...

 

U boldovanom stoji da je sasvim u redu biti i neozenjen/neudata i razveden/a, ni ja ne vidim u 'braku i porodicnom zivotu' nekakav smisao (dopustam da drugi vide  :D) i jako mi je zao sto si pogresno protumacio moju tvrdnju.

Ja sam jedino protiv toga da neko ko nesto nije radio sa svojih 20, 30 pa i 40, radi sa svojih 60 (mislim, moze i to, ali ne vidja se u praksi mnogo plemenitih veza 60 - godisnjaka i 20 - godisnjakinja (obrnuto inace ne moze?), a da nije u pitanju on voli njenu spoljasnjost, a ona njegov novcanik).  


Edited by nesquik, 01 September 2013 - 16:36.


#36 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 16:36

I to je bila jedina njegova greška.

Da je bilo dvosmerno raspoloženje za intimno druženje ne bi ni ovo bilo problem.

 

ma kako je on to mogao da zna dok je nije pitao? taj aparat jos nije izmisljen koji moze da cita zenske misli.

 

ali nastranu sve posto ipak ne znamo detalje, sta se desi ako se profesor i studentkinja u razvijenim zemljama dopadnu jedno drugom? ima ljudi koji postanu profesori mladi sasvim je moguce da se dopadnu nekoj studentkinji.

 

a ako neko hoce da kaze da neke devojke ne privlace stariji muskarci sa autoritetom onda mi nemamo vise sta da pricamo ovde ceo topic je onda jedna obicna hipokrizija.



#37 hiperaktivna buva

hiperaktivna buva
  • Members
  • 48 posts

Posted 01 September 2013 - 16:41

ma kako je on to mogao da zna dok je nije pitao? taj aparat jos nije izmisljen koji moze da cita zenske misli.

 

ali nastranu sve posto ipak ne znamo detalje, sta se desi ako se profesor i studentkinja u razvijenim zemljama dopadnu jedno drugom? ima ljudi koji postanu profesori mladi sasvim je moguce da se dopadnu nekoj studentkinji.

 

a ako neko hoce da kaze da neke devojke ne privlace stariji muskarci sa autoritetom onda mi nemamo vise sta da pricamo ovde ceo topic je onda jedna obicna hipokrizija.

 

Očigledno da je iz nekog razloga mislio kako ima prolaz.

 

Kada budemo bili među razvijenim zemljama, možemo da diskutujemo o tome.

 

Ne kapiram poentu i dalji tok tvog razmišljanja...



#38 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 16:44

poenta je da ako je covek mislio da ima prolaz i ona mu rekla da nema i on odustao i vise je nije dirao da to nije sexualno uznemiravanje.



#39 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 September 2013 - 16:45


da li je budala onaj koji muva devojke ili onaj koji ne muva bih ja ostavio za neku drugu raspravu a voleo bi da raspravimo da li profesori imaju pravo da se smuvavaju sa studentkinjama i otkad ne?

Odavno, secam se prigovora ucitelju u osnovnoj zbog neprimerenih komentara ispred devojcica iz osmog razreda.

 

ali nastranu sve posto ipak ne znamo detalje, sta se desi ako se profesor i studentkinja u razvijenim zemljama dopadnu jedno drugom? ima ljudi koji postanu profesori mladi sasvim je moguce da se dopadnu nekoj studentkinji.

 

Nista profesor ce morati da ceka, ili moze da ukloni sebe sa pozicije profesora, iako sve dok predaje na fakultetu veza se smatra neetickom i u slucaju da se otkrije on ce biti otpusten.

 

Šta ću ja u nečijem kabinetu, ptam se? Ako sam se već našla tamo, pritom ignorišući 'male signale' čovek ima puno pravi da mi pređe prstom po kritičnim mestima., jer ja sam mu dozvolila.

Pritom sam mu dala i broj mobilnog... ah, kakva sam glupača.

.

Nema pravo, jer time sto si u kabinetu nisi iskazala pristanak na sex, samo si sebe dovela u potencijalno neprijatnu situaciju rasprave. Ovaj tvoj stav podseca na krivljenje zrtve silovanja zato sto je nosila mini suknju.



#40 hiperaktivna buva

hiperaktivna buva
  • Members
  • 48 posts

Posted 01 September 2013 - 16:48

poenta je da ako je covek mislio da ima prolaz i ona mu rekla da nema i on odustao i vise je nije dirao da to nije sexualno uznemiravanje.

 

Koliko sam shvatila, nije mu ništa rekla... sem što ga je eskivirala.



Nema pravo, jer time sto si u kabinetu nisi iskazala pristanak na sex, samo si sebe dovela u potencijalno neprijatnu situaciju rasprave. Ovaj tvoj stav podseca na krivljenje zrtve silovanja zato sto je nosila mini suknju.

 

Potencijalne žrtve silovanja, ako ćemo po tvojoj logici.



#41 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 September 2013 - 16:48

 

U boldovanom stoji da je sasvim u redu biti i neozenjen/neudata i razveden/a, ni ja ne vidim u 'braku i porodicnom zivotu' nekakav smisao (dopustam da drugi vide  :D) i jako mi je zao sto si pogresno protumacio moju tvrdnju.

Poziv na lecenje je vrlo tesko pogresno protumaciti...

 

Ja sam jedino protiv toga da neko ko nesto nije radio

Sta tacno "nije radio"? Ulazio u brak? Kakve to tacno ima veze sa seksualnom aktivnoscu? Osim ako ne zivis po viktorijanskim ili starijim normama - koje su, imho, cisto ZLO - onda nema. Dakle, tvoja tvrdnja je bila da neozenjeni (hajd' sad da zanemarimo razvedene, to je tek problem) treba da se lece. Tu nigde nije bilo nista o apstinenciji, vec samo o nepostojanju zelje za pravnickim (ili crkvenim, jos gore) regulisanjem odnosa sa suprotnim polom, a to je cisto pitanje sasvim slobodnog izbora.

 

 

 

sa svojih 20, 30 pa i 40, radi sa svojih 60 (mislim, moze i to, ali ne vidja se u praksi mnogo plemenitih veza 60 - godisnjaka i 20 - godisnjakinja (obrnuto inace ne moze?), a da nije u pitanju on voli njenu spoljasnjost, a ona njegov novcanik).  

Prvo, moze i obratno, naravno. Drugo, davati generalne iskaze je vrlo skakljivo, treba lepo protumaciti svaki slucaj pojedinacno. Trece, cak i da je tako kako zakljucujes, i to je pitanje ljudskog prava na potragu za srecom i zivotni stil individua, a ne nesto protiv cega treba voditi krstaski rat, inspirisan bilo birokratskim, bilo verskim razlozima.



#42 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 16:51

Odavno, secam se prigovora ucitelju u osnovnoj zbog neprimerenih komentara ispred devojcica iz osmog razreda.

 

Nista profesor ce morati da ceka, ili moze da ukloni sebe sa pozicije profesora, iako sve dok predaje na fakultetu veza se smatra neetickom i u slucaju da se otkrije on ce biti otpusten.

 

ali drugo je osnovna a drugo je fakultet, posebno ova je bila pred diplomskim daleko je to od maloletnice.

 

sto ce biti otpusten ako se ljudi vole? to bre kao neki logor. ja znam da su se na univerzitetu u Atini  skupljale razne budale i klosari jer policija tamo nije smela da ulazi. pa fakulteti su uvek bili sredista slobodnog misljenja, na stranu sto  je zabranjeno voce najsladje.



#43 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 01 September 2013 - 16:55

Ne znam da li je upotrebila pravu rec - rekla je da je "seksualno zlostavljana".... meni se, citajuci njen post, vise cini da je bila seksualno uznemiravana (u engleskom mi se cini da bi to bile harassment and molestation - ispravite me ako gresim).

 

p.s. jako gadna tema - "sve sto napises moze i bice upotrebljeno protiv tebe"



#44 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 16:56

Koliko sam shvatila, nije mu ništa rekla... sem što ga je eskivirala.

 

pa morace da nauci da kaze ne inace ce imati mnogo ozbiljnijih problema u zivotu od ovog.



#45 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 September 2013 - 16:58



Potencijalne žrtve silovanja, ako ćemo po tvojoj logici.

Naravno ali mi pricamo nakon sto je potencijal negativno ispunjen. Dodjes u kabinet i on shvati da je to poziv na sex, ista logika kao i 'zene misle mozda kad kazu ne'

 

ali drugo je osnovna a drugo je fakultet, posebno ova je bila pred diplomskim daleko je to od maloletnice.

 

sto ce biti otpusten ako se ljudi vole? to bre kao neki logor. ja znam da su se na univerzitetu u Atini  skupljale razne budale i klosari jer policija tamo nije smela da ulazi. pa fakulteti su uvek bili sredista slobodnog misljenja, na stranu sto  je zabranjeno voce najsladje.

Zato sto je fakultet izlozen potencijalnoj tuzbi za podrsku sexualnog uznemiravanja koju radi profesor koji ima moc da ucenjuje studentkinje. U slucaju sexualnog odnosa cak i potencijalne tuzbe za silovanje.

 

 

@SS u pravu si - ona nikako ne moze da koristi izraz zlostavljanje.