Jump to content


Photo
- - - - -

Seksualno uznemiravanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
226 replies to this topic

#16 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 01 September 2013 - 11:51

Ali, da bi bilo sankcionisano, mora biti prijavljeno. 

 

 

strah je vrag  :blush: 

 

 

ali da bi moralo biti prijavljeno - to svakako. 



#17 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 12:00

ja to razumem ali opet ne vidim u cemu je problem i sta profesor treba da radi ako mu se studentkinja svidi? ako su obadvoje punoletni i on nju pita da se smuvaju (sto ovaj nije cak ni uradio) i ona ne pristane i on odustane nema suda koji ce njega osuditi za sexualno uznemiravanje. to se desava non - stop u kaficima na ulici i svugde drugo i ne razumem zasto ste se tako sokirali.

 

a ako on nju pita a ona ne pristane a on nastavi da je napastvuje sudice mu se kakav god da im je odnos. medjutim ja to ne vidim da se desilo.


Edited by freeforme, 01 September 2013 - 12:08.


#18 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 01 September 2013 - 12:20

ja to razumem ali opet ne vidim u cemu je problem i sta profesor treba da radi ako mu se studentkinja svidi? ako su obadvoje punoletni i on nju pita da se smuvaju (sto ovaj nije cak ni uradio) i ona ne pristane i on odustane nema suda koji ce njega osuditi za sexualno uznemiravanje. to se desava non - stop u kaficima na ulici i svugde drugo i ne razumem zasto ste se tako sokirali.

 

a ako on nju pita a ona ne pristane a on nastavi da je napastvuje sudice mu se kakav god da im je odnos. medjutim ja to ne vidim da se desilo.

 

Bold - treba da saceka da joj ne bude vise profesor



#19 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 01 September 2013 - 12:48

Upravo odnos podređenosti može da dovede do toga da studentkinja, iako ne želi da bude u vezi sa profesorom, na takvu vezu ipak pristane. Iz straha od posledica odbijanja. A ovo "sudiće mu se kakav god da im je odnos" u Srbiji stvarno ne želim da komentarišem, stvarno kao da si s Marsa pao...

#20 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 12:49

pa kad mu se svidela tad je i pitao. jbt i profesori su valjda neki ljudi.

 

a sto se tice konsultacija svi profesori su ih imali, milsim cak da to moraju da imaju ako nekome nije nesto jasno, bar kod mene je tako bilo, ali se nije islo ne zbog sexualnih pretenzija nego zato sto se to smatralo slihtanjem, doduse ja jesam isao par puta ali nisam srecom isao kod psihologa da mi objasni sta to znaci.



#21 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 12:56

Upravo odnos podređenosti može da dovede do toga da studentkinja, iako ne želi da bude u vezi sa profesorom, na takvu vezu ipak pristane. Iz straha od posledica odbijanja.

 

moze ali ovde se to ocigledno nije desilo i to bez posledica koliko sam ja shvatio. tako da ja mislim da ne mozes nekome da sudis zbog necega sto je moglo da se desi. mogla je i ona da pokusa tako da polozi ispit ne bi bila ni prva ni poslednja. ja cak znam jednu sa medicine, falabogu sad se vec i udala.

 

a i kad bi u srbiji sudili svima za ono sto se prica svi bi bili u zatvoru ovde svako svakoga ogovara kao neke babe.



#22 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 01 September 2013 - 13:03

Da li ti stvarno ne razumeš da je student(kinja) u podređenom/zavisnom položaju u odnosu na profesora ili se samo praviš blesav?

 

Ne pravi se.



#23 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 13:16

muvanje je deo svakodnevnice i ja cak se usudjujem da tvrdim da u svakom kontaktu muskaraca i zena ima jedna doza flerta sad sa koje strane manje a sa koje vise o tome se moze raspravljati, obicno sa muske vise.


Edited by freeforme, 01 September 2013 - 14:53.


#24 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 01 September 2013 - 15:07

@freeforme

 

Neka profesor iz tog primera ima 50-60 godina, na stranu to sto joj nesto predaje, neka joj ne predaje nista. To znaci ili da je ozenjen (a onda je neozbiljno jurcati po fakultetu i traziti mlado pored zive zene) ili je neozenjen/razveden, a onda je to tek oblik neizivljenosti u mladosti i to treba leciti a ne podsticati.  ;) 

Protivnik sam nekih strogih pravila, ali nesto ipak mora da se zna. Kada imas toliko godina koliko ima ovaj jedino sto mozes da ponudis je novac, moc ili autoritet za 'protivuslugu', a to se uvek zavrsi lose.    



#25 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 September 2013 - 15:27

ok ali pretpostavimo da jeste sve tacno sto je ona rekla. ti stvarno mislis da je nemoralno da profesor muva studentkinju? mislim na stranu sto sam poprilicno siguran da nije protivzakonito jer mi zvuci nelogicno.

Naravno da je nemoralno,  sta je zakonito u SR je neko drugo pitanje. Za to se u normalnim zemljama dobija otkaz, inace fakultet podrzava sexualno uznemiravanje svojih ucenika.

 

 

ja to razumem ali opet ne vidim u cemu je problem i sta profesor treba da radi ako mu se studentkinja svidi? ako su obadvoje punoletni i on nju pita da se smuvaju (sto ovaj nije cak ni uradio) i ona ne pristane i on odustane nema suda koji ce njega osuditi za sexualno uznemiravanje. to se desava non - stop u kaficima na ulici i svugde drugo i ne razumem zasto ste se tako sokirali.

 

a ako on nju pita a ona ne pristane a on nastavi da je napastvuje sudice mu se kakav god da im je odnos. medjutim ja to ne vidim da se desilo.

Mozda da se zainteresujes za objasnjenje sexualnog uznemiravanja



#26 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 01 September 2013 - 15:34

jbt i profesori su valjda neki ljudi.

 

Ethical Behavior:
• Treat all students equally regardless of their status, both with respect to academic expectations and discipline.
• Never humiliate a student for expressing an opinion that differs markedly from my opinion or others' opinions.
• Never use a captive classroom as a forum for proselytizing my political or religious views, even if I am teaching a subject directly related to politics or religion.
• Serve as a positive role model for my students, both in the classroom and in my personal life.
Never participate in an unethical, sexual, or otherwise illegal relationship with a student.

 



#27 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 15:41

ovo je bilo za nesquika:

pa sad ja ne bih zalazio previse u njegovu intimu ako ne moram posebno jer je OP bacila kosku i zaglavila izgleda na nekom sajtu za muvanje a ostavila nas da nagadjamo. da bi znali sta je sa profesorovom eventualnom zenom i njihovim ljubavnim zivotom treba i njih da pitamo itd, itd ja samo znam da kad je neko zadovoljan ni ne pomislja na druge da ne bi sebi komplikovao zivot.

newsflash za tebe je da stariji ljudi imaju svako pravo da se muvaju koliko i mladi - ko sta ima on to i nudi.


Edited by freeforme, 01 September 2013 - 15:43.


#28 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 01 September 2013 - 15:46

^^

Ti bese ovaj koji je napisao obrisan komentar:

 

 

abdzekshn koleginice nemojte nasu mladu pacijenticu uciti pogresno, ruznu i neprijatnu situaciju da joj neko trazi SEX tu gnusnu radnju koju ja licno takodje prezirem doticna treba da resi tako sto ce da spomene (POSTOJECEG) i naglasavam POSTOJECEG decka, verenika, ljubavnika whatever wherever sto bi rekla cuvena koleginica psihijatrica B. Spirs inace joj drugog spasa od depresije, bezvoljnosti i slicnih simptoma te teske bolesti nema. bice joj kriv profesor pa komsija pa kolega sve dok ne nadje jednog pravog  :kece:
 
dr m over and out  -_-

 

Slicnosti svakako postoje.  :D

A svako ima potpuno pravo da ispada budala, to se slazem, samo nema pravo da druge prisiljava na nesto sto oni nece. 



#29 freeforme

freeforme
  • Members
  • 28 posts

Posted 01 September 2013 - 16:06

 

A svako ima potpuno pravo da ispada budala, to se slazem, samo nema pravo da druge prisiljava na nesto sto oni nece

 

moji su klonovi JKT i Aloha - ne znam kako nisi primetio slicnost ;)

 

da li je budala onaj koji muva devojke ili onaj koji ne muva bih ja ostavio za neku drugu raspravu a voleo bi da raspravimo da li profesori imaju pravo da se smuvavaju sa studentkinjama i otkad ne?



#30 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 September 2013 - 16:09


Neka profesor iz tog primera ima 50-60 godina, na stranu to sto joj nesto predaje, neka joj ne predaje nista. To znaci ili da je ozenjen (a onda je neozbiljno jurcati po fakultetu i traziti mlado pored zive zene) ili je neozenjen/razveden, a onda je to tek oblik neizivljenosti u mladosti i to treba leciti a ne podsticati.  ;)

Boldovano je vrlo bezobrazna diskriminacija. Ja, recimo, mislim da stavove poput tvojih - koji implicitno stvaraju idolatriju porodice i "porodicnih vrednosti", a vidimo u Srbiji odlicno kako je od toga samo jedan korak do klerofashizma - treba leciti, pre svega prosvecivanjem ljudi o ljudskim pravima i pravu na trazenje srece i zivotni stil kakav POJEDINCU odgovara. Da se ne stupi u brak je sasvim normalan ljudski izbor, podjednako kao sto je to biti vegetarijanac, na primer, i tvoja bezobrazna tvrdnja je ekvivalentna onoj da vegetarijance treba leciti...