Jump to content


Photo
- - - - -

Bundesliga


  • Please log in to reply
413 replies to this topic

#31 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 27 August 2013 - 19:25

I napravi Gvardiola poor man's Barselonu od Bajerna


  • 0

#32 bluemonday

bluemonday
  • Banned
  • 812 posts

Posted 27 August 2013 - 19:28

Nista cudno... Za Bavarce je Freiburg uvek bilo zahebano gostovanje :D

 


Edited by bluemonday, 27 August 2013 - 19:32.

  • 0

#33 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 27 August 2013 - 19:30

Jako slaba utakmica iako je bilo sansi. Preteruju koliko su pasivni sa loptom, i to im se sad obilo o glavu, i veoma mi je drago zbog toga.
  • 0

#34 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 27 August 2013 - 19:37

Drago mi je zbog Borusije,mislim da igraju bolji fudbal i nadam se da ce uzeti titulu...


  • 1

#35 bluemonday

bluemonday
  • Banned
  • 812 posts

Posted 27 August 2013 - 19:42

Jos je rano za titulu... K'lautern 1998, Bremen 2004, Stuttgart 2007, Wolfsburg 2009... Vreme je... Neocekivanih prvaka nikad dosta, ova sezona, odnosno njen uvod opasno mirise na iznenadjenje...


  • 0

#36 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 27 August 2013 - 19:43

Po meni ako Borusija uzme titulu,to u ovom trenutku sigurno nije iznenadjenje...Al ce sad da pocnu da se nasladjuju kriticari... :D


  • 0

#37 bluemonday

bluemonday
  • Banned
  • 812 posts

Posted 27 August 2013 - 19:52

Po meni ako Borusija uzme titulu,to u ovom trenutku sigurno nije iznenadjenje...Al ce sad da pocnu da se nasladjuju kriticari... :D

 

Kakvo crno iznenadjenje, die Borussen... Mislio sam da bi ove sezone lako mogao neko iskociti iz drugog plana i postati Sensationsmeister, naravno da Bayern i Borussia ne spadaju u tu kategoriju, jer su veliki favoriti na papiru. Dortmund je procitan, a Bayern na klupi ima novog trenera, koji cak ni ne dolazi iz nemackog fudbala. Suludo i diletantno je ocekivati da vec ove sezone Guardiola moze priblizno dostici uspehe Heynckesa iz prosle sezone, nije nemoguce, ali verovatnoca je u domenu teorije, fudbal funkcionise na jedan specifican nacin. No toga su svesni i Kale i Uli, pruzice oni Pepu duze vremena na raspolaganje. Pepov dolazak se ne moze uporedjivati sa Felixovim iz Stuttgarta, koji se u Muenchenu odmah osecao kao kod kuce i odmah uzeo dve duple krune zaredom (prvi puta u Bayernovoj istoriji tada). Ko se seca Trappovog boravka u Muenchenu, lako ce uociti u kakvoj je poziciji trenutno Guardiola.


  • 0

#38 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 27 August 2013 - 19:55

Ja mislim da Borusija nije procitana,nego da su malo modifikovali igru,a i primetno je da ne zapinju u prvim kolima...


  • 0

#39 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 27 August 2013 - 19:55

Tek sad vidim da je Bayern igrao sa kombinovanim sastavom, dobro je da su i ovo izvukli :D


  • 0

#40 bluemonday

bluemonday
  • Banned
  • 812 posts

Posted 27 August 2013 - 20:23

Ja mislim da Borusija nije procitana,nego da su malo modifikovali igru,a i primetno je da ne zapinju u prvim kolima...

 

A pazi imas i jednog i drugog. To, nazovimo malo grublje, modifikovanje bih pre okarakterisao dodatnim sazrevanjem ekipe, alternativom, varijacijom. U sustini Kloppo forsira i dalje isti sistem igre i nema potrebe za korenitu transformaciju, jer tim nije bio neuspesan, funkcionise. A procitana je jos prosle sezone, sto je sasvim prirodno. I kada pobedjuje nije to vise ona lakoca od pre 2-3 godine, ne racunam Augsburg, sastav koji ni po jednom parametru ne moze da parira crno-zutima, osim da pokusa da igra bunker, ali i to je besmisleno, jer bi u prekidu opet kasirali minimum jedan gol. Ne kazem ja da je Borussia, slaba, losa i slicne gluposti, bice Dortmund opet u vrhu, top 3-4 je zagarantovano, da li i titula? Prvih par kola u bundesligi ne znace nista, tek negde krajem novembra stecemo nekakvu sliku ko bi mogao da konkurise za najvisi vrh. Ja mislim da bi ove godine Leverkusen mogao pomutiti planove favorizovanom dvojcu, iz mnogo razloga, ali ponavljam jos je ovo sve mnogo rano, a tek se sa Leverkusenom nikada ne zna, podlozni su turbulencijama u formi kao retko koji tim u bundesligi. Je li ko ocekivao od Herthe da ce imati ovakav start npr?


  • 0

#41 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 31 August 2013 - 15:56

Mehengladbah razbija Verder, sjajno igraju.
  • 0

#42 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 31 August 2013 - 18:26

Iako utakmica Salke - Verder i nije toliko kvalitetna, i nema toliko sansi, ipak je milina gledati onakvu atmosferu i teren. Jos da krene kvalitetniji fudbal, i ne moze bolje od toga.


  • 0

#43 bluemonday

bluemonday
  • Banned
  • 812 posts

Posted 31 August 2013 - 18:51

Werder je ove sezone ozbiljan kandidat za ispadanje. Ekipa koja je godinama u padu forme, losa transfer-politika poslednjih sezona, odlazak oba Thomasa iz kluba... Sansa Werdera za opstanak je da nisu jedini ozbiljni kandidati. Braunschweig je i pre pocetka sezone bio Nummer 1, a ima ih jos...


  • 0

#44 alfamuzjak

alfamuzjak
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 31 August 2013 - 18:53

Iako utakmica Salke - Verder i nije toliko kvalitetna, i nema toliko sansi, ipak je milina gledati onakvu atmosferu i teren. Jos da krene kvalitetniji fudbal, i ne moze bolje od toga.

cenim da mislis na Leverkuzen, a ne na Verder?


  • 1

#45 alfamuzjak

alfamuzjak
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 31 August 2013 - 18:55

A da je Verder veliki kandidat za ispadanje, to je istina, ne znam koji magarac im je savetovao da mogu sa gomilom klinaca da naprave rezultat, prosle sezone su se izvukli, ove cenim da im nema spasa.


  • 0