Jump to content


Photo
- - - - -

Ko je kome koga... split


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#46 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 28 July 2013 - 23:45

Dzaba vam uzaludni primeri, slogan za vreme SFRJ je bio "bratstvo i jedinstvo", a kada su dosli srbijanski cetnici na vlast i razbili SFRJ, slogani su bili da se osveti turcima i ustasama. Desili su se najkrvaviji ratovi i nekoliko genocida pocinjenih od strane fasisticke Srbije i sada ce ovde razne forumske frajle da govore o zlocinima Titove Jugoslavije. More bre krezube bradonje, zar nije bilo dosta? Ujedno to je i pravac gde Srbija ide vec 25 godina.

Pusti ti pricu o sloganima... Nisu ovo uzaludni primeri vec price (a ima ih ovakvih na desetine hiljada) koje opisuju karakter jednog rezima. 



#47 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 28 July 2013 - 23:53

Slabi su vam argumenti bradonje. Mos' misliti ovaj jedan morao da ode u London a drugi robijao 7 godina. Titov sistem je bio mala beba naspram Gvantanama danas. Gomila tih likova su izgradili karijere koristeci se titulama "disidenta" bas kao i truli Kalemar a zapad ih je podrzavao jer su toboze bili anti-komunisti. Sve u svemu ta vasa slobodna i nacionalisticka Srbija posle Titovog "zlocinackog" rezima je pocinila najvece zlocine u dvadesetom veku koji se mogu meriti samo sa nacistickim zlocinima u II sv. ratu. Odhebite zombiji.



#48 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 28 July 2013 - 23:57

Slabi su vam argumenti bradonje. Mos' misliti ovaj jedan morao da ode u London a drugi robijao 7 godina. Titov sistem je bio mala beba naspram Gvantanama danas. Gomila tih likova su izgradili karijere koristeci se titulama "disidenta" bas kao i truli Kalemar a zapad ih je podrzavao jer su toboze bili anti-komunisti. Sve u svemu ta vasa slobodna i nacionalisticka Srbija posle Titovog "zlocinackog" rezima je pocinila najvece zlocine u dvadesetom veku koji se mogu meriti samo sa nacistickim zlocinima u II sv. ratu. Odhebite zombiji.

Odhebi ti... http://www.dailymail...imes-world.html

Evo ti jos malo o zlocinima Titovog rezima...



#49 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 28 July 2013 - 23:57

Jebote koliko smarate. Postaje neizdrzivo.



#50 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 29 July 2013 - 00:02

Odhebi ti... http://www.dailymail...imes-world.html

Evo ti jos malo o zlocinima Titovog rezima...

 

Da, ajde malo proseravanja britanskom zutom stampom, pa ti isti britanci su vam i doveli Tita.



#51 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 29 July 2013 - 00:05

Da, ajde malo proseravanja britanskom zutom stampom, pa ti isti britanci su vam i doveli Tita.

Ne verujes u podatak da je Titov rezim pobio pola miliona ljudi? Ja sam mislio da se cifra krece oho 100, 200 hiljada... Ali mozda sam umanjivao zlocinacku efikasnost rezima..



#52 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 29 July 2013 - 00:06

http://en.wikipedia....rbia_in_1944–45



#53 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 29 July 2013 - 00:11

Ne verujes u podatak da je Titov rezim pobio pola miliona ljudi? Ja sam mislio da se cifra krece oho 100, 200 hiljada... Ali mozda sam umanjivao zlocinacku efikasnost rezima..

 

Jeste, Tito je bio gori od Pol Pota i "crvenih kmera", samo kada cetnicka stoka nije kriva ni za sta. Vi u dvadeset i prvom veku imate medjunarodni sud koji postoji zbog nekakvih africkih plemenskih vukojebina i Srbije. Alo bre dilajle pa vama je cetnicki vojvoda predsednik!



#54 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 29 July 2013 - 00:11

 

Ne verujes u podatak da je Titov rezim pobio pola miliona ljudi? Ja sam mislio da se cifra krece oho 100, 200 hiljada... Ali mozda sam umanjivao zlocinacku efikasnost rezima..

 

 

Izvini, ali sta radis na ovom topiku?


Edited by drvoprvo, 29 July 2013 - 00:12.


#55 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 29 July 2013 - 00:13

Izvini, ali sta radis na ovom topiku?

 

Razgovaram o pravcu kojim se Srbija krece poslednjih 20 godina, a ti? Da nije ovaj topik rezervisan samo za sumnjake?



#56 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 29 July 2013 - 07:06

Jeste, Tito je bio gori od Pol Pota i "crvenih kmera", samo kada cetnicka stoka nije kriva ni za sta. Vi u dvadeset i prvom veku imate medjunarodni sud koji postoji zbog nekakvih africkih plemenskih vukojebina i Srbije. Alo bre dilajle pa vama je cetnicki vojvoda predsednik!

Necemo se vise raspravljati.. Skrenuli smo sa teme.. A i sta da raspravljam sa covekom kome je slogan slobodna vojvodina.



#57 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 29 July 2013 - 17:54

Ja podrzavam slobodnu Vojvodinu, ali ona moze biti slobodna samo u kontekstu liberalnog, gradjanskog drustva sa punim postovanjem ljudskih prava i drugih tekovina Prosvetiteljstva i liberalizma. Dakle, Vojvodina kao deo Zapadne civilizacije, a ne u ideoloskim okvirima neke, kako lepo drug Lenjinj onomad priznade, orijentalno-despotske totalitarne ideje koja je zbog besmislenih mema i fiks-ideja poput "diktature proletarijata" i "avangarde radnicke klase" odvela u smrt desetine miliona sasvim neduznih ljudi u bezbrojnim gulazima, "kulturnim revolucijama", "poljima smrti" i slicno. Dakle, smrt fashizmu podjednako kao i smrt komunizmu!



#58 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 08 August 2013 - 21:13

...Titov sistem je bio mala beba naspram Gvantanama danas...

Cisto da ne ostane neispraceno poredjenje "male bebe" i Guantanamo Bay logora:

 

Prema Vladimiru Dedijeru, kroz Goli otok je u periodu od 1949 do 1956 proslo 32 000 politickih zatvorenika (izvor "Novi prilozi za biografiju Josipa Broza Tita"). Procenjuje se da je oko 4 000 umrlo ili ubijeno.

 

Kroz Guantanamo Bay je proslo 779 zatvorenika od januara 2002. Trenutno tamo boravi 166 osoba. Ukupno 3 osobe su umrle pod nerazjasnjenim okolnostima. Americka vojska tvrdi da su u pitanju  samoubistva, bivsi zatvorenici i porodice ne veruju u to.



#59 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 August 2013 - 11:42

Cisto da ne ostane neispraceno poredjenje "male bebe" i Guantanamo Bay logora:

 

Prema Vladimiru Dedijeru, kroz Goli otok je u periodu od 1949 do 1956 proslo 32 000 politickih zatvorenika (izvor "Novi prilozi za biografiju Josipa Broza Tita"). Procenjuje se da je oko 4 000 umrlo ili ubijeno.

 

Kroz Guantanamo Bay je proslo 779 zatvorenika od januara 2002. Trenutno tamo boravi 166 osoba. Ukupno 3 osobe su umrle pod nerazjasnjenim okolnostima. Americka vojska tvrdi da su u pitanju  samoubistva, bivsi zatvorenici i porodice ne veruju u to.

Eh, Hromi, ozbiljan si i iskusan covek, a jos ne shvatas neke stvari. Prvo da komunistima (kao ni njihovoj totalitarnoj sabraci) ne vredi navoditi argumente, oni sam mehanizam razumne debate, argumenata, logike, itd. ne prihvataju. A drugo da je ispiranje mozga u Srbiji otislo toliko daleko da su ovakvi apsurdni stavovi kao sto je poredjenje Guantanama i Golog Otoka - ima i gore, standardno idioti porede Guantanamo sa sovjetskim gulazima - postali apsolutni default, isto kao i idolatrije Guce, Djokovica i nekog od (kloniranih) partijskih lidera.