Jump to content


Photo

BRUCE SPRINGSTEEN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
180 replies to this topic

#151 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 01 September 2007 - 13:43

U pravu si za vreme, zimski deo turneje je zajeban za dugotrajno cekanja.
Ali valjda ce tako misliti i ostali.Medjutim ici u Keln bez prenocista , je najmanje upala pluca ako padne kisa.

#152 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 04 September 2007 - 10:53

Spot za Radio Nowhere

http://www.amazon.co...t...9031&sr=8-1

#153 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 04 September 2007 - 12:58

QUOTE(Marsbg @ 4 Sep 2007, 11:53) <{POST_SNAPBACK}>

Hvala za link!

Pravo osveženje! Ja obično odem i proverim preporuke, posebno sa one teme "album godine"... Ako je suditi po ovom singlu, Gazda će ih sve skupa sažvakati i ispljunuti (da ne pokvari želudac) wink.gif

Edited by Koko Bil, 04 September 2007 - 13:00.


#154 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 04 September 2007 - 15:20

zanimljiva analiza Radio Nowhere

Radio Nowhere is a metaphor for society in general today. I see it as Bruce using the song to comment on the vapid world in which we, especially Americans, now live. With internet relationships replacing real ones, people living in the same place for ten years yet not knowing the names of their neighbors, tabloid news of Britney, Paris and Lindsay replacing 'real' news and seven-second attention spans being the norm, Bruce, thru his protagonist in the song, is fed up. Stories of war or the murder of yet another young teenager in an inner city (almost 200 murders in Philadelphia alone this year so far) are buried on page twelve of the newspaper while vacuous stories of celebutantes and over-paid athletes steal the front page.

The man in Radio Nowhere wants to make a real connection, not just a cyber one. He wants to hear some actual ryhthm, not just the din of today's reality-show cultural-icon-in-a-second society. Where's the true interpersonal relationships, the touch, the feel, the warmth, the swoon? wink.gif It's a world filled with people listening to Ipods instead of conversing on a plane, people using blackberrys instead of a phone call to make dates, people who stay on the computer for hours during a sunnny day IM'ing their friends instead of meeting them in the park. Where's the true personal connection? Where's the human touch?

The video intercuts the closeness of the boys (and girls) in the band (notice all the shots are rather tight) with shots of wider shots of anonymous people in a large city. We can have this (close interpersonal relationships which last for years) but society (progress?) has drifted us to this. The protagonist is tired and hungry and wistful and pensive and searching...always searching, for that which he knows used to exist and make him feel good and he's just hoping that somewhere, someplace, anywhere he can find it again. In an insipid world where MTV three- hour relationships and Nike commercials showing 'tude rule Bruce wonders if all this 'progress' is really all that. Where's the love? Where's the real personal relationships? Where's the actual human bonding? Where's.........where's............where's the ryhthm?

I'm just searching for a world with some soul and I just want to hear some ryhthm. I, like Bruce, hope it's not too late to be asking for somethin' simple like that.

#155 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 04 September 2007 - 22:42

Cao, ljudi, evo mene opet. Bio sam suspendovan sa foruma do danas. Ne znam koji je razlog, poslao sam dva maila administratorima, ali bez odgovora. Verovatno zbog jedne teme u kojoj sam kritikovao TV program B92. Ali to je off...

Elem Radio Nowhere....na prve taktove i sjajan riff vec sam poceo da se mrdam, a kada je uleteo Max, pa Bruce....zena me je pogledala u fazonu dal sam normalan jer sam poceo da skacem sve sa stolicom i slusalicama. Pravi kratki rock singl koji udara pravo u glavu. Mislim da je to nesto najoblje sto je mogao da uradi u ovom trenutku. Nekako vuce na Darkness...ima taj feeling i prosto ne mogu da docekam ceo album.

O Brien je odradio dobar posao, ja bih samo malo na pocetku pojacao usnu harmoniku, a mozzda bih i ubacio jedan divlji solo na istom instrumentu. Al, ajd da ne pametujem bez veze, bravo, majstore, oduvaj ih sve....

I ja planiram na koncert sigurno, ako bi mogli nekako da se organizujemo, pa da bude jeftinije....

#156 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 06 September 2007 - 10:37

Izašao je novi album Patti Scialf-e, Play It As It Lays. I dok su njen prvi album kupili verovatno članovi uže porodice i par prijatelja, drugi verovatno i pokoji Bruce-ov fan pride, dotle ovom trećem izgleda dobro ide: na trećem je mestu na Amazonu! (Uzgred, Magic je prvi, bračnom paru definitivno dobro ide!) A sada najzanimljivije: album uopšte nije loš! Slušam ga već nekoliko dana i mogu da konstatujem da je jedan od boljih koje sam čuo u zadnje vreme. Nisam baš ljubitelj njenog glasa (uzdržano govoreći), ali polako se navikavam, ne smeta mi previše, plus muzika je stvarno odlična. Reči nažalost slabo razumem, a izgleda da je potkačila muža... Valjda će se već negde pojaviti tekstovi pesama.
Ukratko:
"Play It As It Lays" premieres 10 new songs, written and performed by Patti Scialfa, showcasing the artist's soulful command of melody and language in a series of expressive and intimate musical narratives incorporating elements of roots rock, folk, country, street corner doo-wop, girl groups and more into a sound and sensibility uniquely her own.
Znam da je teško poverovati (i meni samom), ali album je stvarno odličan!

#157 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 06 September 2007 - 11:13

QUOTE(Super Trooper @ 6 Sep 2007, 11:37) <{POST_SNAPBACK}>
Izašao je novi album Patti Scialf-e, Play It As It Lays. I dok su njen prvi album kupili verovatno članovi uže porodice i par prijatelja, drugi verovatno i pokoji Bruce-ov fan pride, dotle ovom trećem izgleda dobro ide: na trećem je mestu na Amazonu!


Drago mi je da me smatras za clana Brucove uze porodice ! cool.gif

#158 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 06 September 2007 - 11:21

QUOTE(BornToRun @ 6 Sep 2007, 12:13) <{POST_SNAPBACK}>
Drago mi je da me smatras za clana Brucove uze porodice ! cool.gif

Znači mi smo u stvari rođaci! biggrin.gif Ma samo sam pokušao da istaknem napredak koji je Patti napravila... (i to ne samo u kvantitetu, nego i u kvalitetu: Rumble Doll mi se nije ni izbliza tako dojmio).

#159 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 06 September 2007 - 11:33

http://video.msn.com...2...mp;f=00&fg=

na tom sajtu mozes da pogledas nastup Pati u emisiji NBC Today. Pevala je Town called Heartbreak. Nils Lofgren svira gitaru, a medju pratecim vokalima je i Suzi Tajrel

#160 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 06 September 2007 - 13:12

Pricao sam o liku koji je istetovirao Bruceov autogram na ledjima. To je neki Holandjanin...




#161 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 06 September 2007 - 15:23

QUOTE(Super Trooper @ 6 Sep 2007, 12:21) <{POST_SNAPBACK}>
Znači mi smo u stvari rođaci! biggrin.gif Ma samo sam pokušao da istaknem napredak koji je Patti napravila... (i to ne samo u kvantitetu, nego i u kvalitetu: Rumble Doll mi se nije ni izbliza tako dojmio).


Meni su se isprva svidjali i Rumble doll i 23th Street Lullaby, ali sam uvideo da joj albume kupujem zbog rodbinskih odnosa , te sam prestao sa tom praksom. unsure.gif

#162 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 06 September 2007 - 20:49

QUOTE(BornToRun @ 6 Sep 2007, 16:23) <{POST_SNAPBACK}>
Meni su se isprva svidjali i Rumble doll i 23th Street Lullaby, ali sam uvideo da joj albume kupujem zbog rodbinskih odnosa , te sam prestao sa tom praksom. unsure.gif

Ispravno razmisljanje. Stoga se posluzi blagodetima koje torrent pruza, a ujna Petti ce da oprosti...
Sto se prodaje karata za koncerte njenog supruga tice, ona u Evropi ide, tj. isla je, ovako:
London je prodat za oko 15 min;
Oslo za 6 min;
Kopenhagen za 15 min;
Belfast za 8 min (cime je oboren rekord Oesisa od 15 min). A samo nekoliko minuta nakon toga karte su se pojavile na eBay-u za 999 funti...
Keln i Majnhajm za oko dva ipo dana! To je uobicajna situacija kada je Nemacka u pitanju. Otprilike toliko je trajalo i moje mozganje, kupio sam kartu nekih sat vremena pre nego sto su i poslednja golubarska mesta prodata. Dobio sam utesno mesto na tribini nasuprot bine. I posto sam vec bio u toj dvorani, znam da je to daleko, daleko... (ali jos uvek ostaje sansa da Bruce-a sretnem negde ispred kelnske katedrale! rolleyes.gif)

#163 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 07 September 2007 - 08:56

Na meni je da prosledim informaciju (ako je već niste čuli), a uzdržao bih se od moralisanja i filozofiranja...
Magičnim putevima Magija je procurela...
Ja nisam odoleo, štaviše nisam se dvoumio ni sekundu...
Ali ništa više ne bih komentarisao, za sada...

#164 Marsbg

Marsbg
  • Members
  • 76 posts

Posted 07 September 2007 - 10:10

preslusavam celo jutro album
i ja sam ga se docepao
ali ne grize me savest, jer cu kupiti legalno izdanje u oktobru
a za album mogu samo da kazem WOW
najezio sam se kada sam slusao Long walk home

#165 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 07 September 2007 - 13:24

Kakvo moralisanje, super sto je negde procureo, jer ko ce da ceka. Kada se pojavi, sa zadovoljstvom cu dati 20 evra.

Sto se Patti tice, nisam njen fan, postujem je...i to je to.

Da li neko ima inforacija o prolecnom delu turneje i kada ce se one pojaviti?