Jump to content


Photo

Objavljivanje imena, mug shots, inicijali...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 26 July 2013 - 17:53

Pozdrav,

 

Da li neko zna zasto se u Srbji jako retko objavljuju imena kriminalaca, uhapsenih? Vidim da se jako retko ili skoro nikad objavljuju slike. A mislim da sam samo u nekoj izvanrednoj okolnosti video da je policija objavila sliku nekog osumnjicenog i da se trazi... mada nisam ni sasvim siguran?

 

 

Zivim u Americi, i stalno vidjam neke mugshots, stalno javljaju ko je uhapsen, ko ubijen, punim imenima. 

 

 

Gledam sad ovu vest za ovog momka sto je pretucen ispred splava. Uhapseni imaju po 40 godina skoro, mladji 25, i samo objavise inicijale. 



#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 July 2013 - 18:07

Pozdrav,

 

Da li neko zna zasto se u Srbji jako retko objavljuju imena kriminalaca, uhapsenih? Vidim da se jako retko ili skoro nikad objavljuju slike. A mislim da sam samo u nekoj izvanrednoj okolnosti video da je policija objavila sliku nekog osumnjicenog i da se trazi... mada nisam ni sasvim siguran?

 

 

Zivim u Americi, i stalno vidjam neke mugshots, stalno javljaju ko je uhapsen, ko ubijen, punim imenima. 

 

 

Gledam sad ovu vest za ovog momka sto je pretucen ispred splava. Uhapseni imaju po 40 godina skoro, mladji 25, i samo objavise inicijale. 

Mozda zive kod roditelja, ili su im roditelji vazne licnosti.



#3 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 26 July 2013 - 20:56

Objavljuju se inicijali zato što niko nije kriv dok sud ne kaže da jeste. Vidiš šta se dešava: objavljivali su imena osumnjičenih, pa je sud rekao da francuski navijači imaju sklonost ka samoubistvu, a džamije se prave od samozapaljivih materijala... i, šta sad? Treba li neko nevinašce da tuži novinara što ga je isprozivao na pravdi boga?

Ovde je kriv samo onaj za koga Najprviji kaže da je kriv, i da ga treba uhapsiti.

Zato.



#4 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 27 July 2013 - 05:11

U Americi je cini mi se public record da li je neko uhapsen. Moj poznanik je bio, i na kraju je sve to bilo povuceno, ali neko vreme mogao sam bukvalno na google da pogledam sve informacije o njegovom hapsenju.

 

Tako nesto ne postoji kod nas?



#5 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 28 July 2013 - 23:31

U Americi je cini mi se public record da li je neko uhapsen. Moj poznanik je bio, i na kraju je sve to bilo povuceno, ali neko vreme mogao sam bukvalno na google da pogledam sve informacije o njegovom hapsenju.

 

Tako nesto ne postoji kod nas?

To je dokaz da u SAD ne postoji pravna drzava koja je u Srbiji konacno uspostavljena mudrim rukovodstvom Prvog Podpredsednika, premijera sa kofercetom, predsednika chetnickog vojvode, i Jedinog Gospodara Sviju Para U Srbiji Ikada. A ko drukcije kaze, bice uhapsen u okviru borbe protiv kriminala. Ko bilo sta lose kaze o Cetvorici Jahaca (srpske apokalipse), naravno da je kriminalac i mora u zatvor. 



#6 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 29 July 2013 - 07:06

To je dokaz da u SAD ne postoji pravna drzava koja je u Srbiji konacno uspostavljena mudrim rukovodstvom Prvog Podpredsednika, premijera sa kofercetom, predsednika chetnickog vojvode, i Jedinog Gospodara Sviju Para U Srbiji Ikada. A ko drukcije kaze, bice uhapsen u okviru borbe protiv kriminala. Ko bilo sta lose kaze o Cetvorici Jahaca (srpske apokalipse), naravno da je kriminalac i mora u zatvor. 

Baš tako, dovoljno je da se objavljuju imena ove četvorice, ostali su sitna boranija, uopšte im nisu konkurencija.