Jump to content

Photo
- - - - -

Turski fudbal

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#1 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 21 July 2013 - 16:45

Turska liga je jedna od jacih u Evropi sa verovatno najboljim navijacima.Zbog raznih predrasuda nije dovoljno pracena ovde i malo se o njoj zna.Uglavnom ljudi znaju nesto zbog kladionica.Ako vec topic o Kajzeriju se razvija odlicno ne vidim zasto nebi postojao i ovaj.Da nebih bio jedini koji pisem postavljacu i tipove ako mi mod.dozvole ovde jer znam da postoji tema kladionica.Medjutim ja bih da objedinim ovde sve u jednom,koliko mi vreme dozvoli postavljao bih i klipove sa meceva itd transfere,vesti,zanimljivosti a najvise i o tome sta rade nasi igraci dole pa videcemo koliko ce da zazivi...a i zelim da se drzim samo teme Turskog fudbala i bilo bi dobro po meni da ima jos ovakvih specijalizovanih tema jer bar meni(a u debeloj sam manjini ali nebitno)je bolje da procitam,vidim,saznam nesto o Ukrajnskoj ligi recimo nego da citam 500str o tome dali ce Milicic da dodje ili nece...

Od avgusta sam slobodan(ovo je samo najava)pa cu krenuti sa ovom temom,na kojoj cu 90% sve pisati ja ali nebitno...a ako ima neki navijac nebitno odakle bilo kog Turskog kluba i da prati bar povremeno njihov fudbal dobrodosao je kao i bilo koja pitanja totalnih laika vezano za ovu temu.Tj svako dobronameran je dobrodosao

P.S molim da se ne salju uvredjivi komentari ili kom.tipa sta ce nam ova tema itd jer je sve lepo napisano

#2 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 August 2013 - 17:11

Nisam toliko pomno pratio diskusiju ovih dana, ali cini mi se da nije pomenuto da je Galata osvojila Superkup Turske savladavsi Fener sa 1:0, posle produzetaka, golom Drogbe u 99. minutu.

#3 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 14 August 2013 - 23:48

Jeste Galata je osvojila superkup,nista se posebno zanimljivo ne desava u Turskoj.Ako ostane pravilo samo 6 stranca na terenu to ce uticati da liga znatno oslabi i bude manje zanimljiva(to je ono o cemu se najvise prica sada).Mec Bursa-Vosa mozda ce za par godina se pojaviti u novinama kao "namesten",Robi ima problema sa Bobom...uglavnom za vikend krece liga pa cu biti aktivniji

Edited by Commendatore, 14 August 2013 - 23:52.

#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 August 2013 - 08:36

Robi ima problema sa Bobom...uglavnom za vikend krece liga pa cu biti aktivniji

Nema Robi problem, nego Bobo ima problem sa upravom. Da se Robi pita, on bi ga pustio da ide. Sta ce mu nezadovoljan igrac u ekipi.

#5 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 15 August 2013 - 11:48

Nema Robi problem, nego Bobo ima problem sa upravom. Da se Robi pita, on bi ga pustio da ide. Sta ce mu nezadovoljan igrac u ekipi.

Ne moze da pusti igraca pod ugovorom kome je cena 3,5mil i koji je bio najbolji strelac tima.Moze samo da ga proda a logicno je da urpava zeli da zaradi na njemu pa trazi oko 5-6.

#6 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 15 August 2013 - 12:17

E ovako,ove sezone postoje 2 izrazita favorita za osvajanje lige prema kladionicama a to su Galata i Fener.Bilo ko drugi da osvoji bilo bi ogromno iznenadjenje.Galata juri svoju 20.titulu i 4.zvezdicu a Fener 19.

Timovi kao sto su Akhisar,Karabuk,Elazig,Rize,Gaziantep i Konija borice se za opstanak a svi ostali za Evropu.

Od stranih trenera tu su : Prosinecki(Kajzeri)Bilic(Besiktas)Daum(Bursa)Soleid(Elazig)Sivas(R.Karlos)Kasimpasa(Arveladze) svi ostali su domaci.

Sezona startuje sutra utakmicom Antalija-Ercijes u 20:45 po nasem vremenu

Moj tip za taj mec je gg i gg3+ jer tu su Baros,Aisati,Diara,Promise za Antaliju a Velmnicxx za Ercijes.Oba trenera igraju izuzetno napadacki narocito trener Antalije Aybaba koji je vodio Besiktas prosle sezone,on uvek igra na gol vise

#7 alfamuzjak

alfamuzjak
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 17 August 2013 - 21:33

I onda se zale sudu kad ih UEFA isutira napolje i nece da ih vidi u svojim takmicenjima. Prvo kolo i odmah 2/1 prelaz  :lol+:

#8 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 17 August 2013 - 22:37

1. kolo

Konjaspor - Fenerbahče 3:2 (0:2)

Konja '76 '78 '87, pride promašen jedanaesterac u '74

Karabuk - Kasimpaša 2:0 (1:0)

drugi gol za Karabuk postigao LuaLua

za Kasimpašu nastupao i Rajan Babel

Rizespor - Genčerbirliđi 1:0 (1:0)

za Genčer igrali Duško Tošić i Nemanja Tomić, Raće Petrovića nije bilo ni na klupi za rezervne igrače (povreda?)

Antalijaspor - Kajzeri Erciyesspor 0:0

za domaćine igrali Lamine Diarra, Milan Baroš ušao sa klupe

za Kajzeri Erc. ceo meč branio Bojan Jorgačević

Sutra igraju:

Akhisar - Elazigspor

Eskisehirspor - Bursaspor

Besiktas - Trabzonspor

U ponedeljak igraju:

Kayserispor - Sivaspor

Galatasaraj - Gacijantep

Edited by TNT, 17 August 2013 - 22:38.

#9 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 17 August 2013 - 22:56

I onda se zale sudu kad ih UEFA isutira napolje i nece da ih vidi u svojim takmicenjima. Prvo kolo i odmah 2/1 prelaz  :lol+:

Posto vidim da pomno pratis ligu...izracunaj na kraju lige koliko ima prelaza u Turskoj a koliko u ligama petice.

Da Fener je bas namerno hteo da izgubi prvi mec...malo imaju para pa im treba od kladionica

#10 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 17 August 2013 - 22:57

Vala bas,sta njima treba da namestaju kad ne znaju kud ce od para...

#11 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 17 August 2013 - 22:57

Rizespor - Genčerbirliđi 1:0 (1:0)

za Genčer igrali Duško Tošić i Nemanja Tomić, Raće Petrovića nije bilo ni na klupi za rezervne igrače (povreda?)

Raca i ostali nasi ce ukoliko ostane pravilo 6 stranca u sastavu jedva i igrati.Leka je vec otpisan,Lola ne verujem da ce igrati,sem Tosica u Gencleru niko nije siguran.Nije povreda

Edited by Commendatore, 17 August 2013 - 22:58.

#12 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 17 August 2013 - 23:00

http://www.ligtv.com...&highlight=3062

Konija-Fener

Edited by Commendatore, 17 August 2013 - 23:01.

#13 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 17 August 2013 - 23:11

Sutra Besiktas-Trabzon u 20:45 mec koji vredi pogledati

Eskisehir kod kuce bi trebalo bar da ne izgubi od Burse

#14 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 18 August 2013 - 19:04

Slavko Perovic dao je gol za Manisu,to je druga liga ali eto igraju tamo Mikic i Perovic.Inace Manisa je tim koji ima finansijskih problema i pitanje kako ce zavrsiti sezonu.

#15 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 18 August 2013 - 21:54

Rezultati od danas:

Akhisar - Elazigspor 3:1

gol za domaćine postigao Bruno Mezenga, bivši napadač Crvene zvezde

Eskisehirspor - Bursaspor 2:0

Čaušić ni na klupi

Besiktas - Trabzonspor 2:0

Sutra igraju: