Jump to content


Photo
- - - - -

Reno Scenic II - problem sa digitalnom kontrolnom tablom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 03 July 2013 - 11:59

Imam Reno Scenic II 1.4 16v iz 2004 godine. Crkla mi je digitalna kontrolna tabla. Počelo je tako što bi se sat(vreme), i kilometar sat(onaj koji se vraća na nulu), s vremena na vreme, resetovali sami od sebe na nulu, dok na kraju nije crkla cela tabla. Jednostavno se ugasila i više se nije palila. Kad se skroz ugasila, onda bi se u toku vožnje malo-malo iz nje čulo neko škljocanje.

Elem, oterao sam kola kod Gite u DTI Tuning u NSu, on ju je popravio, radila je možda nedelju dana i opet crkla. Vratio sam kola u servis, majstor je probao da je opet popravi i nije uspeo. Vratio mi je pare i rekao je da tabla ne može da se opravi. Jbg.. :(

U Master grupi za novu traže 700-800 €, što mi se nimalo ne daje...

Imali neko ideju šta da radim.

Inače, tamo su mi rekli da je nova digitalna kontrolna tabla u inostranstvu višestruko jeftinija. Prijatelj mi je proverio u Nemačkoj u Hamburgu, međutim tamo je cena kao i ovde...

Da li neko zna kakvo je stanje u Austriji, Italiji, Francuskoj, Holandiji?

Ovde za polovnjake traže od 100 do 300€, ali mi to nije ni malo sigurno. I moja tabla je posle popravke, tih nedelju dana koliko je radila, izgledala ispravno, a da uzmem tako neku polovnu, polu crknutu i da mi crkne, pa i dva dana posle i šta onda. Za pare mogu da se slikam. Ovaj će reći "Ne interesuješ me, ja sam je prodao ispravnu".

Šta da radim?

 

PS: Imao sam pre Senika, Reno 19 1.9TDi i radio je kao singerica. Da nije limarija otišla u k..., ne bih ga ni menjao. Ali posle ovog Scenika mogu samo da kažem "nikad više Reno", a one koji su ga projektovali bih postroji pred zid i.. Ma i to bi bila suviše blaga kazna... Alp izvini, znam da ti se ovo nije svidelo, ali jbg tako je... :(


Edited by Duh sa sekirom, 03 July 2013 - 12:02.


#2 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 03 July 2013 - 13:31

Pa gdje si nasao Renaulta...znas da njima elektronika crkava, a ovaj pun elektron'ke... :wicked:

 

Pogledacu ja u NL sta ima i sta nema pa cu da javim.



#3 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 03 July 2013 - 13:42

Tacno opisan tvoj problem: http://www.scenic-dashboard.nl/

 

Za € 199 popravljeno: http://www.scenic-dashboard.nl/kosten/

 

edit: Zvao lokalnog Renault dilera. Bilo bi lakse kad bi mogao da das (na pb) broj sasije pa da vidimo tacno koliko bi nova tabla kostala. Onako od oka bi bilo  € 400/€ 500.


Edited by Trn, 03 July 2013 - 14:25.


#4 rade.m

rade.m
  • Members
  • 18 posts

Posted 03 July 2013 - 23:27

Imam Reno Scenic II 1.4 16v iz 2004 godine. Crkla mi je digitalna kontrolna tabla. Počelo je tako što bi se sat(vreme), i kilometar sat(onaj koji se vraća na nulu), s vremena na vreme, resetovali sami od sebe na nulu, dok na kraju nije crkla cela tabla. Jednostavno se ugasila i više se nije palila. Kad se skroz ugasila, onda bi se u toku vožnje malo-malo iz nje čulo neko škljocanje.

Elem, oterao sam kola kod Gite u DTI Tuning u NSu, on ju je popravio, radila je možda nedelju dana i opet crkla. Vratio sam kola u servis, majstor je probao da je opet popravi i nije uspeo. Vratio mi je pare i rekao je da tabla ne može da se opravi. Jbg.. :(

U Master grupi za novu traže 700-800 €, što mi se nimalo ne daje...

Imali neko ideju šta da radim.

Inače, tamo su mi rekli da je nova digitalna kontrolna tabla u inostranstvu višestruko jeftinija. Prijatelj mi je proverio u Nemačkoj u Hamburgu, međutim tamo je cena kao i ovde...

Da li neko zna kakvo je stanje u Austriji, Italiji, Francuskoj, Holandiji?

Ovde za polovnjake traže od 100 do 300€, ali mi to nije ni malo sigurno. I moja tabla je posle popravke, tih nedelju dana koliko je radila, izgledala ispravno, a da uzmem tako neku polovnu, polu crknutu i da mi crkne, pa i dva dana posle i šta onda. Za pare mogu da se slikam. Ovaj će reći "Ne interesuješ me, ja sam je prodao ispravnu".

Šta da radim?

 

PS: Imao sam pre Senika, Reno 19 1.9TDi i radio je kao singerica. Da nije limarija otišla u k..., ne bih ga ni menjao. Ali posle ovog Scenika mogu samo da kažem "nikad više Reno", a one koji su ga projektovali bih postroji pred zid i.. Ma i to bi bila suviše blaga kazna... Alp izvini, znam da ti se ovo nije svidelo, ali jbg tako je... :(

ovako

isti problem sam i ja imao na sceniku iz 2005 godine 1,9dci....problem je resen tako sto se skine tabla,zamene dva kondezatora i vrati tabla...to je mene kostalo nesto oko 40evra....

obzirom da si već radio tablu mozes da mi se obratis na pm pa da ti dam telefon majstora u bg.koji je meni popravio tablu.

a sto se tice samo scenika kao auta....da nije bilo dve leve šolje amortizera i jedne desne,jedne piškote,jedan egr ventil(čišćenje),dva grejača(uzgred sa tri ispravna je paliio celu prošlu zimu),trap nisam pipnuo.... mogao bih da kažem da sam se slatko navozao...prešao sam u Srbiji i inostranstvu preko 120.000 km(auto kupljen sa 92100km original...ja ga kupio na licitaciji 2007g)i osim redovnog održavanja(jedna dopuna klime,diskovi..pločice...etc) ništa.....e ima jednu manu,hoće da se zapuše odvodi vode sa šoferšajbne i da ulazi voda u kabinu...u servisu kod majstora Đure je besplatno a u hit autu na vidikovcu 1000 din....


Edited by rade.m, 03 July 2013 - 23:37.


#5 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 03 July 2013 - 23:34

Imam Reno Scenic II 1.4 ...

Otići ću sutra do mog majstora i pokazaću mu tvoj post. Matorom je na Laguni sredio kvar za 200rsd..ponavljam 200rsd, a u Bg mu tražili 130€ i da dođe dva puta.

 

Lik je završio elektrotehnički fakultet i nije lopuža.



#6 rade.m

rade.m
  • Members
  • 18 posts

Posted 04 July 2013 - 18:08

pa verovatno zavisi sta je menjano na displeju....ja sam platio 4000 din(tada 40e) i radi displej bez greške da kucnem u drvo....



#7 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 09 July 2013 - 15:13

Plašim se da je mrka kapa što se popravke tiče. Na Renoovom forumu preporučuju baš Gitu i njegov DTI Tuning za popravku table, a on mi je rekao da se ne može popraviti. U svakom slučaju kada se zaputim ka BGu ili Bečeju čućemo se, jer ako ništa drugo ne škodi čuti još jedno mišljenje...

Hvala vam na informacijama...

Čekam da mi odobre nalog i postovanje na Renovom forumu, pa da čujem imaju li oni neku pametnu ideju...


Edited by Duh sa sekirom, 09 July 2013 - 15:13.


#8 sajko

sajko
  • Members
  • 1 posts

Posted 08 October 2013 - 22:42

Imam isti problem sa digitalnom tablom za scenic godiste 2003 slao sam u ovlasceni servis rekli su mi da ne moze da se popravi i da nova kosta 950,sfr (franaka) tako da je to skupo da li neko ima ideju gde bi to moglo da se popravi pozdrav iz svajcarske.



#9 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 04 November 2013 - 17:52

Sajko, ako navraćaš do Novoga Sada, pogledaj kod Gite u DTI tuningu njega preporučuju iako meni nije mogao popraviti, za Švicu ne znam.

Inače sam čuo da su table koje su se ugrađivale u senika posle, mislim, 2006 pa na ovamo bile OK i da se nekvare i preporučili su mi da nađem neku takvu polovnu, samo problem je naći da odgovara tvom modelu Senika. Inače takve table su ovde 200+ €, tj skuplje od starijih.

Srećno sa potragom...

 

PS: Ako nađeš neko jeftinije rešenje od 950 chf, javi...


Edited by Duh sa sekirom, 04 November 2013 - 17:53.