Jump to content


Photo
- - - - -

Vilhelmina o emigraciji i reakcije ostalih


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1326 replies to this topic

#31 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 13 June 2013 - 11:03

Slusajte gospodju Vilhelminu,uspesni primalac socijalne pomoci u Svedskoj ali ekspert za pitanja priznavanja obrazovanja u Eu,posebno zdravstvenih diploma svih smerova i nivoa,daleko cete dogurati,u pravu je zena mi nista to ne znamo kako funkcionise,za sve dalje informacije javite se njoj na kurs prezivljavanja u EU ne bi li ste uspeli da nekad eventualno predjete granicu,inace vas snajperom skidaju na Horgosu

#32 tegapa

tegapa
  • Members
  • 726 posts

Posted 13 June 2013 - 11:29

..pod youtube ...

 

Pohvalno, pohvalno. Ispravno napisano. Obecavajuce za Ariljca deliju.

Zelim ja deliji sve najbolje. Da brzo nadje posao medicinske sestre. Da se ozeni lekarom u bolnici. Da kupi bolnicu u kojoj je radio. Da se vrati u Srbiju. Da kupi Crvenu Zvezdu. Da pozivi 100+ godina. Jednom recju (a ipak ispod dve stotine reci) zelim mu sve sto sebi i svojoj zvezdi brodvejskoj zeli.



#33 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 13 June 2013 - 11:47

ako nisi skapirao to je napisano u istom stilu kao i ono "iz Svedsku" i "patrijote" al kod nas su neki bas striktni pa cemo voditi racuna da se ne daj Boze ne uvrede.Hvala na lepim zeljama naravno :-D

#34 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 June 2013 - 11:51

Bitno je da ti drmas,zaris i palis po zapadu pa od posla i uspeha ne stizes nikome da das odgovor na poruku danima jer nemas vremena za internet i forume. Prosipanje pameti sacuvaj za neku politicku partiju,po mogucstvu srpsku jer te parole i dubokoumna misljenja i jesu za neku od njih,uklapaju se u smejuriju, pa da se stave pod youtube zajedno sa "Nambijom"

 

O cemu ti to? Na privatne poruke redovno odgovaram, cak iako znam da su mnogi provokatori. Ako znas nekoga kome nisam odgovorila, moguce je da se taj javljao za ona dva meseca kad sam bila banovana, pa nisam mogla iz opravdanih razloga.

Ali da su ljudi spremni cak i ovako nesto da udrobe, da bi o nekom drugom nesto lose rekli, e to ce mi zauvek ostati misterija.

Da nisi diplomirana medicinska sestra, pitala bih te da li si punoletan.

 

Slusajte gospodju Vilhelminu,uspesni primalac socijalne pomoci u Svedskoj ali ekspert za pitanja priznavanja obrazovanja u Eu,posebno zdravstvenih diploma svih smerova i nivoa,daleko cete dogurati,u pravu je zena mi nista to ne znamo kako funkcionise,za sve dalje informacije javite se njoj na kurs prezivljavanja u EU ne bi li ste uspeli da nekad eventualno predjete granicu,inace vas snajperom skidaju na Horgosu

 

Slusaj ti mali lazove, Vilhelmina je radila ceo svoj zivot, a radi i dan-danas. Posto je sad leto - puno radno vreme, dok traje skolska godina pola. Ranijih godina nije mogla da forumasi s posla, ali sad je manager, pa moze ;) . Na socijalnoj pomoci nikad nisam bila, a i da jesam ti to ne bi mogao znati. Kao da je problem lazno se predstavljati na forumu, i kao da bih bila prva.

Prema tome, ne lupaj, jer ljudi ovo citaju, pa posto ne mogu da veruju da neko ovako sta moze da napise o coveku o kome nista ne zna, onda poveruju. Zbog toga moram da ponovim - LAZES!



#35 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 13 June 2013 - 11:53

Srecna vam dalja svadjanja i rasprave,ja ni do sad na ovom forumu nisam ulazio u diskusije za sve ove godine a i ova mi je bila previse iskreno,uzivajte do neke naredne trolovane teme o zdravstvenim radnicima kad vec moderatora nema.

#36 Amerasia

Amerasia
  • Members
  • 30 posts

Posted 13 June 2013 - 12:02

O, velika, sveznajuća Vilhelmino, o, ti vrhunski poznavače EU tržišta rada, ti poznavateljko života tuđih, ti koja sve vidiš i sve znaš, prosvetli nas gotovane koji ne mrdamo dupetima i pokaži nam put. Pomozi nam i ne dovedi nas u iskušenje da pokušavamo da odemo iz vrta Edenskoga zvanog Srbija. Pomozi nam i sačuvaj nas pakla zapadnoga sveta.

 

Hvala ti što nam oči otvori. Bejasmo slepi, ali sada vidimo. Padosmo u iskušenje i poverovasmo u obećanja Luciferova koji se nama predstavljaše kao Evropska unija.

 

  U iskušenja nas đavo dovede. Ponudi nam posao, redovnu platu, pravnu uređenost i bolju budućnost za decu našu. Polakomismo se mi na ponude njegove .Ali Vilhelmina Velika nam pokaza pravi put. Obasja nas svetlošću svojom, i pokaza nam sigurnost našu u vrtu Edenskome srpskome. Pokaza nam kako i rođaci naši zavedeni sjajem đavolovim bejahu, i kako očinjem vidu svojem verovati ne smemo, već u reči Vilhelmine Velike verovati moramo. Pokaza nam kako u paklu evropskome oni iz kontejnera jedu. Pokaza nam i da preživeti u paklu tome sigurno nećemo.

 

 Zahvalni Vilhelmini Velikoj večno mi bićemo.

 

Amin.



#37 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 13 June 2013 - 15:05

... samo da pojasnim zasto sam splitovao temu.

 

Konkretno pitanje postavljaca topika je bilo o med sestrama u Nemackoj. Dakle, ne u citavoj EU, i ne o drugim zaposlenjima.

 

Mnogi od nas emigranata smo pisali o svojim iskustvima, mukama sa papirima, obrazovanju itd. i to mogu biti korisne informacije (pod pretpostavkom da su tacne) za onoga koga TO interesuje. Ali kako se snasao neki "nas" inzenjer u Hong Kongu nista ne znaci medicinaru koji bi u Nemacku.

 

Ja sam u USA i imao sam privatne prepiske sa vise kolega iz Srbije koji bi da dodju ovamo, no odgovorio sam samo onim sto 100% sigurno znam, da ne zajebavam ljude. Nisam nikada pisao o tome kako sam dosao u USA - jer sam dosao davno, propisi su se vise puta promenili i moje iskustvo vise nije primenjivo, ne moze se "prodati" kao savet. Postove o tome kako se to danas radi citam, ali ne sudelujem u diskusiji - nemam sta da kazem.

I propisi i zahtevi u struci su se promenili, ali tu sam u toku i nesto znam.

 

Zato, neka se ovde nastavi opsta prica o razlikama izmedju raznih clanica EU i kako je sa kojom strukom, a na drugom topiku o med. sestrama u Nemackoj.



#38 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 June 2013 - 17:16

Tri topica o medicinskim sestrama i dva o Vilhelmini = fb92 :D .

 

A sto si ga krstio - svaka cast :s_w: .



#39 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 June 2013 - 23:37

Tri topica o medicinskim sestrama i dva o Vilhelmini = fb92 :D .

 

A sto si ga krstio - svaka cast :s_w: .

 

Šta hoćeš? Nisu ti teme na Deponiji (gde im je realno i mesto) nego na "visokim pozicijama" foruma.

Udri sad do mile volje ono tvoje kako na granicama uzimaju koštanu srž, uzorak stolice, prebrojavaju krvna zrnca, doktore iz Srbije postavljaju da čiste nuklearne elektrane...



#40 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 June 2013 - 20:43

Ja da sam u komori bio bi odavno jedan veliki reset na ovom pod forumu, al jbg nisam...sad odoh na med i mlijeko i partiju bilijara... :D



#41 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 June 2013 - 00:44

^
Nemoj orahe da zaboravis. :P

#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 June 2013 - 00:49

Krcko Oraščić. :lol+:



#43 Opperator

Opperator
  • Members
  • 10 posts

Posted 09 August 2013 - 12:45

Nisam mislio da se uključujem u raspravu ali Vilhelmina je rekla nešto što je samo delimično istina a vezano je za fakultet za sestre. Tačno je da škola za diplomiranu sestru traje 3 godine ali to nije ono što mi zamišljamo. U Austriji je ceo taj sistem pomoći i nege pacijenata klasifikovan malo drugačije, pa imate negovateljicu, bolničara i diplomiranu med. sestru. Oni pravo da upišu školu za dipl. med. sestre imaju tek sa 17 godina (ako se ne varam, ako su mene slagali i ja lažem vas) a do tada idu u nižu gimnaziju ili kako se to već zove. Razlika između te njihove više škole i naše srednje medicinske je u 6 ispita. 

 

To su sledeći ispiti : poslovna etika u nezi bolesnika, zdravstvo i nega bolesnika, nega starih lica, higijena, farmakologija, struktura i uređenje zdravstvene usluge i zakonski propisi u nezi bolesnih. 

 

Što, priznaćete, nije ništa strašno. Meni se nekako čini da Vilhelmina pokušava da nas zastraši sa tom pričom kako su eto njihove sestre mnogo kvaifikovanije od naših iako je u principu samo obrazovanje veoma slično. To što su diplome iz Slovenije do 1989 priznate a diplome iz Srbije iz istih godina nisu je stvar političke prirode a ne znanja i veština.



#44 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 August 2013 - 15:28

 To što su diplome iz Slovenije do 1989 priznate a diplome iz Srbije iz istih godina nisu je stvar političke prirode a ne znanja i veština.

Sta su "iste godine"? Slovenija je veoma, veoma brzo nakon sticanja nezavisnosti isla uzlaznom putanjom u svemu, pa i u obrazovanju, a Srbija jos brze u ponor mraka i neznanja.



#45 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 August 2013 - 19:16


Što, priznaćete, nije ništa strašno. Meni se nekako čini da Vilhelmina pokušava da nas zastraši sa tom pričom kako su eto njihove sestre mnogo kvaifikovanije od naših iako je u principu samo obrazovanje veoma slično. To što su diplome iz Slovenije do 1989 priznate a diplome iz Srbije iz istih godina nisu je stvar političke prirode a ne znanja i veština.

Vili obicno uzme delimicno tacne cinjenice i obrne ih par puta tako da EU zavrsi kao jad i beda, neprivlacna ljudima iz treceg sveta. Ipak ja na tvom mestu ne bi to bas izjednacavala, taj samo 'malo' drugaciji sistem radi daleko bolje. Naravno ko je radan i zeljan to moze da postigne. Dosta toga je posledica decenija razvoja odredjenog sistema i kulture/mentaliteta u specificnim poljima.

 

Na kraju krajeva sve je to licna odluka, dal ces da zbacis generacije nebeskog naroda, i pogledas oko sebe.