Jump to content


Photo
- - - - -

Vilhelmina o emigraciji i reakcije ostalih


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1326 replies to this topic

#16 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 12 June 2013 - 14:06

@ sunshine state i veina

taman da kazem da ste bar vi rekli neke stvari iz realnijeg ugla gledanja kad ono...aj nema veze :-D

btw nisam znao da je emigracija stvar ciji se uspeh definise u zavisnosti od datuma kad ste o njoj poceli da se raspitujete


#17 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 12 June 2013 - 14:21

Pa i nije!

I dobro je sto se interesujes, ali da bi uspeo (bio uspesniji), svoje snage treba nekako da usmeris i kanalises negde - prvenstveno jezik. Nije isto ako pricas o odlasku u Norvesku i Nemacku. Ne moras mi odgovoriti, ali jesi li od januara prosle godine isao na casove jezika (bilo norveskog, bilo nemackog, etc...)?
To bi, recimo, bio dobar pocetak za uspesnije emigriranje, a ne kako ti rece "datum kad ste o njoj poceli da se raspitujete"

Ja ti stvarno zelim mnogo srece i uspeha, gde god da krenes!




#18 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 June 2013 - 16:51

Jel ima neki moderator koji moze da spreci doticne da svaku temu o medicinskim radnicima ne istroluju jer ovo je vec treca po redu cini mi se.Aman ljudi pustite da razmenjujemo informacije koje nam trebaju manite nas demagogije slusamo je zadnjih 20godina.Niti cete promeniti misljenje vi koji podrzavate odlazak niti ovi crni robovi sa zapada koje i ovde po Srbiji slusam svako leto i njihove muke al eto oni se ne vracaju zbog dece i kojekakvih razloga "inace bi se sutra vratili" manite me tih filozofija vise.Moderatori ili brisite ili zatvarajte temu ili nam otvorite novu u kojoj cemo deliti informacije jer me nakon 20god ove price ne zanimaju vise kao ni vecinu onih koji hoce da idu odavde.Sad ce da se nadju ovi pametni da nas savetuju da crknemo od gladi u Srbiji jer to je moralnije i bolje nego probati napolju jer tamo odmah vode na streljanje ovde bar glad nece odmah da nas usmrti imacemo koji dan vise.

Gade mi se vise ovi nasi moralni junaci i patriote sa zapada koji su zapravo najveci srbi i najpametniji su a u stvari ih strah da neki novi emigrant izSrbije ne prodje bolje od njih pa kome ce onda oni prosipati pamet kao propaliteti u zapadnom sistemu.

 

 

Moj se post odnosio ponajvise na Vilheminu koja zatrpava svaku temu o zdravstvenim radnicima koja se otvori al eto nadjose se i jos poneki prozvani da odgovore pljuvanjem pa sami sebe trpaju u taj kos,ja ih nisam pominjao,hvala dragi saborci sto odgovoriste pljuvanjem i analizom mojih forumsko imigracionoh aktivnosti,ako je to bio protivnapad:-)

izgleda da me samo melankonic skapirao...

 

Izgleda da si samo melankolica i citao. Ne znam kakvu si informaciju od njega dobio, jer on ne pise o temi, vec o meni.

Medjutim, od mene si mogao dobiti informacije bas o perspektivama za medicinske sestre. Sto ti se ne svidjaju, nije moja krivica, a bogami ni moj problem.

Da sumiram: U EU trenutno Nemacka pokusava da ubedi sve ostale da propisu skolovanje medicinskih sestara na gimnazijskom nivou, jer je jedna od samo cetiri EU zemlje kod kojih je to praksa. Kod svih drugih je min 3 godine univerziteta.

Nemacke sestre sa srednjom skolom jos uvek mogu da konkurisu ostalima s visokom. No one iz Srbije mogu samo da popunjavaju prazna mesta nemackih sestara koje su otisle u Norvesku. Tu mogu da rade posao za koji su se skolovale, jer je ono slicno u Srbiji i Nemackoj. U svim drugim EU zemljama mogu da budu samo negovateljice, sto je posao slabo placen i niskog statusa.

S druge strane, EU je sada otvorena za gastarbajtere. Kada se nadje posao u dovoljno velikom obimu (da nije bas tri sata nedeljno), na osnovu toga se dobija boravisna i radna dozvola.

Ako ste zaista toliko hrabri i na sve spremni, izvolite se potruditi i naci bilo kakav posao. Od mene cete imati punu podrsku, a i konkretnu pomoc ako budem u prilici. Za pocetak izvoli, budi mi gost, i trazi posao po Stockholmu. Mozes i melankolica da povedes.

Ali tupiti ovde kako ste bogom dani i izabrani jer EU crce bez vas i cim se udostojite nauciti malo stranih jezika, odmah ce vam u startu dati prosecnu platu za koju domaci rade pola radnog veka.... Ili kao mrAmerasia koji se uzda u suprugu medicinsku sestru i NSZZ, a ne pada mu na pamet da mrdne doope i pozove svoje rodjaku da mu eventualno ona obezbedi ciscenje tramvaja..., e to on ipak ne bi.

I sad sam vam ja kriva. Niste vi uopste hrabri. Vi ste ziherasi koji bi ovde samo s crvenim tepihom. Zato i jeste jos uvek u Srbiji.



#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 June 2013 - 18:15

Izgleda da si samo melankolica i citao. Ne znam kakvu si informaciju od njega dobio, jer on ne pise o temi, vec o meni.

Medjutim, od mene si mogao dobiti informacije bas o perspektivama za medicinske sestre. Sto ti se ne svidjaju, nije moja krivica, a bogami ni moj problem.

Da sumiram: U EU trenutno Nemacka pokusava da ubedi sve ostale da propisu skolovanje medicinskih sestara na gimnazijskom nivou, jer je jedna od samo cetiri EU zemlje kod kojih je to praksa. Kod svih drugih je min 3 godine univerziteta.

Nemacke sestre sa srednjom skolom jos uvek mogu da konkurisu ostalima s visokom. No one iz Srbije mogu samo da popunjavaju prazna mesta nemackih sestara koje su otisle u Norvesku. Tu mogu da rade posao za koji su se skolovale, jer je ono slicno u Srbiji i Nemackoj. U svim drugim EU zemljama mogu da budu samo negovateljice, sto je posao slabo placen i niskog statusa.

S druge strane, EU je sada otvorena za gastarbajtere. Kada se nadje posao u dovoljno velikom obimu (da nije bas tri sata nedeljno), na osnovu toga se dobija boravisna i radna dozvola.

Ako ste zaista toliko hrabri i na sve spremni, izvolite se potruditi i naci bilo kakav posao. Od mene cete imati punu podrsku, a i konkretnu pomoc ako budem u prilici. Za pocetak izvoli, budi mi gost, i trazi posao po Stockholmu. Mozes i melankolica da povedes.

Ali tupiti ovde kako ste bogom dani i izabrani jer EU crce bez vas i cim se udostojite nauciti malo stranih jezika, odmah ce vam u startu dati prosecnu platu za koju domaci rade pola radnog veka.... Ili kao mrAmerasia koji se uzda u suprugu medicinsku sestru i NSZZ, a ne pada mu na pamet da mrdne doope i pozove svoje rodjaku da mu eventualno ona obezbedi ciscenje tramvaja..., e to on ipak ne bi.

I sad sam vam ja kriva. Niste vi uopste hrabri. Vi ste ziherasi koji bi ovde samo s crvenim tepihom. Zato i jeste jos uvek u Srbiji.

Da ti kazem da si ranije ovako pisala, ja i ti bi se cesto slozili. Upravo ovakav kriticki stav je vazan, pri donosenju znacajnih odluka.

 

Business exit plan je najvazniji. Covek uvek mora da ima spremnu odluku, sta ako stvari krenu lose.



#20 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 12 June 2013 - 20:21

Izgleda da si samo melankolica i citao. Ne znam kakvu si informaciju od njega dobio, jer on ne pise o temi, vec o meni.

Medjutim, od mene si mogao dobiti informacije bas o perspektivama za medicinske sestre. Sto ti se ne svidjaju, nije moja krivica, a bogami ni moj problem.

Da sumiram: U EU trenutno Nemacka pokusava da ubedi sve ostale da propisu skolovanje medicinskih sestara na gimnazijskom nivou, jer je jedna od samo cetiri EU zemlje kod kojih je to praksa. Kod svih drugih je min 3 godine univerziteta.

Nemacke sestre sa srednjom skolom jos uvek mogu da konkurisu ostalima s visokom. No one iz Srbije mogu samo da popunjavaju prazna mesta nemackih sestara koje su otisle u Norvesku. Tu mogu da rade posao za koji su se skolovale, jer je ono slicno u Srbiji i Nemackoj. U svim drugim EU zemljama mogu da budu samo negovateljice, sto je posao slabo placen i niskog statusa.

S druge strane, EU je sada otvorena za gastarbajtere. Kada se nadje posao u dovoljno velikom obimu (da nije bas tri sata nedeljno), na osnovu toga se dobija boravisna i radna dozvola.

Ako ste zaista toliko hrabri i na sve spremni, izvolite se potruditi i naci bilo kakav posao. Od mene cete imati punu podrsku, a i konkretnu pomoc ako budem u prilici. Za pocetak izvoli, budi mi gost, i trazi posao po Stockholmu. Mozes i melankolica da povedes.

Ali tupiti ovde kako ste bogom dani i izabrani jer EU crce bez vas i cim se udostojite nauciti malo stranih jezika, odmah ce vam u startu dati prosecnu platu za koju domaci rade pola radnog veka.... Ili kao mrAmerasia koji se uzda u suprugu medicinsku sestru i NSZZ, a ne pada mu na pamet da mrdne doope i pozove svoje rodjaku da mu eventualno ona obezbedi ciscenje tramvaja..., e to on ipak ne bi.

I sad sam vam ja kriva. Niste vi uopste hrabri. Vi ste ziherasi koji bi ovde samo s crvenim tepihom. Zato i jeste jos uvek u Srbiji.

 

 

Gospodjo...uz duzno postovanje,nit znam ko ste,ni sta ste,ni gde ste niti me zanima.Ja od kompletnog foruma b92 pratim svega 4-5 tema i to one vezane za zdravstvo i zaposljavanje zdravstvenih radnika van Srbije. Niti znam vas,niti melankonica niti bilo koga od ljudi koji su vecina na ovom forumu i na njemu pisu,90% ljudi vidim prvi put na ovoj temi i kao sto rekoh sem dvoje troje kolega sa doticnih tema o medicinarima ni sa kim nemam kontakt niti pratim sta pisu okolo po drugim temama. Prosto niti imam nekog interesovanja a narocito vremena da citam dalje od toga za razliku od vas koji vidim postujete po ceo dan nasiroko poruke okolo na sta verovatno utrosite par sati dnevno sto je opet u redu jer verovatno ste nezaposleni,besposleni ili sta vec pa vam treba razbibriga i to postujem. Ne bih da se stekne utisak da sam ja protiv onoga sto pisete,cak naprotiv,sa mnogim stavovima se slazem a koje ste ovde izneli. Sta je ono sto ja prigovaram?  

 

To sto konstantno birate pogresno mesto za to. Ja na svih 4-5 tema koje sam naveo da pratim sam primetio brdo vasih poruka a sve teme su vezane za zdravstvene radnike. Prvo sam mislio da ste koleginica ali sam onda shvatio da niste iz te price,onda sam mislio da posto vas vidim na svakoj temi gde se pomene zdravstvo,Norveska,Nemacka,Austrija i Bec da ste imali nekog iskustva zivljenja na nekom od navedenih mesta pa da mozete sa lica mesta da posavetujete. Onda sam shvatio da vi ni sa tim nemate iskustva a opet svaku temu ne znam zbog cega stalno odvedete u drugi pravac. Ljudi se jave sa nekim iskustvima konkretnim a onda eto vas da ispolitizirate celu pricu i u sve to ubacite Svedsku koja nikoga ne zanima na temi odlaska u Nemacku. Da li zaista moramo da citamo o Svedskoj na temi od zaposljavanja u Nemackoj do one gde da kupim krevetac za dete? Prosto dajte da pustimo da neke teme ostanu i na 10 poruka ali onih sa konkretnim informacijama a sve prepirke,rasprave,vidjenja i misljenja strpajte u neku temu od 500 strana ako hocete gde cete diskutovati o EU,Svedskoj i svemu ostalom jer kad neko dodje na forum i otvori temu od 15 strana prepucavanja nece ni primetiti one konkretne i korisne postove koje je neko ostavio. Cist primer je ova tema a i ona na drugoj strani Austrija vs Norveska vs Nemacka koja je isto ovako otisla na 16 strana nakon sto su prve 2-3 bile interesantne. Pojavite se vi sa nekim komentarom a onda se na to nakaci njih 4-5 i goodbye sa temom jer krece rasprava. Dakle samo zelim da iznesem apel,neka je i ova tema otisla u 3 lepe,neko ce ponovo doci i otvoriti 10-u po redu sa istim pitanjima i dajte da ih vise ne trolujemo i damo prostora onima kojih je ionako vrlo malo da iznesu neke informacije i iskustva koja imaju.....mozete pokusati ispostovati ovo a i ne morate,moje je bilo da probam.



#21 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 June 2013 - 21:08

........vi sa nekim komentarom a onda se na to nakaci njih 4-5 i goodbye sa temom jer krece rasprava.

 

I ti mene krivis sto se oni nakace i obavezno pomenu Svedsku :blink: ?

Ja ne treba da pisem, da se oni ne bi kacili?

Osim toga, mogla sam ja sve sto imam o zdravstvenim radnicima u EU da napisem na jednoj temi, da vi koji vec godinama odlazite, a nikako da pomerite doope s mesta, niste naotvarali milion tema s jednim jedinim ciljem: da vam ljudi kazu kako da postanete ugledni gradjani EU preko noci, i to odmah beli mantil i platu za koje prosecan gradjanin rmbaci 20 godina. A ako bas nemaju recept, onda bar da vas tapsu po ramenu i dive vam se sto ste uopste zivi u toj groznoj Srbiji i sto ste toliko hrabri da razmisljate o iseljenju. Hrabar ces biti onda kad krenes; dok palamudis po Srbiji, ja te uopste ne shvatam ozbiljno.

 

Ja cu podrzati svakoga ko je vec krenuo. Ali necu profesionalne emigrante, koji nikako da postanu negde imigranti. Lepse im da kukaju kako im je tesko tamo gde su. Pa gde ces korisnije informacije od one koju sam ti dala - EU je otvorena za imigrante koji uspeju da nadju posao. Za to ti ne treba NSZZ nego malo kontakata ovde u pocetku, tipa dalje rodjake koja pere tramvaje, i spremnost da zaista pocnes s dna. Ali jok, ti bi da budes medicinski tehnicar. E pa nema, za to se ovde skoluje tri godine na univerzitetu. Ako ti se ne svidja informacija, nista ti ja tu ne mogu.



#22 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 12 June 2013 - 21:22

A cekaj aj da pitam jos jednom,jel mi treba da zavrsimo 3god i kako to ide u EU? Kako je u Svedske? Koga briga za Nemacku,samo da ne bude odgovor kraci od 200 reci molicu,cisto da po 36 put ponovite za one koji nisu vec naucili i hoce da idu odavde sram ih bilo kako se usudjuju :D



#23 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 June 2013 - 23:05

A cekaj aj da pitam jos jednom,jel mi treba da zavrsimo 3god i kako to ide u EU? Kako je u Svedske? Koga briga za Nemacku,samo da ne bude odgovor kraci od 200 reci molicu,cisto da po 36 put ponovite za one koji nisu vec naucili i hoce da idu odavde sram ih bilo kako se usudjuju :D

 

Oh izvini, nisam znala da si odustao od Norveske. A kad odustanes i od Nemacke, sta je sledece? Jesi razmisljao nekim emiratima?Ti si, decko, skroz neozbiljan. Bas kao i onaj sto bi 2600 evra mesecno, neto.



#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 June 2013 - 00:51

Ja cu podrzati svakoga ko je vec krenuo. Ali necu profesionalne emigrante, koji nikako da postanu negde imigranti. Lepse im da kukaju kako im je tesko tamo gde su. Pa gde ces korisnije informacije od one koju sam ti dala - EU je otvorena za imigrante koji uspeju da nadju posao. Za to ti ne treba NSZZ nego malo kontakata ovde u pocetku, tipa dalje rodjake koja pere tramvaje, i spremnost da zaista pocnes s dna. Ali jok, ti bi da budes medicinski tehnicar. E pa nema, za to se ovde skoluje tri godine na univerzitetu. Ako ti se ne svidja informacija, nista ti ja tu ne mogu.

 

Koga boli extensor digiti minimi  za tu tvoju "podršku" koju još niko nije video? Ko si, bre, ti isfrustrirana osobo kojoj su samo drugi pomagali a ona nikome? Kako si ti doletela u Švedsku, uz pomoć rođe s kojim si nosila targetić tokom ničim izazvanog boNbardovanja? Koga boli uvo, drži se onda tog tvog rođe, "Laneta" ("Bambi" plazma for export), "Smokija" i "Večernjih novosti". Ostavi ljude koji imaju nešto u glavi da urade nešto od svog i života svojih najbližih.

 

A ti, delijo, nemoj više ovoj isfrustriranoj da odgovaraš. Vidiš da je još više pališ da ti piskara nešto što nema veze kako sa Nemačkom, tako ni sa strukom. Od mene je, recimo, tražila da kao dokaz skeniram diplomu doktora medicine i ostavim je u pdf- u na forumu. Shvataš li koliko je to urnebesno bizarno?!

 

Sa srećom, medicinski brate! 


Edited by melankolic, 13 June 2013 - 00:54.


#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 June 2013 - 01:19

Nema tu podrske, samo odluka da se nesto odradi i u tom smeru. Bice cupavo, ali ako si pametan, dodjes do toga da te nista ne dodiruje posle par godina.
Sam si kovac svoje srece.

Edited by mrd, 13 June 2013 - 01:22.


#26 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 June 2013 - 08:29

Koga boli extensor digiti minimi  za tu tvoju "podršku" koju još niko nije video? Ko si, bre, ti isfrustrirana osobo kojoj su samo drugi pomagali a ona nikome? Kako si ti doletela u Švedsku, uz pomoć rođe s kojim si nosila targetić tokom ničim izazvanog boNbardovanja? Koga boli uvo, drži se onda tog tvog rođe, "Laneta" ("Bambi" plazma for export), "Smokija" i "Večernjih novosti". Ostavi ljude koji imaju nešto u glavi da urade nešto od svog i života svojih najbližih.

 

A ti, delijo, nemoj više ovoj isfrustriranoj da odgovaraš. Vidiš da je još više pališ da ti piskara nešto što nema veze kako sa Nemačkom, tako ni sa strukom. Od mene je, recimo, tražila da kao dokaz skeniram diplomu doktora medicine i ostavim je u pdf- u na forumu. Shvataš li koliko je to urnebesno bizarno?!

 

Sa srećom, medicinski brate! 

 

A ti, lezilebovicu i gotovane, nemoj citati mene isfrustriranu, nego coveka na susednom topicu (jednom o tri na istu temu). On ti kaze isto sto i ja: Odes u neku zemlju kako god znas i umes, nadjes bilo kakav posao i krenes da se uklapas. Posle jedno cetiri godine, bas kao i on, krenes ponovo u skolu za to isto sto ti pise u diplomi. Ako si vest i dovoljno poznajes jezik, mozes se izboriti da ti se sto vise predmeta/ispita prizna i to je to.

 

Da se moze iz Srbije srediti gotov posao u Austriji, ni on ne bi bio budala i tamo ko zna sta radio cetiri godine. A vidi se da se potrudio najvise sto je moglo i da nijednog trena nije prestao da radi na tome da se vrati u struku. Pri tome je u jednoj od cetiri evropske zemlje u kojima je skolovanje sestara na gimnazijskom, a ne univerzitetskom nivou kao u ostalima, pa opet mora da krene od prijemnog za srednju skolu. Ali ce jednom stici gde je namerio, a vas trojica veseljaka ovde cete istrunuti u Srbiji, kako ja vidim. Zato sto nemate petlju i hocete na gotovo. Jer ste vi "pametniji i bolji" od drugih, naravno.



#27 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 13 June 2013 - 09:03

Dakle definitivno se radi o trolu punom kompleksa te se ja povlacim iz dalje diskusije,samo na ovoj temi se vasi postovi, gospodjo sa previse slobodnog vremena,ponavljaju kao pokvarena ploca po principu copy/paste pa ne vidim sta korisno mogu vise cuti od vas. Meni je jako zao sto ste vi imali tezak zivot ali je jos zalosnije sto svoje traume i komplekse lecite kroz komentare kojima zelite buducim emigrantima isto i kao da bi vam bilo krivo da neko prodje ne daj Boze lakse i uspesnije.Sve najbolje.

#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 June 2013 - 10:18

Dakle definitivno se radi o trolu punom kompleksa te se ja povlacim iz dalje diskusije,samo na ovoj temi se vasi postovi, gospodjo sa previse slobodnog vremena,ponavljaju kao pokvarena ploca po principu copy/paste pa ne vidim sta korisno mogu vise cuti od vas. Meni je jako zao sto ste vi imali tezak zivot ali je jos zalosnije sto svoje traume i komplekse lecite kroz komentare kojima zelite buducim emigrantima isto i kao da bi vam bilo krivo da neko prodje ne daj Boze lakse i uspesnije.Sve najbolje.

 

Nemoj da se povlačiš iz diskusije jer je toj duboko iskompleksiranoj osobi cilj da niko sem nje ne učestvuje u ovakvim razgovorima.

Javi kako je prošlo.



#29 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 June 2013 - 10:26

I nemas ti ovde o cemu da pricas. Ti bi da naucis jezik i nostrifikujes diplomu od kuce, pa da ujases u Norvesku/Nemacku/gdegod na belom konju, kao oslobodioc. Eventualno bi pristao neko krace vreme da radis malo ispod svojih kvalifikacija, ali nikako van struke.

Isto ovaj tvoj kolega i drugar. "Lekar" koji se vec godinama ne skida s foruma, ni nocu ni danju. Ne dao ti bog da se razbolis, pa padnes njemu u sake.

U CV moze da upise samo 10 godina forumskog staza, radnog nigde. Njega ti slusaj, i daleko ces dogurati.



#30 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 13 June 2013 - 10:50

Bitno je da ti drmas,zaris i palis po zapadu pa od posla i uspeha ne stizes nikome da das odgovor na poruku danima jer nemas vremena za internet i forume. Prosipanje pameti sacuvaj za neku politicku partiju,po mogucstvu srpsku jer te parole i dubokoumna misljenja i jesu za neku od njih,uklapaju se u smejuriju, pa da se stave pod youtube zajedno sa "Nambijom"