Jump to content


Photo
- - - - -

Desavanja u Turskoj


  • Please log in to reply
874 replies to this topic

#61 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 06 June 2013 - 14:28

Veceras u 9 se Erdogan vraca u Tursku i ocekuje se da ce se obratiti preko medija i od toga sve zavisi


  • 0

#62 tegapa

tegapa
  • Members
  • 726 posts

Posted 06 June 2013 - 14:46

... ako je vjerovati mom kurdskom frizeru ...

za njega je Gordogan odvec agresivan jer zeli (kaze) umanjiti znacaj Ataturka.

...

 

Cudan neki Kurd. Za pohvalu cak.

Kao i moj Bula berberin kada prica o Sri Lanki.


  • 0

#63 omaja

omaja
  • Banned
  • 160 posts

Posted 06 June 2013 - 17:32

Ne sporeci jedan deo toga sto pises, ipak je za ekonomske uspehe najzasluznija Tansu Ciller i trzisne, liberalne reforme u ekonomiji sprovedene za vreme njene vlade - a ti verovatno znas sta ona misli (i govori) o Erdoganu.

 

 

 

@omaja

Ne lupetaj (standardno). Svako, ali SVAKO pozivanje na "narod", koji nije dobro definisana kategorija, predstavlja politicku demagogiju i iza toga se krije manipulacija. To sto ti uzivas u jednoj vrsti demagogije, a toboze se skandalizujes nad svima ostalima je samo tvoj licni problem. Tu ti forum ne moze pomoci.

 

(A da si kojim slucajem pismen, kao sto nisi, zapazio bi da ja podrzavam demonstrante. Ali ne zelim da ih vredjam, kao sto populisti cine, nazivajuci ih "narodom".)

Nije mi jasno sta si hteo reci...Tvoje reci citiram again : "...Bice da su ipak neke mnogo specificnije grupe i pojedinci u pitanju, kao i uvek i svugde..." 

 

Skandalozni su tvoji komentari.

Dobili smo novu lekciju od doticnog gospodina...

Pojam "narod" koji smo do sada koristili za Indoevropske,Kavkaske,Afroazijske,Altajske (Turska) i ostale narode, zamenjujemo novim pojmom. On se zove "specificne grupe". Posto je pojam "narod" od danas uvredljiv za  homosapiense.

 

Grohotom se smejem novim glupostima !!!!


Edited by omaja, 06 June 2013 - 17:55.

  • 0

#64 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 06 June 2013 - 17:39

Upravo razgovarao sa dva moja arkadasha, jedan iz Istanbbula drugi iz Izmira.

Otprilike se slazu sa onim Sarajlijom sa klipa "Hu iz ju".

 

Obojica kazu da im te demonstracije pakuje Izraelska sluzba za supertajno djelovanje i razjebavanje uspjesnih diktatura.  :lol+:

Podrzavaju (slijepo) Erdogana, samo nemaju kad otic da razjure te demonstrante jer izgibose od posla.


  • 0

#65 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 June 2013 - 22:17

Cudan neki Kurd. Za pohvalu cak.

 

pa je, za pohvalu cak. zivi u Turskoj, voli Tursku, druzi se s Turcima, prica Turski 

 

i Gordoganu jedino sto ne zamjera jest ekonomska uspjesnica i dobar odnos sa Nato savezom. (cije je Turska clan)

 

a ono ostalo, jad i bijeda. 

 

selo napose.

 

a pogotovo ona gore u brdima s granicom prema Iraku i irackim Kurdima (krcatim nafte)

ona sela prema Siriji, ona su manje napustena. 

 

(tako kaze on)

 

edit: isprika, zivi u Njemackoj.


Edited by Slaven, 06 June 2013 - 22:21.

  • 0

#66 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 June 2013 - 23:22

Veceras u 9 se Erdogan vraca u Tursku i ocekuje se da ce se obratiti preko medija i od toga sve zavisi

 

 

 

i sto kaze Erdogan?


  • 0

#67 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 06 June 2013 - 23:29

i sto kaze Erdogan?



  • 0

#68 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 June 2013 - 23:37

jbte Erdogan, i ovaj ima quote.  samo ja nemam. ( :D)

 

 

ps1

 

niko, ne kuzim ti crtani (a popaja volim)

 

 

glavni dasa? tko je glavni dasa? 

 

Gordogan? 


  • 0

#69 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 06 June 2013 - 23:50

Erdogan ne haje - ruši park Izvor: Tanjug

Tunis -- Turski premijer Erdogan izjavio da će njegova vlada nastaviti realizaciju planova za preuređenje parka u centru Istanbula, uprkos masovnim protestima.

Ko je sasvim, potpuno sasvim, najbolji (najjači) dasa


  • 0

#70 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 06 June 2013 - 23:53

Prokiča za ambasadora u Turskoj.

 

Ništa fesovi.


  • 1

#71 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 07 June 2013 - 00:49

Nazalost potvrdjena jos jedna zrtva, ovaj put policajac.


  • 0

#72 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 07 June 2013 - 14:32

I pazi sad, umesto da se vlast jednostavno povuce, da neko saopstenje kako ce u narednih par godina da odradi ozbiljniji urbanisticki plan postujuci razne drustvene grupe, imacemo mozda eskalaciju, prorezimske 'grupe gradjana' koje ce da se sibaju sa demonstrantima i odbrane lik i delo precednika.
I posle ce teoreticari zavere da pricaju o instruisanim naporima da se zbaci rezim. Ludilo mozga...

Gul dobro hladi situaciju, ali se i ja bojim da Erdoganovi ne zaostre.
  • 0

#73 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 07 June 2013 - 14:40

Gul dobro hladi situaciju, ali se i ja bojim da Erdoganovi ne zaostre.

Ocigledno da Erdoganova moc mnogima smeta i unutar same partije,prica se i da ce se Gul skroz odvojiti od Erdogana na izborima jer on prredvodi tu meksu struju


  • 0

#74 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 07 June 2013 - 22:57

i sto kaze Erdogan?

 

Nije moje, preuzeto sa jednog drugog foruma:

 

"- večeras nisam samo sa vama, obraćam se svakom gradu u Turskoj, obraćam se i Gazi, Damasku, Ramali (masa: Allahu Akbar!)
- mi ne želimo nasilje (sic!), vandalizam, rušenje po ulicama (masa uzvikuje slogane podrške policiji)
- okupili smo se ovde uprkos interesima kamatnog lobija (pa je malo okrpio i direktora Garanti banke ali nisam ukačio taj deo)
- strani interesi obaraju indeks naših berzi, njihovi lobiji žele da manipulišu našim tržištem (berza inače nepogrešivo pada svaki put kada on održi govor u javnosti, a oporavlja se nakon javnih nastupa predsednika i vicepremijera)
- svet govori o nama, mislite li da su ovi protesti tek tako otpočeli (masa: Prodane duše!)
- oni koji su protiv nas žele da profitiraju van birališta
- mi ne zastupamo samo 50%, mi služimo 76 miliona (jedina iole smislena stvar koju je rekao)
- ovi što protestuju su vandali i mi to nećemo dozvoliti. U Gezi parku ima samo 15 stabala
- policajci su mučenici kao i dva mladića koja su izgubila živote, oni nas čuvaju i herojski se bore protiv terorista i anarhista
- braćo moja, nema veće laži od njihovih tvrdnji da se radi o novinarima, umetnicima i političarima
- niko ne može zaustaviti uspon Turske osim boga (masa: Allahu Akbar!)


Publika, pak, u totalnom delirijumu:
- Umrećemo za tebe!
- Istanbul je ovde, gde ste sada dripci?!
- Idemo na Taksim, samo reci! "


  • 0

#75 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 08 June 2013 - 01:33

Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan dismissed plans to build a shopping mall at the controversial Gezi Park while calling for an end to more than 10-day protests during his speech at the Ministry of European Affairs Istanbul conference on June 7.

Erdoğan repeated willingness to discuss “democratic rights,” saying, “The shopping mall is not possible in the Artillery Barracks anyway, given the measures. We told them that we may build a city museum instead, and a green area that would be far better than the current park. We also wanted to turn the Atatürk Culture Center to an opera building.”


Edited by Commendatore, 08 June 2013 - 01:41.

  • 0