Jump to content


Photo
- - - - -

Desavanja u Turskoj


  • Please log in to reply
874 replies to this topic

#31 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 05 June 2013 - 00:09

Sve sam ti objasnio u postu gore...ne mozes da ih zoves politickim jer ih nisu pokrenuli pripadnici niti jedne partije pa cak ni sindikata vec narod.E sad kasnije su se prikljucili svi koji nisu istomisljenjci ukljucjuci i partije i sindikate pa se mozda moze reci da su sada ispolitizovani.Tako da ne mozes tako da uproscavas stvari kako tebi odgovara niti da mi izvlacis citate tako sto mi seces recenice pa sve gubi smisao daj malo inteligencije u svemu u ovome.Ako citiras citiraj sve

I tvoja teza jednostanvo nije tacna ali kao sto sam reko necu u dalju diskusiju sa tobom jer ti vrtis sve isto i svaka komunikacija se svodi na isto...evo i sada ima isto da mi odg. al neka te...poz

 

Ja sam u prvom svom postu o ovome rekao, strana br. 1: ''da vjerovtno ima krivice i jednih i drugih'', ali moje je misljenje da ovakvo rusenje grada i ovakav nacin protesta nema veze sa nekakvim alkoholom ili parkom, nego je cisto politicke prirode.

 

 

Ma hajde - to je samo simptom podrivanja tekovina Ataturkove sekularne drzave, odnosno puzece islamizacije koju Erdogan sprovodi. posle kad mu se desi neki vojni puc, ima opet da zaplacu svi "branioci demokratije".

Demokratija i islamizam su podjednako spojivi kao i demokratija i komunizam ili demokratija i nacizam.

 

Pa pola drzava evropske unije ima ovakve ili slicne zakone, daj molim te.

Ne zelim da ulazim u religijskovjerske zamke, ali kako mogu demokrscanske stranke vladati ili postojati u evropskim drzavama, ne vidim po cemu ne mogu i neke druge. Po meni je to sto si napisao samo klasicni negativni odnos spram islama i nista vise. (da se razumijemo i ja sam za potpuno odvojenost i jednih i drugih od politike, ali ne mozes mi dopustati jedno, a pricati kako samo drugo ne moze)

 

sorry, bosniak, ja ne vidim gde si ti to izneo neko misljenje, ali vidim kako se trudis da nam ovo sto se desava na ulicama Istanbula predstavis kao teror manjine nad vecinom, dok ja recimo vidim policijsku brutalnost i represiju nad ljudima koji su se okupili da mirno iskazu svoj stav (glede parka).

 

Rekoh u prvom postu na prethodnoj strani da ne vjerujem da ovo ima ikakve veze sa ekonomskim stanjem, parkom ili alkoholom, nego politicka igra opozicije, ako ne i nesto vise(da ne idemo u teorije zavjere).

 

Protesti u Turskoj: Šteta premašila 35 miliona eura
 
Ko podrzava protestante sa ovolikom stetom?
 
Policijske represije ima, nisam ni u jednom trenutku rekao da nema, ali kako rece dopremijer Turske, policijske represije ima i na WallStreetu, pa niko ne govori da je njujorski/americki rezim katastrofalan.

Edited by Bosniak, 05 June 2013 - 00:10.

  • 0

#32 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 June 2013 - 02:57


Pa pola drzava evropske unije ima ovakve ili slicne zakone, daj molim te.

Cek lagano - hoces da kazes da zabrane koje se odnose na alkohol imaju isto poreklo i istu politicku tezinu u, recimo, Irskoj i Turskoj? Dakle, Turskoj, zemlji ciji je osnivac u savremenoj formi eksplicitno govorio da ce u svakoj prilici kadgod moze konzumirati javno alkohol da bi se najjasnije politicki i obicajno distancirao od - koga i cega tacno? Bice da je od onog sto sad Erdogan pokusava vec godinama da vrati na mala i srednja vrata na scenu, a da unisti i omalovazi nasledje velikog coveka.

 

Ne zelim da ulazim u religijskovjerske zamke, ali kako mogu demokrscanske stranke vladati ili postojati u evropskim drzavama, ne vidim po cemu ne mogu i neke druge.

Pa i to je za osudu, ne tvrdim nista drugacije. Licno smatram da i njih treba takodje zabraniti, kao primer antiliberalizma i mesanja religije u politicku sferu. S tim sto u tim zemljama te stranke bas i ne suzbijaju cesto proteste silom, desi im se ponekad, ali veoma, veoma retko.

 

 

Po meni je to sto si napisao samo klasicni negativni odnos spram islama i nista vise.

Dabome, u pravu si. Jedino sto nije "nista vise", nego JOS ZNATNO NEGATIVNIJI odnos imam spram hriscanstva, za koje mislim da je generalno jos licemernije, iako je poslednjih vekova postalo malo manje nasilno.

 

 

(da se razumijemo i ja sam za potpuno odvojenost i jednih i drugih od politike, ali ne mozes mi dopustati jedno, a pricati kako samo drugo ne moze)

Pravi liberalizam odbija i jedno i drugo. Religija je za mesta predvidjena za to. U drzavnim poslovima nema sta da trazi. Tacka. Sve drugo su pokusaji institucionalizovanih licemera i samozvanih autoriteta da bajkama o svojim nebeskim izmisljenim prijateljima pridodaju i monopol sile i represiju.


  • 1

#33 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 05 June 2013 - 09:18

@Bosniak

Sramotno, sramotno, sramotno.

Da sam moderator banirao bih te na mjesec dana. Na jednom topiku prosipas jednu ideologiju, a na drugome drugu. Kako ti pase.

Teror je teror, provodila ga vecina ili manjina. Sto se tice Isambula, vecina ne podrzava gradjevinske planove AKP-a.

Ovo sto se desava je je kulminacija koja je uslijedila kao odgovor na zadnje planove unistavanja parka, a sto nije prvi put. I tada je bilo prosjeda koji nisu urodili plodom.

Sad je liberalnoj malezi prekipilo i ti odma ko Ceric , dizes optuznicu o negativnome odnosu protiv islama. Hebo te islam koji se svodi kakav ce ruz nositi stjuardesa. :-1:

Ti poredis AKP i Tursku sa demokriscanskim partijama na zapadu. Evo ja imam u njemackoj CDU i CSU.

Kad god kiji politicar izjavi neku ordinarnu glupost poderu ga ko sufericu. Nedavno su onog katolickog kardinala iz Kölna razvalili radi njegovih izjava o tradicionalnome braku itd...

100 kilometara od Isanbula ljudi nemaju pojma sta se u Isanbulu desava. Javni mediji ne izvjestavaju. Masovne demostracije su sveli na "cojk preso kroz crveno na pjesackom".

Vise ju mediji u RS-u izvjestavali o protestima zbog Picinog parka nego javni mediji u Turskoj o  protestima u Isanbulu. Nisam te nesto primjetio na drugome topicu da si kritikovao protestante u Banjaluci?! 

 95% medija je Erdogan stavio pod svoju kontrolu, a ti poredis zapad sa Turskom. :frust:

Ljudima se bespravno oduzima imovina. Naravno prvo im je data ponuda koja ne odgovara trzisnoj cijeni m² za tu lokaciju. Nakon sto su odbili kao sto bi svak razuman odbio, ljudima je oduzeta imovina.

No to izgleda i nije toliko problematicno. Uzeti imovinu od jednoga i izgraditi trzni centar jer jer to "volja vecine" koja ne bi trebala da dozvoli teror manjine.

Naravno kada bi ti "tobdjija" rekao da nana Fata sprovodi teror manjine nad vecinom ti bi osuo paljbu nad njim, al sljedeci tvoju ideologiju, to mu ga dodje na isto.

Nekome bespravno oduzeti (uzurpirati) zemlju i na njoj izgraditi crkvu ili trzni centar  to je za mene isto.

Sagraditi crkvu ili trzni centar protiv volje lokalnoga stanovnistva je takodjer isto sranje drugo pakovanje.

No ocito za tebe nije.

 

@Schrödinger

Erdogan je super stvari uradio i stvarno mu skidam kapu. Ogroman broj zakona koji su se oslanjali na "tradiciju" je ukinuo ili skresao. To opozicija narednih 20 godina ne bi ucinila.

O ekonomskom usponu Turske i njuenom stabilizovanju stvarno nije potrebno govoriti. Fantastican posao. Sa Kurdima je isto pokrenuo pregovore. Brdo pozitivnih zakona za kurde je progurao.

Skresao je moc vojske...... Stvarno nemam pojma sta mu sve ovo treba. Mogao je narednih 20 godina da vlada i da postane novi otac nacije.


  • 4

#34 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 05 June 2013 - 12:03

Fotografije


  • 0

#35 omaja

omaja
  • Banned
  • 160 posts

Posted 05 June 2013 - 12:49

Fotografije

 

Schrodinger, komentar - citat :

"...Ma hajde, cim neko potegne "narod" # onda vidis da iza toga izviruje neka demagogija. Ko je taj "narod"? Sta je taj "narod"? Bice da su ipak neke mnogo specificnije grupe i pojedinci u pitanju, kao i uvek i svugde..."

 

Pixel bravo za slike !

 

p.s.

Schrodinger, mora du su ovo mladi militanti i teroristi, sta kazes, a ?!

Na slici br.14 su "cuvari demokratije"

Na slici br.18 su verovatno "crne udovice", poput onih Ceceniki

Na slici br.27 su peciva punjena TNT-om.

Na slici br.29 je lazno vencanje, to su samoubice bRee - bezmo !

 

Kako te nije sramota ista vise da napises posle tvog prvog komentara.


Edited by omaja, 05 June 2013 - 12:50.

  • 0

#36 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 June 2013 - 13:10

 

@Schrödinger

Erdogan je super stvari uradio i stvarno mu skidam kapu. Ogroman broj zakona koji su se oslanjali na "tradiciju" je ukinuo ili skresao. To opozicija narednih 20 godina ne bi ucinila.

O ekonomskom usponu Turske i njuenom stabilizovanju stvarno nije potrebno govoriti. Fantastican posao. Sa Kurdima je isto pokrenuo pregovore. Brdo pozitivnih zakona za kurde je progurao.

Skresao je moc vojske...... Stvarno nemam pojma sta mu sve ovo treba. Mogao je narednih 20 godina da vlada i da postane novi otac nacije.

 

Ne sporeci jedan deo toga sto pises, ipak je za ekonomske uspehe najzasluznija Tansu Ciller i trzisne, liberalne reforme u ekonomiji sprovedene za vreme njene vlade - a ti verovatno znas sta ona misli (i govori) o Erdoganu.

 

 

 

@omaja

Ne lupetaj (standardno). Svako, ali SVAKO pozivanje na "narod", koji nije dobro definisana kategorija, predstavlja politicku demagogiju i iza toga se krije manipulacija. To sto ti uzivas u jednoj vrsti demagogije, a toboze se skandalizujes nad svima ostalima je samo tvoj licni problem. Tu ti forum ne moze pomoci.

 

(A da si kojim slucajem pismen, kao sto nisi, zapazio bi da ja podrzavam demonstrante. Ali ne zelim da ih vredjam, kao sto populisti cine, nazivajuci ih "narodom".)


Edited by Schrodinger, 05 June 2013 - 13:42.

  • 0

#37 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 05 June 2013 - 15:24

Cek lagano - hoces da kazes da zabrane koje se odnose na alkohol imaju isto poreklo i istu politicku tezinu u, recimo, Irskoj i Turskoj?

 

Mislim da je potpuno nevazan taj zakon vezano za proteste, ma kako glasio, ostalo se slazem sa tvojim postom.

 

 

 

@Bosniak

Sramotno, sramotno, sramotno.

Da sam moderator banirao bih te na mjesec dana. Na jednom topiku prosipas jednu ideologiju, a na drugome drugu. Kako ti pase.

Teror je teror, provodila ga vecina ili manjina. Sto se tice Isambula, vecina ne podrzava gradjevinske planove AKP-a.

Ovo sto se desava je je kulminacija koja je uslijedila kao odgovor na zadnje planove unistavanja parka, a sto nije prvi put. I tada je bilo prosjeda koji nisu urodili plodom.

Sad je liberalnoj malezi prekipilo i ti odma ko Ceric , dizes optuznicu o negativnome odnosu protiv islama. Hebo te islam koji se svodi kakav ce ruz nositi stjuardesa. :-1:

Ti poredis AKP i Tursku sa demokriscanskim partijama na zapadu. Evo ja imam u njemackoj CDU i CSU.

Kad god kiji politicar izjavi neku ordinarnu glupost poderu ga ko sufericu. Nedavno su onog katolickog kardinala iz Kölna razvalili radi njegovih izjava o tradicionalnome braku itd...

 

 

Zasto? Sto iznosim svoje misljenje? Znaci moram se sloziti sa tvojim ili necijim misljenjem ili popijem ban? Demokratija?

Ne prosipam nikakvu ideologiju, iskazujem svoje misljenje, vec sam rekao moze ono biti i pogresno, ako mi neko dokaze ili pokaze neke vece razloge, jer u ove licno sumnjam, ja cu prihvatiti i priznati da sam pogrijesio.

Teror je i rusenje grada i cinjenje stete od 35 miliona eura? Ili nije? Proteste uvazavam i legalni su u svakoj drzavi, ali postoje neki zakoni i za same proteste i to je u svakoj drzavi isto. Postujem, tvoje misljenje je da su protesti zbog parka, ja u to ne vjerujem. Dozvoli da imam svoje misljenje koje nije isto kao tvoje. Na kraju krajeva cak i da jeste zbog parka, covjek je ekonomski toliko digao Tursku, i sad kao sve to ne valja zbog jednog parka, ma hajde...

Sto se pomena islama tice  tj uopste vjere sve ih svrstavam u jedan kos, pazljivije procitaj moj post. Samo sam spomenuo da je licemjerno govoriti da islam i demokratija ne mogu zajedno, a u isto vrijeme hriscanstvo i demokratija mogu. Isto bih rekao i tvrdio da je i suprotno neko rekao. Znaci moje misljenje je da ne mogu u politici biti prisutne ni islamisticke, ali ni '...krscanske' stranke. @Schrodinger je i sam to rekao i za ostale stranke/vjere i slazem se sa njim u zadnjem postu.

 

 

Masovne demostracije su sveli na "cojk preso kroz crveno na pjesackom".

Nisam te nesto primjetio na drugome topicu da si kritikovao protestante u Banjaluci?!

 

Ovo prvo ne vjerujem, jer svaki dan vidim i vijesti i slike i video snimke protesta, ako se ne varam postoji cak i kamera uzivo koja snima sa tog glavnog trga. Zasto bi poredio mirne proteste i proteste sa stetom od 35 miliona eura. Ja ne govorim o pravu na proteste, nego o steti na protestima. Koliko vas je osudilo proteste u Beogradu (mislim za Kosovo), kada je doslo do famozne ''kradje patika'' i velikih nereda, paljenja ambasada i slicno? Po tome onda ti podrzavas te proteste? Protesti da, postoje zakoni kako i sta, ali rusenje grada i stetu od 35 miliona eura ne.

 

 

Sagraditi crkvu ili trzni centar protiv volje lokalnoga stanovnistva je takodjer isto sranje drugo pakovanje.

No ocito za tebe nije.

 

Gdje sam ja rekao da nije? Ne stavljaj mi rijeci u usta koje nisam rekao. Ti govoris kao da je najmanje 20-30% stanovnika Istanbula izaslo na proteste, ja ti ponavljam nije ni 1% ili eto neka jeste 1%. Ako grijesim, uvjeri me da nije tako. A sta ako ostalih 99% ili 90% zeli suprotno? Zato postoje demokratski izbori.


Edited by Bosniak, 05 June 2013 - 15:27.

  • 0

#38 Tarmi

Tarmi
  • Members
  • 1,399 posts

Posted 05 June 2013 - 15:30

Teror je i rusenje grada i cinjenje stete od 35 miliona eura? Ili nije? 


ajde, ne ponavljaj se više.


jer, sledeći tvoju logiku, i 5. oktobar je bio nedemokratski. a ako, recimo, prelistas rezimske novine iz tog perioda, otrkices da su ljudi na ulicama smatrani za obicne vandale, izdajnike, teroriste, itd.


  • 0

#39 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 05 June 2013 - 16:04

Here are the protester demands: 

Gezi Park should remain as a park with no construction permitted on its grounds;

The Atatürk Culture Center should not be demolished;

Law enforcement officers who have escalated the violence should be investigated and removed from office;

The use of pepper gas should be banned;

All protesters under custody should be unconditionally released;

All obstacles preventing freedom of expression should be lifted.


  • 0

#40 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 05 June 2013 - 16:08

ajde, ne ponavljaj se više.


jer, sledeći tvoju logiku, i 5. oktobar je bio nedemokratski. a ako, recimo, prelistas rezimske novine iz tog perioda, otrkices da su ljudi na ulicama smatrani za obicne vandale, izdajnike, teroriste  Erdogan je na vlast došao na nedemokratski način, zatim se na vlasti održao krađom glasova, ubijao je političke neistomišljenike, ekonomski razorio državu, opljačkao je, građane konstantno uvlači u nove ratove, posvađao se sa celim svetom, a zatim i zaratovao sa njima, itd.
 


  • 1

#41 Tarmi

Tarmi
  • Members
  • 1,399 posts

Posted 05 June 2013 - 16:43

i taj je na vlast došao na "demokratski način". da li su izbori bili uistinu demokratski, sasvim je druga priča.

a "ekonomija u raspadu, ubistva političkih protivnika, ratovi sa celim svetom" je klasična (bezumna) srbovska žalopojka koja sloboseku zamera što zapravo te ratove nije dobio.

Edited by Tarmi, 05 June 2013 - 16:49.

  • 0

#42 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 05 June 2013 - 17:04

Here are the protester demands: 

Gezi Park should remain as a park with no construction permitted on its grounds;

The Atatürk Culture Center should not be demolished;

Law enforcement officers who have escalated the violence should be investigated and removed from office;

The use of pepper gas should be banned;

All protesters under custody should be unconditionally released;

All obstacles preventing freedom of expression should be lifted.

 

Izgleda za sada kao set normalnih zahteva, koji ne podrzava ideje teoreticara zavere.

No BS here.


  • 0

#43 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 05 June 2013 - 17:21

http://bcove.me/wz83ikqg

 

http://bcove.me/vr2zub7k

 

 

edit: @ Tarmi :rotflmao:


Edited by Νίκος ουλαντζάς, 05 June 2013 - 17:23.

  • 0

#44 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 05 June 2013 - 18:11

Teror je i rusenje grada i cinjenje stete od 35 miliona eura?

 

Sta ces. Snage haosa i bezumlja. :huh:

 

 


  • 1

#45 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 05 June 2013 - 18:49

ajde, ne ponavljaj se više.


jer, sledeći tvoju logiku, i 5. oktobar je bio nedemokratski. a ako, recimo, prelistas rezimske novine iz tog perioda, otrkices da su ljudi na ulicama smatrani za obicne vandale, izdajnike, teroriste, itd.
 

 

A po tvojoj logici ''kradja patika'' na protestu za Kosovo je bila demokratska.

 

Hajde malo smanjite dozivljaj i ne naredjujte drugima sta ce pisati, odnosno sta ce misliti.

 

A policijske brutalnosti ima svuda:

 

https://www.youtube.com/watch?v=9O63gahAt_w

 

Sto ne znaci da je opravdana naravno.


  • 0