Jump to content


Photo
- - - - -

"U Srbiji se dobija kvalitetno obrazovanje" - ludacka prica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#16 Bradzorf

Bradzorf
  • Banned
  • 352 posts

Posted 01 June 2013 - 22:44

Svuda su zasticeni, pa skola I postoji zbog njih. Points I jeste I time da nadtavnik diktira kulturu u razredu. Menu she desavalo da dobijem nekog nevsljalca iz drugog odeljenja, a mad on pocne pro stardom druga DECA mu objadne kako to bad nine dobro, postonda svi nadrljaju.
Medutim, za tako nest sptembar I oktobar ne sednes, svaki koji nije uklupi kad zvono zvoni dabije tardy. Nauce vrlo brzo kako she dobije I pica za vreme casa mad nest urade super. Meni posle scale zamene razed koga je substitute naveo kao najbolji dobije nagradu, Ali kao story rekoh I as da ih ocenis name dnvnoj bazi. Sad pred kraj skole vise nine ni bit no, ivi koji gotovi nest citaju, a ovi drugi trade I popravljaju Eocene. Catch je da svi znaju da moze da uleti pop quiz koji CE da sroza ocenu , samo ako su nemirni.

 

 

Hebote, od ovoga može da se rikne.



#17 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 01 June 2013 - 23:02

Hebote, od ovoga može da se rikne.

 

Ja sam se nasmejao, jer zaista treba napor da se procita.

 

mrde, pohvatao sam ja sustinu posta, ali nemoj vise sa telefona ili cega vec :)

Ovde je problem sto ga boli uvo za srozavanje ocene (narocito nemirne), nece izgubiti godinu, sto nece nauciti nista nije problem, zaposlice se preko veze na drzavnu sisu i ispasti pametan.

U USA su ipak vecina zaposlenih u privatnim firmama i trazi se neko znanje za konkretno radno mesto, a ovde te uglave na budzet pa nesto ces nauciti vremenom ili mozda i neces, ali otkaz zbog neznanja neces dobiti.



#18 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 June 2013 - 01:47

Ja sam se nasmejao, jer zaista treba napor da se procita.

mrde, pohvatao sam ja sustinu posta, ali nemoj vise sa telefona ili cega vec :)
Ovde je problem sto ga boli uvo za srozavanje ocene (narocito nemirne), nece izgubiti godinu, sto nece nauciti nista nije problem, zaposlice se preko veze na drzavnu sisu i ispasti pametan.
U USA su ipak vecina zaposlenih u privatnim firmama i trazi se neko znanje za konkretno radno mesto, a ovde te uglave na budzet pa nesto ces nauciti vremenom ili mozda i neces, ali otkaz zbog neznanja neces dobiti.

Editovao. Posle onaj tamo napise da ce roboti da nam rade posao. Sve sto otkucam spelling checker mi prepravi u reci koje on misli da hocu. Nema robota koji ce samostalno da obavi sve. :)

Edited by mrd, 02 June 2013 - 01:54.


#19 BlueShade

BlueShade
  • Banned
  • 83 posts

Posted 02 June 2013 - 07:10

pa totalno su opali kriterijumi na svim nivoima

gde god ljudi rade, gde idu na magistarske, doktorske studije kazu da su kriterijumi propali

 

mislim da stanje uopste nije tako, nesto malo problematicno, vec divljina u kojoj se vise nijedan standard ni kvalitet ne podrazumeva



#20 BlueShade

BlueShade
  • Banned
  • 83 posts

Posted 02 June 2013 - 07:14

takodje, kapiram da onaj ko zivi na takvom mestu nema snage da sagleda potpunu situaciju jer bi bio previse nesrecan

 

mislim da je ta prica o kvalitetnom obrazovanju potpuno van svake veze sa stvarnim svetom


Edited by BlueShade, 02 June 2013 - 09:04.


#21 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 02 June 2013 - 20:31

generalno pozitivno (mogla bih da navedem listu mana I nedostataka, ali generalno +). u poredjenju sa kolegama (I ne samo kolegama) iz drugih zemalja - vidim da prolazi. ne mislim tu samo na struku, vec I opstu kulturu.

 

doduse ja sam svoje obrazovanje u srbiji zavrsila u proslom veku, tako da ne znam koliko je moj utisak relevantan za trenutno stanje stvari.

 

kupovina ispita - ako je bilo, bilo je minimalno. mali fakultet (plus nepopularan), svi smo sedeli jedni drugima tokom odgovaranja (usmenih ispita), nije tu moglo mnogo da se sakrije. secam se jedne koleginice za koju bi se zacudili kad dodje na upis, kad je I u kom roku polozila? eto to je bio jedan slucaj koji pamtim.

 

ne znam kakva je situacija danas.



#22 Штит Православља

Штит Православља
  • Banned
  • 10 posts

Posted 06 June 2013 - 19:48

Зависи од факултета до факултета, инжењерски факултети који избаце мали број школованих људи, имају виши ниво образовања јер професори знају сваког у главу, због малог броја студената, па знају како да раде са њима, а и генерално ко упише факултете који захтевају висок ниво знања из природних наука, спреман је да се нечему посвети што захтева рад и дисциплину. Са друге стране факултети типа правни или ФОН уписује огромна маса људи (преко хиљаду упише прву) која одређује правила само својом масивношћу и професор не може никога да запамти, па се "појединци" лако провлаче у договору са њима, јер овима је једноставно преко главе са свим студентима па пусте овог једног који ће ионако завршити на бироу.

 

Те средње геодетске, техничке, занатске уписују пубертетлије, који су лоше прошли на тестовима, јер или се нису снашли или нису знали на пријемним тестовима или вуку лош просек који их спречава да се упишу боље, па се искаљују на наставнику којем су везане руке и мора да их трпи. А искаљују се јер су млади и бесни, а немају средстава за било шта друго.



#23 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 June 2013 - 14:51

Sta je bilo u proslom veku NEMA NI NAJMANJE SLICNOSTI sa katastrofalnim srpskim obrazovanjem danas. Danas, ono je u potpunosti na nivou africkih zemalja, pa i losije od nekih tamo. Sa diplomama toboze uglednih fakulteta izlaze ljudi koji imaju elementarne probleme sa pismenoscu. Ali, vazno je da ministra zanima samo prosperiteta Megatrenda i slicnih sranja...



#24 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 07 June 2013 - 15:42

Sta je bilo u proslom veku NEMA NI NAJMANJE SLICNOSTI sa katastrofalnim srpskim obrazovanjem danas. Danas, ono je u potpunosti na nivou africkih zemalja, pa i losije od nekih tamo. Sa diplomama toboze uglednih fakulteta izlaze ljudi koji imaju elementarne probleme sa pismenoscu. Ali, vazno je da ministra zanima samo prosperiteta Megatrenda i slicnih sranja...

 

BU na sangajskoj listi -> http://www.rts.rs/pa...iverzitetu.html

 

 

Univerzitet u Beogradu pozicioniran je oko 450. mesta, čime je postao najbolji u regionu, jer je iza sebe ostavio Univerzitet u Ljubljani i Univerzitet u Zagrebu, koji su, takođe, konkurisali za ovu listu, rekao je Kovačević.

 

Svi smo mi pomalo u Africi.


Edited by ManicMiner, 07 June 2013 - 15:43.


#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 June 2013 - 15:52

Spoiler

 

 

 

Svi smo mi pomalo u Africi.

Neki cak nisu ni svesni te cinjenice.


Edited by mrd, 07 June 2013 - 15:53.


#26 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 07 June 2013 - 15:57

Neki cak nisu ni svesni te cinjenice.

 

Izgleda da prvenstveno nisu Kinezi koji listu prave?

 

Moje iskustvo sa sveze diplomiranim kadrom iz struke kojom se bavim je vrlo pozitivno.



#27 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 June 2013 - 16:00

Izgleda da prvenstveno nisu Kinezi koji listu prave?

 

Moje iskustvo sa sveze diplomiranim kadrom iz struke kojom se bavim je vrlo pozitivno.

Ja imam slicno iskustvo sa nekim mladim ljudima koje znam ovde, ali je to ogranicen uzorak. Sta je sa vecinom?



#28 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 07 June 2013 - 16:46

Zato je tu sangajska lista. Cilj sastavljaca iste je da izbegnu moje i tvoje subjektivne ocene te na osnovu objektivnih parametara procene kvalitet rada univerzitetskih ustanova.

 

Ovo je zaista dobar rezultat za BU. Kamo srece da sve i da svako iz ove zemlje moze da se podici da je u prvih 500 na svetu.


Edited by ManicMiner, 07 June 2013 - 16:51.


#29 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 June 2013 - 17:07

BU na sangajskoj listi -> http://www.rts.rs/pa...iverzitetu.html

 

 

 

Svi smo mi pomalo u Africi.

 

Aman, covece, imas li ti ikakvu predstavu kako je tekao taj proces ili samo procitas sve ono sto u novinama pise i verujes u to? Pa izlazak na Sangajsku listu je nesto u sta je protraceno deset godina i nevidjeni resursi, ali i nevidjeno pritiskanje i maltretiranje ljudi koji inace NAJDALJE VEZE SA UNIVERZITETOM NEMAJU da ga potpisuju na radove kao afilijaciju. Pa u jednom institutu u BG je preceno otkazom ako se na radovima NE LAZE da je univerzitet dao podrsku za istrazivanja, a nije dao ni jedne pare. Na vise fakulteta su pod oficijelnim pokroviteljstvom rektorata uspostavljeni tzv. citatni karteli, tj. NAREDJENO je ljudima da citiraju jedni druge po svaku cenu, cak i onda kad relevantne bibliografske jedinice nemaju blage veze (recimo cak ne spadaju ni u istu ISSN kategoriju) sa temom radova. Ono sto je inace kriminal u svakoj normalnoj zemlji kod nas je zvanicnim aktima podsticano (imam neke primerke na poslu, rado cu skenirati ako ti treba dokaza).

 

Inace, ima u Srbiji vise ljudi koji su ne u prvih 500, nego u prvih 50 u svojim naucnim oblastima. Ali su to postigli radom, a ne mafijasko-politickim spletkarenjem i arcenjem resursa.



#30 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 07 June 2013 - 17:20

Nemam uvid u problematiku u tolikoj meri kao ti, obzirom da ti jesi a ja nisam clan akademske zajednice.

 

Ono sto sam ja cuo je da je bilo pritiskanja da ljudi pisu i objavljuju radove, obzirom da je to nesto normalno u svetu ali nije bilo u nasoj akademskoj sredini. Kao sto i sam dobro znas, svetski univerziteti zahtevaju od nastavnog kadra da pisu i objavljuju radove, sto kod nas, ako se ne varam, nije bas bio slucaj.

 

E sad, da li se radilo cirkularno citiranje kako bi se napabircili poeni, to zaista ne znam, ali obzirom da si upucen u materiju i svedok iz prve ruke, nema razloga da ti ne verujem. Nadam se da nisi preostar u ocenama, kao sto povremeno znas da budes, jer bi bila velika gre'ota da se tek tako pogazi preko truda mnogih ljudi koji rade na Univerzitetu.