Jump to content


Photo
- - - - -

Posao za medicinske sestre u Nemackoj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
156 replies to this topic

#151 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 August 2013 - 22:40

crni melankolik otkud tebi onakve utopijske ideje. a delovao si kao covek sa obe noge na zemlji. ma daj reci nam da si se ipak malo salio.cuj posao med. seste ispade samo med I mleko. moja draga koleginica jos pre 20 god. rece u nekoj internoj reorganizaciji kome ce koje odeljenje zapasti,, nigde pacijenti ne piske zivanshi. tako da....

 

Nisam rekao da piške Givenchy ali nikada ne bih rekao da, recimo, sindikat zdr. radnika u Norveškoj služi kao u Srbiji za kupovinu odeće i obuće i otplate letovanja na rate.



#152 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 05 August 2013 - 23:35

najdobronamernije ti savetujem, ne rzmisljaj o tom sindikatu uopste, a ponajmanje cemu on sluzi bar sto se pojedinca tj zaposlene med. sestre tice. plati clanarinu I ne ocekuj nista.



#153 mikica1

mikica1
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 August 2013 - 08:20

Zeleo bih postaviti pitanje u vezi decjeg dodatka u nemackoj... Prijatelj mi kaze da je decji dodatak po detetu 182€. S obzirom da imam dvoje dece, to bi bila bitna stavka kucnog budzeta pa me zanima da li je to tacno. Po zanimanju sam medicinski brat i u narednom periodu cu mozda otici u nemacku da radim jer imam tamo rodbinu koja bi mi pomogla da se za pocetak snadjem, a posto zena ne bi radila neko vreme i ziveli bismo od moje plate koja ne bi bila velika pogotovo dok ne nostrifikujem diplomu, ova informacija u vezi decjeg dodatka bi mi bas bila znacajna.



#154 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 15 August 2013 - 22:10

Dauer und Höhe

Kindergeld wird monatlich gezahlt. Das Kindergeld beträgt für das erste und zweite Kind 184 €, für das dritte Kind 190 € und für jedes weitere Kind 215 €. Ein Anspruch auf Kindergeld besteht grundsätzlich für jeden Monat, in dem wenigstens an einem Tag die Anspruchsvoraussetzungen vorgelegen haben.

Regelhöhe

Kindergeld wird monatlich in folgender Höhe gezahlt:

Kind 2002 – 2008 2009 ab 2010 für das erste Kind 154 € 164 € 184 € für das zweite Kind 154 € 164 € 184 € für das dritte Kind 154 € 170 € 190 € für jedes weitere Kind 179 € 195 € 215 €

Welches Kind bei einem Elternteil erstes, zweites, drittes oder weiteres Kind ist, richtet sich nach der Reihenfolge der Geburten. Das älteste Kind ist stets das erste Kind.

Beispiel:

Ein Berechtigter erhält ab Januar 2012 für seine vier Kinder monatlich 773 € Kindergeld. Wenn das älteste Kind wegfällt, rücken die drei jüngeren Geschwister an die Stelle des ersten, zweiten und dritten Kindes. Für sie werden 184 € + 184 € + 190 € = 558 € gezahlt. Durch den Wegfall des ältesten Kindes verringert sich also das monatliche Kindergeld um 215 €.

 

Arbeitsagentur.de


Edited by Nimrod, 15 August 2013 - 22:10.


#155 mikica1

mikica1
  • Members
  • 3 posts

Posted 18 August 2013 - 20:47

Hvala na odgovoru. Zanima me jos jedna stvar - na koji nacin se stice pravo na decji dodatak? Dobijanjem radne boravisne dozvole (koja je uslovljena dobijanjem posla pretpostavljam)? Da li dozvola mora biti na neodredjeno ili se pravo na decji stice od onog momenta kada dobijete bilo kakve radne papire na osnovu posla? hvala unapred na pomoci...


Edited by mikica1, 18 August 2013 - 20:53.


#156 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 19 August 2013 - 17:30

Bei Fragen zur Antragstellung und zu Ihrem konkreten Einzelfall wenden Sie sich am besten an die Familienkasse in Ihrer Näh: Für Fragen und persönliche Anliegen zu Kindergeld und Kinderzuschlag steht Ihnen die Service-Rufnummer der Familienkasse zur Verfügung.

Tel: 0800 4 5555 30
(Dieser Anruf ist für Sie kostenfrei.)

Servicezeiten: Montag bis Freitag von 8 bis 18 Uhr

 

Elem, sta kaze zakon: http://www.gesetze-i...34BJNG023403140 (paragraf 63, pretposlednja recenica) 

 

Kindergeld se isplacuje od trenutka kada deca ispune sve uslove, tj. od kada su priznati kao rezidenti Nemacke/EU/EEA, dakle morate imati "erwerbstätigkeit gestattet". 



#157 Djeki

Djeki
  • Members
  • 2 posts

Posted 19 September 2013 - 22:04

Zdravo svima! Danas sam dobio obavestenje da sam usao u uzi izbor za odlazak med radnika u Nemackoj preko NSZ i trebam ici na razgovor sa predstavnicima iz Nemacke. Molim vas da mi javite ko je vec bio na tom razgovoru sta pitaju,sta im je bitno da bih znao kako da se spremim!?Hvala unapred!