Jump to content

Photo
- - - - -

Crveni Krst - Bilderbergeri - Stockholm

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1332 replies to this topic

#46 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 May 2013 - 15:51

Koji fasizam, sta je tebi? Ja prosto konstatujem da se krug veoma mocnih ljudi koji donose bitne odluke o ovom svetu sve vise suzava.

Konstatovala sa i da bi se kolicinom hrane koja je posluzena mogla nahraniti gladna deca, ali ti nije palo na pamet da ne konzumiras dzabe hranu. U sustini ti bi da drugi ne trose dzabe hranu i da pomazu gladne, a ti da im kazes kada se dobro najedes da su tu hranu mogli da daju gladnima. To je, po tvom pisanju, tvoj stil zivljenja, uvek si ti ta koja ces drugima reci sta nije dobro da rade, ali kad tebi odgovara, nece ti pasti na pamet da svojim primerom ukazes na nuznost necega. Isto tako ti smetaju oni koji su sposobni da nabave vakcine, a ne daju jadnim cistacima da to rade. U celoj svojoj buni ti ne mozes da shvatis da vecina tih cistaca ima problem da odabere pravu metlu za posao. Taj cina odabira najprikladnije metle opet pada na te koji su u stanju to da urade.

Sledeci put kad budes dosla sa kritikom ljudi koji svoje vreme trose na nesto, a za to ne dobijaju nikakvu novcanu nadoknadu, seti se da su pre nego su poceli dzabe da rade, morali da obezbede neke fondove od koji ce da zive. Znaci radili su da bi mogli da ne primaju platu. To je jako vazno da znas.

Spoiler

#47 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2013 - 17:13

...

...Nocas su se potvrdjivale i pod mojim prozorom, kao i u jos jednom stockholmskom predgradju, gde su isto tako goreli automobili, lomljeni izlozi i letele kamenice na policiju.

... Ova stockholmska lomljava je izraz totalnog beznadja generacije odrasle u vreme kad su sve ta prava i slobode koje pominjes deklarativno deljene sakom i kapom, a za uzvrat ljudima oduzimana buducnost.

... Zato vise necemo gledati proteste s transparentima i cvecem u reveru. nema ko da ih povede, jer je radnicka i niza srednja klasa zauvek unistena. ... Od sada pa nadalje bice samo ovako, i imace moju punu podrsku. Da sam mladja, isla bih i ja da lomim.

... A ti nastavi da sanjas ljudska prava i sveopsti napredak u globalizovanom svetu. I nemoj slucajno da se budis.

Te ucesnike 'stokholmske lomljave' je trebalo izlomiti policijskim pendrecima, a onda naplatiti stetu.

Idi svojoj kuci i tamo lomi, - a ako se susedi pozale - opet pendreci i izbacivanje iz stana, sve do resetaka.

Sta, - tim neukim i agresivnim 'razmazenim / izdrzavanim ideoloskim licima', elementarnim neukim barabama dvzava nije besplatno podelila novi model patika i IPhone'a?

Pa sto ga ne zarade?

Da se covek povalja od smeja 'protesti sa cvetom u reveru uz ucesce radnicke & nize srednje klase'?

Wow!

A oko podrske / kiflica, - malo da smanjis dozivljaj, trosis bez reci ono sto ti je ponudjeno na 'coctail'-u zato sto bi te mogli shupirati iz swejsku / sa tom vilhelminskom iscasenom 'sociJologijom'.

Pa nastavi da civilizacijski spavas & sanjas 'samoupravna prava' negde u dnu Stare planine.

...

#48 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 May 2013 - 17:16

Literatura koju spominjem pisana je poslednje decenije, ali se nadovezuje na teorije nastale u periodu kad je svet licio na nesto, dakle 60-tih i 70-tih godina. Danas se te teorije samo potvrdjuju. Nocas su se potvrdjivale i pod mojim prozorom, kao i u jos jednom stockholmskom predgradju, gde su isto tako goreli automobili, lomljeni izlozi i letele kamenice na policiju.

To je ono predgradje u kome zive oni koje sistem diskriminise i kojima ces ti pomagati u svojoj profesionalnoj buducnosti? I oni koji su palili automobile svojih komsija i lomili izloge tim istim svojim komsijama iz zajednickog predgradja? Pa sto ne udarise na ”centre moci” nego po svom komsiluku? I sta bi, puce izlog nekom lokalnom bakalinu? Cudilo bi me da taj komsiluk - osim tebe, naravno - pozdrzava takve samodestruktivne akcije nekakvih ligista. Cak i pod uslovom da se sve lepo da objasniti, tako nesto niko sa elementarnom logickom petljom ne bi mogao da legitimise.

Od sada pa nadalje bice samo ovako, i imace moju punu podrsku. Da sam mladja, isla bih i ja da lomim.

Od zlatnog doba do mracnog doba. Hocu reci, ovime postaje jasno da je ono bilo zlatno doba kad si obespravljenima mesila kiflice. Ovo je vec radikalizacija. Razoblicavanje retrogradnog procesa. Zahvaljujuci literaturi. Ili uprkos literaturi.

#49 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 May 2013 - 18:52

Kad Shrod skoci u vodu cuje se glup...

Ti bi prvi trebao da posumnjas u TE jer ti kognitivne sposobnosti nisu pratile fizicki razvoj... ovakva plitka povezivanja dogadjaja se retko vidjaju...

10 dana.

#50 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2013 - 20:05

Glupost i odvratno podmetanje. To sto povezuje ljude iz Bilderberg grupe je gomila novca i moci, nista drugo.

E da, i to sto su svi koliko ih ima beli, heteroseksualni muskarci, ne preterano mladi i nikako pripadnici radnicke klase. Kakva slucajnost!

Kako ti samo bezocno insinuiras - a gomila najmocnijih bankara koji su "zuti" (medju 15 najvecih svetskih banaka 7 je dalekoistocnih) - to nije tvoj rasizam, ma ne, kakvi, gde bi vilhelmina ispoljavala tako ocigledan i bahat rasizam... Obaska sto im je gledala u krevet da proveri da nisu kojim slucajem ne-heteroseksualni?!?!

Idi sad tamo da lomis jednu uredjenu zemlju koja ti je ukazala gostoprimstvo, mozda se pojavis na nekom stormfrontovskom videu, oni ce ti ukazati puno postovanje, vole ljudi kad neko preleti kod njih sa ekstremne levice, to je to "jedinstvo suprotnosti" koje gledamo medju marginalnim antiglobalistima.

#51 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 May 2013 - 20:46

Pa sto ne udarise na ”centre moci” nego po svom komsiluku? I sta bi, puce izlog nekom lokalnom bakalinu? Cudilo bi me da taj komsiluk - osim tebe, naravno - pozdrzava takve samodestruktivne akcije nekakvih ligista. Cak i pod uslovom da se sve lepo da objasniti, tako nesto niko sa elementarnom logickom petljom ne bi mogao da legitimise.

A ti kao ne znas da ce i izloge i automobile da plati osiguranje.

I nego sta nego treba da lome. Urnisali su tu decu pre nego sto su i poceli da zive. Imas li ti uopste pojma kako oni odrastaju?

Da je tebi dobro, to ne sumnjam. Zivis u zemlji s najvecim rastom socijalnih razlika od svih zemalja OECD (1995 na prvom mestu s ubedljivo najmanjim razlikama do 14-og mesta danas, od ukupno 34 zemlje, s tendencijom daljeg pada).

Dok jednom ne omrkne, drugom ne osvane. Tebi je vidim osvanulo. Pa dobro jutro i prijatan dan ti zelim!

#52 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 May 2013 - 21:01

A ti kao ne znas da ce i izloge i automobile da plati osiguranje.

Trebalo bi da te bude sramota da ovako lopovski postavljas stvari. Ja sam ti lepo rekao. Tebi je sve u redu dok drugi placaju. Onog momenta kad ti dodjes kasnije na rucak a kuhinja prazna, onda je to vec problem. Ti si po ovome sto pises pravi izdanak jednog exYU lopova sa benefitima.

Stid da te je.

Spoiler

#53 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 May 2013 - 21:40

I nego sta nego treba da lome. Urnisali su tu decu pre nego sto su i poceli da zive. Imas li ti uopste pojma kako oni odrastaju?

Od sada pa nadalje bice samo ovako, i imace moju punu podrsku. Da sam mladja, isla bih i ja da lomim.

Moja podrska ovoj deci koja su krenula da pociste svoj komsiluk od te bagrine lomljave.
Smatram da je taj gest nedvosmisleno jedan civilizacijski statement.

Attached Files

#54 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 21 May 2013 - 21:42

Izvinjavam se unapred, ali cu za ovo oko osiguranja ( kao, ma kakva steta, sve ce to "neko drugi" da plati...) ....zar ne placamo - mi - korisnici i poreznici na kraju krajeva tu stetu? 

#55 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 May 2013 - 21:43

Izvinjavam se unapred, ali cu za ovo oko osiguranja ( kao, ma kakva steta, sve ce to "neko drugi" da plati...) ....zar ne placamo - mi - korisnici i poreznici na kraju krajeva tu stetu? 

Mi koji placamo porez itekako placamo sve te vandalske napade.

#56 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 May 2013 - 21:44

Ali to nismo mi - to su neki oni, koji imaju para. A kad nam dodje razun za porez i osiguranje uvecan za 25% ona se uhvate za glavu i opet kukaju na lopove na Wall St.

#57 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 21 May 2013 - 22:07

Treba malo rasteretiti osiguravajuca drustva, ne valja da kapital stoji.

#58 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 22 May 2013 - 09:09

Zanimljivo je gledati kako srednja klasa ocajnicki brani svoje pozicije, sve pozivajuci na red i mir, i sve verujuci da je podela u kojoj oni imaju i sadasnjost i buducnost, dok neko drugi nema nista - prirodna. Uopste nije normalno da se rodis u jednoj od najrazvijenijih zemalja sveta, a punoletstvo docekas u zemlji nezabelezenog rasta socijalnih razlika.

I izrazavanje gradjanskog protesta se uci; to je deo demokratskog procesa i demokratskog vaspitanja. Kao sto hemiju ne moze svako da nauci kod kuce, ne moze ni ovo. Zato kad vidis da ti okolina izmice tepih ispod nogu, a sebi omogucava nevidjeno bogacenje, ti uzmes pa lomis sve na sta naidjes. Sta ce ti korpe za djubre i nacifrani trgovi kad posla nema, pa nema? Sta ce ti autobusi, kad nemas gde da odes, a nemas ni za kartu? Kom debilu je palo na pamet da "umetnicku koloniju" sastavljenu od blaziranih pripadnika vise klase posadi pravo u imigrantsko naselje s nezaposlenoscu od 40% i prolaznoscu u osnovnoj skoli od jedva 60%? Sta su oni tripovali, da idu u neke egzoticne krajeve, u neku dzunglu medju divljake, da razvijaju svoj kreativitet? Pa lepo, nocas im izgorela sva umetnost. I neka je, ionako nije valjala.

Nocas je gorelo na 30 razlicitih mesta u gradu. Gde god su dosli da gase, docekale su ih kamenice. Policija svesno ne intervenise, da bi izbegli ulicni rat vecih razmera.

Nemiri su poceli pre tri dana, kada je policija pustila pse na okupljene ljude i nazivala ih pogrdnim imenima (proklete crncuge i slican repertoar). Nedelju dana pre toga u istom tom naselju su ubili psihicki poremecenog 68-godisnjeg coveka, u po bela dana, naocigled komsilja. Mahao je nekakvim nozem i nesto vikao, a oni ga ubili kao psa, pre nego sto je iciji zivot ugrozio.

Najsmesnije mi je kad zvanicnici trabunjaju o bezbednosti. Pa nebezbedno je uopste se roditi na mestima kao sto su ta naselja. Jos veci je rizik ici u skolu u kojoj ti od prvog dana stave do znanja da si pogresan i da nemas sanse, jer si onaj Drugi. Gde ti sjebu samopouzdanje pre nego sto si i progledao.

A tek kad krene mantranje o zajednickoj imovini. Pa kad je zajednicka, sto su zgrabili sve za sebe?

#59 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 22 May 2013 - 09:53

Pa lepo, nocas im izgorela sva umetnost. I neka je, ionako nije valjala.

Ti ovo o WTC-u?

#60 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 May 2013 - 10:16

Zanimljivo je gledati kako srednja klasa ocajnicki brani svoje pozicije, sve pozivajuci na red i mir, i sve verujuci da je podela u kojoj oni imaju i sadasnjost i buducnost, dok neko drugi nema nista - prirodna. Uopste nije normalno da se rodis u jednoj od najrazvijenijih zemalja sveta, a punoletstvo docekas u zemlji nezabelezenog rasta socijalnih razlika.

I izrazavanje gradjanskog protesta se uci; to je deo demokratskog procesa i demokratskog vaspitanja. Kao sto hemiju ne moze svako da nauci kod kuce, ne moze ni ovo. Zato kad vidis da ti okolina izmice tepih ispod nogu, a sebi omogucava nevidjeno bogacenje, ti uzmes pa lomis sve na sta naidjes. Sta ce ti korpe za djubre i nacifrani trgovi kad posla nema, pa nema? Sta ce ti autobusi, kad nemas gde da odes, a nemas ni za kartu? Kom debilu je palo na pamet da "umetnicku koloniju" sastavljenu od blaziranih pripadnika vise klase posadi pravo u imigrantsko naselje s nezaposlenoscu od 40% i prolaznoscu u osnovnoj skoli od jedva 60%? Sta su oni tripovali, da idu u neke egzoticne krajeve, u neku dzunglu medju divljake, da razvijaju svoj kreativitet? Pa lepo, nocas im izgorela sva umetnost. I neka je, ionako nije valjala.

Nocas je gorelo na 30 razlicitih mesta u gradu. Gde god su dosli da gase, docekale su ih kamenice. Policija svesno ne intervenise, da bi izbegli ulicni rat vecih razmera.

Nemiri su poceli pre tri dana, kada je policija pustila pse na okupljene ljude i nazivala ih pogrdnim imenima (proklete crncuge i slican repertoar). Nedelju dana pre toga u istom tom naselju su ubili psihicki poremecenog 68-godisnjeg coveka, u po bela dana, naocigled komsilja. Mahao je nekakvim nozem i nesto vikao, a oni ga ubili kao psa, pre nego sto je iciji zivot ugrozio.

Najsmesnije mi je kad zvanicnici trabunjaju o bezbednosti. Pa nebezbedno je uopste se roditi na mestima kao sto su ta naselja. Jos veci je rizik ici u skolu u kojoj ti od prvog dana stave do znanja da si pogresan i da nemas sanse, jer si onaj Drugi. Gde ti sjebu samopouzdanje pre nego sto si i progledao.

A tek kad krene mantranje o zajednickoj imovini. Pa kad je zajednicka, sto su zgrabili sve za sebe?

Opet borci za demokratiju i prava "niže" klase kao onomad u Londonu.

Ovo može samo da da vetar u leđa desničarima, što će dovesti verovatno do zaoštrenja emigracione politike, i slično.