Jump to content


Photo
- - - - -

Crveni Krst - Bilderbergeri - Stockholm


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1332 replies to this topic

#1 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 May 2013 - 14:15

Da li je masama interesantno sto je neko drugi u istoj bransi (ili mozda cak i taj isti, da stvar bude zanimljivija) obezbedio vakcinu koja je nekom detetu spasla zivot? Pa i nije, ko ce da se smara sa takvim vestima.

 

Zasto bi bilo kome bilo interesantno to sto je neko radio svoj posao, za koji je solidno placen? To sto neko na visokom polozaju u humanitarnoj organizaciji ima moc da obezbedi vakcine koje spasavaju zivote, jos uvek ne znaci da je uradio nesto humanije nego sto cini cistac ulica, kad sa njih pomete djubre i ucini nam zivot lepsim. Obojica koriste resurse organizacije i dobijaju platu za to sto rade.

Zaposleni u humanitarnim organizacijama, pa ni oni na njihovom celu, ne kupuju vakcine iz sopstvenog dzepa; za to im i ne treba organizacija. Ali zato bas tu - u sopstvene dzepove trpaju pare koje su skupili od humanih ljudi i koje su nekom mogle da spasu zivot, a na kraju ipak nece.

Btw, nedavno sam bila na jednodnevnom kursu Crvenog krsta. Kurs se sastojao od dorucka, neka dva sata predavanja, onda bogovski rucak, zatim jos pola sata price i na kraju kafa i kolaci. Ono sto sam samo ja tog dana pojela i popila o trosku CK moglo je istog tog dana da nahrani petoro gladne dece. Koliku su dnevnicu uzeli predavaci i organizatori, bolje da ne znam.

A cak je Crveni krst u pitanju, a ne neka pevaljka.



#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 May 2013 - 14:24

Spoiler
To sto neko na visokom polozaju u humanitarnoj organizaciji ima moc da obezbedi vakcine koje spasavaju zivote, jos uvek ne znaci da je uradio nesto humanije nego sto cini cistac ulica, kad sa njih pomete djubre i ucini nam zivot lepsim. Obojica koriste resurse organizacije i dobijaju platu za to sto rade.

 

Zaposleni  u humanitarnoj organizaciji ima sposobnost da obezbedi vakcine, ali isto tako ima sposobnost(skills) da pocisti ulicu pa da nam svima bude lepse. Cistac ulica, ima sposobnost(skills) da pocisti ulicu, ali isto tako ne znaci da ima sposobnost da obezbedi vakcine, posto je to mnogo slozenija matematicka operacija od proracuna impulsa, koji se ostvaruje pri jednom zamahu metlom. Tako da, po obicaju, nisi u pravu.

Spoiler


#3 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 May 2013 - 14:54


Btw, nedavno sam bila na jednodnevnom kursu Crvenog krsta. Kurs se sastojao od dorucka, neka dva sata predavanja, onda bogovski rucak, zatim jos pola sata price i na kraju kafa i kolaci. Ono sto sam samo ja tog dana pojela i popila o trosku CK moglo je istog tog dana da nahrani petoro gladne dece. Koliku su dnevnicu uzeli predavaci i organizatori, bolje da ne znam.

A cak je Crveni krst u pitanju, a ne neka pevaljka.

Po tvojoj logici kad se organizuje dobrotvorni bal to je da bi se jelo i pilo i provodilo, a moglo je mnogo dece da se nahrani, a nisi se zapitala kako je CK skupio pare koje stalno skuplja.



#4 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 20 May 2013 - 15:20

Btw, nedavno sam bila na jednodnevnom kursu Crvenog krsta. Kurs se sastojao od dorucka, neka dva sata predavanja, onda bogovski rucak, zatim jos pola sata price i na kraju kafa i kolaci. Ono sto sam samo ja tog dana pojela i popila o trosku CK moglo je istog tog dana da nahrani petoro gladne dece.

 

Što onda nisi odbila da se oždereš iz principa?



#5 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 May 2013 - 15:38

Što onda nisi odbila da se oždereš iz principa?

 

Samo sam cekala da to neko pita :) .

Nisam odbila, jer nikako nisam mogla da se setim na koji nacin bi to promenilo stvar. Imas mozda neku ideju?

No to ipak nije bilo ozderavanje, vec kurs za volontere. Pravo ozderavanje nastaje kad se okupe zaposleni, pa se njih dvadesetak razvali od svega i za dva dana uspe da smlati skoro 20 hiljada evra.

Kontrolor skoro pao sa stolice kad je video fakturu, ali ne znam da li je nesto preduzeo po tom pitanju.

 

 

Po tvojoj logici kad se organizuje dobrotvorni bal to je da bi se jelo i pilo i provodilo, a moglo je mnogo dece da se nahrani, a nisi se zapitala kako je CK skupio pare koje stalno skuplja.

 

Nije problem kad se organizuje bal gde oni sto jedu i piju plate to sto su pojeli i popili. To je jedan od nacina skupljanja para. Problem je kad neki drugi to sto je prikupljeno iskoriste da bi jos jeli i pili.

Isto tako nije problem sto je Bono svirao i prikupio pare od koncerata. Problem je kako su te pare utrosene.

Koliko moze biti tesko da se to shvati?



#6 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 May 2013 - 15:50

Nije problem kad se organizuje bal gde oni sto jedu i piju plate to sto su pojeli i popili. To je jedan od nacina skupljanja para. Problem je kad neki drugi to sto je prikupljeno iskoriste da bi jos jeli i pili.

Isto tako nije problem sto je Bono svirao i prikupio pare od koncerata. Problem je kako su te pare utrosene.

Koliko moze biti tesko da se to shvati?

a volonteri i ostali koji ce prikupljati pare nisu vredni ulaganja?

Kako je to Bono uspevao da utrosi pare? Covek definitivno ima dovoljno za sebe, ali je svirao po koncertima da prikupi za humanitarne projekte. Cuj kupovao je poklone nekim zvanicnicima - pa ni u SR ne mozes dati donaciju a da ne podmazes nekog - sto te to iznenadjuje u Africi.



#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 May 2013 - 15:55

 Pravo ozderavanje

 

 

Pouzdane izvor, solidne novine.



#8 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 20 May 2013 - 15:58

Samo sam cekala da to neko pita :) .

Nisam odbila, jer nikako nisam mogla da se setim na koji nacin bi to promenilo stvar. Imas mozda neku ideju?

 

Imam, naravno. Ako smatraš da je nešto potpuno nesuvislo rasipništvo, odbiješ da učestvuješ u tome. Možda ne pomogneš nikom drugom osim sebi ali i to je okej. Jer, šta ostaje? Da sledeći put pojedeš za desetoro gladne dece pa ti opet bude kriv Crveni krst?

 

Da se razumemo, stvarno nemam želju da ti brojim zalogaje. Tvoji principi, tvoja linija, tvoja stvar. Samo mi malo tvoja kritika zbog ovoga deluje neiskreno i licemerno...


Edited by pixel, 20 May 2013 - 15:59.


#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 May 2013 - 16:00

a volonteri i ostali koji ce prikupljati pare nisu vredni ulaganja?

Volonteri si manje vredni od cistaca ulice, posto oni i onako nista ne rade. Puni su love ko brod, pa onda ko ih sisa.

Kako je to Bono uspevao da utrosi pare? Covek definitivno ima dovoljno za sebe, ali je svirao po koncertima da prikupi za humanitarne projekte.

 

NIsi u pravu, svirao je zbog toga sto se folira i nema sta da radi.

Cuj kupovao je poklone nekim zvanicnicima - pa ni u SR ne mozes dati donaciju a da ne podmazes nekog - sto te to iznenadjuje u Africi.



#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 May 2013 - 16:03

Imam, naravno. Ako smatraš da je nešto potpuno nesuvislo rasipništvo, odbiješ da učestvuješ u tome. Možda ne pomogneš nikom drugom osim sebi ali i to je okej. Jer, šta ostaje? Da sledeći put pojedeš za desetoro gladne dece pa ti opet bude kriv Crveni krst?

Nisi ti razumeo, poenta celog posta je u tome da jadni cistaci nemaju "moc", ali ni znanja da skupljaju vakcine. Poenta je kao i uvek radnicka klasa odlazi u Raj.

Da se razumemo, stvarno nemam želju da ti brojim zalogaje. Tvoji principi, tvoja linija, tvoja stvar. Samo mi malo tvoja kritika zbog ovoga deluje

uvek, kada radnicka klasa nema "moc",

neiskreno i licemerno...



#11 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 May 2013 - 16:07

Imam, naravno. Ako smatraš da je nešto potpuno nesuvislo rasipništvo, odbiješ da učestvuješ u tome.

 

Radilo se o osnovnom kursu, koji je obavezan za sve volontere. Neces valjda reci da je trebalo da odbijem da budem volonter?

Ali se i dalje ne slazem s takvim rasipnistvom, cak ako ono nije ni prici pravom rasipnistvu visokih funkcionera ove organizacije.

To sto se radi o mocnoj i uticajnoj organizaciji, koja cini mnogo toga dobrog, jeste razlog vise da se na takve stvari pazi, nikako razlog da se oprastaju brljotine.



#12 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 May 2013 - 16:22

Pouzdane izvor, solidne novine.

 

Ako laze koza, ne laze rog:

Attached File  hooksARTwww.jpg   47.49KB   32 downloads

 

Aftonbladet mozda jeste Kurir, ali Svedska nije Srbija. Kad bi ovo bio falsifikat, ne bi se otplatili dok su zivi.

Ovakve i slicne stvari bile su razlog da Bengt Westerberg, koji je tada i godinama pre toga bio na celu svedskog CK i za tu, vise manje protokolarnu funkciju, uzimao oko 100 hiljada evra godisnje, na kraju ipak napusti funkciju. Posle brojnih kritika za razne malverzacije, ali nijedne optuzbe ili presude.



#13 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 May 2013 - 16:24

Ako laze koza, ne laze rog:

attachicon.gifhooksARTwww.jpg

 

Aftonbladet mozda jeste Kurir, ali Svedska nije Srbija. Kad bi ovo bio falsifikat, ne bi se otplatili dok su zivi.

Ovakve i slicne stvari bile su razlog da Bengt Westerberg, koji je tada i godinama pre toga bio na celu svedskog CK i za tu, vise manje protokolarnu funkciju, uzimao oko 100 hiljada evra godisnje, na kraju ipak napusti funkciju. Posle brojnih kritika za razne malverzacije, ali nijedne optuzbe ili presude.

Priznaj da ti je krivo, sto makar 10% nisi ti dobila, pa si ovde pocela visokomoralnu pricu, kako se volonteri prejedaju, a tamo cistaci gladni. :P



#14 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 May 2013 - 17:13

A najbizarnije od svega jeste to sto ta "visokomoralna" prica sluzi da potvrdi tvrdnje naseg forumskog profesora zaverologije (koga Vilhelmina, jel' te, podrzava) da su humanitarne organizacije, izmedju ostalog, odgovorne za 9/11 i druga zla ovog sveta...



#15 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 20 May 2013 - 18:15

A najbizarnije od svega jeste to sto ta "visokomoralna" prica sluzi da potvrdi tvrdnje naseg forumskog profesora zaverologije (koga Vilhelmina, jel' te, podrzava) da su humanitarne organizacije, izmedju ostalog, odgovorne za 9/11 i druga zla ovog sveta...

 

Kakav si ti car... Master spiner... Ovo nigde nisam rekao...

Iako u nekim drugim temama dobro prepisujes nekakve visoko-naucne teorije, kad dodje do proste logike, tu zakazujes.

 

Humanitarni rad je samo jedan sporedni alat onih koji ti kreiraju svest i vrlo dobro sluzi svojoj svrsi, ali nikako nije glavni i odgovorni cinilac, mada su se humanitarne organizacije dobro okoristile o 9/11 (naravno nekom neduznom su i pomogli - ovo pojasnjavam da bi me bolje razumeo). Ko su ti oni? Pa oni koji su stavili sve one simbole na novcanicu 1 dolara, onih koji su sagradili Georgia guidestones itd... "Oni" se zapravo toliko dobro zezaju sa nama, da se uopste i ne kriju previse, vec znakove svoje prisutnosti ostavljaju svugde. Samo oni iz vrha piramide znaju puno, a sto dalje ides ka nizim nivoima, oni znaju samo onoliko koliko je neophodno da obave svoj deo poslica, a pri tome misle da su mnogo vazni (politicari, diplomate itd...). Ova prica je toliko ozbiljna, duboka i siroka, da neko ko razmislja kao ti, bez ozbiljnog truda to ne moze da isprati.