Jump to content


Photo
- - - - -

godisnjica titove smrti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3662 replies to this topic

#61 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 06 May 2009 - 08:26

Nego da obrnemo na vedrije teme

Jel ima ko ovdje da je ucestvovao u sletu?

Il nosio stafetu?


Sad mi je žao što nisam.
Beše neki dan u Utisku nedelje reči o Titu i njegovom vremenu. Govorili Igor Mandić, Vesna Pešić i Nenad Kecmanović. Interesantno da Igor i Vesna o Titu imaju bolje mišljenje sada nego u vreme dok je bio na vlasti. Pritom oni nisu bitno promenili svoje stavove, i dalje govore o nedostacima tog sistema sve do zločina koji su u njemu počinjeni, ali je ukupna ocena sada pozitivnija nego onda kada su imali čak i manje informacija o tamnoj strani režima.
Cenim da su za za takve njihove stavove "zaslužni" kritičari komunizma koji koriste manire gore i od najcrnjeg staljinizma, kojima je svaka laž kojom bi oblatili protivnika prihvatljiva, čak moralno opravdana. Zaslepljenost nekih antikomunista je jednaka ako ne i veća od zaslepljenosti mladih skojevaca koji su od obrazovanja imali samo partijske kurseve, informacije o svetu su dobijali isključivo na sastancima ćelije, a vrhunski autoritet im je partijski sekretar.
Lako je razumeti nekritičko prihvatanje jedne ideologije u vreme oskudnih informacija, nikakvih komunikacija sa svetom, siromaštva i rata, ali danas kada smo preplavljeni informacijama u svim mogućim oblicima samo um opterećen mržnjom može da bude isključiv do mere da ne vidi ni očigledno, da ne prihvata jednostavne istine.

Poželjno je pročitati tekst Todora Kuljica koji je gore Kinik postovao. Ako nije preveliki napor.

#62 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 06 May 2009 - 09:16

Ma nije bila kratka ni kad ste vi imali vlast - sto bi sad bila?

Nego, da je ti malo pruzis pa otpjevas "Druze tito mi ti se kunemo - da sa tvoga puta a ne skrenemo" ... kako bjese dalje?

I jos si mi duzan odgovor: Koga si volio najvise na svijetu?


Odgovorio sam ti na to pitanje. Mislim da smo se razumeli. :ph34r:

#63 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 May 2009 - 09:29

Mrznja?
Ma nema u meni nimalo mrznje... tacno se sjecam i momenta u kome je isparila i zadnja kap mrznje prema komunistima. Isparila je prije vise od decenije, onog trenutka kada je jedan starac, sa brojanicama u ruci, pricao sa mojim caletom i malo malo postavljao mu pitanje: "Oce li mi Bog oprostiti za Luku?". Taj starac, koga u njegov vakat nikakva sila zaustavit nije mogla - koji tako jurijase da mu po tome dase i nadimak Tempo, koji ako nije bio prvi do Tita - bijase do prvoga - je bio potpuno slomljen.

Kako da ga mrzim? I njega i njih i vas?

Ipak ostalo je prezira dovoljno.



Ajde opet jedan muzicki intermeco :ph34r:


Ko je pjevao?


Sva moja ljubav,
Pod ovim suncem,
Je za Tita.

I nikad ona,
Na drugog,
Da predje nece


#64 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 May 2009 - 09:33

Odgovorio sam ti na to pitanje. Mislim da smo se razumeli. :ph34r:


Ne nisi odgovorio - nego si probao da napravis prostavki stos.

Pitanje je potpuno legitimno i niti malo trolovanje - jer oslikava perverznu sustinu jednog vremena.

I nije ni napad na tebe licno - jer ne odgovaras u svoje ime, odgovaras u ime svoje "racunarske" generacije.

Koga si volio najvise na svijetu/

#65 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 06 May 2009 - 09:33

Mrznja?
Ma nema u meni nimalo mrznje... tacno se sjecam i momenta u kome je isparila i zadnja kap mrznje prema komunistima. Isparila je prije vise od decenije, onog trenutka kada je jedan starac, sa brojanicama u ruci, pricao sa mojim caletom i malo malo postavljao mu pitanje: "Oce li mi Bog oprostiti za Luku?". Taj starac, koga u njegov vakat nikakva sila zaustavit nije mogla - koji tako jurijase da mu po tome dase i nadimak Tempo, koji ako nije bio prvi do Tita - bijase do prvoga - je bio potpuno slomljen.

Kako da ga mrzim? I njega i njih i vas?

Ipak ostalo je prezira dovoljno.



Ajde opet jedan muzicki intermeco :ph34r:


Ko je pjevao?


Sva moja ljubav,
Pod ovim suncem,
Je za Tita.

I nikad ona,
Na drugog,
Da predje nece


Rekoh li ti ja da zavezhesh poganu jezichinu?

#66 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 06 May 2009 - 09:34

...mrznje prema komunistima.
...
"Oce li mi Bog oprostiti za Luku?".
...
Tempo


Ako si, povrh ovoga, uspeo da shvatish da su ovi kao Tempo bili prvo banditi & ubice pa dalje redom a negde kao na 10om - 11om mestu i komunisti onda su velika dela pred tobom. Takvih ima uvek i svuda a zastava koju nose zavisi najvise od prilika a daleko manje od ubedjenja/ideje/humanizma ( xe, xe, xe... ) i tome slicno.

#67 Slobodan Milosevic

Slobodan Milosevic
  • Members
  • 188 posts

Posted 06 May 2009 - 09:34

Mrznja?
Ma nema u meni nimalo mrznje... tacno se sjecam i momenta u kome je isparila i zadnja kap mrznje prema komunistima. Isparila je prije vise od decenije, onog trenutka kada je jedan starac, sa brojanicama u ruci, pricao sa mojim caletom i malo malo postavljao mu pitanje: "Oce li mi Bog oprostiti za Luku?". Taj starac, koga u njegov vakat nikakva sila zaustavit nije mogla - koji tako jurijase da mu po tome dase i nadimak Tempo, koji ako nije bio prvi do Tita - bijase do prvoga - je bio potpuno slomljen.

Kako da ga mrzim? I njega i njih i vas?

Ipak ostalo je prezira dovoljno.



Ajde opet jedan muzicki intermeco :ph34r:


Ko je pjevao?


Sva moja ljubav,
Pod ovim suncem,
Je za Tita.

I nikad ona,
Na drugog,
Da predje nece

Najveca greska druga Tita je sto ih nije dovoljno uklanjao, sve, do poslednjeg, nemilice, na buljuke, bez milosti. Sto se tice Tempa koji je plakao zbog tog Luke, to je samo zato sto je odrtaveo pa je postao obicna pizda, nema to veze ni sa cim.

#68 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 06 May 2009 - 09:34

Ne nisi odgovorio - nego si probao da napravis prostavki stos.

Pitanje je potpuno legitimno i niti malo trolovanje - jer oslikava perverznu sustinu jednog vremena.

I nije ni napad na tebe licno - jer ne odgovaras u svoje ime, odgovaras u ime svoje "racunarske" generacije.

Koga si volio najvise na svijetu/


Ma kakav shtos. Samo pitaj za Schmelinga.

#69 Slobodan Milosevic

Slobodan Milosevic
  • Members
  • 188 posts

Posted 06 May 2009 - 09:36

Ko je pjevao?

Ja cu da priznam ako ti kazes kako si vristao ti ili neko tvoj dok su ga seksualno zlostavljali, i u koji su ga telesni otvor zlostavljali.

#70 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 May 2009 - 09:44

Najveca greska druga Tita je sto ih nije dovoljno uklanjao, sve, do poslednjeg, nemilice, na buljuke, bez milosti. Sto se tice Tempa koji je plakao zbog tog Luke, to je samo zato sto je odrtaveo pa je postao obicna pizda, nema to veze ni sa cim.


Probali ste...
Ubijali ste sto ste stigli... za ono malo sto niste htjeli licno ubijati - lijepo ste napravili spisak pa spremili da posaljete kod "bacuske" na obradu.

Zajebao vas je jedino vas vlastiti poganluk. Jeste ubijali protivnike revolucije - al to nije nista prema tome kakve ste zvijeri postali ubijajuci se medjusobno.

#71 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 06 May 2009 - 09:49

...
Ako se po veličini sahrane meri veličina čoveka, dosad Titova sahrana je 25 godina bila neprevaziđena.
...

Ne meri se.
A i da je bio veliki, bio je veliki za sebe, svoju svitu i svoju partiju.

Nije razrešio međunacionalne tenzije posle 2. sv. rata jer je bitnije bilo eliminisati političke protivnike i uspostaviti vlast nego osuditi zločince za zločine.
Ničim nije doprineo ekonomskom razvoju Jugoslavije.

Da, bilo je mirno, bili smo cenjeni u svetu, ko je imao roditelje u Partiji, pa još i na nekoj poziciji, super je živeo, ali ništa nije ostavio za budućnost. Njemu na dušu ide nesposobna ekipa pajaca koja je vodila zemlju posle njegove smrti i ekonomski haos koji je nastao.

Lepa zemlja sa puno potencijala je nedugo zatim otišla u majčinu. Nije tu kriv Slobodan Milošević ili Tuđman ili Alija... kriv je onaj koji ih je napravio.

Kao dete visokog partijskog funkcionera znam dobro o čemu pričam.

#72 Slobodan Milosevic

Slobodan Milosevic
  • Members
  • 188 posts

Posted 06 May 2009 - 09:53

Ocigledno nije bilo dovoljno. Nego, ti ne rece u koju su rupu silovali neke od pomenutih i koliko su sati posle toga vristali.

A to oko ubijanja, ubijali, ubijali, pa sta onda. To je tako bilo od kad je sveta i bice tako. Nisu ubijali ni manje ni vise nego bilo ko pre njih, ali su zato doneli napredak ovde, a samo se to racuna.

#73 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 May 2009 - 09:53

Ja cu da priznam ako ti kazes kako si vristao ti ili neko tvoj dok su ga seksualno zlostavljali, i u koji su ga telesni otvor zlostavljali.


Napokon jedno iskreno priznanje koje pogadja sustinu.
Priznajes da je jebanje u mozak citave vase generacije - nista manje strasno od drugih vrsta sliovanja.

Jesi li probao da porazgovaras sa nekim o tome - ili i dalje u dubini duse krivis sebe samog?

#74 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 May 2009 - 09:57

Ma kakav shtos. Samo pitaj za Schmelinga.


Samo se dublje zakopavas.

Jel to najbolje sto umijes?

P.S. Raspitah se. Bijase neki manijak koji je u mantilu cucao u zbunju ispred zgrade i plasio djevojcice... Dok ga moja majka nije vidjela, iscupala sipku iz zive ograde i razvalila ga po glavi... jadnik je bjezeci od nje prloetio preko sred korza podgorickog i nedje se izgubio. E to je fakat - ostalo mogu samo da nagadjam - uskocio si u kanalizaciju i tamo mutira u kornjacu? Ti si taj, nesrecnice?

Edited by Jr, 06 May 2009 - 10:16.


#75 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 May 2009 - 10:02

Ako si, povrh ovoga, uspeo da shvatish da su ovi kao Tempo bili prvo banditi & ubice pa dalje redom a negde kao na 10om - 11om mestu i komunisti onda su velika dela pred tobom. Takvih ima uvek i svuda a zastava koju nose zavisi najvise od prilika a daleko manje od ubedjenja/ideje/humanizma ( xe, xe, xe... ) i tome slicno.


Shvatio bih ja - ali su mi dvije stvari onda nejasne:
1) Kako to da su vas, postene i casne komuniste - takvi vodili pola vijeka - a da im niste ni zucnuli?
2) Kako to da niti jedna druga ideja nije izbacila na vrh toliko olosa kao vasa?

Edited by Jr, 06 May 2009 - 10:03.