Jump to content

Photo
- - - - -

godisnjica titove smrti

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3662 replies to this topic

#31 dolenajugu

dolenajugu
  • Members
  • 2,614 posts

Posted 04 May 2009 - 19:08

Šta misliš kako bi on postupio 90. godine? Bili bi mi u EU 13.

jes da je pitanje u stilu onog šta bi bilo da su babi što deda ima, al sam se često pitao šta bi on uradio 90.......mislim, koliko god da je bio veliki meštar ipak bi to i za njega bila nova situacija, ako ništa ideologija za koju se čitav život zalagao je doživjela kolaps, ipak su se države raspadale........i nisam baš siguran da bi bilo ovo što Duma reče, al još sam manje siguran šta bi drugo moglo biti.
Možda je ipak bio na određen način i sretan čovjek da nije doživio ova vremena.

#32 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 04 May 2009 - 19:10

...
Sad se pitaj sta bi bilo da nije bilo Tita i komunista i da je zemlja usla u NATO kad je ta organizacija stvorena posle rata, sta bi bilo da nije bilo Tita i komunisticke partije i zemlja nesmetano usla u EEZ kad je nju pedesetih godina proslog veka osnovao De Gol??
...

Pa, recimo, da nije bilo komunista i Tita, 45. bi Draža Mihajlović i Ante Pavelić, zajedno sa vođama balista sa Kosova organizovali okrugli sto, dogovorili se o sazivanju ustavotvorne skupštine, raspisivanju parlamentarnih izbora. Ušli bi u EEZ pre Velike Britanije, koju De Gol nije baš gotivio, ali Dražu jeste, a Pavelić je imao tradicionalne prijatelje u Italiji i Nemačkoj, doduše manje više u zatvorima, izbeglištvu. Crvena armija bi se povukla van granica Jugoslavije uz izvinjenje zbog pričinjene štete i, naravno, nadoknadu štete. Dalje bi bilo kao i u svakoj bajci. Živeli bi sve do kraja života.

#33 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 04 May 2009 - 19:20

Pa, recimo, da nije bilo komunista i Tita, 45. bi Draža Mihajlović i Ante Pavelić, zajedno sa vođama balista sa Kosova organizovali okrugli sto, dogovorili se o sazivanju ustavotvorne skupštine, raspisivanju parlamentarnih izbora. Ušli bi u EEZ pre Velike Britanije, koju De Gol nije baš gotivio, ali Dražu jeste, a Pavelić je imao tradicionalne prijatelje u Italiji i Nemačkoj, doduše manje više u zatvorima, izbeglištvu. Crvena armija bi se povukla van granica Jugoslavije uz izvinjenje zbog pričinjene štete i, naravno, nadoknadu štete. Dalje bi bilo kao i u svakoj bajci. Živeli bi sve do kraja života.

:ph34r:
Bas sam bio nesto down danas (godisnjica kako i ne bi), ali ANTI-KGB je kao antidepressant, uvijek uveseli.

To sam ja pokusavao da objasnim nekom na jednoj drugoj temi. Od opcija koje smo imali, dobili smo najbolju. E sad, da li bi bilo bolje bolje da je Jugoslavija isla nekim putem zapadnih deomkratija - svakako, samo takva mogucnost tada nije postojala.

#34 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 04 May 2009 - 19:23

Mada ti to očigledno ne možeš da shvatiš, trebalo je tu mnogo pameti. Što se tiče privremenih prijatelja, misliš privremeno do smrti.
Čak su mu i na sahranu došli. On jeste išao malo levo, malo desno, ali je pametno birao kad i kako. Za to je trebalo mnogo pameti.
Sad, ako ti veruješ da je to samo sreća, nek ti bude. Šta misliš kako bi on postupio 90. godine? Bili bi mi u EU 13.

Ja cu ti reci sta je Chercil rekao: u politici ne postoje prijatelji, vec samo interesi.

Da ti je Tito ziveo do devedesetih, on bi ti zavrsio na isti nacin kao i Causesku, Zapad bi se okrenuo protiv njega sto vama ocigledno nije jasno, jer se SSSR raspao i kao takva zemlja i pokretac ‘’nesvrstanih’’ sa ociglednom anti-zapadnom i anti-kolonijonalnom ideologijom, takva zemlja ti je istekla rok trajanja. Da te podsetim od svih tih komunistickh diktatora posle Tita, jedini ko je slobodno putovao i bio ugoscen na Zapadu tokom hladnog rata je bio bas rumunski diktator Causesku, a vidis kako je zavrsio. Milosevic je pokusao da vodi nesvrstnu politiku sa bliskoscu sa Rusima, ali to ne moze posle pada berlinskog zida, hladan rat je zavrsen a samim tim i SFRJ.

To sto se i dalje vecina vas lozi ‘’dosli na grob’’ , pa i Ronald Regan i Margareth Thacher su dali najvisu pocast Leonid Breznjevu, da bi 8 godina kasnije srusili taj komunizam bas oni. To ti se zove diplomatska igra, tako su dosli i Titu na sahranu, ne zato sto su ga voleli, vec zato sto su to sve diplomatske igre hladnog rata.

#35 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 May 2009 - 19:34

...Šta misliš kako bi on postupio 90. godine?...

pa najvjerovatnije bi na prepunom stadionu jna primao stafetu od zadihanog jeremica...
sloba bi sjedio tik uz njega i grlio azema vlasija sve mu objasnjavajuci da je slet nadmasio proslogodisnji.
tadic bi kontrolisao da u pocasnu lozu slucajno ne udje neko nepozvan.
itd
itd

#36 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 May 2009 - 19:51

RIP druže Tito.

#37 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 04 May 2009 - 21:17

Ovi koji su ga voljeli vise od mame i tate - jos uvijek ne kapiraju na kakvu su perverziju bili navuceni

Spoiler! --Click here to view--

edit: forum u crhomeu ne radi savrseno :ph34r:

Edited by Jr, 04 May 2009 - 21:50.

#38 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 04 May 2009 - 21:32

Ovi koji su ga voljeli vise od mame i tate - jos uvijek ne kapiraju na kakvu su perverziju bili navuceni

Spoiler! --Click here to view--
</div>
</div>

Super video.

#39 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 May 2009 - 21:35

Druze Tito, Miti se kunemo.(Jebem li ga ko je Mita, al' se nadam da je bolji od Tita)

Jebeni ispirac mozga!!!
Najveci hipnotizer na svetu, uspeo je 20 miliona ljudi da ubedi da neveruju u Boga, da ne slave Bozic,krsnu slavu,Uskrs... ,ali je zato svoj rodjendan proglasio za najveci drzavni praznik.
Pricao je sirotinji o jednakosti, a vozikao se u mercedesima i rols-rojsevima u vreme kada je vecini ljudi fica bio samo pust san, onima koji su imali fabrike, imanja itd koja su njihove porodice generacijama sticale sve je oduzimao u ime naroda i drzave, iako je on sam imao mnogo vise od njih i nije mu padalo na pamet da se toga odrekne.

Sporedan lik u filmu "Tito i Ja".

Kontraverzna licnost.Diktator, zajebant, vodio odlicnu spoljnu politiku, losu unutrasnju. Ostao poznat kao izumitelj drustvene igre "samoupravljanje" u kojoj je cilj da do 3 popodne popijes sto vise kafa u preduzecu.

ЖИВЕО ДРУГ ТИТО... ЖИВЕО... И УМРО...

copy/paste

#40 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 04 May 2009 - 22:09

Druze Tito, Miti se kunemo.(Jebem li ga ko je Mita, al' se nadam da je bolji od Tita)

Jebeni ispirac mozga!!!
Najveci hipnotizer na svetu, uspeo je 20 miliona ljudi da ubedi da neveruju u Boga, da ne slave Bozic,krsnu slavu,Uskrs... ,ali je zato svoj rodjendan proglasio za najveci drzavni praznik.
Pricao je sirotinji o jednakosti, a vozikao se u mercedesima i rols-rojsevima u vreme kada je vecini ljudi fica bio samo pust san, onima koji su imali fabrike, imanja itd koja su njihove porodice generacijama sticale sve je oduzimao u ime naroda i drzave, iako je on sam imao mnogo vise od njih i nije mu padalo na pamet da se toga odrekne.

Sporedan lik u filmu "Tito i Ja".

Kontraverzna licnost.Diktator, zajebant, vodio odlicnu spoljnu politiku, losu unutrasnju. Ostao poznat kao izumitelj drustvene igre "samoupravljanje" u kojoj je cilj da do 3 popodne popijes sto vise kafa u preduzecu.

ЖИВЕО ДРУГ ТИТО... ЖИВЕО... И УМРО...

copy/paste

Pa, ipak je malo drukčije. Nije neko dostignuće što sad mogu da se slave Božić, i Uskrsi, po tebi, mada, u mojoj kući su se uvek slavili, kao i Prvi maj, i niko nije branio. Mercedesi i roleri su se vodili i pripadali državi & armiji, njima su i ostali kao i sva pominjana imovine - nije bilo računa u Švajcarskoj, niti vila na svastikino ime.
A danas ? Mercedesa i drugih koliko voliš. Ali ne za raju. Fabrike su oduzete drugi put, od onih koji su radili u njima, demontirane i ugašene. Narod crkava, fiće se ne prave, ali ima mnogo malih titića

#41 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 May 2009 - 22:17

Pa, ipak je malo drukčije. Nije neko dostignuće što sad mogu da se slave Božić, i Uskrsi, po tebi, mada, u mojoj kući su se uvek slavili, kao i Prvi maj, i niko nije branio. Mercedesi i roleri su se vodili i pripadali državi & armiji, njima su i ostali kao i sva pominjana imovine - nije bilo računa u Švajcarskoj, niti vila na svastikino ime.
A danas ? Mercedesa i drugih koliko voliš. Ali ne za raju. Fabrike su oduzete drugi put, od onih koji su radili u njima, demontirane i ugašene. Narod crkava, fiće se ne prave, ali ima mnogo malih titića

--------------------------------
nista licno...vidi potpis na kraju

#42 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 04 May 2009 - 22:23

Hvala ti druze Tito sto si nam doneo Ustav iz 1974, i barem pokusao da civilizujes neobrazovana i divlja balkanska plemena.
:ph34r:

#43 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 May 2009 - 22:38

Pa naravno da su i Gustav Streseman (DVP), inace poznat po svojoj otvorenoj anti-poljskoj politici, kao i tadasnja SPD kao glavni nosioci slabasne Vajmarske republike/demokratije imali veliku odgovornost za ono sto se kasnije dogodilo. Pojava Hitlera nije bila slucajna i ona je rezulat dugacke nacional-socijalisticke evolucije u Nemackoj jos od ujedinjenja 1871. i posebno od momenta posle toga kad se Bismark okrenuo socijalistickom planiranju.
Isto tako je i Milosevic kao i njegov sistem proizvod evolucije Titovog istema. Nikakvi veliki sistemski lomovi se tu izmedju nisu dogadjali. Medjutim, i Slovenija je evoluirala iz tog Titovog sistema, samo sto je kod njih evoluiralo nesto drugo u odnosu na nas udbaski sistem.

Da, to je jedna statistika. Sto nam ne pokazes statistiku o BNP-u, standardu ili recimo o broju izbeglih, poginulih i opljackanih od Tileta pa sve do danas? Izvlacenjem iz konteksta se statistikom moze svasta dokazati.

E jebiga Andurile. Sad cu stvarno da pocnem da mislim da zaista verujesh u ovo sranje da je Tito kriv za sranje. Pa kako moze nesretni Streseman da bude odgovoran za pojavu Hitlera? Ako krenesh tom linijom, mogao bi josh malo pa svakog da optuzhish za sve. Kao da je Nemacka 20/30tih bila izolovana od spoljashnjeg sveta, kao da se razvijala po nekoj svojoj unutrashnjoj logici na koju nishta spolja nije moglo da utiche. Mislim, u takvom stavu se krije potpuno zabashurivanje pravih uzroka WWII, i sve se svaljuje na neki Hitlerov fanatizam/ludilo, koji je proizashao iz semena fanatizma koje je bilo duboko u bicu Nemacke i moralo je kad tad proklijati. Skroz zanemarujesh istorijske i ekonomske okolonosti koje su dovele do WWII. Iskreno, mislim da ponekad poniresh u takav fatalizam da me prosto jeza podidje; kao da chitam originalne zapise Tarabica ili inih, kad vidim ono tvoje izmedjuredno "moralo je tako da bude"...

A shto se tiche statistike koju si iskomentarisao, nisi ukapirao nameru gospodina. Prochitaj njegove ranije postove pa cesh videti da je vash. :ph34r:

Ja imam teoriju po kojoj ti u stvari radis za KGB ili neku slicnu sluzbu sa zadatkom da kompromitujes antikomuniste. Zbog tvojih aktivnosti tj. gluposti na ovom forumu njima ne samo da je neprijatno, nego im sigurno nanosis i ogromnu politicku stetu.

Uvek mi je bio sumnjiv njegov diletantski srpskohrvatski...

#44 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 05 May 2009 - 11:49

Sto je ovo utihnulo?

Ajmo brzo - pioniri titovi, sramota da ne posadite po 107 postova do dana mladosti :ph34r:

Kako su vas to ucili? Sram vas bilo. A tolko je toga ucinio za vas. Iz svake knjige vas je gleda, sa svakog zida su bas u vas bile uperene njegove oci.

Jad i bijeda...

#45 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 05 May 2009 - 12:01

Koja je to lopurda bio !
Svaka mu čast !