Jump to content

Photo
- - - - -

godisnjica titove smrti

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3662 replies to this topic

#16 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 04 May 2009 - 13:46

Samo mali dodatak - SSSR je bio drzava supersila od koje su se tresle gace celom svetu u to vreme, a SFRJ je bila drzavica sa 20 miliona stanovnika koja je vesto balansirala izmedju istoka i zapada. Ipak je to velika razlika - dovoljno je porediti sahranu pod lipom naseg novog srpskog Tita i onog pravog, pa zakljuciti gde smo bili i gde smo sada. No, sam Tile sa svojim sistemom nam je ostavio Milosevica i takve kao on u nasledstvo sve do danas.

Ali pogledaj ko su mi bili najblizi svetski saradnici: Idi Amin, Causesku, Yaser Arafat, Gadafi, Sadam Husein, Kim Il Sung, Naser, Pot Pot....od njih svaki normalni drzavnik bi bezao kad bi ti takavi ljudozderi i diktatori bili najblizi svetski saradnici. To sto je za vreme hladnog rata kao sto neko vec rece, imao vise srece nego pameti...to je vise zato sto je na Zapadu prevladala politika: neprijetelj mog neprijatelja je moj PRIVREMENI prijatelj:)
Tako je moglo sve dok postoji SSSR i hladan rat, cim je pao SSSR ta vestacka drzava je takodje unistila samu sebe od kadrova koji su svi do jednog dolazili iz njegove partije Saveza komunista i njegove kumrovacke skole i DB sluzbi. Sto neko rece, da je ta zemlja gradjena na cvrstim temeljima visepartijske parlamentarne demokratije, postivanju ljudskih prava, gde neradinci otimaju imovinu radim i sposobnima...ne bi se ona tako lako raspala. Neko vec pametno napisa na glavnim vestima:

Ne krivim Tita toliko za zločine, koje je njegova partija počinila nad neistomišljenicima, a koje može da ignoriše samo slep. Mnogo više ga krivim za korupciju sistema vrednosti. U njegovo vreme i njegovim akcijama, neobrazovanost je zamenila obrazovanost, poltronstvo je zamenilo ambiciju, selo je zamenilo grad, ideologija je zamenila patriotizam, nerad je zamenio rad, ... Sistem vrednosti, koji je on instalirao, i dan danas osećaju na svojoj koži generacije koje ga i ne pamte. Obeležio nas je kao niko u istoriji.
(Rođen posle Tita, 4. maj 2009 12:47)

Oni koji sada govore da se tada bolje zivelo, neka se podsete da li se taj lagodan zivot zasnivao na ustedjevinama ili na kreditima. Jasno, tada smo vise trosili nego sto smo zaradjivali, sada nasa deca placaju ceh i djavo dolazi po kamatu.
BOJIM SE DA SMO MI LOSE VASPITANA DECA NEODGOVORNOG RODITELJA, KOJI SE NIJE POBRINUO DA IH OSPOSOBI DA BUDU ODGOVORNI I VREDNI, NEGO IH JE VASPITAO U DUHU MORALNO POLITICKE PODOBNOSTI, KOJA SE SADA PRESLIKALA U PARTIJSKU PODOBNOST, A TO JE KATASTROFALNA PODLOGA ZA BILO KAKAV NAPREDAK! To sto nismo uspeli da sprovedemo ni cestitu tranziciju, nego smo se do krvi potukli oko nasledstva, a to nasledstvo je takodje bazirano na teskoj otimacini i sto jedini u Evropi nismo vratili oteto, govori nam da nismo priznali svoje greske, pa prema tome nismo bili u stanju ni da ih ispravimo. Zbog toga tapkamo u mestu i nazadujmo u svakom pogledu. Dok ne budemo sposobni da preuzmemo odgovornost za svoje greske, nema nam napretka. Ne vredi se osvrtati unazad, uvek smo dobijali ono sto smo zasluzivali, dobro i lose, ali previse smo loseg semena posejali i sa Titom i posle njega, pa se ne treba cuditi sto sada beremo gorke plodove.
(Gorki plodovi, 4. maj 2009 12:03)

#17 Looney Tunes

Looney Tunes
  • Members
  • 631 posts

Posted 04 May 2009 - 14:17

...
Ako se po veličini sahrane meri veličina čoveka, dosad Titova sahrana je 25 godina bila neprevaziđena.
Tek je pogreb Ivana Pavla Drugog po brojnosti i sastavu nadmašio "samit" kraj Brozovog odra.

Dzaba ti to pises, Muras. Procitaj ovu individuu koja si je dala nick Anti-KGB - Jozo je tiranin, diktator, a to sto mu je na sprovod dosao cijeli svijet, kao ni jednom drzavniku ikad - to je sto bi Borg rekao Irelevant. Resistance is futile, you will be asimilated... u nacionalne torove. A bratstvo i jedinstvo je dobro i pozeljno siriti samo ako pise na nogama lijepih djevojaka :ph34r:

#18 IVANN

IVANN
  • Banned
  • 269 posts

Posted 04 May 2009 - 14:17

Ne krivim Tita toliko za zločine, koje je njegova partija počinila nad neistomišljenicima, a koje može da ignoriše samo slep. Mnogo više ga krivim za korupciju sistema vrednosti. U njegovo vreme i njegovim akcijama, neobrazovanost je zamenila obrazovanost, poltronstvo je zamenilo ambiciju, selo je zamenilo grad, ideologija je zamenila patriotizam, nerad je zamenio rad, ... Sistem vrednosti, koji je on instalirao, i dan danas osećaju na svojoj koži generacije koje ga i ne pamte. Obeležio nas je kao niko u istoriji.

Da li ti govoris o danasnjem vremenu??
Da li prepoznajes danasnjicu u tvojim recima?

#19 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 04 May 2009 - 14:28

Dzaba ti to pises, Muras. Procitaj ovu individuu koja si je dala nick Anti-KGB - Jozo je tiranin, diktator, a to sto mu je na sprovod dosao cijeli svijet, kao ni jednom drzavniku ikad - to je sto bi Borg rekao Irelevant.

Diktator je bio samo nadprosecan. Diktator koji je imao nameru da umre na prestolu ali od starosti i voljen od svojih podanika.

Ako se po veličini sahrane meri veličina čoveka, dosad Titova sahrana je 25 godina bila neprevaziđena.
Tek je pogreb Ivana Pavla Drugog po brojnosti i sastavu nadmašio "samit" kraj Brozovog odra.

A kako se kotira Bob Marley?

#20 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 May 2009 - 14:30

Da li ti govoris o danasnjem vremenu??
Da li prepoznajes danasnjicu u tvojim recima?

Sve u svemu, ispade da je bilo mnogo bolje pre WWII, s obzirom da je dvaput neobrazovanost zamenila obrazovanost, poltronstvo zamenilo ambiciju, selo zamenilo grad, ideologija zamenila patriotizam, nerad zamenio rad. Blago onima koji su zhiveli u kraljevini Jugoslaviji i za vreme WWII. To mora da je bilo uzhivanje.

#21 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 04 May 2009 - 14:44

Aleksa Djilas:

:ph34r:

R.I.P Tito. Nisi bio najbolji ali si bio daleko bolji od ovih danasnjih "lidera."

#22 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 04 May 2009 - 15:00

Ne treba izostaviti ni sahranu Djindjica iz tog poredjenja.

Inache, po ovoj tvojoj logici je i Gustav Štreseman odgovoran za pojavu Hitlera, zar ne? Ko je odgovoran za pojavu Ante Pavelica? Da nije opet Tito? Da nije opet socijalistichki sistem?

Ma jok, naravno, nego treba na svaki nachin napljuvati socijalizam, da se opet neko ne seti da otima poshteno otetu imovinu. Zato je Tito danas kriv i i za ponovnu pojavu ustashtva i chetnishtva. Jer, poznato je da ovi pokreti nisu postojali do posle Titove smrti. U WWII su se partizani borili sa veshto kamufliranim vanzemaljcima.

Pa naravno da su i Gustav Streseman (DVP), inace poznat po svojoj otvorenoj anti-poljskoj politici, kao i tadasnja SPD kao glavni nosioci slabasne Vajmarske republike/demokratije imali veliku odgovornost za ono sto se kasnije dogodilo. Pojava Hitlera nije bila slucajna i ona je rezulat dugacke nacional-socijalisticke evolucije u Nemackoj jos od ujedinjenja 1871. i posebno od momenta posle toga kad se Bismark okrenuo socijalistickom planiranju.
Isto tako je i Milosevic kao i njegov sistem proizvod evolucije Titovog istema. Nikakvi veliki sistemski lomovi se tu izmedju nisu dogadjali. Medjutim, i Slovenija je evoluirala iz tog Titovog sistema, samo sto je kod njih evoluiralo nesto drugo u odnosu na nas udbaski sistem.

Freedom in the World 1973-2009

Da, to je jedna statistika. Sto nam ne pokazes statistiku o BNP-u, standardu ili recimo o broju izbeglih, poginulih i opljackanih od Tileta pa sve do danas? Izvlacenjem iz konteksta se statistikom moze svasta dokazati.

Edited by Anduril, 04 May 2009 - 15:13.

#23 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 04 May 2009 - 15:03

Sve u svemu, ispade da je bilo mnogo bolje pre WWII, s obzirom da je dvaput neobrazovanost zamenila obrazovanost, poltronstvo zamenilo ambiciju, selo zamenilo grad, ideologija zamenila patriotizam, nerad zamenio rad. Blago onima koji su zhiveli u kraljevini Jugoslaviji i za vreme WWII. To mora da je bilo uzhivanje.

Prvo dvadesete i tridesete godine proslog veka se ne mogu poredeti niti u Americi ili Britaniji, jer su civilizacijske vrednosti napredka drustva otisle daleko, i to nema veze sa Titom ili KPJ partijom, vec gde se nalazio razvoj ljudskog drustva. Ne moze se porediti Britanija ili Amerika sa dvadesetim i tridesetim godinama proslog veka sa onim sto se desavalao sezdesetih ili sedamdesetih godina, a to su upravo komunisti radili.
Vasi isprani mozgovi sa ekstemne levice uglavnom se svode u KPJ teoriji: za vreme Kraljevnie Jugoslavije nije bilo TV, ali za vreme Tita jeste. Za vreme Kraljevnie Jugsolavije nije bilo besplatnog zdravstva za sve, ali u vreme Tita jeste. Pa ja cu ti reci da i u Britaniji nije bilo TV pre II sveskog rata, ali niti u Americi. Ja cu reci da niti u jednoj zemlji u Evropi pre II svetskog rata nije bilo besplatnog zdravstva i skolstva za sve, a posle II svetskog rata to je uvedeno u svim zemljama i istocne i zapadne Evrope, pa cak i one zemlje Varsavskog pakta i to nema nikakve veze sa Titom i partijom, vec razvojem ljudskog drustva. Sad se pitaj sta bi bilo da nije bilo Tita i komunista i da je zemlja usla u NATO kad je ta organizacija stvorena posle rata, sta bi bilo da nije bilo Tita i komunisticke partije i zemlja nesmetano usla u EEZ kad je nju pedesetih godina proslog veka osnovao De Gol??
Da je zemlja bila u tim organizacijama i postojala sloboda govora, sloboda stampe, zasticena ljudska prava, zasticena privatna imovina, parlamentarna demokratija a komunisti ostali u Moskvi kod Staljin, ja ti garantujem da ne bi bilo Brozovih kadrova poput Slobodana Milosevica, Mire Markovic, udbasa Seselja, Titovog poltrona i JNA generala Franjo Tudjmana, Kadijevica…….i ostalih poltrona tog drustva i ono sto je najbitnije ne bi bilo niti ratova devedesetih. Taj rat su izazvali Titovi kadrovi i niko drugi da bi opstali na vlasti posle pada berlinskog zida. To sto vi a pogotovu iz Bosne mislite da druge opcije ne bi bilo da nije bilo Tita i da bi planeta stala bez njega, neko vam mora reci da ste zesce indoktrinirani.

#24 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 May 2009 - 15:18

A kako se kotira Bob Marley?

nije moj komentar...
preneseno je iz "danas"-a iz 2005.
izvinjavamo se.
cio tekst
http://213.244.238.3.../terazije1.html

edit
btw licno ne volim nikakve spektakularne sahrane.
vise su po mom ukusu one skromne, sklonjene od ociju javnosti.
ako me pamcenje ne vara, mislim da su de golova i miteranova bile neke od takvih...

Edited by muras, 04 May 2009 - 16:42.

#25 IVANN

IVANN
  • Banned
  • 269 posts

Posted 04 May 2009 - 15:22

Taj rat su izazvali Titovi kadrovi i niko drugi da bi opstali na vlasti posle pada berlinskog zida. To sto vi a pogotovu iz Bosne mislite da druge opcije ne bi bilo da nije bilo Tita i da bi planeta stala bez njega, neko vam mora reci da ste zesce indoktrinirani.

Vidim sve znas , a da li znas i ovo

A ko je izazvao svecku krizu?
Ko je napravio sve ove viruse sto se iznenada pojavljuju sa smesnim nazivima ?

#26 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 04 May 2009 - 15:29

Za razne svetske zavere pitaj nekog drugog.

#27 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 May 2009 - 15:33

sudeci po imenu...hmm

...mozda da zaviris pod lipu?

#28 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 04 May 2009 - 17:29

Za razne svetske zavere pitaj nekog drugog.

Ja imam teoriju po kojoj ti u stvari radis za KGB ili neku slicnu sluzbu sa zadatkom da kompromitujes antikomuniste. Zbog tvojih aktivnosti tj. gluposti na ovom forumu njima ne samo da je neprijatno, nego im sigurno nanosis i ogromnu politicku stetu.

#29 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 04 May 2009 - 17:36

Ja imam teoriju po kojoj ti u stvari radis za KGB ili neku slicnu sluzbu sa zadatkom da kompromitujes antikomuniste. Zbog tvojih aktivnosti tj. gluposti na ovom forumu njima ne samo da je neprijatno, nego im sigurno nanosis i ogromnu politicku stetu.

Djes ba jaranice, sta ima bona kod tebe???

#30 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 04 May 2009 - 18:55

To sto je za vreme hladnog rata kao sto neko vec rece, imao vise srece nego pameti...to je vise zato sto je na Zapadu prevladala politika: neprijetelj mog neprijatelja je moj PRIVREMENI prijatelj:)

Mada ti to očigledno ne možeš da shvatiš, trebalo je tu mnogo pameti. Što se tiče privremenih prijatelja, misliš privremeno do smrti.
Čak su mu i na sahranu došli. On jeste išao malo levo, malo desno, ali je pametno birao kad i kako. Za to je trebalo mnogo pameti.
Sad, ako ti veruješ da je to samo sreća, nek ti bude. Šta misliš kako bi on postupio 90. godine? Bili bi mi u EU 13.

Oni koji sada govore da se tada bolje zivelo, neka se podsete da li se taj lagodan zivot zasnivao na ustedjevinama ili na kreditima. Jasno, tada smo vise trosili nego sto smo zaradjivali, sada nasa deca placaju ceh i djavo dolazi po kamatu.

Sreća, pa se sad ne zadužujemo ni mi, a o Hrvatima i da ne pričam. U njegovo vreme, kad su uzimani krediti to se itekako videlo.
To je suštinska razlika. HR je danas sredila puteve, ali ima veći dug od bivše SFRJ. Ovde ni to.

Ja imam teoriju po kojoj ti u stvari radis za KGB ili neku slicnu sluzbu sa zadatkom da kompromitujes antikomuniste.
Zbog tvojih aktivnosti tj. gluposti na ovom forumu njima ne samo da je neprijatno, nego im sigurno nanosis i ogromnu politicku stetu.

Još samo da kaže da je Tito bio staljinista, a najverovatnije i saradnik KGB-a.

Veliki problem je što je Tito napravio državu zasnovanu na kultu ličnosti. Dok se držao taj kult, uključujući i fazu "i posle Tita Tito",
držala se i država. Sa rušenjem kulta srušila se i država. Nisu izgrađene institucije koje bi zamenile Tita. Glupo je za to kriviti njega.
On je napravio sistem koji je dobro funkcionisao dok je on živ.