Jump to content


Photo
- - - - -

Zivot van civilizacije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 11 April 2013 - 22:08

Danas naletim na ovaj clanak:

 

http://www.guardian....caught-27-years

 

i padne mi na pamet nas Sapunar. Ovaj lik je 27 godina zivio sam u sumi. Dvadeset i sedam godina.

Krao hranu iz nekih kampova, nekome dodijalo, pa ga zgombali. Nikome nije nazao ucinio, osim kradje hrane.

 

Nekako mi ga zao. Ocigledno je da mu je takav zivot odgovarao, sada ce ga media razapet, stavice ga u zatvor da ga kao rehabilituju, neko ce napraviti milione na njegovoj prici, nadam se da ce on.

 

Ima u tom nacinu zivota nesto, nije da nema. Volio bi da je sapunar imao ta damu i da ode u sumu, pa da nam poslije desetak godina opise kako je bilo.

 

Interesantna prica, make of it what you want. :)

 

 

 

 



#2 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 11 April 2013 - 23:51

Zanimljivo. Nekad sam zivio na Aljasci i upoznao nekoliko takvih. Osobenjaka ove ili one vrste, samotnika. Razlika izmedju ovoga i njih je da nisu krali. Zivjeli su u nekakvoj rupi ili brvnari, a onda bi prodali/razmijenili nekakva krzna ili rukotvorine za ono sto im je bilo potrebno (municija, gorivo i sl.).

 

I ja sam kao klinac razmisljao o takvom zivotnom stilu, pa odustao na vrijeme. Zakljucio sam da je hipokritican.

S jedne strane izigravas Tarzana ili Robinsona, neovisnog o civilizaciji, a kad ti nesto ustreba odes do te iste civilizacije i trgujes (ili krades).

 

Imas te hipokrizije i u svakodnevnijem drustvu. Npr. neki tip pusti kosu i bradu, obuce crnu kozu, kupi Harley-Davidson, postane "biker" i tako pokaze da je "teski" individualac - pa ode na neki "bike rally" i druzi se sa jos 100 000 takvih "teskih individualaca" koji su svi identicni.



#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 April 2013 - 20:29

Jedini koji je bio doista iskren u tome bio je legendarni Teodor Kazinski, matematicar i terorista, poznat kao Unabomber... Hebiga, steta samo sto je bio malo, well, nasilan. Inace je doista jako dobro promisljao zivot u divljini, samodovoljnost, skupljanje i gajenje bilja na maloj skali, itd. A odlicno je u onom svom manifestu ismejao ove pomodne "ekoloske levicare".

 

Na kraju ga rodjeni brat potkaza FBI-iju, tako da sad izdrava par hiljada godina robije koliko je dobio.



#4 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 12 April 2013 - 21:08

Zakazao mu genij.



#5 milicailic213

milicailic213
  • Banned
  • 97 posts

Posted 06 June 2013 - 08:58

Kakvo je drustvo postalo, takva ideja sume i samoce deluje cesto divno, onako rajski.



#6 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 06 June 2013 - 14:34

priroda je lepa kada se posmatra vikendaški ili turistički, ali je surova za dugoročan život. da je tako rajska i krasna ne bismo pravili brane, ograde, konačno i naselja izolovana od divlje prirode.



#7 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 June 2013 - 14:50

...

 

Kakvo je drustvo postalo, takva ideja sume i samoce deluje cesto divno, onako rajski.

 

 

Mother Nature is f'n' bitch.

 

...



#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 June 2013 - 15:25

Kakvo je drustvo postalo, takva ideja sume i samoce deluje cesto divno, onako rajski.

Mislim da velika vecina ima polu rjesenje, nazad u selo. 



#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 June 2013 - 18:41

...

 

Mislim da velika vecina ima polu rjesenje, nazad u selo. 

 

To vecina otpala sa motike.

 

Ali, - ne bavi se onim sto najbolje treba da zna, vec politicki palamudi.

 

...