Jump to content

Photo
- - - - -

Domaći rap, hiphop (ex-yu, BHS)

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
106 replies to this topic

#46 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 22 April 2013 - 13:47

Bacili i moj burazer, brzo ce i zajednicki album.

Bas mi se svidja ova stvar, nije sto ih znam, ali i beat i tekst su mi odlicni.

#47 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 22 April 2013 - 14:51

@T-Mac:

Sorry sto sam indiskretan ali...koliko imas godina?

#48 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 22 April 2013 - 15:18

E da, nemam pojma da li ista valjaju ovi omladinci generalno, ali ova stvar izuva iz shuziju (a plus je spot sniman u mom bloku), prva dvojica imaju opasan flow:

Edited by Chaos Is Me, 22 April 2013 - 15:19.

#49 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 22 April 2013 - 16:47

@T-Mac:

Sorry sto sam indiskretan ali...koliko imas godina?

23. Što?

#50 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 22 April 2013 - 17:26

Pa, vidim da si fan VIP-a, a kontao sam da takvih nema nakon punoletstva.  :) Opustencija.

#51 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 23 April 2013 - 08:39

E da, nemam pojma da li ista valjaju ovi omladinci generalno, ali ova stvar izuva iz shuziju (a plus je spot sniman u mom bloku), prva dvojica imaju opasan flow:

To je ovaj beat, uglavnom su svi u okolini radili domace verzije.  Momci su pokidali, mada je beat premocan.

#52 JYD

JYD
  • Members
  • 4,431 posts

Posted 23 April 2013 - 20:30

adolescenti ili ne (a ne mislim da jesu nesto posebno) VIP je sto se tice produkcije svetlosnim godinama ispred bilo koga na nasoj sceni, barem bio u svoje vreme mada koliko vidim i dalje su kad im se hoce

ajde sto mozda imaju vise kinte i bolju opremu ili sta vec pa zvuce bolje, ali oni i generalno bassivity ekipa su jedini imali ideju kako to treba da zvuci ili bolje reci da ne mora da zvuci kao cypress hill za razliku od ostatka scene pre 6-7 godina

#53 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 23 April 2013 - 21:18

Pa, vidim da si fan VIP-a, a kontao sam da takvih nema nakon punoletstva.  :) Opustencija.

Ima nas, ima nas :)

Momci su nenadjebivi na našoj sceni ( ako uopšte postoji hip-hop scena u Srbiji ). Posebno Relja. Šteta što su usporili malo, pa ne izbacuju više muziku.

Malo mi je krivo što ih nisam slušao kad sam bio tinejdžer, išao na nastupe i tako to. Tad sam slušao samo američki rep.

#54 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 24 April 2013 - 06:33

VIP je tim prvim albumom produkcijski otisao daleko u odnosu na ostatk scene, najvise zahvlaljujuci Vanji koji je kidao i bitove i produkciju. Relja je odlican mc, Ikac ima zanimljiv flow ali su mu tekstovi uglavnom na nivou djeteta od 14 brate brate.

To sto su produkcijski oni radili, jedan Tram 11 je radio 5 godina ranije u Hrvatskoj, mada je citava ta hrvatska rep scena bila predobra u 90tim i daleko ispred bilo koje u okruzenju.

Sto se VIP tice, daleko su od nenadjebivih, ispali su oni iz tog tripa vec posle prvog albuma.

Ali realno su ucinili dosta za scenu.

Ja bih preporucio Konza Snostru,  i tekstovi i bitovi i spotovi, pa i solo projekta dvojca. Bekrija kida.

Mada ste mozda vec pisali o njima. I postoji srpska scena, imajte malo postovanja i za likove koji su radili rep kad ljudi nisu imali pojma ni sta je to.

edit:jebem li ga, nece fino da izbaci ove spotove.

http://www.youtube.com/watch?v=AC9VHtqecS8

Edited by FlyingLotus, 24 April 2013 - 06:43.

#55 JYD

JYD
  • Members
  • 4,431 posts

Posted 24 April 2013 - 19:28

Relja kidalica.

lici il se ja tripujem?

edit

btw izasao novi bad copy

Edited by JYD, 24 April 2013 - 20:40.

#56 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 24 April 2013 - 23:15

Ako su ovo ti "nenadjebivi" voleo bih da umrem slep i gluv.

#57 JYD

JYD
  • Members
  • 4,431 posts

Posted 25 April 2013 - 09:39

e sad do kurca, uzmemo najgoru pesmu 5-6 godina posle prajma i proglasimo pobedu

pricao sam o kvalitetu produkcije ne generalno o kvalitetu zato sto je to stvar ukusa

njihova glupa pesma je opet bolje skockana i isplanirana od glupe pesme nekog drugog

#58 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 25 April 2013 - 13:02

Uzeo si verovatno jednu od najgorih pesama koju su uradili u karijeri + ova reklama za Adidas umesto spota. 

I pored svega toga, nije tako loše.

#59 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 25 April 2013 - 15:49

Upoznah Relju pre 10-ak dana...

oduvek sam ga držao za isfuranog drkoša, ne znam zašto, valjda mi tako delovao u spotovima (ima takvu facu, šta li već), ali lik je po svoj prilici sasvim ok.

Otvorio je nedavno studio i produkcijsku kuću tu negde u blizini Božidarca (Bassivity Digital), a reče i da kreću sa snimanjem novog albuma VIP-a jerbo im se stari već izliz-o.

#60 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 25 April 2013 - 16:02

Vreme je bilo da izbace nešto novo. 

Biće kul ako sednu i skoncetrišu se samo na album, i da ga izbace u dogledno vreme. Prošli album je bio praktično kompilacija pesama koje su snimali od 2004.