Jump to content

Photo
- - - - -

Makroekonomija? (ekonomska politika i analiza)

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 05 April 2013 - 19:05

Brucoš sam na Ekonomskom fakultetu na BU i u drugoj godini biram smer. Najviše me zanima makroekonomija, odnosno "ekonomska analiza i politika", ali se plašim da upišem taj smer. Zanima me da li je moguće naći posao u vezi sa makroekonomijom, a da se prethodno ne aktiviram stranački? Kakav vid zaposlenja uopšte dolazi u opticaj sa takvim znanjem? Hvala unapred. :)

#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 April 2013 - 19:11

http://emlab.berkele...b_f08/intro.pdf

#3 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 15 April 2013 - 18:43

Zanima me da li je moguće naći posao u vezi sa makroekonomijom, a da se prethodno ne aktiviram stranački? Kakav vid zaposlenja uopšte dolazi u opticaj sa takvim znanjem? Hvala unapred. :)

Bold: Da, ako trazis posao u inostranstvu. Mozda ce ti trebati dodatna specijalizacija od godinu-dve dana na nekom stranom univerzitetu.

Secam se da je ranije (pre Bolonje) na Ekonomskom bio smer Statistika i informatika, i da nije bilo nezaposlenih ekonomista sa tim smerom na birou rada.

#4 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 15 April 2013 - 18:57

Bold: Da, ako trazis posao u inostranstvu. Mozda ce ti trebati dodatna specijalizacija od godinu-dve dana na nekom stranom univerzitetu.

Secam se da je ranije (pre Bolonje) na Ekonomskom bio smer Statistika i informatika, i da nije bilo nezaposlenih ekonomista sa tim smerom na birou rada.

Verovatno zato sto se vecina njih i nije bavila ekonomijom, strogo gledano, vec informatikom i informacionim sistemima, a poneko i statistikom.