Jump to content

Photo

Ugovoreni brakovi - tradicija se vraća

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 29 May 2013 - 16:20

šalim se, ali stvarno ima veze s sapunom.

#17 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 29 May 2013 - 21:12

sapunar ako budem radio pir zovem i nikom ne šaljem pozivnice nego mejlove.

takav je red

#18 BlueShade

BlueShade
  • Banned
  • 83 posts

Posted 01 June 2013 - 15:29

Tesko. Video sam podatak da je u Indiji I Kini najveci broj ubijenih novorodjenih devojcica. Jadne majke ih radije ubiju nego da ih puste da dozive njihovu sudbinu ziveci sa muskim divljacima. Pre nekoliko meseci je bio slucaj grupnog silovanja studenkinje u autobusu u New Delhi-ju ili skorije visestruko silovanaje devojcice od pet godina, isto u Indiji. Koji divljaci, fuj!

ne ubiju ih da ih sacuvaju nego jer nisu dobili dete "kako valja" , tj. sina

u kini 32 miliona muskaraca viska je rezultat one child policy

#19 BlueShade

BlueShade
  • Banned
  • 83 posts

Posted 01 June 2013 - 15:34

Mislim da si pogresno shvatio bar sto se tice Indije. Masovni abortusi u slucaju da zena nosi zensko dete je strasan problem u Indiji i bolnicama je zabranjeno da otkrivaju pol deteta, zena je za porodicu, jednostavno, breme. Evo ti link koji objasnjava:

http://abcnews.go.co...ory?id=15103950

povodom tih ugovorenih brakova i polozaja zena u inidiji, ne znam da li ste culi za slucaj "burning brides" gde porodica ubije nevestu ako nema dovoljno para da isplati miraz (siromasne devoke obicno miraz isplacuju u ratama) tako sto prijavi "incident u kuhinji"

#20 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 June 2013 - 04:30

povodom tih ugovorenih brakova i polozaja zena u inidiji, ne znam da li ste culi za slucaj "burning brides" gde porodica ubije nevestu ako nema dovoljno para da isplati miraz (siromasne devoke obicno miraz isplacuju u ratama) tako sto prijavi "incident u kuhinji"

Mucenje i spaljivanje se spominje u tekstu za koji sam postavio link.

#21 BlueShade

BlueShade
  • Banned
  • 83 posts

Posted 02 June 2013 - 12:40

ok.

#22 bojanwish

bojanwish
  • Members
  • 51 posts

Posted 25 November 2013 - 12:16

Nije samo u indiji ljudi, danas se i kod nas dogovaraju brakovi za odlazak u inostranstvo.

Ne moze se sreca kupiti!