Jump to content


Photo
- - - - -

Ukidanje nebeogradskih škola


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 16 February 2013 - 22:43

Ne znam šta očekuješ od nas: da dođemo u Beograd i proteramo sve one koji su se naselili u poslednjih 65 godina ili samo ove naseljene od kada su "liberali" na vlasti? Ili da otvaramo škole u mestima u kojima je ostalo desetak baba, pa se možda pojave i deca? Možda da se doselimo u Surduk da tamo ne bi zatvorili školu?

 

Rekoh da mi se ne dopada taj trend, ali ne mogu ja da ljudima određujem gde će da žive kako bi bilo dovoljno dece u svakom mestu. Žao mi je što će deca morati da putuju do OŠ, ali to su negativne strane života u malom mestu. Sa druge strane, imaju čist vazduh, Dunav, mir...



#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 February 2013 - 22:58

lekari, novinari, profesori... to je srpska elita. heto sam d apokazem da ih boli uvo za seljake.

Nikog ne zajebavam, potpuno sam ozbiljan. i ogorcen.

 

 

vi niste jer vas bas briga. vas zivot je kafic. empatija vam je nula.

 

i nemojte me nikada vise stavljati na bisere.

najvise bih voleo kada bi neko shvatio moju poruku i pridruzio se da ne moram samo ja d aovo radim i da skrecem paznju ljudima na ovaj uzas. tesko je verovati da su ljudi toliko nezainteresovani

 

"selo gori a baba se ceslja", to je sustina prirode srpskih intelektualaca.

 

lako je nekoga ciju socijalnu kreativnost ne razumete smatrati ludim

 

sta vas uopste zanima u drzavi u kojoj zivite?

 

sta je rekao glupi Velja?

koga ambasada voli ili ne voli?

ko koga j.?

sta je bilo na Utisku?

 

iskoracite iz te rupe. ne moze vama da bude trajno dobro dok je neko izlozen nepravdi u vasoj okolini

A gde ti zivis, u Beogradu, ili negde drugde?



#18 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 February 2013 - 08:50

ocekujem da se i skole u kojima ima desetak djaka takodje finansiraju

ocekujem da se izvrsi decentralizacija i debeogradizaciaj Srbije

 

rodjen sam  U Beogradu, ali mrzim ovaj grad, njegove stanovnike i mentalitet.

imam neki spor oko stana i kad to prodje onda bezim



#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 February 2013 - 09:01

ocekujem da se i skole u kojima ima desetak djaka takodje finansiraju

ocekujem da se izvrsi decentralizacija i debeogradizaciaj Srbije

 

rodjen sam  U Beogradu, ali mrzim ovaj grad, njegove stanovnike i mentalitet.

imam neki spor oko stana i kad to prodje onda bezim

Vidis, na nacin na koji ti gledas i postavljas stvari, ti bi istog momenta trebao da ostavis taj stan u Beogradu, nekome ko voli taj grad i lepo odes na selo. Nema smisla da drugima prebacujes osobine(slabosti) koje ti sam ispoljavas.



#20 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 February 2013 - 11:46

Vidis, na nacin na koji ti gledas i postavljas stvari, ti bi istog momenta trebao da ostavis taj stan u Beogradu, nekome ko voli taj grad i lepo odes na selo. Nema smisla da drugima prebacujes osobine(slabosti) koje ti sam ispoljavas.

 

meni u Beogradu prevashodno smeta foliranje.

jeste,nedosledno je sto jos zivim ovde.

 

ali Beograd ne mozemo ostaviti na miru. IZ beograda se vec 150 god vodi jedna bolesna politika. iz Beograda idu svi ratovi, sve pljacke. sav  nemoral.

 

objasnicu:

 

na okretnici kod Ustanicke postoji ogroman protok ljudi. iapk, tu nema ni klupe, ni WC-a, invalidi i trudnice stoje.

Sa druge strane, kod Brankovog mosta napravljen je stakleni lift za rekreativne bicikliste.

 

Da li shvatate.

 

koga ima vise?

koga ima vise?

koga ima vise?

rekreativnih biciklista ili putnika?

da li ista dopire do vas ili ste savrseno zadovoljni u vasim malogradjanskim sobicama, u drustvu sa svojim psima?

 

urbani sljam kontrolise novac i mrzi one jadnike po okretnicama. njima ne da nista, sve grabi za sebe.

to je beogradski mentalitet

 

to su dame ciji psi seru po decijim igralistimaa one se i ne osvrcu

to je urbani olos

to su Beogradjani, gradjanska klasa.

 

zalim zato debeogradizaciju Srbije. zelim drustvo sa vise solidarnosti i manje foliranja, drustvo u kome i vas pogadja ako se neka skola zatvara.

 

to je svrha onog sto pisem


Edited by Sapunar, 17 February 2013 - 12:43.


#21 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 February 2013 - 16:57

...
 
...

U celoj prici tvoje izlaganje deluje kao najvece foliranje. Sakrio si se Beograd i propovedas ljudima da:
1) Nije dobro ziveti u Beogradu;
2) Beograd krade Srbiju;
3) Beograd je magnet za sve i svi hoce da zive i oni se useljavaju kao sto si i ti uradio i sada imas problema da se iselis!?

Vidis ti nama drugima prebacujes, a mi smo se, ili iselili iz Beograda, ili nikada nismo ni ziveli u njemu.

Zbog svega navedeog bi najbolje bilo da prvo licnim primerom ukazes na promene koje je potrebno ciniti,pa onda pocnes da drzis liturgije.
Hvala ti na razumevanju i lepoj zelji da promenis svet.

#22 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 February 2013 - 21:23

veoma cesto ljudi su primorani da zive tamo gde ne zele. osecaju zlo, ali ne mogu trenutno da napuste to mesto. nisu svi Jevreji uspeli d anapuste Nemacku pre 1939. Tako je i sa mojim boravkom u moralnom i fizickom smradu Beograda.

 

koristite providne metode da bi ste me diskreditovali, a ja vam kazem istinu. mogao bih da lazem da zivim u Surdulici, ali ne lazem.

 

samo onaj ko poznaje Beograd i lopovsku beogradsku elitu moze da pise o njoj


Edited by Sapunar, 17 February 2013 - 21:52.


#23 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 17 February 2013 - 22:53

veoma cesto ljudi su primorani da zive tamo gde ne zele. osecaju zlo, ali ne mogu trenutno da napuste to mesto. nisu svi Jevreji uspeli d anapuste Nemacku pre 1939. Tako je i sa mojim boravkom u moralnom i fizickom smradu Beograda.
 
koristite providne metode da bi ste me diskreditovali, a ja vam kazem istinu. mogao bih da lazem da zivim u Surdulici, ali ne lazem.
 
samo onaj ko poznaje Beograd i lopovsku beogradsku elitu moze da pise o njoj


A sta te sprecava da napustis Beograd? Imas li stan u Beogradu? Ako imas prodaj ga. Sigurno ce biti dovoljno za kucu sa okucnicom na selu i jos ce ti ostati novca za "period prilagodjavanja". Onda lepo zivi zdravim zivotom, gaji svoju "gm-free" hranu, izbegavaj sapun, nemoj gledati tv i slusati radio. Ako se odreknes tekovina civilizacije imaces i manje troskove, za hranu i pice ces se sigurno snaci.

#24 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 February 2013 - 10:17

A sta te sprecava da napustis Beograd?

spor oko stana



#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 February 2013 - 21:08

spor oko stana

Kakav spor oko stana. Ostavis stan odes na selo i gotov posao. 

Nisi li ti onaj koji je propagirao zdrav pecinski zivot?



#26 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 February 2013 - 22:46

Kakav spor oko stana. Ostavis stan odes na selo i gotov posao. 

Nisi li ti onaj koji je propagirao zdrav pecinski zivot?

 

Ne bi on menjao stan, makar i golih zidova, ni za seosku vilu. Jak mi je on predstavnik novog srpskog primitivizma. <_<


Edited by melankolic, 18 February 2013 - 22:57.


#27 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 February 2013 - 23:00

Ne bi on menjao stan, makar i golih zidova, ni za seosku vilu. Jak mi on predstavnik novog srpskog primitivizma. <_<


Ja jednostavno ne razumem zbog cega je bolje imati skolu sa 20 djaka ukupno, umesto da se obezbedi prevoz gde bi deca imala priliku da se sretnu sa vise vrsnjaka i upoznaju drugacije nacine zivota.
Logicno je da je i ekomoski bolje da se koristi skolski autobus, koji bi prevozio djake od njiovih kuca do skole u vecem mestu.

Onaj prvi argument, da kad se ukine skola deca mogu da idu samo u Beograd, li Novi Sad u skolu, je cista manipilacija i neistina.

#28 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 19 February 2013 - 00:04

@Sapunar

Da li si ti nekada čuo onu narodnu(neliberalnu): tri put' meri, jednom seci. Toliko si zapenio u tom antiliberalnom zanosu, da si izgubio zdravorazumsko rasuđivanje. Nisu škole ukinute da bi se ljudi preselili u Beograd, nego su se ljudi preselili u Beograd pa nema ko da ide u školu.

 

Meni se ne dopada trend po kome će za 20-30 godina cela Srbija živeti u Beogradu (sa prigradskim naseljima) i Novom Sadu (sa prigradskim naseljima), ali to je tako već poslednjih 40-50 godina, samo se u novije vreme ubrzava. Svi znamo šta je potrebno da se to zaustavi, pa i preokrene: otvori u Surduku (ili bilo kom "napuštenom" mestu na jugu, gde ovakvih slučajeva ima mnogo više) firmu, zaposli 200-300 mladih ljudi, daj im pristojne plate, za 5-10 godina će im biti potrebna nova škola.

 

s ovom činjenicom bi topik trebalo da ide ad-acta.

 

Nije on izgubio nikakvo zdravorazumsko rasudjivanje, on samo ovde sve vas zajebava. Mislim, verovatno to znate i sami pa mi nije jasno sto ga, malo po malo, vidim okacenog na bisere kad bi mu pre mesto bilo na minijaturama.

 

drago mi je da još neko deli moje mišljenje. ovo isto napisah negde još pre nekoliko meseci.



#29 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 19 February 2013 - 09:51

da li biste rado putovali na posao? i da li putujete rado?

zarva snije sramota da zelite to i deci?

 

sto se mene tice, ne mogu da kupim kucu sa okucnicom ako pre toga ne dobijem deo stana i prodam ga.

 

inace, i u gradu je moguce ziveti primitivno.



#30 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 19 February 2013 - 10:10

Ja jednostavno ne razumem zbog cega je bolje imati skolu sa 20 djaka ukupno, umesto da se obezbedi prevoz gde bi deca imala priliku da se sretnu sa vise vrsnjaka i upoznaju drugacije nacine zivota.
Logicno je da je i ekomoski bolje da se koristi skolski autobus, koji bi prevozio djake od njiovih kuca do skole u vecem mestu.

 

Ovako razmislja tipicni Amerikanac, ali stvarnost u Srbiji je takva da zatvaranje seoske skole znaci i bitno pogorsanje uslova za tu decu. Opstini bi bilo jeftinije da placa lokalnu uciteljicu i odrzavanje zgrade, nego sofera i vozilo, koje bi se za par meseci raspalo po losim seoskim putevima. Zato to nije alternativa, nego deca budu prepustena lokalnom prevozniku, koji drzi samo linije koje su mu rentabilne, sto znaci da deca grdne sate provode po hladnim i prljavim autobuskim stanicama.

U ovakvim slucajevima nije problem ukidanje skola, vec nepostojanje dobre alternative.