Jump to content


Photo
- - - - -

Hrana kojoj je istekao rok trajanja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 11 February 2013 - 10:30

Cesto mi se desi da u frizideru nadjem nesto cemu je istekao rok trajanja, a uzasno mi tesko pada da bacam hranu. Tako, cesto to nesto i pojedem/iskoristim u kuvanju. U pitanju bude npr, jogurt, kupovni dzem, tvrdi sir, masline, neki slatkisi... Trenutno npr koristim maslinovo ulje kome je istekao rok trajanja za mesec dana.

Sta vi mislite o tome? Da li jedete/pijete nesto cemu je istekao rok trajanja?

U razgovoru sa prijateljicom koja radi kao kontrolor kvaliteta namirnica, rekla mi je da ona to stalno radi, osim kada je u pitanju - mladi sir. Dakle, i sa jajima, koji su meni najsumnjiviji proizvod u ovom smislu.



#2 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 11 February 2013 - 14:23

Imas dvije vrste oznacavanja roka trajanja hrane: "Use by" i "Best before". Kod "use by", preporucljivo je pazljivije drzati se oznacenog datuma jer su ti proizvodi uglavnom lako kvarljive prirode i konzumacija moze biti opasna po zdravlje, npr jaja, meso, riba, itd. Kod "best before" indikacija je da je proizvod u najboljem stanju do naznacenog datuma ali je OK konzumirati i nakon toga, s tim da proizvodjac ne garantuje kvalitet. Tu spadaju razni sirevi, jogurt, svjeze voce, povrce, itd.

 

Zavisno od proizvoda, ja se uglavnom vodim vidom i njuhom, tj. ako vidim i namirisem da mu je prosao voz, leti u kantu. 



#3 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 11 February 2013 - 15:49

...Sta vi mislite o tome? Da li jedete/pijete nesto cemu je istekao rok trajanja?

U razgovoru sa prijateljicom koja radi kao kontrolor kvaliteta namirnica, rekla mi je da ona to stalno radi, osim kada je u pitanju - mladi sir. Dakle, i sa jajima, koji su meni najsumnjiviji proizvod u ovom smislu.

 

Ja postupam na isti nacin kao i tvoja drugarica... tacnije, ako je necemu za malo istekao rok, onda ga iskoristim u kuvanju ili u kolace. Skoro sam kupila maslac, bio na akciji vrlo povoljno, a rok mu je isticao za nekih desetak dana. Upotrebila sam ga u kolace, jer inace koristim maslac za kolace i pite. Ono sto se skoro pa ukvari stojeci u frizideru, pre svega mislim tu na suvomesnate proizvode, takodje upotrebim u neki omlet, dakle, proprzim dobro i u to razbijem jaja. Ili, poslednja varijanta, obzirom da ja imam dva svoja psa i troje ulicnih koji su u "mojoj nadleznosti" :), ja to dam njima, jer je pseci zeludac i njihovi enzimi za varenje, potpuno drugaciji i ne tako osetljiv kao nas. Dakle, nista se ne baca :)

Cak ni hleb... ako ga slucajno ne upotrebim u przenice, tost ili bruskete, ja ga izmrvim vani (u parkicu iza zgrade) i lepo nahranim price.



#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 11 February 2013 - 16:02

Cesto mi se desi da u frizideru nadjem nesto cemu je istekao rok trajanja, a uzasno mi tesko pada da bacam hranu. Tako, cesto to nesto i pojedem/iskoristim u kuvanju. U pitanju bude npr, jogurt, kupovni dzem, tvrdi sir, masline, neki slatkisi... Trenutno npr koristim maslinovo ulje kome je istekao rok trajanja za mesec dana.

Sta vi mislite o tome? Da li jedete/pijete nesto cemu je istekao rok trajanja?

U razgovoru sa prijateljicom koja radi kao kontrolor kvaliteta namirnica, rekla mi je da ona to stalno radi, osim kada je u pitanju - mladi sir. Dakle, i sa jajima, koji su meni najsumnjiviji proizvod u ovom smislu.

 

rok trajanja na pakovanju namirnica predstavlja datum do koga proizvodjač garantuje da će proizvod biti pogodan za upotrebu. naravno, to ne znači da proizvod, ukoliko je čuvan u preporučenim uslovima, nakon tog datuma neće biti ispravan. radila sam na uvozu i distribuciji mlečnih proizvoda i redovno smo trošili proizvode sa isteklim rokom trajanja. interna šala u firmi nam je bila da kad se nekome nešto jede on ga "sakrije" u magacinu. kad istekne rok (ne može u promet) onda se iznenada pronadje i da vidiš radosti. :D

 

šalu na stranu, honey badger je rekao suštinu: pogledam, pomirišem, ako je za upotrebu upotrebim, ako ne ide u kantu.



#5 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 11 February 2013 - 20:19

sve što ima veze s uljem mi ne predstavlja problem. čitam tamo negde da su nalazili maslinovo ulje u amforama na dnu mora, zaliveno voskom, staro po 2000 godina. i to bih probao kad bih imao priliku :D

 

takođe, nemam problem sa sardinama. prošle godine nađoh u shpajzu neke konzerve koje je moja brižna mati uskladištila još za bombardovanja. nekako se zavukle iza i strpljivo skupljale paučinu dok ih nisam dohvatio. jedina je razlika što je riba za nijansu tvrđa i to je BAŠ ono što volim. mrzim mekane srdele, inćune & gavune. bljaks.... tim povodom, opet negde pročitah da su, posle nekih analiza, konzerve iz WW2 (čini mi se, za uniformisane Švabe) bile sasvim jestive. celih 60 i kusur leta od isteka roka trajanja. 

 

ono što nikad ne bih jeo posle roka upotrebe svodi se na neke viršle, majonez, tartaroidne sosove itd. e, tim povodom, gledao na Diskaveriju da je na Islandu nacionalni specijalitet trulo meso ajkule. oni koji su to zlo metili u usta vele da ima podjednako ogavan ukus kao što mu je i miris - porede ga s amonijakom....



#6 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 12 February 2013 - 10:10

To za ulje mi je drago da cujem. Cesto nadjem u supermarketima neka fensi ulja kojima istice rok trajanja za koji dan, pa kostaju tipa 1 evro/litar i uvek kupim, ali nisam nikad bas bas sigurna koliko dugo je jos za upotrebu.

Vodim se naravno mirisom i ja, ali ima proizvoda kod kojih se ne moze bas tako lako proceniti... Npr kad kupim masline (na pijaci, iz onih velikih konzervi pravac u plasticnu kesicu), nit im negde pise rok trajanja, niti bili sta. Onda ih kod kuce prebacim u neki taperver sa malo origana i belog luka. Nekad mi tako stoje nedeljama, a ja ih i dalje jedem. Ne mirise nista sumnjivo, nego vise meni bude cudno kako jos uvek deluju ok.



#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 12 February 2013 - 11:10

Zavisno od proizvoda, ja se uglavnom vodim vidom i njuhom, tj. ako vidim i namirisem da mu je prosao voz, leti u kantu. 

 

 

pogledam, pomirišem, ako je za upotrebu upotrebim, ako ne ide u kantu.

 

isto i ja :)

 

 

 

gledao na Diskaveriju da je na Islandu nacionalni specijalitet trulo meso ajkule. oni koji su to zlo metili u usta vele da ima podjednako ogavan ukus kao što mu je i miris - porede ga s amonijakom....

istina je :D

mada nema ogavan ukus niti miris, ali jeste jak

i obavezno se jede uz islandsku rakiju Brennivin



#8 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 12 February 2013 - 11:40

Npr kad kupim masline (na pijaci, iz onih velikih konzervi pravac u plasticnu kesicu), nit im negde pise rok trajanja, niti bili sta. Onda ih kod kuce prebacim u neki taperver sa malo origana i belog luka. Nekad mi tako stoje nedeljama, a ja ih i dalje jedem. Ne mirise nista sumnjivo, nego vise meni bude cudno kako jos uvek deluju ok.

Masline nisu kvarljive sve dok stoje u slanoj vodi. Ako vodu promenis sa vremena na vreme, mogu jako dugo da stoje "otvorene" (ne konzervisane) u frizideru.

 

Kupovni jogurt je definitivno OK par dana po isteku roka. Samo je za nijansu kiseliji.



#9 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 13 February 2013 - 07:34

Sok u tetrapaku. Posle otvaranja i par dana stajanja stvorila se ljigava sluzava tvar koja nije mogla iscureti nego sam isekao karton da vidim sta je to. Bio je u roku. Zao mi je sto nisam slikao.



#10 Mala Suncica :)

Mala Suncica :)
  • Banned
  • 201 posts

Posted 13 February 2013 - 11:56

Sećam se kada sam bila mala a moje komšije su držale prodavnicu, a ja sam bila najbolja drugarica sa njihovom ćerkom. I tako kada god su neke čokolade, čipsevi, sokovi, (ma sve što deca vole) bili na isteku uvek su nam davali da to jedemo/pijemo do besvesti :) i nikada nam ništa nije falilo :) Tako da ako hrani nije davno istekao rok, to ne smeta ništa. Osim ako se ne oseća.

#11 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 13 February 2013 - 12:47

Sok u tetrapaku. Posle otvaranja i par dana stajanja stvorila se ljigava sluzava tvar koja nije mogla iscureti nego sam isekao karton da vidim sta je to. Bio je u roku. Zao mi je sto nisam slikao.

Kada se ambalaža otvori, nema više "roka trajanja".

(mislim da ti se napravila kombuha :))

 

Ja koristim proizvode kojima je istekao rok, ali prethodno proverim miris, pa ukus. Ne kupujem u prodavnici proizvode sa izuzetno kratkim rokom (kod nas te akcije baš i nisu neke akcije, a za 5 dinara neću da rizikujem), ali ako ostane u frižideru par dana duže nije problem.


Edited by namcor, 13 February 2013 - 12:51.


#12 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 13 February 2013 - 17:50


Kada se ambalaža otvori, nema više "roka trajanja".

(mislim da ti se napravila kombuha :))

 

Ja koristim proizvode kojima je istekao rok, ali prethodno proverim miris, pa ukus. Ne kupujem u prodavnici proizvode sa izuzetno kratkim rokom (kod nas te akcije baš i nisu neke akcije, a za 5 dinara neću da rizikujem), ali ako ostane u frižideru par dana duže nije problem.

Tu moze i biznis da se napravi. :)

Stvarno lici.



#13 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 13 February 2013 - 18:28

kod nas te akcije baš i nisu neke akcije

ovde sam npr kupila neko fensi maslinovo ulje u januaru, a rok mu je bio Jan 2013. jedan litar - jedan evro! obicno nema 0,75 ispod 2,99 evra i to onog nekog najkiselijeg maslinovog ulja. dosta bas moze da se usteti, a pritom obicno se to desava sa nekim proizvodima super kvaliteta koje ako nisu na akciji nikad ni ne kupim. onda oni bio dzemovi, obicno je vrlo mala tegla i do 6, 7 evra, a tog meseca kad mu istice rok bude 1 evro. oni nemaju puno konzervansa, ili ga uopste nemaju (?!), ali eto do sada mi nije nista falilo. velike su bas razlike u cenama, zvucacu kao klosar, ali dodje mi da vrebam kad ce cemu da se priblizi isticanje roka pa da kupujem samo tad :D

jednom sam nasla veliku konzervu palminog ulja koja je bila do prethodnog meseca (znaci, vec istekao rok) i nisu hteli da mi je prodaju po promo ceni (1 evro umesto 16) vec su je odmah povukli iz radnje.. 



#14 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 13 February 2013 - 20:29

Zašto "zvučaću kao klošar", da si to ulje kupila po redovnoj ceni, da li bi ga bacila kad prođe datum sa pakovanja?



#15 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 13 February 2013 - 21:55

Sok u tetrapaku. Posle otvaranja i par dana stajanja stvorila se ljigava sluzava tvar koja nije mogla iscureti nego sam isekao karton da vidim sta je to. Bio je u roku. Zao mi je sto nisam slikao.

Penicilin, domaci :lol+: