Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Pesma Leda i Vatre (A song of Ice and Fire) - Spoiler!


  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#376 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 23 March 2015 - 15:21



rece Martin serijal ce imati bittersweet kraj...jel neko razmisljao kakav bi kraj mogao biti?


Kraj koji ce svaki citalac morati da zamisli jer ga on nikada nece napisati?

Da li neko stvarno misli da on moze da zatvori pricu sa 7 knjiga i da ce ziveti dovoljno dugo da ovo okonca?

  • 0

#377 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 24 March 2015 - 19:26

On moze da zatvori pricu u jednoj knjizi, samo kada bi to zeleo. Stanis udari na Lanistere sa svime sto ima(ko god da pobedi bice vojno znatno oslabljen), Deneris krene po tron i pocisti oslabljenu vojsku pobednika prethodnog sukoba. I to je to. Ima on tu jos gomilu sitnih prica da zavrsi, ali su sve one relativno nebitne. Pri tome ima dve velike bitke u kojima moze da poubija gomilu likova koji su se namnozili u poslednje 2-3 knjige. 


Edited by masterNS, 24 March 2015 - 19:27.

  • 0

#378 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 24 March 2015 - 20:35

On moze da zatvori pricu u jednoj knjizi, samo kada bi to zeleo. Stanis udari na Lanistere sa svime sto ima(ko god da pobedi bice vojno znatno oslabljen), Deneris krene po tron i pocisti oslabljenu vojsku pobednika prethodnog sukoba. I to je to. Ima on tu jos gomilu sitnih prica da zavrsi, ali su sve one relativno nebitne. Pri tome ima dve velike bitke u kojima moze da poubija gomilu likova koji su se namnozili u poslednje 2-3 knjige.

na sta bi to licilo?Zasto zapoceti te nebitne price i ne zavrsiti ih?Sam je kriv za to,a kada bi uradio ovo sto predlazes,mislim da bi to bila najgora opcija.Martin je odlican pisac,to niko ne moze da ospori,ali je ocigledno neodgovoran i to mu najvise zameram.Da bi zavrsio pricu kako treba mislim da mu je potrebno da napise jos tri knjige.

sva sreca pa postoji jos dobrih pisaca u zanru,tako da se ne opterecujem previse oko ovog serijala.Naravno da je ovaj serijal jedan od najboljih i da bih voleo da procitam ostatak price,ali ne zelim da se nerviram zbog neodgovornog pisca koji ocigledno zaborljava da ima armiju fanova koji nestrpljivo cekaju nastavak.
  • 0

#379 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 24 March 2015 - 23:14

On moze da zatvori pricu u jednoj knjizi, samo kada bi to zeleo. Stanis udari na Lanistere sa svime sto ima(ko god da pobedi bice vojno znatno oslabljen), Deneris krene po tron i pocisti oslabljenu vojsku pobednika prethodnog sukoba. I to je to. Ima on tu jos gomilu sitnih prica da zavrsi, ali su sve one relativno nebitne. Pri tome ima dve velike bitke u kojima moze da poubija gomilu likova koji su se namnozili u poslednje 2-3 knjige. 

On moze da zavrsi pricu i u jednoj recenici, ali ja govorim o zadovoljavajucem kraju.

Deneris je potonula dublje nego ikad, njen polazak za Vesteros nece skoro, a o dolasku da ne govorim. "Egon" je dosao sa svojom vojskom na Vesteros, valjda ce uraditi nesto.

Tu je dalje Stanisov rat na Severu, Vera, Lanisteri i Tireli u prestonici, neko mora skloniti Frejeve, politicke spletke u Dolu, Dorni i Gvozdenim ostrvima. Arjine avanture u Bravosu, rat Grejdzoja i Tirela, sukobi medju samim Grejdzojevima, Sansa, haos na Zidu, Sem u Starigradu, Brendonov trening na severu,...

A zima dolazi takodje.....

Ako se uzme u obzir da se slabo sta desilo u zadnje dve knjige, Martinu ce ako radnju bude rasplitao tim tempom trebati jos 3 ili 4 knjige...


...ili u prevodu, od tog posla nema nista
  • 0

#380 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 25 March 2015 - 10:48

Ne vidim sta je nezadovoljavajuce u tome da Stanis napadne Lanistere, a da Deneris koja je zaglavila, krene po svoj presto? Ja mislim da nije realno da svaku pricu zavrsava detaljno i odvojeno, vec da mora da dodje do nekog veceg "sra*ja" koje ce mu posluziti da se resi balasta viska likova. Prethodna knjiga je malo sta resila.  Ako bude isao da svaku malu pricu odvojeni i detaljno zavrsi, onda si 100% u pravu. Mozda mu cak i 3-4 budu bile premalo. 


Edited by masterNS, 25 March 2015 - 10:51.

  • 0

#381 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 25 March 2015 - 15:40

Pa problem sa tvojom idejom za Stanisa i Lanistere je sto je on zakopan na Severu sa Boltonovima. Da bi uopste dosao do Lanistera on prvo mora da pobedi Boltonove, da resi situaciju na Severu (Rikon,)pa zatim da sredi Frejeve, pa tek onda moze ka KL ili Livackoj steni. A i Bejlis i Sansa su itekako zainteresovani za Sever i Recne zemlje. Tu ce biti nekog sukoba sigurno. A na kraju, Stanis ima Teona i Asu, sto njegovu pricu povezuje sa politikom na Gvozdenim ostrvima. I sve ovo je vezano samo za Stanisa, koji u poslednje dve knjige nije ni stigao do Boltonovih. Ocekivati da ce se tempo radnje toliko ubrzati da je moguce resiti sve sto sam naveo plus rat sa Lanisterima u jednoj knjizi je ekstremno optimisticno. A tu ima jos nekoliko frakcija u ratu. Lanisteri, Grejdzojevi, Egon, Deneris, Marteli, Vera, Erinov dol,... Poslednja knjiga bi gotovo cela morala da bude ostavljena za Tudjine, ako to ne zeli da zbrza. Ukratko nemoguce je zatvoriti pricu u sedam knjiga.
  • 0

#382 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 26 March 2015 - 15:37

Ima moja ideja odredjenih problema, slazem se. Ja bih voleo da krene krljanje, konacni obracuni... A ne da li ce Misandeo i Crv prevazici objektavni probleme seksualne prirode... U pravi si ti, ima gomile manjih prica koje bi bile zanimljive da se razrese do kraja (Tudjini, Sta je ne krajnjem severu?, Bren, Belis, Arja...). Ti si 100% u pravu da on ne moze da zavrsi na "tvoj" nacin sve te price u 2 knjige.  Na moj moze u tri poglavlja... :D


  • 0

#383 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 26 March 2015 - 18:29

Meni se čini kao da Martin beži od kraja, da stalno smišlja nove zaplete da ne bi pisao kraj.

 

Knjige su postale više istorijska fikcija, nego fantastika. Nemam ništa protiv toga, čak mi se to više sviđa, ali zmajevi i Tuđini su totalni višak u ovoj priči, bar u ovih prvih pet knjige i nekoliko hiljada napisanih strana.

 

Zid je mogao da služi da odbranu od divljana, a Deneris je mogla da vojsku dobije i nekim drugim trikovima. I eto, to je to. Ničemu drugom ti elementi ne služe.

 

A još je bitnija stvar da postoji ozbiljan problem da sama završnica priče deluje totalno veštački, jer će se od političkih intriga sve pretvoriti u borbu zmajeva i belih hodača. 


  • 1

#384 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 26 March 2015 - 21:17

Meni je nakon Plesa sa zmajevima proslo kroz glavu da bi bilo bolje da je pricu zavrsio posle tri/ceitri knjige, a ostale ideje i "sitne" price pretocio u druge knjige koje ce se desavati u istom svetu, pre ili posle "glavne" price. I hoce li ta zima doci vise? Jadni Son Bin se upljuva sa winter is coming, samo sto nije, a ona jos nije stigla. :)


  • 1

#385 uti

uti
  • Members
  • 1,261 posts

Posted 01 April 2015 - 23:49

Gledao sam jedan Martinov intervju i on je rekao da ce se u vetrovima vrtiti likovi kojih dugo nije bilo.Posle pitanja novinara potvrdio je da je rec o Osi i Rikonu,posto oni nemaju svoje glave a novih vju pointera nece biti jasno je da ce ih Davos pokupiti i sa tim obezbediti Stanisu  podrsku Manderlija i Glovera+ veliku vecinu lordova severa koji mrze Freje i Boltone...Inace nacuo sam da uskoro izlazi Lagunino izdanje sveta leda i vatre i da ce kostati 5000 din.


  • 0

#386 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 02 April 2015 - 13:55

Objavlejno novo Sansino poglavlje. To je ono tzv. kontraverzno

 

http://www.georgerrm...inds-of-winter/

 

Verovatno da spreči spojlovanje kao i poglavlje od prošle godine.

 

Spoiler

  • 0

#387 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 15 April 2015 - 15:57

Drugari jel pogledao neko ove cetiri epizode? Da ostajem pri odluci da ne gledam ovu sezonu ili da razmisljam o revidiranju?


  • 0

#388 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 April 2015 - 17:48

Drugari jel pogledao neko ove cetiri epizode? Da ostajem pri odluci da ne gledam ovu sezonu ili da razmisljam o revidiranju?

Nope.

 

Ako mogu knjigu da cekam 5 godina, mogu i seriju u HD-u par nedelja.


  • 2

#389 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 16 April 2015 - 14:21

Vala ja sam odgledao 3 cisto informativno.. ne drzi me vise nesto posebno... volim da pogledam, ali nisam eager..


  • 0

#390 uti

uti
  • Members
  • 1,261 posts

Posted 22 April 2015 - 23:33

Serija kao serija nije losa,problem je u nama koji smo citali knjige pa bi voleli da sve bude kako treba ali to je nemoguce.

Inace od svih objavljenih poglavlja iz Vetrova na mene je najveci utisak ostavilo Teonovo.


  • 0