Jump to content


Photo

Himna (ljudi, dajte mu ga malo)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 18 January 2013 - 16:33

Dakle juce smo igrali rukomet sa Poljskom na EP i opet se desilo da su nam prekinuli himnu negde na pola refrena jer smo verovatno probili predvidjeno vreme trajanja. U isto vreme, pred svaki mec Novaka i Ane u Pertu svirala se brža verzija, mnogo pitkija i efektnija od ove razvucene koju su juce svirali (booooooooooooooooozzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeee praaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii stoooooooooooooooo...).

 

Ja se izvinjavam sto sam totalni ignorant sto se tice muzicke teorije, ali ocigledno je da su dozvoljene (barem) dve verzije nase himne pa ne znam koja je zvanicna. Ili moze da se menja u zavisnosti da li se izvodi samo deo ili cela i od toga koja je prigoda?

 

U svakom slucaju, ja iznosim svoj stav, ako neko od nadleznih cita, da se Boze pravde ubrza jer je tako mnogo lepsa i pevljivija i da se vise ne forsira ova posmrtna varijanta.

 

Naravno da ne ocekujem da ce se nesto promeniti nakon ovog posta, ali me interesuje sta drugi misle.


Edited by clandestino, 18 January 2013 - 16:34.


#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 January 2013 - 18:48

U pravu si, samo sto bi trebalo napravi disco-remix, da bude jos brze, i odrediti minimalnu bitazu sa kojom se moze izvoditi :lol+:



#3 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 January 2013 - 19:00

u pravu je clandestino, himna je jezivo spora i prevaljuje duplo preko limita. nije ovo baš za deponiju ali kako vam volja......



#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 18 January 2013 - 20:48



#5 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 January 2013 - 20:52

:lol+:

 

ma samo velim da je prespora i da zaista postoji brža verzija, takođe zvanična. nisam nešto video da je čovek spominjao beatbox i sl....



#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 January 2013 - 21:25

da se umesto Boze pravde, peva, e bas necemo.



#7 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 19 January 2013 - 10:36

Voleo bih da saznam sta je uvredilo ravnatelja ovogb foruma te je gurn'o topik na deponiju?



#8 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 19 January 2013 - 21:01

Dobro Vece, evo ja sam nadlezan za muzicku teoriju i moram priznati da nisam bio obavesten o ovakvom propustu na SP u Rukometu (WE je pa nam ovi zabusavaju u ministarstvu...). Hvala vam sto ste se ovde (pri)javili i verujte da ce moja ekipa strucnjaka vec koliko sutra, (dobro Nedelja je, pa nece bas sutra...) staviti sve raspolozive resurse mog skromnog odeljenja pri Ministarstvu Vanjskih Poslova kako bi se ova dilema oko adekvatnog tempa izvodjenja himne nam Bozije regulisala... sad, siguran sam da ce ona budala (g. Jovanovic) da insistira na tradicionalnom Andante cantabile, no to je tako passé, a evo i vama smeta jer se tako usporena "sece" i publikumu uskraca onaj toliko neophodni zanos, jel' te. Nema veze, ja cu da se zalozim za nasu stvar (imam ja na koga vec da pozovem...) i da predlozim da se to popravi bar na Allegro ma non troppo... Samo da me ne za*ebu i onako prepolove na onaj sugavi Evropski standard Moderato, fuj! Himna je to, bre: "dajte mu ga malo"...

 

 



#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 January 2013 - 03:45

Ma ako ne moze disco, jel moze neka hip-hop verzija? Ovo, ono, brate, sa repovanjem ako moze ikako, bilo bi vrh, znacci...



#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 January 2013 - 03:46

Ma'ok dasepredsvakimecizadjesasmasinkeirokaponebuupsnatou.

#11 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 January 2013 - 09:00

Ja bih voleo ovakvu verziju... ;) 



#12 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 January 2013 - 20:01

Ta je suvise ozbiljna... ipak ovde govorimo o himni... ne bi trebalo da se metal unizava na taj nacin. :lol+:



#13 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 January 2013 - 20:21

Ta je suvise ozbiljna... ipak ovde govorimo o himni... ne bi trebalo da se metal unizava na taj nacin. :lol+:

Ok...ali ovo je instrumental.Eto voleo bih da nam himna bude "instrumentalka"... :ajme: ...Ne znam na čemu bi selektor fudbalske reprezentacije insistirao....da li bi igrači morali da pevuše,mumlaju himnu ili šta god...

 

 

 edit: jbt...sad sam ukapirao..oko ovog instrumentala.Ja nikada ne bih mogao da igram za našu reprezentaciju...znam samo početne reči himne... :ajme:


Edited by Constantin Veliki, 20 January 2013 - 20:23.


#14 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 January 2013 - 22:42

Ok...ali ovo je instrumental.Eto voleo bih da nam himna bude "instrumentalka"... :ajme: ...Ne znam na čemu bi selektor fudbalske reprezentacije insistirao....da li bi igrači morali da pevuše,mumlaju himnu ili šta god...

 

Ja bih ljudima ipak ostavila izbor. Mogu da zvizducu, udaraju u drombulje ili sviraju u cesalj. Pa ko sta voli i srcu mu milije :D.



#15 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 January 2013 - 22:58

Nastavljajuci ovaj niz, cime podrzavam Vilhelminin predlog, treba naglasiti i duvanje u diple, kao nadasve legalan i legitiman nacin izvodjenja himne, koji svako treba da je vlastan da ucini...