Jump to content

Photo
- - - - -

Sest godina agonije!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 skivi

skivi
  • Members
  • 22 posts

Posted 16 January 2013 - 00:14

Davno je bila 2007, godina kada smo se oprostili od male princeze, ANJE GRAHOVAC!!! Otišla je na rutinsku operaciju katarakte i više se nije vratila! Zašto??? Pitanje koje se i  dan danas postavlja, ali nikako da se nađe pravi odgovor!!!

Slučaj koji do dana današnjeg se nije pomerio sa mrtve tačke. Mediji su zaćutali, ljudi kao da su zaboravili Anju. To sve ide u prilog "ljudima" koji su krivi za nedopustiv propust. Što se više slučaj zataškava, njima je bolje. A da li se neko pita kako je Anjinim najbližima?

Mnoga ročišta su prošla ili su bila otkazana zbog koje kakvih razloga, od kojih većina ne bi prošla ni u vrtiću. Prisetite se i sami...

Kriv je anesteziolog, u stvari ipak nije, kriv je serviser aparata. Ipak kad bolje razmisle "gospoda" sudije, ispašće da je kriv aparat što se sam nije popravio... Dokle više??!!

Da se to ne bi završilo kao i većina slučajeva u ovoj zemlji, odlucili smo da pokrenemo ponovo ovu temu!

Za početak pokrećemo temu na ovom forumu, gde je bilo dosta aktivnih članova kada se cela priča zahuktavala.

Iskreno se nadam da ova tema neće ostati nezapažena i posle nekog vremena ugašena.

Za koji dan pokrećemo inicijativu i na Facbook-u, posle toga ćemo svim silama da probamo da skrenemo pažnju ljudima na ovu strašnu stvar. Složićete se da je ovo ipak najgora stvar koja nekome može da se desi.

Hajde da svi zajedno pomognemo da se ova agonija okonča!!!

Hvala vam svima na podršci!!!!

Edited by skivi, 16 January 2013 - 00:55.

#2 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 16 January 2013 - 15:18

Ta tragična priča ne može biti zaboravljena, makar ako bi mene pitali...

Nažalost, to je jedan od mnogobrojnih primera životnih drama (tragedija) u zemlji Srbiji za koje odgovorna lica nisu snosila adekvatne posledice.

Znam iz medija da su procesi vođeni, ali tek sada se, na osnovu uvoda u temu, prisećam kako su sama suđenja tekla i da na kraju ostaje - duplo golo.

Zaista zastrašujuće, jer to jeste najgora i najteža stvar koja čoveka može zadesiti.

#3 skivi

skivi
  • Members
  • 22 posts

Posted 16 January 2013 - 21:22

E bas zato da ne bilo duplo golo, moramo da izguramo stvar do kraja!

#4 ivanag

ivanag
  • Members
  • 1 posts

Posted 16 January 2013 - 22:22

Smrt deteta je najgora stvar koja nekom može da se dogodi, zaboli nas i razbesni čak i kada se to desi nekon sasvim nepoznatom čak toliko da to saznanje pokušamo da potisnemo. Upravo zbog toga treba da postoje ovakvi forumi koji nas teraju da razmišljamo o svakom detetu koje je umrlo zbog nebrige lekara i da nas otrgnu od misli na se te stvari dešavaju nekom drugom jer svako dete je moglo ili može biti naše.

Imate svu moju podršku, nadam se da ćete uspeti!

#5 skivi

skivi
  • Members
  • 22 posts

Posted 17 January 2013 - 00:25

HVALA NA PODRSCI!!!

#6 RedDame

RedDame
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 January 2013 - 13:14

Bojim se da razgovor na forumu nije dovoljno velik pokretač rešenja. Nažalost, ovo se ne dešava prvi put, a strepim da nije ni poslednji. "Pojeo vuk magarca", ni prvi ni poslednji put. Ako kao društvo okrećemo glavu na grešku lekara, i uzimamo zdravo za gotovo smrt deteta, taj put nas ne vodi ka lepšim vremenima. Zaista, ne pitajte za kim ta zvona zvone, i ne ušuškavajte se u varljivu misao "ma neće to meni da se desi".

Moja podrška neutešnoj porodici, nadam se pravdi za Anju.

#7 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 January 2013 - 14:23

Bojim se da je stanje na forumu samo odraz opsteg stanja u drustvu. Otkad je otvorena, cesto pogledavam ovu temu i pitam se kad ce se neko usuditi da nesto napise. A niko ne zeli da preuzme rizik da bude optuzen za licemerje, laznu patetiku i zadnje namere. U RL je pandan ovom forumskom cutanju okretanje glave na drugu stranu i "gledanje svog posla". Jedini siguran nacin da se ne pogresi jeste da se ne uradi nista; ali to je i nacin na koji zlo sve cesce pobedjuje dobro.

Solidarnost u delovanju i empatija u osecanjima nikad nisu bile na nizoj ceni, i nikad nisu bili izlozeni vecem riziku da budu zloupotrebljeni. Da li zbog toga treba da ih se odreknemo i sami sebe uverimo da to "nama ne moze da se desi", pravo je pitanje ovog topica.

Krivci za Anjinu smrt moraju da budu kaznjeni na ovom svetu, da bi ona mogla u miru da pociva i da bi njeni najblizi mogli da nastave dalje, ali i zato sto je to neophodan uslov da bi mi mogli da nastavimo da se zovemo ljudi. Ima li neka NGO koja bi mogla da okupi par aktivista, koji bi dosli pred zgradu suda kad sledeci put bude zakazano neko rociste (cak i ako bude otkazano) i pozove medije? Porodica ne treba da nosi taj teret sama.

#8 ANDROID31

ANDROID31
  • Members
  • 2 posts

Posted 17 January 2013 - 16:35

Moja porodica i ja pratimo ceo tok događaja male Anje Grahovac već šest godina.

U današnjem blicu videli smo naslov "Veštaci ne znaju ko je kriv za smrt Anje Grahovac"(OBAVEZNO PROCITAJTE),da li je moguće da posle toliko godina ne mogu ni SUDSKI VEŠTACI utvrditi činjenično stanje i rešiti ko je kriv za tragičan gubitak.

Koliko znamo dete je ležalo na milost i nemilost u klinici "PERFEKTA" četiri sata pod anestezijom u stanju kome koje je nastalo usled nedostatka kiseonika u mozgu a da pritom njeni rodjitelji željno isčekuju pozitavan ishod u nadi da je operacija protekla u najboljem redu .

Zašto je dete ležalo toliko dugo u klinici?

Da li je za to vreme pružena adekvatna pomoć i data odgovajuća terapija za stanje u kome se nalazila?

Stanoje Glišić anesteziolog koji je dao aneteziju videvši da se mala Anja ne budi poziva u pomoć svog prijatelja,kolegu intezivne nege Instituta za majku i dete načelnika Miomanovića koji ustanovljava da je Anja u dubokoj komi i da nisu adekvatni uslovi za pomoć u klinici PERFEKTA da bi se izvršio potom hitan prijem na odeljenje intezivne nege Instituta za majku i dete.

KO JE KRIV ZA OVO NJENO STANJE????????

ZAR SE ZA OVO DAJE HIPOKRATOVA ZAKLETVA KAKO ZATAŠKATI SLUČAJ?????????????????????????????????

Roditeljima male Anje naše duboko žaljenje u nadi da ce se rešeti ovaj slučaj i da će istina izaći na videlo!!!!!!!

SLAŽEM SE SA IDEJOM DA SE SVI UKLJUČE U TOK DOGAĐAJA OVOG SLUČAJA I POMOGNEMO U REŠAVANJU OVOG PROBLEMA BEZ RAZLIKE KOJEG SMO ZANIMANJA ILI STRUKE!!!!!!!!!!!

#9 Valdimir

Valdimir
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 January 2013 - 18:02

Ne moram.Hocu i zelim da pomognem,mislim da bi istina donela mir svima.

Ne bih komentarisao bol roditelja zato sto ne mogu da zamislim tugu koju oseti neko ko nadzivi dete.

Necu da komentarisem pravosudje i zdravstvo,svi znamo u koliko teskim okolnostima zivimo.

Pitam se sta je istina,slucajna greska,neznanje,nebriga.Da li doktori i pravnici,da li se pitaju sta je stvarno istina?Da li istina moze da boli,mislim sigurno manje od sumnje ili pravde?

http://www.blic.rs/V...smrti-male-Anje

- Želim da znam od čega mi je dete umrlo. Ovaj nalaz je u suprotnosti sa obdukcijskim nalazom sa VMA. Videćemo šta će tužilaštvo u Beogradu da preduzme - kaže Ivana Garhovac, majka male Anje.

Ja zelim da znam.

Edited by Valdimir, 17 January 2013 - 19:16.

#10 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 January 2013 - 19:16

jasno je radi se o tipicnim srpskim lekarma banditima, koji su izvrsili ubistvo

#11 korakiznadzemlje

korakiznadzemlje
  • Members
  • 9 posts

Posted 17 January 2013 - 21:10

Veoma mi je zao, procitala sam clanak u Blicu.

KO se u Srbiji nije zatekao na nekom sudskom procesu kao osteceni u smrtnom slucaju, tesko moze da razume kakva je agonija prezivljavati tako nesto.

TAj neki poseban univerzum advokata koji lazu i mazu i bez ikakve empatije, bez promene izraza lica, bez treptaja govore o najstrasnijoj tragediji, traze joj opravdanje, pronalaze rupe u zakonu, odlazu rocista za koja se osteceni psihicki spremaju danima i mesecima iscekujuci da se odjednom odnekud promoli pravda i ucini podnosljivim ostatak zivota koji je vec obesmisljen, nadrealan, strasan...ko nije ziveo od jednog do drugog rocista ocekujuci da jednom vec neko bude kaznjen, da neko pokaze kajanje...taj ne zna koliko je teska agonija.

I nikad mi nece biti jasni oni koji svoju decu hrane novcem koji su dobili braneci ubice tudje dece.

I razumem vasu potrebu da pokusate da na forumu, na fejsbuku, ma svugde trazite pomoc, utehu, razumevanje, mozda i nekoga ko ce otkriti da postoji neko ko zaista moze da pomogne...i podrzavam vas, i razumem, i volela bih da imam neku rec kojom mogu da vas makar malo utesim. Ali, prosto, nemam reci za ovo.

#12 skivi

skivi
  • Members
  • 22 posts

Posted 17 January 2013 - 23:20

http://www.facebook....ovac?ref=stream

Zazivela je i FB stranica!

Sto vise LIKE-ova!!!

Ovo je samo jedna mrvica koju mozemo da ucinimo za porodicu Grahovac!

Idemo dalje! Lavina se pokrenula!

Edited by skivi, 18 January 2013 - 01:09.

#13 ANDROID31

ANDROID31
  • Members
  • 2 posts

Posted 18 January 2013 - 21:26

PODRŠKA PORODICI

#14 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 18 January 2013 - 22:36

I s moje strane podrska.  Nema vece tragedije za roditelja.  Secam se i ja slucaju, bila sam zgranuta. Ocigledno da je doslo do greske lekara, ali je to tesko dokazati i ne samo ovde, vec bilo gde u svetu.  Ipak, ne treba na to obracati paznju, vec ici do kraja i boriti se da neko odgovara za to. 

Sto neko rece, nije forum mesto za tako nesto.  To bi trebalo preko sredstava javnog informisanja i to udarno, svakodnevno "zatrpavati" javnost ne bi li se pokrenulo i nesto postiglo.

#15 skivi

skivi
  • Members
  • 22 posts

Posted 19 January 2013 - 00:28

Drago mi je da je pocela da se skrece paznja javnosti! Polako ali sigurno. Ovo mora da se istera do kraja! To ce biti podstrek svima koji su imali slicne situacije!!! IDEEEMOOO!!!!!!

PODRSKA! PODRSKA! PODRSKA!!!