Jump to content


Photo

Kako pronaći zelenaša ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Milan Obradović

Milan Obradović
  • Members
  • 7 posts

Posted 13 January 2013 - 01:39

Može li mi neko napisati u inbox (pošto je drugačije zabranjeno) gde mogu naći zelenaša ( da uzmem kredit, jer nemogu u Banci )  ?  Kako inače do njih dolaze ? ...


Edited by Milan Obradović, 13 January 2013 - 01:41.


#2 Commandant Carlos

Commandant Carlos
  • Members
  • 169 posts

Posted 13 January 2013 - 18:19

Ti si lud, bolje se okani coravog posla jos se niko nije izvukao iz zelenaskih kamata. Ako nemas trenutno pare bolje sacekaj dok ih ne zaradis. Ljudi su gubili auta, kuce, cupali su im nokte,... bolje i da ne znas sta su im radili. Tako da ti je moj savet odustani.



#3 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 January 2013 - 18:40

Ti si lud, bolje se okani coravog posla jos se niko nije izvukao iz zelenaskih kamata. Ako nemas trenutno pare bolje sacekaj dok ih ne zaradis. Ljudi su gubili auta, kuce, cupali su im nokte,... bolje i da ne znas sta su im radili. Tako da ti je moj savet odustani.

Al si ga preterao sa noktima! :) , da si rekao da su im kucali eksercice ispod noktiju pa da ti I poverujem! 'si zaboravio "betonske sandale" ?

#4 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 January 2013 - 23:05

...

@ MO

 

A sto ne procitas G.G. Markesa - 'Hronika najavljene smrti', pa tek onda trazis 'zelenasa'?

 

Ovo tvoje pitanje ispada: 'hronika najavljenog samoubistva'.

 

...



#5 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 January 2013 - 01:25

Al si ga preterao sa noktima! :) , da si rekao da su im kucali eksercice ispod noktiju pa da ti I poverujem! 'si zaboravio "betonske sandale" ?

Eh druže, ti nisi bio dugo u Srbiji očigledno. Čak i da čupaju bukvalno nokte to bi se prihvatio kao manji incident. A pretnje uterivača prijateljima, porodici, pa sve do praćenja dece i slično su kao dobar dan. A nekad te dovedu u situaciju, da je bolje da su ti čupali nokte.



#6 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 14 January 2013 - 09:14

Imas pravo, nisam bio dvadesetak godina ( dva boravka od po nedelju dana ne racunam ),a dok sam tu ziveo zelenasa nije ni bilo.

#7 Milan Obradović

Milan Obradović
  • Members
  • 7 posts

Posted 19 January 2013 - 11:22

Oni to rade samo onima koji dugo ne zele da vrate kredit, mislim od cega bi ziveli . Moraju nekako da prisile neodgovorne klijente da vrate pare. A meni i nije potrebno vise od 20000 din.

#8 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 19 January 2013 - 12:23

Tolika frka zbog E200!!?



#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 January 2013 - 17:41

Daj casove matematike. Brzo se skupe pare.

#10 MartaM

MartaM
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 January 2013 - 00:28

Tolika frka zbog E200!!?

Ako ti je sica 200e sto ne pozajmis coveku pa mu i zaracunaj kamatu! Jbt u ovoj zemlji je nekad cifra i 20e a ti se becis na neciju celu platu!



#11 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 January 2013 - 00:30

Ako ti je sica 200e sto ne pozajmis coveku pa mu i zaracunaj kamatu! Jbt u ovoj zemlji je nekad cifra i 20e a ti se becis na neciju celu platu!


A sto ti ne das casove matematike, pa das coveku pare?

#12 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 28 January 2013 - 06:46

Ako ti je sica 200e sto ne pozajmis coveku pa mu i zaracunaj kamatu! Jbt u ovoj zemlji je nekad cifra i 20e a ti se becis na neciju celu platu!

 

Da probam da nacrtam: Uzimati zajam od zelenasa od E200 uz rizik da ti vade nokte ako ne platis na vreme nije pametno. ;)


Edited by Ibiza, 28 January 2013 - 06:47.


#13 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 January 2013 - 07:01

Da probam da nacrtam: Uzimati zajam od zelenasa od E200 uz rizik da ti vade nokte ako ne platis na vreme nije pametno. ;)


Kako god bilo E200 nije nesto nemoguce za sakupiti. Pozajmti i za mesec dana od njh napraviti E400 duga, ne cini se kao mudra odluka.

#14 MartaM

MartaM
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 January 2013 - 12:53

A da ti malo izadjes iz tog filma u kom si vec pa prosetas medju ljude..Ne znam gde to kamatari uzimaju duplo, cupaju nokte itd. Mesecna kamata se obracunava 10-20% - pa mogu slobodno da ti objasnim malo matematike?  :frust:



#15 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 28 January 2013 - 13:16

A da ti malo izadjes iz tog filma u kom si vec pa prosetas medju ljude..Ne znam gde to kamatari uzimaju duplo, cupaju nokte itd. Mesecna kamata se obracunava 10-20% - pa mogu slobodno da ti objasnim malo matematike?  :frust:

 

Marta, ja sam samo hteo da ublazim ono sto je Comandant Carlos rekao. On je prvi pomenuo cupanje nokriju, gubljenje kuce I sl.a ja sam pokusao da to ublazim rekavsi da im ne cupaju nokte vec im samo kujcau eksere ispod. Ne znam zasto nisi to shvatila kao zezanje, kao sto su to ostali ucinili!!? Opusti se malo, pa svi mi smo u nekom od filmova a ne samo ti! :)