Jump to content

Photo
- - - - -

FIAT 500L

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#16 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 25 March 2013 - 14:50

Sta kazete za ovaj popust za 500L -- 10.900...

Ovde gde ja zivim 500L je od 15.000....

Da li ima nesto,tu gde zivis,za ispod/oko E11.000, skoro sam ubedjen da ima? Sta ce ti FIAT, pa to su uvek bili najgori automobile pravljeni u Evropi?

#17 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 25 March 2013 - 20:32

Nije FIAT toliko djubre...ja bi ga opet radije izabrao nego nekog Koreanca...al to je samo moje misljenje...

#18 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 March 2013 - 20:34

Nije FIAT toliko djubre...ja bi ga opet radije izabrao nego nekog Koreanca...al to je samo moje misljenje...

Ja isto volim FIAT. Uvek sam ga birao radije nego nemca, oupste mi italijani drazi od drugih.

#19 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 March 2013 - 21:17

Medju malim automobilima teško da ima konkurenciju.

A bogami i medju velikim. :wicked:

Ferrari_458_Italia_Front_by_dangeruss.jp

#20 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 March 2013 - 21:20

Medju malim automobilima teško da ima konkurenciju.

A bogami i medju velikim. :wicked:

Ferrari_458_Italia_Front_by_dangeruss.jp

gde je ovo veliki auto?

Door Count

2 doors

Maximum Cargo Volume

8.1 cu.ft.

Exterior Cargo Length

-

Exterior Length

178.2 "

Exterior Width

76.3 "

Exterior Height

47.8 "

Wheelbase

104 "

Front Tread

66 "

Rear Tread

63 "

Turning Radius

-

Gross Vehicle Weight Rating

3,935 lbs.

Curb Weight

3,274 lbs.

Front Gross Axle Weight Rating

1,819 lbs.

Rear Gross Axle Weight Rating

2,116 lbs.

Payload

-

Max Trailer Weight

-

Max Trailer Tongue Weight

-

Drag Coefficient

.33

Front Legroom

45.0 "

Rear Legroom

-

Front Headroom

37.5 "

#21 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 March 2013 - 21:23

gde je ovo veliki auto?

Imaš pravo, nije veliki. Nema kuku za prikolicu. :P

#22 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 02 April 2013 - 09:24

Ljubitelj sam nemačke škole, a Fordove vozim preko 20 godina... ipak sam otišao do salona u kraju da vidim ovo 500l čudo.

Zaključak - Nacionale verzija (uz oba dodatna paketa, naravno) ima sve što treba da ima od opreme, unutra ima neverovatno puno prostora (moja gospođa pozadi može da sedi i s prekrštenim nogama (!) što je neviđeno i u limuzinama dužim više od pola metra) i vrlo je modularan što ga čini idealnim porodičnim autom.

Neko malo poređenje cena koje ima smisla - glavni konkurent 500l je iz "mog" Forda, B-Max, koji u najosnovnijoj verziji sa benzincem sličnih karakteristika kao i 500l-ov 1.4 košta - 12,600€, što je cena 500l sa oba dodatna paketa opreme u Nacionale verziji. Pri čemu 500l ima nebrojeno više opreme... npr. alu felne 16" prema B-Maxovim čeličnim 15"...  da ne nabrajam dalje. (napomena: uvek i u svakoj prilici sam nekritički naklonjen Fordu, tako da mi ovo uopšte nije bilo lako da kažem :P)

Multimedija sa touchscreenom i USB ulazom je - savršena, bluetooth povezivanje sa telefonom isprobano, radi perfektno, komande na volanu za oba su bombona, sam volan (presvučen kožom) je takođe posebna vrsta umetnosti i oblikom i izgledom i kvalitetom. Tempomat ima malo čudan položaj, na palici sa leve strane volana, ali je u svakom slučaju tu, kao i ESP i ASR (Traction control, tjč kontrola proklizavanja).

Da ne bude da me Fiat plaća za reklamu i da je sve idealno, postoji i druga strana medalje, a to je - provozao sam 1.4 benzinca i to mu je definitivno najslabija tačka.  Plašim se da ja motor preslab za pun auto i prtljag i neki duži put, naročito ako na tom putu postoje uzbrdice. U gradu, kako tako, mada, morao sam dosta da stiskam glas i da ga slušam kako reži jer sam ga vozio po kraju sa dosta uzbrdica.

Prava mera bi mu bio jedan od dizela, naročito onaj 1.6 MJT sa zverskim obrtnim momentom od 320 Nm. E, sad to više nije ta cena od 10,990 već je 13,990 odnosno, 15,690 sa oba opciona paketa, bez kojih, svako ko drži do sebe, ne bi ni trebalo da uzima taj auto. :+1:

Da, to već sad izgleda kao puno para, ali, realno, dizel motori su skupi u svakom novom autu, i opet to izgleda kao dosta povoljna kupovina u odnosu na to šta može da se dobije u sličnoj opremi i sa sličnim motorom od konkurencije. 

Naravno, nije za zanemariti i ekstremno povoljno varijantu kredita koji ide u ograničenoj seriji (mada se nadam da će trajati duže nego je najavljeno) sa učešćem od 30% i malom (oko 2%?) kamatom.

Sad će dosta ljudi da kažu 15,600 za Fiću???? ;)

Pre besnih reakcija predlažem bacanje na papir nekih brojki i podvlačenja crte za total ispod :)

Još nešto... iako je oprema sjajna, fale mi tačno 2 stvari da bi slika bila (skoro pa) idealna  <_<, i čak iako je to opcija od nekih bednih 70€, ne može se dobiti u Nacionale verziji. Takođe, električni grejač vetrobranskog stakla ne postoji, ali, to je Fordov specijalitet i tehnologija koja me je kod Forda godinama razmazila :D  E, da... nema ni stočića koji se izvlači iz pozadine prednjih sedišta za klince na zadnjim, to je takođe relativno jeftina opcija, ali, opet, nije predviđena za Nacionale paket...

Panorama krov i električno pomična panorama su fenomenalne ali skupe (700€, 1000€) opcije... takođe, nisu predviđene za Nacionale paket.

Da sam neki buržuj, ladno bih uzeo 500l sa sve aparatom za Espresso i elektro-panorama krovom i 17" black diamond cut alu felnama...  mališa ima stila :)

Forza Ferrari!

Edited by fancy, 02 April 2013 - 09:26.

#23 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 02 April 2013 - 22:31

Moj kum ide sutra da kupi nacionale varijantu sa osnovnim benzincem. Danas smo vozili takav auto i Fancy je u pravu, jedina realna mana motora je što je lenj. Mada ako se meri jednim drugačijim aršinom koji se tiče isključivo troškova (finasijski uslovi su apsolutno najpovoljniji na tržištu Srbije) i ako je mahom zastupljena gradska vožnja, who gives a fuck...

Idealna varijanta za dva auta u kući, 500L za trasansport i svakodnevno smaranje (čitaj ženin auto), a nešto ljuto i zajebano za svoju dušu...

recimo, npr.

img-1302467524.jpg

:heart:

#24 dulemcse

dulemcse
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 April 2013 - 04:18

Da li ima nesto,tu gde zivis,za ispod/oko E11.000, skoro sam ubedjen da ima? Sta ce ti FIAT, pa to su uvek bili najgori automobile pravljeni u Evropi?

Stvar je u tome da je ovaj 500L najjeftiniji u svojoj klasi, a to je B klasa automobila. Sto se tice kvaliteta - svaki auto te sluzi kako ti njega sluzis. Dakle, ako ga odrzavas neces imati problema. Cim tako pricas, pretpostavljam da ne znas ni filter vazduha gde se nalazi, a kamoli da ga zamenis.

#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 April 2013 - 04:25

Stvar je u tome da je ovaj 500L najjeftiniji u svojoj klasi, a to je B klasa automobila. Sto se tice kvaliteta - svaki auto te sluzi kako ti njega sluzis. Dakle, ako ga odrzavas neces imati problema. Cim tako pricas, pretpostavljam da ne znas ni filter vazduha gde se nalazi, a kamoli da ga zamenis.

A sto mislis da je to bitno, pa valjda postoji servis, koji to radi po planu regularnog odrzavanja?

Edit:
Evo ga filter.
weapon-r-secret-weapon-air-intake.jpg

Edited by mrd, 03 April 2013 - 06:04.

#26 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 03 April 2013 - 16:21

Ne vidim drugi razlog sto si me ovako ispljuvao sem da sam te uvredio time sto sam rekao da su Fiati sranje. Kao da ti je deda ostavio Fiat u nasledstvo pa se ljutis na svaku kritiku svog auta. Da nisi ti jedan iz onog drustva , mislim da su iz Cikaga ,sto su hteli da biju novinara jednog americkog magazine koji je kritikovao Yugo,a?

I nemoj nikom da kazes kako umes logicki da razmisljas, smejace ti se.

#27 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 09 April 2013 - 16:36

Hvala vam svima.

Ima li neko informacije o tim kreditima?

Koja je banka u pitanju itd...

#28 milicailic213

milicailic213
  • Banned
  • 97 posts

Posted 12 June 2013 - 08:10

meni je interesantan

#29 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 12 June 2013 - 19:08

Ja sam do sad vidio dva na NL putevima i jedan je bio na GB tablice. Meni je isto interesantan.

#30 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 June 2013 - 20:04

Ja sam do sad vidio dva na NL putevima i jedan je bio na GB tablice. Meni je isto interesantan.

Ovde ih ima. Pre neki dan sam na autoputu video klinca sa abarthom. Ima odlican pick-up. ;)