Jump to content


Photo
- - - - -

FIAT 500L


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#1 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 December 2012 - 14:01

Nije valjda da nema ni jednog topika za Made in Serbia FIAT!?

 

Pa da krenemo...sta vi milsite o ovom auticu?

 

U Holandiji krenula reklama...cijena sitnica..samo € 18.995

 

http://www.youtube.com/watch?v=FP3rcFO7YI4

 

 



#2 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 December 2012 - 14:04

Yeahbemu misha, na 0.52 otisla maglenka

 

http://www.youtube.com/watch?v=WmDjVlPw4mA



#3 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 27 December 2012 - 18:34

Ne vidim razlog zasto bi neko davao preko 18.000 e za Fiat,kad za taj novac (i manje) moze pazariti,recimo,Ford Fiestu ili neki drugi auto u toj klasi,a koji po komforu i performarsama svakako prevazilazi Fiat 500...Ako su mislili da igraju na kartu stare slave,prognoziram da ce proci kao Wolksvagen sa njihovim modelom nove Bube cija je prodaja bila daleko ispod ocekivane...



#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 December 2012 - 18:52

Za 18,000 moze puno drugih automobila da se kupi. Kod ovog je atraktivna velicina za gradsku voznju.

Ja sam probao onog malog 1.4l i ide kao jugo 55. Problem je sto je to auto tezi od tone, a to mu ubija performanse. Ako nije za grad, onda svakako treba gledati drugi auto.

 

edit:

Spoiler

Edited by mrd, 27 December 2012 - 18:56.


#5 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 December 2012 - 19:38

Kakvih 18.000? Skoro 19.000, ali Holandskih evra, a posto su ovdje inace cijene auta lude...i ne cudi me ta cifra. 

 

Evo mu konkurencije u NL.

MPV auta sa pocetnom cijenom izmedju € 18000 i 20000

 

konkurencija.jpg



#6 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 27 December 2012 - 22:05

Ja kad god dodjem u Srbiju rentiram neki mali auto za po gradu,poslednja dva puta sam uzimao Shevrolet Spark,motor 1.0 ali je pravi mali zvrk...



#7 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 December 2012 - 00:38

Mene iritiraju TV reklame, pominju Abarth verziju.

 

Ali to nije problem auta, nego licni - idu godine.

 

Za mene, pravi Fiat 500 ima 500-kubicnu, vazduhom hladjenu, dvocilindarsku masinu. A Abarth, "frizirana" verzija je od 595 kubika. Strasna mala jurilica, za ono vreme:

 

1963-abarth-595-25.jpg

 

Danasnji svi auti su isti.Mozda ima nesto razlike u limariji, ali nebitno. I ceni...



#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 December 2012 - 00:44

Mene iritiraju TV reklame, pominju Abarth verziju.

 

Ali to nije problem auta, nego licni - idu godine.

 

Za mene, pravi Fiat 500 ima 500-kubicnu, vazduhom hladjenu, dvocilindarsku masinu. A Abarth, "frizirana" verzija je od 595 kubika. Strasna mala jurilica, za ono vreme:

 

1963-abarth-595-25.jpg

 

Danasnji svi auti su isti.Mozda ima nesto razlike u limariji, ali nebitno. I ceni...

Zar ne vidis da su postigli 140ks na 1.4l. Covece, pa danasnji SUS motori su samo pokretaci elektricnih impulsa.

Ja bih rekao da sa tehnickog aspekta taj motor predstavlja izvanredno resenje.

Standardna verzija se lepo ponasa na putu, ali je slabasna. Turbic bi trebalo da bude mnogo bolji, samo treba sackati review-e.



#9 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 December 2012 - 02:14

Zar ne vidis da su postigli 140ks na 1.4l. Covece, pa danasnji SUS motori su samo pokretaci elektricnih impulsa.  ....

 

Pa u tome je stos. Kao sto sam pisao i na Motocklima.

 

Svaka cast tehnologiji, postize divne stvari. No, ko je ono kasnih '70-ih/ranih '80-ih pevao "ja sam neprilagodjen?" Jesu li bili Idoli?

 

Moje pisanje je trol i najverovatnije spada na drugi/drugaciji topik.

Radi se o tome da na stvarnom, orignalnom Fiatu 500 mogu da napravim generalku u jednom danu. Majstor sam za svecice, dinamo i karburatore. O elektronici nemam pojma.

Zato, ovaj tzv. Fiat 500 je meni isti kao i svi ostali modeli nize klase, nemacki, japanski, talijanski ili korejski.

 

Ako se vratim u nasu Nedodjiju, imam ideju za biznis. Ima Fica u Srbiji za 50 ili 100 Evrica. U Trstu, ima delova za Abarthe, ukljucujuci i slavnu "013" bregastu osovinu.

A, ako nemas pametnija posla i cackas po netu, vidi i male oglase po Evropi. Nedavno je jedan Abarth 1000 TC prodan za za 100 000 Evrica.

Za 100 evrica, koliko kosta Fica u ruralnoj Srbiji, plus 2000 Evra koliko kostaju delovi iz Italije, plus rad od mesec dana, mogao bih da napravim repliku i , mozda, prodam u pola cene.

 

No, trolujem.Mozemo o ovome drugde,

 

A ovde, Fiat 500, nov: isti kao i gomila Japanaca, samo malo skuplji.



#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 December 2012 - 02:41

Ja bih i rekao da je to Fiatov motiv. Upravo su hteli da nparave neku setnu varijantu, da ljudi zbog nekih svojih setnih motiva kupe taj auto.

 

Trenutno je na trzistu tusta i tma automobila koji su i jeftiniji i bolji od ovog. 

Pazi redom:

1. Hyundai Accent

2. Toyota Yaris

3. Honda Fit

4. Ford Focus/Fiesta

5. Scion iQ

 

Svi ti automobili su ispod famoznih 20k, a neki su cak i ispod 15k sto eura, sto $.



#11 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 28 December 2012 - 12:52

Sve je to super, samo konkurencija nema Lavazza aparat :wicked:

 

http://www.youtube.com/watch?v=bCjiKjwf6hE



#12 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 28 December 2012 - 19:04

Niko ne pravi male automobile bolje nego Fiat. Ja sam punto Mk I tako slatko izvozao da to nije zdravo. I nisam želeo da ga prodam kad je odslužio svoje, nego mi je godinama služio za najneverovatnije stvari. Sećam se da smo jednom dok smo bili u lovu, sa njim "forsirali" neki potočić. UAZ napred, puntuar za njim...

 

Zato ljudi kupuju FIAT i vezuju se za njih. Malo te košta, nije ti žao kad ti neka rupčaga zamalo otkine točak ili kad neka "dama" u X6 ti odvali pola branika pri parkiranju. Ok, crkavaju najneverovatnije stvari, ali to valjda potpada pod italijanski šarm.

 

Najbolji su oni likovi koji na svog fiata ponosno lupe logo grofa Barake. :lol+:

 

Glavni problem ovog auta je upravo to, cena. 18k je već svota za koju se može svašta nešto kupiti (napraviti) i to više nije mali, slatki autić.

 

Posle x godina sam ponovu u iskušenju da kupim FIAT, ali ne kragujevački ponos nego ovo:

 

Fiat-Panda-4x4-2013.jpg



#13 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 29 December 2012 - 19:55

 

Kupci razgrabili srpskog fiću IZVOR: TANJUG

Beograd -- Direktor "Fiat automobila Srbija" Antonio Chezare Ferara izjavio je da su prvih 30.000 automobila fijat 500 L praktično razgrabljeni.

 
 
137282437250debd544fff8399027291_640x441
 
Foto: Tanjug,arhiva

Ferera kaže i da u fabrici ne stižu da naprave zalihe.

"Dnevno proizvodimo oko 480 vozila, a na parkingu u ovom trenutku imamo tek oko 400 vozila. I taj kontingent automobila već narednog dana kreće put Evrope. Spremamo i automobil sa sedam sedišta. Taj posao ćemo završiti do polovine naredne godine", istakao je Ferara u intervjuu današnjim "Novostima".

Samo za šest prethodnih meseci, u novoj fabrici u Kragujevcu i kod sedam ključnih kooperanata iz Italije, posao je našlo oko 2.900 radnika, a "Fijat Srbija" je sada spreman da proizvodi vise od 17.000 automobila mesečno, rekao je Ferara. 

On je podsetio da je u delu fabrike, poznatijem kao "Karoserija", montirano oko 320 robota, a u ostalim delovima firme još oko 100. 

"Tvrdim da to nemaju druge konkurentske fabrike. Čovek može da pogreši, ali ovi kompjuteri najnovije generacije - nikako. Imamo program koji nam potvrdjuje da nam je svaki šraf dobro postavljen. I za to kompjuter izbaciju odgovarajući sertifikat. To prilažemo svakom kupcu - od Amerike do Australije, ako je potrebno", rekao je on. 

Za sada se u Kragujevcu ne odustaje od proizvodnje "punta". U pitanju je najprodavaniji "Fijatov" automobil koji je doživeo tri verzije i koji je prodat u skoro sedam miliona primeraka. 

"Imamo dobar automobil koji je izuzetno tražen na tržištu severne Afrike - u Maroku, Tunisu i Egiptu", kazao je Ferara i dodao da će "punto" proizvoditi sve dok postoji potražnja.



#14 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 25 March 2013 - 10:51

Sta kazete za ovaj popust za 500L -- 10.900...

Ovde gde ja zivim 500L je od 15.000....



#15 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 25 March 2013 - 14:13

Da je u NL za te pare ja bih ga uzeo kao drugo auto. Ustvari ne bih  :lol+:  pao bi neki dvotockas.