Jump to content

Photo
- - - - -

Cemu ucimo decu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
334 replies to this topic

#31 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 12 February 2013 - 14:47

Gde si ti u svim onim nacionalističkim bljuvotinama video liberale?

Odlična tema, ne znam kako mi je promakla. Ja sam sa strahom otvarao udžbenik prirode i društva (dotle smo stigli), ali, srećom, izdavač koji je zastupljen u našoj školi je "normalan".

#32 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 February 2013 - 15:42

Gde si ti u svim onim nacionalističkim bljuvotinama video liberale?

Odlična tema, ne znam kako mi je promakla. Ja sam sa strahom otvarao udžbenik prirode i društva (dotle smo stigli), ali, srećom, izdavač koji je zastupljen u našoj školi je "normalan".

liberali drze skole u Srbiji

#33 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 February 2013 - 19:08

liberali drze skole u Srbiji

SPS-ovci su liberali?

#34 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 February 2013 - 23:15

SPS nema ideologiju. SPS sada sledi liberale, odnosni liberalni koncept obrazovanja uvezen iz EU. To je samo nalicje domaceg nacionalizma, jedan drugi oblik totalitarizma. Nesto kao dualizam veronauke i gradjanskog vaspitanja, u oba slucaja gomile gluposti.

SPS samo formalno upravlja skolama, one su vec dugo izlozene na milost i nemilost EU lobista i liberala. One su podeljene na naci klerikalno i naci liberalno krilo, a deca su zrtve.

Edited by Sapunar, 12 February 2013 - 23:25.

#35 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 13 February 2013 - 12:19

Imaš decu koja idu u školu? Ja imam i nisam primetio ništa liberalno, još manje nekakvu "liberalnu indoktrinaciju", sem ako pod time ne podrazumevaš (formalnu) inkluziju Roma.

#36 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 13 February 2013 - 18:35

Imaš decu koja idu u školu? Ja imam i nisam primetio ništa liberalno, još manje nekakvu "liberalnu indoktrinaciju", sem ako pod time ne podrazumevaš (formalnu) inkluziju Roma.

liberalna indoktrinacija sastoji se u forsiranju simbolickog ucenja, odustajanja od veze sa realnoscu. Recimo, deci se u srpskim skolamadanas ne dozvoljava da sabiraju koristeci stapice, racunaljke ili zetone vec direktno apstraktno, snapamet i na simbolickom nivou. Preskacu se stepeni u nastavi, citanje se uci bez sricanja po slogovima sto je nuzno za ucenje sinteze reci.

Ideja je da se deca "pritisnu", kao sto se pritiskaju radnic u firmi. Prema ucenju o predestinaciji, ljudi su zli, unapred prokazani i pritisak je dobar d abi postali "produktivni".

|produktivnost je estetski lepa u univerzumu liberal-fasista. Deca su samo resursi. Uciteljicama koje ne trpe ovaj totalitarizam preti se disciplinskim komisijam au kojima sede ambiciozni liberali.

Nova skola, liberalna skola prezire zivo ljudsko meso. Ideja je stvoriti astraktne simbolicke odlucivace koji ce reci "wow" kad avide odgovarajuci simbolicki sadrzaj. To je sustina kontrole masa u liberalizmu. Zaglupljivanje.

Razgovarajte sa uciteljicama, pridjite im,  saznacete sve ovo isto.

#37 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 13 February 2013 - 18:55

Preskacu se stepeni u nastavi, citanje se uci bez sricanja po slogovima sto je nuzno za ucenje sinteze reci.

Da li toj metodi treba da zahvalimo sto slova u tvojim recima tako rado idu u komsiluk?  :)

#38 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 13 February 2013 - 20:23

Da li toj metodi treba da zahvalimo sto slova u tvojim recima tako rado idu u komsiluk?  :)

ne, ja imam bolest nerava koju sam dobio kasnije

#39 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 13 February 2013 - 21:12

ne, ja imam bolest nerava koju sam dobio kasnije

Meni je zbog nepredvidivog koriscenja space dirke vise licilo na 'nintendonitis' palca. 

#40 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 13 February 2013 - 22:51

liberalna indoktrinacija sastoji se u forsiranju simbolickog ucenja, odustajanja od veze sa realnoscu. Recimo, deci se u srpskim skolamadanas ne dozvoljava da sabiraju koristeci stapice, racunaljke ili zetone vec direktno apstraktno, snapamet i na simbolickom nivou. Preskacu se stepeni u nastavi, citanje se uci bez sricanja po slogovima sto je nuzno za ucenje sinteze reci.

Ideja je da se deca "pritisnu", kao sto se pritiskaju radnic u firmi. Prema ucenju o predestinaciji, ljudi su zli, unapred prokazani i pritisak je dobar d abi postali "produktivni".

|produktivnost je estetski lepa u univerzumu liberal-fasista. Deca su samo resursi. Uciteljicama koje ne trpe ovaj totalitarizam preti se disciplinskim komisijam au kojima sede ambiciozni liberali.

Nova skola, liberalna skola prezire zivo ljudsko meso. Ideja je stvoriti astraktne simbolicke odlucivace koji ce reci "wow" kad avide odgovarajuci simbolicki sadrzaj. To je sustina kontrole masa u liberalizmu. Zaglupljivanje.

:krsta:  :krsta:  :krsta:  :krsta:  i levom i desnom. 

Znaci problem je u sabiranju stapicima a nije u tome sto se deca uce nacionalno centricnoj instoriji, religiji (da se ne zezamo, veronauka u srpskim skolama je pravoslavni katehizam), geografiji ("srpske zemlje van Srbije") i slicnima? Ili sto im se znanje uliva a ocekivanje je da ce ga reprodukovati, pa kad roknu na PISA testovima jer ne razumeju procitan tekst, ministar se zali na testove. Nije problem sto se ne podrzava radoznalost i samostalni rad, niti licna interesovanja, pa sva deca idu na muzicko i sva deca igraju fudbal na fizickom? Nije problem sto se gramatika srpskog uci posle gramatike engleskog, a po istoj metodologiji? Nije problem sto je "evolucija samo teorija" a "kompjuteri zrace" pa oboje treba ukinuti? 

Odoh da sabiram zetone.....

#41 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 13 February 2013 - 23:06

Ništa iz ovog tvog pamfleta nisam primetio u školi. Kada su učili da čitaju (moj klinac je već znao, ali bilo je dece koja nisu) učiteljica je baš insistirala na tom sricanju i "ščitavanju" (svaki put sam se uzdržavao da ne puknem od smeha kada to izgovori na roditeljskom). Na matematici zaista nisu koristili pomagala, ali ovom mom nije ni trebalo jer je sve to već savladao u vrtiću gde su koristili i štapiće i još kojekakve igrače. 

Što se tiče pritiska, ja baš imam suprotan utisak i mislim da premalo rade i da se premalo traži, jer domaći završi za 5-10 minuta (sem kada ima da piše neki esej) pa mi je problem da mu objasnim da ipak treba malo više vremena da posveti učenju. Neka je sto puta pametan na tatu 0:) , ako on završi za 10 minuta, onda neka malo manje sposobna deca mogu za 1h i imaju posle ceo dan za igru.

Edited by namcor, 13 February 2013 - 23:08.

#42 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 14 February 2013 - 08:11

Ne vidim sta je tu lose.  Ja sam bio prvi razred 1978 godine i ni tada nismo koristili stapice, racunaljke i zetone. Takodje nismo ni sricali, a nismo ni vezbali "kosa/prava". Hoces li da kazes da je za zivota JBT u srpskim/jugoslovenskim skolama vladao "liberalizam"?

#43 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 20 February 2013 - 10:30

decu učimo da budu pre svega dobri potrošači i jedan od najboljih primera kako ideologija tržišta kao novi oblik totalitarizma funkcioniše jeste kinder jaje.

tačnije "kinder surprise" kao tipičan primer robnog fetišizma: pogledajte genijalnost marketinga na delu: formalno, vi prodajete detetu čokoladno jaje, ali je čokolada zapravo samo deo ambalaže tj. tanak sloj koji obavija plastičnu kutijicu. nesrazmerno upotrebljivom (jestivom) delu proizvoda, dete dobija igračkicu koja je praktično beskorisna, jer je toliko sitna da ni beba ne može sa njom da se igra. naravno, igračkica i nije namenjena za igru već za sakupljanje, i dete koje doživi "kinder iznenađenje" dobija opsesivnu želju da otpakuje novo i sledeće jaje, praveći kolekciju, dok mu endorfin iz  sažvakane čokoladne opne pojačava osećaj sreće, pretvarajući ga lagano u konzumerskog ovisnika. 

#44 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 20 February 2013 - 11:09

decu učimo da budu pre svega dobri potrošači i jedan od najboljih primera kako ideologija tržišta kao novi oblik totalitarizma funkcioniše jeste kinder jaje.

tačnije "kinder surprise" kao tipičan primer robnog fetišizma: pogledajte genijalnost marketinga na delu: formalno, vi prodajete detetu čokoladno jaje, ali je čokolada zapravo samo deo ambalaže tj. tanak sloj koji obavija plastičnu kutijicu. nesrazmerno upotrebljivom (jestivom) delu proizvoda, dete dobija igračkicu koja je praktično beskorisna, jer je toliko sitna da ni beba ne može sa njom da se igra. naravno, igračkica i nije namenjena za igru već za sakupljanje, i dete koje doživi "kinder iznenađenje" dobija opsesivnu želju da otpakuje novo i sledeće jaje, praveći kolekciju, dok mu endorfin iz  sažvakane čokoladne opne pojačava osećaj sreće, pretvarajući ga lagano u konzumerskog ovisnika. 

odlicno zapazanje kolega.

samo bih dodao da postoji prava eksplozija lutkica za sakupljanje. Robotski izgledi za decake, vile i konjici za devojcice.

#45 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 20 February 2013 - 13:12

tačnije "kinder surprise" kao tipičan primer robnog fetišizma

Pa jos pise latinicom, sto znaci da je tu verovatno i Vatikan umesao svoje prste! Ma uzas jedan! Kuda ide ovaj svet kad deca dobijaju cokolade sa igrackama!