Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

"Region"


  • Please log in to reply
11554 replies to this topic

#11341 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 June 2018 - 22:25

...

 

Ne mora da te zanima 'dortjolski esteticizam', kao sto mene ne zanima 'slavonski esteticizam'.

 

Doduse, supa si trolerski uveo u pricu ti, pa ne znam cemu kurobecanje?

 

Link je, da prostis, cisti 'rvacki regijonalni patriJotizam.

Tuga.

 

 

Btw, ovo su lesinari - kondori / supovi

 

Attached File  bolivia - colombia coat of arms.jpg   84.18KB   3 downloads

 

Btw, malo 'dortjolskog esteticizma' nikada nije naodmet.

Mnogo smaraju balkanski regiJonalni mrgudi.

 

B-)

 

...


  • 0

#11342 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 29 June 2018 - 07:06

Yebale vas orlušine i velike mačke (a to su glavne heraldičke beštije, uz časne izuzetke Royal jednoroga, škotskog jelena i istarske koze).

 

Preferiram jednostavnije heraldičke matrice, poput ove, na mom obiteljskom trademarku.

 

Attached File  nasa_buteljka.jpg   45.33KB   2 downloads

 

Pradjed se odrekao pustih vinograda, jer mu je bila važnija inžinjerska karijera od gacanja u blatnim čizmama. However, ime još stoji i vino je jako dobro.


  • 4

#11343 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 June 2018 - 10:03

...

 

Opet si se 'ljutnuo'?

;)

Samo kinichki kazem da mi do pevaca nije stalo

 

Attached File  Poulet_de_Bresse .jpg   55.42KB   2 downloads

 

Mozda samo do pevaca / koza u ovom obliku:

 

Attached File  coq au vin - jaretina pod pekom.jpg   103.55KB   2 downloads

 

A Istra?

 

Attached File  sredisnja-istra-istria.jpg   109.06KB   2 downloads

 

I oko vinograda taj tvoj predak je gresio. Inzenjera se secaju samo u familiji a vino donosi uzitak i radost mnogima.

Vinograd voli radnika, a podrum cuvara.

 

Tu su cizme neizostavne, kao kad hoces dobrog sira.

Toga nema dok se ne prihvatis za kravlji rep.

:lol+:

 

Attached File  istarski sir - vino.jpg   91.09KB   2 downloads

 

Nadam se da je ovaj post dovoljno regiJonalan.

;)

 

Zivio meshtre!

 

...


Edited by Kinik, 29 June 2018 - 10:06.

  • 3

#11344 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 June 2018 - 16:40

...
 
 
Ne znam kako domacim ciketanima nije jasno da je svaka 'pobeda' oko kocoba - korak blize konacnom porazu i potpisivanju papira sa priznanjem. A onda ce biti svejedno, jer ce Kosovo postati clan mnogih organizacija.
 
A i podrska je dobijena od 'eminentnih' clanova svetske zajednice.
Shithole countries.
:ajme:
 
 
>> ... Sprečen prijem Kosova u SCO
Beograd -- Na sednici Saveta Svetske carinske organizacije u Briselu je sprečen prijem samoproglašenog Kosova, čiji status u toj organizaciji ostaje sporan i zamrznut.
Izvor: Tanjug, subota, 30.06.2018.
 
 
    To je saopšteno iz Uprave carina.
    Savet je uspostavio Radnu grupu za pitanja u vezi sa pristupanjem toj organizaciji, koja će se, između ostalog, baviti i pitanjem samoproglašenog Kosova. 
    Takođe, do daljeg važe odluke Saveta iz jula i decembra 2017. godine, kojima se zamrzava status „Kosova", sprečava punopravno učešće u radu i glasanje predstavnika Privremenih institucija samouprave u Prištini do izveštaja Radne grupe i eventualne nove odluke Saveta o tome, navodi se u saopštenju. 
    Rasprava o ovoj tački dnevnog reda sednice, na kojoj su učestvovali i predstavnici Srbije, pokazala je da u Svetskoj carinskoj organizaciji postoje suprotstavljena mišljenja o jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova, ali je Srbija dobila energičnu podršku od velikog broja delegata. 
    U korist pozicije Srbije na zasedanju su govorili predstavnici Rusije, Kine, Indije, Brazila, Argentine, Kipra, Slovačke, Belorusije, Gruzije, Čilea, Azerbejdžana, Kube i Indonezije, a u vidu pisanih nota podrška je stigla od Konga, Sirije, Angole, Kambodže, Kirgizije, Sijera Leonea i Šri Lanke. ...<<
 
...

  • 0

#11345 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 30 June 2018 - 18:23

@Kinik

 

 

Ne znam kako domacim ciketanima nije jasno da je svaka 'pobeda' oko kocoba - korak blize konacnom porazu i potpisivanju papira sa priznanjem. A onda ce biti svejedno, jer ce Kosovo postati clan mnogih organizacija.

 

Doci ce sve na red, od slucaja brace Bitici koji su ubijeni tamo devedesetih pa nadalje, sto je svakako dobro i pozdravljam, posto cemo biti blize civilizovanom svetu. Vlasti nece pomoci da se sklanja iza naroda referendumima i skida sa sebe odgovornost oko nepotpisivanja pravno obavezujuceg sporazuma sa Kosovom, bolje bi bilo da se priupita dokle ce joj biti dozvoljeno da ore evropske drumove.


  • 0

#11346 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 June 2018 - 18:52

...

 

 

Ako evropskih drumova uopste bude bilo.

;)

 

...


  • 0

#11347 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 30 June 2018 - 23:27

...

 

Opet si se 'ljutnuo'?

;)

Samo kinichki kazem da mi do pevaca nije stalo

 

attachicon.gifPoulet_de_Bresse .jpg

 

Mozda samo do pevaca / koza u ovom obliku:

 

attachicon.gifcoq au vin - jaretina pod pekom.jpg

 

A Istra?

 

attachicon.gifsredisnja-istra-istria.jpg

 

I oko vinograda taj tvoj predak je gresio. Inzenjera se secaju samo u familiji a vino donosi uzitak i radost mnogima.

Vinograd voli radnika, a podrum cuvara.

 

Tu su cizme neizostavne, kao kad hoces dobrog sira.

Toga nema dok se ne prihvatis za kravlji rep.

:lol+:

 

attachicon.gifistarski sir - vino.jpg

 

Nadam se da je ovaj post dovoljno regiJonalan.

;)

 

Zivio meshtre!

 

...

 

Kad smo vec kod toga: kakvo je vase misljenje o Rajackim vinogradima u okolini Negotina? Mnogi imaju dugu i bogatu tradiciju, ali ipak ostaju zapusteni. 


  • 0

#11348 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 01 July 2018 - 05:48

Koliko ja znam tamo su ulozili jedan par iz Francuske, obnovili vinograde i pokrenuli proizvodnju. Ne znam da li jos rade, vino se retko moglo kupiti u Srbiji ( zbog nasih monopolista kriminalaca ) pa su izvozili vino u Francusku, najvise u Pariz. To je bio ranije, sada ne znam da li se nesto promenulo.

http://www.francuskavinarija.com


  • 0

#11349 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 01 July 2018 - 06:56

Koliko ja znam tamo su ulozili jedan par iz Francuske, obnovili vinograde i pokrenuli proizvodnju. Ne znam da li jos rade, vino se retko moglo kupiti u Srbiji ( zbog nasih monopolista kriminalaca ) pa su izvozili vino u Francusku, najvise u Pariz. To je bio ranije, sada ne znam da li se nesto promenulo.

http://www.francuskavinarija.com

Cool! Citao sam da u Rajcu kod Negotina ima vinskih podruma izgradjenih od kamena i starih po nekoliko vekova. Imaju dugu tradiciju proizvodnje vina - ali  je sve to danas zapusteno. 


  • 0

#11350 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 01 July 2018 - 07:14

Negotinske pivnice su valjda pod zastitom Unesca. 

Svaka cast Francuzima.


  • 0

#11351 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 July 2018 - 21:35

...
 
Evo jos jednog otreznjavajuceg glasa razuma, opet iz Nemacke.
 
 
>> ... "Prošlo je vreme za kompromis Beograda i Prištine"
Bodo Veber, iz berlinskog Saveta za politiku demokratizacije, ocenio je da je prošlo vreme za normalizaciju odnosa Beograda i Prištine putem kompromisa.
IZVOR: Tanjug, utorak, 10.07.2018. | 22:15
 
    On je to istakao na međunarodnoj konferenciji "Srbi i Albanci – kojim putem dalje?", u organizaciji agencije Tanjug i albanske agencije ATA.
    Veber je, učestvujući na panelu „Kako da promenimo negativnu percepciju“, rekao da normalizacija odnosa Beogarda i Prištine, Albanaca i Srba neće ići putem suočavanja srpskog društva sa prošlošću, već sa realnošću. 
    "Kosovo je otišlo od Srbije i u dijalogu neće biti rešavanja putem kompromisa", uveren je on, dodajući da je Srbija u ranijim pregovorima propustila šansu da se dođe do kompromisnog rešenja, koje je bilo moguće 2011. ili 2013. 
    Kritikovao je što je srpska politika tri decenije instrumentovalizovala pitanje Kosova, te dodao da je obmanjivanje javnosti da Srbija može da vrati proces na put ka kompromisu. 
    "Srbija priznavanjem realnosti ne može dobiti Kosovo, ali može dobiti to da ne bude i dalje nedovršena država", smatra Veber. 
    Takođe ukazuje da priča o istorijskom pomirenju dva naroda predstavlja zloupotrebu sa ciljem podele Kosova. 
    Rešavanje odnosa Srba i Albanaca, prema njegovim rečima, ne može ići putem Tirana-Beograd, već najvećim delom preko rešavanja odnosa Beograda i Prištine. 
    Istovremeno je ocenio da je neophodan preokret oko Zajednice srpskih opština, kritikujući da se vodi diskusija oko toga ko vlada teritorijom, a ne kako se vlada. 
    "Bez tog preokreta u razmišljanjima mora se reći da su dijalogom Albanci sa Kosova dobili najmanje, Srbija najviše, ali zato Srbi na Kosovu gotovo ništa", smatra Veber. 
    Takođe smatra da se pitanje autonomije pogrešno postavlja, jer je autonomija RS pokazala da nije ništa donela Srbima u BiH, pošto imamo situaciju da mladi u Foči ne mogu da pređu granicu ka Srbiji, ali ne što im je zabranjeno, već iz ekonomsko-socijalnih razloga. 
    U svom orbaćanju on se osvrnuo i na izjavu selektora srpske fudbalske reprezentacije Mladena Krstajića, dodajući da podržava kritiku nemačkog sudije na meču sa Švajcarskom, ali da deo izjave u kojoj traži da sudija mora da završi pred Haškim tribunalom, pokazuje kako srpsko društvo gleda na bližu prošlost. 
    Dalje on je kritikovao i albanskog premijera Edija Ramu rekavši da ima tendenciju da glumi oca albanskog naroda. 
    "Mogao bi naučiti od nedavne istorije Srbije, da je loš koncept glumiti oca nacije, jer otac neće stradati na kraju već deca. Treba poštovati granice, i u tim okvirima pomagati. Izjava o ocu svih Albanaca je štetna po albanski narod", naglasio je Veber. 
    Takođe je ocenio žalosnim odluku EU o odlaganju pristupnih pregovora sa Makedonijom i Albanijom. 
    Na kraju je poručio da se EU neće raspasti, već će se menjati, a i da je proces proširenja nezaustavljiv. ... <<
 
...

  • 0

#11352 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 August 2018 - 10:55

  https://kossev.info/...rava-na-kosovu/

 

 

nema cile mile kod brata ramusha


  • 0

#11353 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 August 2018 - 11:24

...

 

De, de - smiri se malo i ne drombuljaj.

 

...


  • 0

#11354 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 16 August 2018 - 11:56

  https://kossev.info/...rava-na-kosovu/

 

 

nema cile mile kod brata ramusha

Lele, pa nija valjda da čitaš ovaj lobotomirani portal. Đivđanski informer :lol+:


  • 0

#11355 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 August 2018 - 12:26

Lele, pa nija valjda da čitaš ovaj lobotomirani portal. Đivđanski informer :lol+:

ajde ti me demantuj pa kaži da ovaj tužilac nije podneo ostavku pod pritiskom "veterana"

 

inače da znaš da čitaš video bi da je izvor informacije RTK :lol+:


Edited by perkos, 16 August 2018 - 12:27.

  • 0