Jump to content


Photo
- - - - -

Pamtim to kao da je bilo danas


  • Please log in to reply
699 replies to this topic

#31 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 December 2012 - 01:57

Ne secam se gde i kada je bilo, ali se secam dva interesantna dogadjaja.

Kad je golman Pantelic dao go i kada je Borota dao auto go kad je uneo loptu u svoj go.

Da se razumemo Borota je po mome misljenju bio jedan od najboljih golmana koje sam ja video, ali je imao svoje momente. :)


  • 0

#32 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 04 December 2012 - 02:40

Pantelic je dao gol Velezu, Enveru Maricu.

 

Inace, prvo kompletno secanje

 

 

I psovanje Jurisica.

 

Prva poseta stadionu, tekma koju je postavio postavljac ove teme, Zvezda Barsa 1982.

 

Najteze podneseni porazi (ispadanja) protiv Real Madrida (4:2 za nas), Milana (magla) i Velez u prvenstvu (5:0).


  • 2

#33 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 December 2012 - 02:59

hvala dragance. Davno je bilo, a ja zaboravio. :+1:


  • 0

#34 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 December 2012 - 03:09

ja sam bio na 81.derbiju na Jna. Cuveni derbi kad je Piksi dao gol iz kornera i kad je napunio Bora Cvetkovic koji je umeo da nam ubudzi gol u derbiju. Jedan od igraca kog malo ko pamti. Inace tada smo na golu imali izvesnog Djukanovica, neznalicu koju smo doveli iz Buducnosti samo zato sto nam je odbranio penal. 

 

Имао сам до скоро Темпо који је изашао одмах после тог Дербија, било је много слика, изјава, коментара. Посебно гола из корнера...
Фебруара кад је био куп у Нишу у кошарци поклонио сам га Даби јер он има стварно импозантну архиву.


  • 0

#35 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 December 2012 - 03:32

Evo je...

 

 

Драго Ћосић  :D



pandurovic posle ispusta loptu i neki mitko stojkovski za kog posle niko cuo nije se proslavio. 

 

Тај Митко Стојковски је срушен и код пенала тако да је уз Дарка Ковачевића Звездин херој тог 100ог дербија. Био је он добар играч, капитен, само био је већ у солидним годинама тако да и није имао пуно времена да се прослави.

Иначе слажем се да сте нас убили у том дербију, оно по чему је у сећању је и то да се уопште није знало до кад и колико ће се играти пошто је био баш дуг прекид, ако се сећам добро, због бакљаде. Мислим да је други гол пао после стандардног '90 минута.

И дан данас памтим изјаве обојице тренера после меча, Тумбаковићу је толико тешко било да је једва говорио. А у позадини се чује Ђурђевдан пошто је играно 6. маја...


  • 1

#36 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 December 2012 - 03:44

kada je Borota dao auto go kad je uneo loptu u svoj go.

 

To je легенда из времена кад је бранио у Челсију. Наводно је одбранио пенал а качкет му је одлетео у гол па је он са све лоптом ушао по њега... Кажем легенда и наводно јер не постоји никакав доказ, ни видео ни у архиви Челсија, да се то стварно десило.


  • 0

#37 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 04 December 2012 - 06:11

 

moje prvo potpuno secanje iako nisam bas bio svestan vaznosti

 

prvi put sam plakao zbog Zvezde u revansu

 

Prokleti Karlo Muraro


  • 0

#38 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 04 December 2012 - 07:43

Mladja sam garda od vas metuzalema, pamtim samo gluposti posto se 90-tih nije igrao vec nesto sto se samo tako zove.

Utakmica se slabo secam, to i sada zaboravim posle nedelju dana, ali pamtim jednu posebno. 100 derbi. Gledao kod mene u sobi sa pokojnim dedom partizanovcem a pazi sada i zvezdasem u isto vreme. Mislim da svi znate kako se zavrsilo, voleo bih da neki grobar opise iz svog ugla tu utakmicu, ne stvorko posto ce napisati da je Covic pretio igracima partizana, a tetkica u kantini

je surnjaja od jednog tadasnjeg funkcionera Crvene Zvezde pa je stavila laksativ Djaniju Curcicu u pivo.

 

Pamtim pojedine igrace kao sto je Anto Drobnjak. Uvek mi se cinilo da je taj covek mogao mnogo vise da napravi u karijeri.

Kome ti da je Metuzalem? :D

grumpy%20old%20man.jpg
 


  • 1

#39 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 04 December 2012 - 08:14

 

moje prvo potpuno secanje iako nisam bas bio svestan vaznosti

 

prvi put sam plakao zbog Zvezde u revansu

 

Prokleti Karlo Muraro

 

 

pa ti si stariji nego sto sam mislio. respekt.

 

inace, ne bih da se tema pretvori u omiljeni derbi jer bi tu bilo svega i svacega, mada meni jesu u fudbalu najomiljenije pobede nad zvezdom jer drugih za 'mog mandata' i nije bilo narocito.

ako izuzmemo zvezde i njukasl 2003.godine, znam da, ne znam zasto, nocima nisam spavao nakon ove utakmice:

 

 

dinamo - partizan kup sfrj, 0-1 (prvi mec 3-2 za pfc)

 

dinamo nikad jaci, borio se za titulu sa zvezdom te godine sve do sranja na maksimiru. jedna od najboljih dinamovih generacija ikada, mozda i najbolja. u prvom mecu pobedjujemo sa 3-2 krajnje nezasluzeno i traljavo. dinamo je dva puta vodio 1-0 - 2-1 ali smo nekako zgovnali tih 3-2. ocekivao se debakl u revansu i lak prolaz dinama. ja sam bio sokiran kad smo poveli, a jos kad smo zadrzali, ludilo. te godine smo mi mi bili branioci "titule u kupu" kako neki vole da kazu :lol+: , medjutim u polufinalu smo naisli na prejaku zvezdu koja nas je u dva meca dobila 1-0 i 3-2. u drugom smo cak vodili 2-0 ali je bilo pitanje kad ce sve da se raspadne, na kraju je cuveni Spasic cak zakucao i autogolcinu. mucna sezona.


Edited by stvorko, 04 December 2012 - 08:26.

  • 1

#40 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 04 December 2012 - 10:49

Jedna od upecatljivih utakmica koje pamtim je  protiv Sampdorije u Sofiji. Trebala nam je pobeda da udjemo u finale i idemo na Vembli. Poveli smo golcinom ovog kretena od selektora, ali nas je posle sahranio idiot od Maze autogolom.

Celog dana bilo je napeto u Sofiji. Jurnjava po celom gradu. Secam se da su cigani jurili zabare nekakvim hokejaskim palicama po centru. Bilo je mlacenja non stop

Ispred stadiona su bili panduri na najvecim konjima koje sam u zivotu video. U onoj guzvi na ulazu sreca da neko nije stradao od onih dzinovskih kopita.

 

         bilo je to jedno ludo gostovanje skoro 20000 navijača Zvezde iz svh mogućih krajeva, jurcali se sa bugarskim policajcima ceo dan i tražili žabare iako je vićina njih došla pravo na stadion koji je sličan niškom Čairu ako ne isti, palice za hokej provalili smo mi sa juga još na prvom gostovanju protiv Panatinaikosa  u Sofiji koštale su nekih 5 leva i ceo dan smo igrali hokej sa njima po ulicama Sofije uz lopticu za tenis i ganjali Bugrke koje su bile razočarane kad smo ih poslali kući i otišli na stadion nisu verovale da nam je Zvezda ispred njih

 

prvi derbi koji sam gledao kao klinac iz unutrašnjosti dobili smo 2:0 sećam se da je pokojni Kajganić odbranio penal Grubješiću međutim ako krenem sa pričom o odgledanim mečevima po Kosovu i južnom delu Sfrj pašćete u bedak, što neko ovde reče sad sa na Partizan-Inter uspavam a nekad sam gledao i večiti derbi prištinske zonske lige Proleter-Jedinstvo to su vam dve ekipe iz različitih romskih mahala


  • 3

#41 dolenajugu

dolenajugu
  • Members
  • 2,614 posts

Posted 04 December 2012 - 11:22

 

Najteze podneseni porazi (ispadanja) protiv Real Madrida (4:2 za nas), Milana (magla) i Velez u prvenstvu (5:0).

 

Ja gledao uživo :rolleyes: , jedan od onih utakmica kada sve što šutneš u go, uđe. Mislim da je Velež opucao svega sedam -osam puta na gol, ali gotovo svaka je ušla. Opet, sjećam se, negdje 79 (možda griješim u godini), Velež dobija Zvezdu 3:1 u Mostaru, Olja Petrović na golu, i u svim nivama dobija ocjenu 10.....totalno razbijanje, ali eto,ta se ne pamti. Fudbal.

 

I kad već uzeh da napišem,prvo sjećanje je ujedno jedno od najbolnijih,najdubljeurezanih sjećanja. Godina 74, ja dijete (7.8 godina), zadnje kolo prvenstva, Velež igra na Koševu, a Hajduk na Karaburmi, izgubili Hajduk i bod, a Velež dobije titual u Mostaru. 40 hiljada ljudi na Koševu, sve crveno, mene prvi ptu vode na neki satdion na gostovanje, Velež u prvih davdeset minuta daje tri gola, nažalost hajduk vodi 1:0 na Karaburmi. I onda odjednom u 87 mionuti, spiker na stadionu objavljuje OFK-a izjednačio, delirijum na stadionu, mene uzeli i bacaju u zrak, ljube se ljudi...i onda nakon minute, glupi spiker objavljuje, greška, hajduk vodi 2:0. jebeš ga. 


  • 1

#42 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 04 December 2012 - 11:25

zvezda-real 1986. je jedna od najvecih utakmica igranih na ovim prostorima.

 

takvo demoliranje reala nije vidjeno u evropi. kakvo pretrcavanje, prepisavanje, akcije ...

 

to mi je bila najgotivnija generacija zvezde ikad. sve super momci, nijedna budaletina kojih je kasnije bilo u izobilju kao i kod nas. tada nisu prolazili lole, koromani, stamenkovici, mitrare i slicne paljevine vec su bili izvrgavani ruglu i udaljavani.


  • 5

#43 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 04 December 2012 - 12:18

Jugoslavija - SR Nemačka 2:4, polufinale EP 1976. pričalo se da su se naši potukli u svlačionici u poluvremenu.....

 

 

 

 

Attached Files


  • 1

#44 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 04 December 2012 - 12:29

         i ganjali Bugrke koje su bile razočarane kad smo ih poslali kući i otišli na stadion nisu verovale da nam je Zvezda ispred njih

 

 

:rolleyes:


  • 0

#45 hrkljush boys

hrkljush boys
  • Members
  • 6,128 posts

Posted 04 December 2012 - 12:31

zvezda-real 1986. je jedna od najvecih utakmica igranih na ovim prostorima.

 

takvo demoliranje reala nije vidjeno u evropi. kakvo pretrcavanje, prepisavanje, akcije ...

 

to mi je bila najgotivnija generacija zvezde ikad. sve super momci, nijedna budaletina kojih je kasnije bilo u izobilju kao i kod nas. tada nisu prolazili lole, koromani, stamenkovici, mitrare i slicne paljevine vec su bili izvrgavani ruglu i udaljavani.

Greškom ti dadoh plus, a htjedoh da qoutujem, ne zamjeri :wicked: , samo sam htio da kažem da je  Zvezda - Real  igrano '87, mart...


  • 1